Aktualny czas: 21.10.2019, 22:51 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 955 rozdział!
Tłumaczenia wszystkich zaległych są już prawie gotowe (został mi 958),
więc przygotujcie się na mały mangowy spamik:)
Ankieta: Czy jesteś za zezwoleniem na awatary i sygnatury z mangi niezdradzające istotnych elementów fabuły?
Ankieta jest zamknięta.
Tak 36.36% 8 36.36%
Nie 50.00% 11 50.00%
Inne a.k.a. "Nie mam zdania" a.k.a. "Obojętne mi to" 13.64% 3 13.64%
Razem 22 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Wątek zamknięty 
Kwestia spoilerów na forum. Raz jeszcze
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,961
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Kwestia spoilerów na forum. Raz jeszcze
Rika, no siłą rzeczy takie ograniczenie przestałoby istnieć. I tak zasadności dla takich ograniczeń nie widzę. Gorzej tylko, że trzeba by to zgrać nie z wychodzeniem chapa po angielsku, a po polsku chyba... Teraz wiadomo, że większość przeczyta po angielsku, ale gdyby to unormować, to trochę głupio wymagać od kogoś, by zaznajamiał się z anglojęzyczną wersją by nie dostać spoilerem po twarzy. Nie mówię o tych obrazkach, bo to pal sześć, ale rozmowy o najnowszym rozdziale np.
Są jakieś osoby, które nie czytają po angielsku, albo wolałyby poczekać na wersję polską?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.06.2016 21:49 przez Komimasa.)
15.06.2016 21:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Rika Offline
Kotałka :3
Wanted Team

*
Liczba postów: 857
Poziom ostrzeżeń: 0%
Ok, wolałam zapytać żeby wszystko było klarowne Tongue

[Obrazek: 7T84wUg.jpg]
15.06.2016 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Popieram inicjatywę Wink Z kwestią czy spoilerować gdy tylko po angielsku jest o tyle problem, że niektóre serie jak już mają polskie tłumaczenie to często może być ono do tyłu np. polski chapter pojawia się dopiero tydzień później i wtedy każdy musiałby to śledzić czy wyszło itd. co mija się moim zdaniem trochę z celem.

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
15.06.2016 22:27
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,961
Poziom ostrzeżeń: 5%
No nie no, myślmy logicznie. Tyczyłoby to tylko OP, poza tym można by powiedzieć że "można" dyskusje zacząć z dniem oficjalnej premiery w Japonii danego rozdziału czyli w poniedziałek, ale prawdę mówiąc mimo ustalonego dnia i tak wydaje mi się to słabe, bo największy hype jest właśnie w czwartek-piątek...

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

15.06.2016 22:30
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,146
Widzę, że jestem jedynym głosem na nie...?

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

15.06.2016 23:04
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,915
Poziom ostrzeżeń: 20%
(16.06.2016 07:22 )Ena napisał(a):  
(15.06.2016 17:56 )Orzi napisał(a):  Anime Hunter x Hunter skończyło się dwa lata temu.
O kurcze, to totalnie musi znaczyć, że każdy je widział i nie istnieje coś takiego jak spoiler dla HxH ;o

Ale ej, anime akurat nigdy nie było brane pod uwagę. W rozumowaniu forum, spoiler to to, co nie pojawiło się w anime Tongue Gdybyśmy mieli dyskutować dbając o ludzi, którzy jeszcze mogli nie obejrzeć odcinka anime, to... Byłoby to bez sensu Tongue

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
16.06.2016 07:36
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,821
Poziom ostrzeżeń: 10%
Jasne, niech więc podniesie rękę ten, co właśnie ogląda. Rozdzielić temat na mangę i anime (w którym nikt nie będzie nic pisał) i będzie git majonez
16.06.2016 07:43
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 5,146
Jakkolwiek pod względem serii One Piece jeszcze mogę zrozumieć wasz ból (choć ja gdybym poznawał OP dopiero i bym się pojawił na takim forum, to bym PIER*OLNĄŁ nim (bluzg bardzo potrzebny tutaj dla podkreślenia mocy reakcji) raz na zawsze i nie chciał na nie wracać, bo by mi popsuło zabawę... To uważam za o wiele, o WIELE zbyt daleko idące próby przeniesienia tego na inne serie. Bo to jest praktycznie zakładanie, że każdy kto miał widzieć jakąś inną serię to na pewno ją już widział, i w ogóle nie myśli się o osobach które mogą DOPIERO ZACZĄĆ w przyszłości czytać daną serię. Tylko po co mają się za nią, skoro już natrafią na forum na kilkanaście spoilerów :/ Totalnie bez sensu dla mnie, lepiej jest jak jest już.

W ogóle, projekt przewartościowania kwestii spoilera wychodzi od osoby, która spoilerami się nie przejmuje, ma je gdzieś więc nie rozumie bólu, gdy ktoś ci zaspoileruje serię. To widać.

[Obrazek: THQjwD2.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.06.2016 10:59 przez Szczery. Powód: Poprawiona ortografia)
16.06.2016 10:57
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,821
Poziom ostrzeżeń: 10%
Hmmm, czyli od Okiren? Bo ja się wypowiedzialem jak już było prawie pewne, że nowe prawa wejdą. Będą getta dla animowców, nie bój się.
16.06.2016 11:00
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 1,032
W tej pogoni za dostosowaniem forum do użytkowników, zapominacie że reguły są po to by chronić mniejszość. O ile przepuściłabym spoilery w ogólnych dyskusjach tyczących tematu danej serii, ( postacie z Boku no hero na przykład ) tak nie można dać na forum ogólnego przyzwolenia, by np ot tak sobie w spamiliadzie rzucić spoilerem, bo ktoś może mieć w planach daną serię, a Wy popsujecie zabawę.

To samo tyczy się spoilerów w avkach i sygnaturach. Owszem, polityka antyspoilerowa była do tej pory zbyt restrykcyjna, ale nie może być tak, że ktoś wrzuci sobie w sygnaturę jakąś ważną ( podkreślam, ważną) scenę z Gry o Tron i problem tych, którzy nie oglądali. Pójdę dalej i nawiążę do tej sceny z Usoppem i kulką Sugar. Sytuacja kiedy to wstawiamy w avek, bądź sygnę scenkę z najnowszego chapteru nie powinna mieć miejsca. Bo każdy ma prawo zobaczyć tę scenkę pierwszy raz podczas czytania mangi, a może zwyczajnie jeszcze go nie przeczytać.

Powinien obowiązywać jakiś wyznaczony termin, nie wiem, tydzień czasu? Bo inaczej może dojść do sytuacji kiedy to ktoś jeszcze nie przeczyta chaptera, bo np będzie czekał na polskie wydanie, a na forum na każdym koku będą dyskusje o nowym chapterze. Mówię tu teraz o One Piece.
To jest po prostu egoizm i nie potrafię tego inaczej nazwać.
16.06.2016 11:18
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama