Aktualny czas: 26.09.2017, 04:07 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Ankieta: Czy jesteś za zezwoleniem na awatary i sygnatury z mangi niezdradzające istotnych elementów fabuły?
Ankieta jest zamknięta.
Tak 36.36% 8 36.36%
Nie 50.00% 11 50.00%
Inne a.k.a. "Nie mam zdania" a.k.a. "Obojętne mi to" 13.64% 3 13.64%
Razem 22 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
Kwestia spoilerów na forum. Raz jeszcze
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,332
Poziom ostrzeżeń: 5%
Kwestia spoilerów na forum. Raz jeszcze
Krótko, zwięźle i na temat wracamy do kwestii manga a spoiler. Jak na razie, w ankiecie w temacie Hejsa http://forum.onepiecenakama.pl/polls.php...ts&pid=206 wypowiedziało się raptem 11 osób, ale już teraz można chyba wyciągnąć śmiałe wnioski, że nie ma osób, które oglądają anime a mangi nie czytają. A nawet jeśli by się takie znalazły, to rodzi się pytanie, czy jest sens ograniczyć wszystkich przez wzgląd na 2-3 osoby. No chyba, że będzie więcej. Z drugiej strony proporcja może się zmienić, jeśli na portal wróciłyby odcinki anime, ale nawet wtedy myślę i tak będzie to może 5% naszej społeczności. No to dla takich 5% ograniczać 95% trochę mija się z sensem.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.06.2016 19:36 przez Hejs. Powód: Poprawiona ortografia)
15.06.2016 15:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,607
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Pomysły, Sugestie, Propozycje, Wady
Skoro omawiamy to w otwartym gronie:

Jak dla mnie cały dział drugi regulaminu jest do gruntownego przemodelowania. Jak wyszło z niedawnych dyskusji restrykcyjna polityka antyspoilerowa jest dla forum i dyskusji wręcz szkodliwa, gdyż z paranoiczną skrupulatnością stara się zamaskować wszystko co może być spoilerem. Dlatego jestem za przewartościowaniem obecnej polityki - nie co nie jest dozwolone, to jest zabronione, a tak jak w każdym normalnym miejscu - co nie jest zabronione, to jest dozwolone. Dlatego uważam, że obecna polityka antyspoilerowa powinna dotyczyć jedynie poddziału "Anime", a w dowolnym innym miejscu na forum niech można się dzielić swobodnie nowinkami z mangi i innych oficjalnych źródeł, jak np. databooki.

Więcej, powinniśmy rozszerzyć to na wszystkie inne serie. Ostatnio doszło do sytuacji moim zdaniem wręcz absurdalnej. Weather opisał w temacie "Hunter x Hunter" (bez żadnego prefiksu wskazującego na to, czy dotyczy on mangi czy anime) swoje odczucia na temat najnowszego rozdziału mangi, uprzedzając na samym początku ze będzie pisał o tym rozdziale. Został za to okrzyczeniutkowany, że nie zamaskował spoilera z mangi. Wiecie co jest w tym najlepsze? Anime Hunter x Hunter skończyło się dwa lata temu. Jeżeli nie wychodząca manga ten temat byłby martwy, a mimo to nadal stosuje się do niego prawa jak do serii z wychodzącym anime. Więc kolejna propozycja - jeżeli temat nie jest wyraźnie oznaczony prefiksem, że dotyczy anime, może tak jak w przypadku OP zawierać informacje ze wszystkich oficjalnych źródeł.

#makenakamagreatagain

[Obrazek: Z6ihek4.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.06.2016 18:08 przez Orzi.)
15.06.2016 17:56
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,332
Poziom ostrzeżeń: 5%
Dokładnie. Trzeba to odwrócić. Dać tylko prefix "anime" i wtedy nie można spoilerować, a tak to hulaj dusza. No nie ma co się tak ograniczać. Choć nie jest mi to na rękę, bo zawsze jestem kilka rozdziałów w plecy (lubię czytać po kilka naraz) no ale nie będę wszystkich ograniczał swoim widzi mi się.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

15.06.2016 18:26
Devzan Offline
taktyczna kropka
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,700
Poziom ostrzeżeń: 20%
Ogólnie można by dać tag "Anime", gdzie po prostu by się nie spoilerowało (czy to w ogóle, czy ukryte). Dziś mamy tag Spoiler w których tematach to możemy spoilerować otwarcie, ale kiedy mamy dojść do sytuacji, że większość rzeczy będzie z otwartymi spoilerami, to nie ma sensu imho robić syfu w działach z setką tematów z tagiem "SPOILER", tylko iść właśnie w tę drugą stronę.

A przykład HxH jest o tyle kuriozalny, że anime zapewne nigdy nie doczeka się kontynuacji (jak wyszło 10 rozdziałów ponad anime, to zanim zbiorą sensowną ilość to wiecie...), więc to tak jakby czepiać się o spoilery mang, które nie mają anime :v

Warto po prostu wtłuc ludziom pewną logikę: "Jeszcze nie obejrzałeś najnowszego odcinka? Po prostu nie wchodź". Na internetach to się urodziło, bo na kwejkach ludzie płaczą o spoilery z najnowszego odcinka >.>

W ogóle lol, Orzi, ten tag mi się tak podoba Big Grin Kojarzy mi się z tymi wszystkimi akcjami na Twitterze chociażby xD

[Obrazek: hCuLxPa.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.06.2016 18:29 przez Devzan.)
15.06.2016 18:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,164
Również popieram takie rozwiązanie całym sercem. Dodatkowo zgadzam się z Orzim, że trzeba to rozszerzyć na wszystkie serie, które nie mają od dłuższego czasu wychodzących odpowiedników anime.

15.06.2016 18:42
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,482
Poziom ostrzeżeń: 0%
Sytuacja z Łederem nie jest na tyle absurdalna, jak Ci się wydaje, Ożi. Po prostu tak rzadko wypełza z czata na forumy, że nie ogarniał, jak do tej pory należało oznaczać spoilery w dyskusjach o seriach, które mają jeden temat na mangę i anime. Zatem nie ma co winić za to osoby zwracające mu tam uwagę, skoro tako rzecze regulamin.

Tak ogólnie to dobre rozwiązanie. Na pewno lepsze od tego, co jeszcze niedawno proponowałeś na czacie ;P

Ale ja czytam głównie mangi, więc mi to tam obojętne. Chciałbym jednak poznać też zdanie osób, które preferują anime. O ile się takowe znajdą.

[Obrazek: Sygnatura.png]
15.06.2016 19:00
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,919
RE: Kwestia spoilerów na forum. Raz jeszcze
Ja preferuję mangi i Ja też jestem za tym pomysłem jak najbardziej. Będzie można ot popisać kiedy tylko się będzie miało ochotę o tym co się akuratnie dzieje.

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
15.06.2016 19:58
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,826
Popieram - zamiast tagu "Spoiler" przy nazwie tematu, w którym spoilerować można, będzie się dawało tag "anime" przy nazwach tematów, w których spoilerować nie należy i wszyscy szczęśliwi :3

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
15.06.2016 20:05
Rika Offline
Kotałka :3
Wanted Team

*
Liczba postów: 828
Ok, a w takim razie co z avatarami/sygnami, które zawierają kadr bądź jego fragment z mangi, a anime tam jeszcze nie doszło? :x
Bo pamiętam jak niektórych bolało, że nie mogą wrzucić sobie np. miny Usoppa przy wystraszeniu Sugar czy Luffy'ego jak zobaczył Sabo w koloseum, ale nie wolno było bo spoiler.

[Obrazek: 7T84wUg.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.06.2016 21:00 przez Rika.)
15.06.2016 20:57
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,854
Takie "anime" to nic nie mówi samo w sobie o "zakresie tematu". Lepiej już dać "bezspoilerowe".
Takie mam zdanie ;P

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
15.06.2016 21:03
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama