Aktualny czas: 19.08.2017, 17:03 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wstępne wyniki II edycji Rywalizacji Załogowych podane!
Na razie na prowadzeniu Soge, ale jest jeszcze dużo czasu
i nic nie jest przesądzone! Wygrać może każdy!
----> Dotychczasowe Punkty <----
Ankieta: Czy zagrałbyś/abyś w mafię, gdzie faza dnia ( na 10 osób) trwałaby dłuzej (1/1,5 tygonia) a faza nocy 5 dni?
Tak
Tak
[Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
Lurkowanie a brak czasu.
Autor Wiadomość
Imithe Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 811
Poziom ostrzeżeń: 0%
Lurkowanie a brak czasu.
W rum roomie mamy wystarczający rozgardiasz, nie chcę też mieszać się między wasze rozmyślenia w Mafii3, więc postanowiłam założyć o tym całkowicie oddzielny temat. Wstępną zgodę na to dostałam, ale nie mam nic przeciwko, by go usunąć jeżeli nie będzie potrzebny.

Chciałabym tu zwrócić uwagę na pewną rzecz, która z każdą kolejną mafią zaczyna się uwidaczniać coraz bardziej. Chciałabym nie tyle poruszyć małą aktywność niektórych osób, co zaproponować jakąś alternatywę. Wydaje mi się, że nie wszyscy wytrzymują ciągłe, szybkie tempo, jakie narzuca ta gra. Przez co często nie potrafią się nią cieszyć i muszą zrezygnować by ograniczyć się do biernego obserwowania. Czasem przy tak dużej ilości postów naprawdę ciężko jest utrzymać rękę na pulsie. Nie twierdzę że jest to niemożliwe, ale chyba większość z was przyzna, że czasem ciężko jest nadrobić zaległości. Rozmawiałam o tym tylko z dwoma osobami i obie przyznały, że czasem tempo jest zbyt szybkie. Nie znam powodów, dla których Ryba czy też Slawo zrezygnowali z gry. Mogę się tylko domyślać. Nie chcę w tym miejscu wyciągać pochopnych wniosków.

Nie wszyscy mają czas, by co dzień pilnować mafii. Kilka dni i mają już duże zaległości w dodatku są ciągle poganiani, wyzywani od lurków.
Nie chcę bronić osób, które przyjęły taką strategię, Orzi pisał gdzieś że jest to dość powszechny, ale bardzo niemile widziany zwyczaj. Sama pamiętam jak grałam w Mafię2. Były dni kiedy miałam czas i mogłam sobie pozwolić na aktywniejsze uczestnictwo i były dni gdy go nie miałam. W momencie gdy stałam się jedną z podejrzanych przeznaczałam na grę więcej czasu niż planowałam, bo musiałam się bronić, przez to zaniedbałam kilka spraw.

Napisałam ten temat, by zobaczyć czy znaleźliby się chętni do grania w nieco luźniejszą mafię. Mafię dedykowaną osobom, które nie mają tyle czasu, by aktywnie uczestniczyć w zwykłych rozgrywkach.
Faza dnia w takiej mafii dla dziesięciu osób trwałaby tydzień/ 1,5 tygodnia, faza nocy powiedzmy pięć dni. Chodzi mi o sytuację, gdy odpisywanie raz na dwa-trzy dni nie byłoby odbierane jako niska aktywność. W ten sposób z pewnością znacznie łatwiej będzie wam nadrobić zaległości, bo nie będzie to kilkanaście postów.
W PBF można pisać jeden post na tydzień i chyba pomysł ten przeszedł, dlaczego czegoś podobnego nie zrobić tutaj?
To od was zależy jakbyście to ustalili. Dlaczego osoby, które mają mniej czasu mają odbierać sobie tę przyjemność?

Jestem przekonana, że znajdziemy MG, który zechciałby poprowadzić taką rozgrywkę, gdy tylko zgłosi się odpowiednia liczba chętnych.^

Odpowiedzi dwie są na tak, gdyż dwie odpowiedzi to minimalna ilość do ustawienia, a niepotrzebna nam jest odpowiedź "nie" gdyż takie osoby po prostu by nie zagłosowały^
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.05.2012 23:02 przez Imithe.)
16.05.2012 22:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gilgamesz Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 3
RE: Lurkowanie a brak czasu.
opcja A - tak opcja B - tak - a gdzie nie mam pojęcia
ja bym dodał jeszcze że można odpalić 2gą mafie - i osoby które będą chciały - tam będzie szybka mafia - lub mafia na zmiane - więc osoby ktorym nie przeszkadza tępo gry i tak by grali dalej.
IMO nie jest to takie złe... ale i tak uwazam że można to zrobić przy hamervotingu - czyli nie ma odpowiedniej ilosci glosow do tego czasu nie ma linczu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.05.2012 23:34 przez Gilgamesz.)
16.05.2012 23:31
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,163
Lurkowanie lurkowaniu nierówne Tongue

Zagłosowałem na "Tak" (pierwsze "Tak" Tongue), bo nie przeszkadza mi coś takiego jak zbyt szybkie/wolne tempo prowadzonej rozgrywki, o ile respektowane są wzmianki o nieobecnościach itp. Tutaj moglibyśmy pograć z osobami, które nie mają czasu na szybką grę, a naprawdę chciałyby wziąć udział.

Gilgamesz, Imi chciała chyba tylko sprawdzić zainteresowanie, czyli kto jest przeciw - nie głosuje.

[Obrazek: Sygnatura.png]
16.05.2012 23:43
ryba Offline
Nakama, kuźwa...
Pirat

*
Liczba postów: 1,232
Powody dla których zrezygnowałam? Totalny brak życia. No, może nie totalny, znalazłabym czas jeszcze i na mafię. Pod warunkiem że nie musiałabym spędzać na forum 3 godzin, żeby nadgonić i zrozumieć wszystko, co napościliście, tylko powiedzmy godzinkę. I odpisywać 1-2 dziennie a nie 15, żeby nie zostać zwyzywanym. No i inna kwesta że po wyjeździe totalnie się pogubiłam, nadgonienie tego zajęłoby mi z 5 godzin (oczywiście ciągle mówimy o czytaniu ze zrozumieniem i robienie notatek), a na to pozwolić sobie nie mogłam. No i zanim zdążyłam się w ogóle ogarnąć czy odespać biwak od razu zostałam nazwana lurkiem. No matter what. Jakby gra była ważniejsza od mojego życia osobistego i np. problemów, które aktualnie miałam. To stwierdziłam że gdzieś mam taki interes, nie będę wam swoją niską aktywnością psuła gry ani blokowała miejsca.
Zresztą -aktywność moja ostatnia na tym forum potwierdza mój brak czasu, bez kierowania się tym, że jestem non-stop online, bo często zostawiam po prostu włączonego kompa, czasem zerknę, a generalnie robię coś innego.

Wolniejsza mafia to dobry pomysł, jednak problem nie tkwi w tym, żeby fazy dnia trwały 500 dni, tylko żeby w ciągu 3 godzin nie przybywało 20 stron tematu, jak to na początku jest Tongue

Generalnie, zanim nazwie się kogo lurkiem, to warto się zastanowić czy to na pewno ze względu na to, że nie ma czasu, czy ze względu na to że przybrał taką strategię. Oczywiście co innego nazywać lurkiem Nerioną czy Weathera których megaczęsto można zobaczyć na chatach czy innych Wink

-To się nagrywa?
-Tak
-Jemy szyszki!

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
17.05.2012 00:09
Gilgamesz Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 3
Ryba - lurk to nie obraza - lurk to tylko okreslenie gracza który nie pisze zbyt często , chyba troche zbyt dosadnie to wziełaś (oczywiscie nikt nie lubi jak gracz lurkuje ale to już inna sprawa)
Zgodze się że mafia gdzie tępo jest wolniejsze jest dobra i nie uważam to za zły pomysł, jednak ja osbiścię raczej nie piszę.
17.05.2012 01:04
Painiac Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 0
Ludzie, wy to myślicie, że tylko uczciwi gracze wyzywają was od lurków? Trzeba zdać sobie sprawę, że po taki argument chętnie sięga mafia, nawet jeżeli nie jest to sprawiedliwe, czy oddające prawdę. Tak samo jak Jutsu się denerwował, że ktoś go przekręca - to może być CELOWE. Trzeba uszanować to, że ktoś po prostu może być mafią i idzie do celu po trupach miastowych. To naturalne. To taki typ gry; jeżeli argumenty personalne działają, będą używane. Na dobrą sprawę i tak obkładacie się poduszkami; ja pamiętam grę, gdzie testowałem jak zadziała obkładanie się cegłami. Było brutalnie zabawnie, fakt, ale to nie gra dla każdego.

Sztuczne wydłużanie czy skracanie dnia, byle to dopasować pod kilku graczy to bezsens. Nie mówię już o Fazie Nocy, która może bez problemu trwać jeden dzień, góra dwa. Wystarczy tylko za wczas podczas fazy dnia podesłać decyzję, i problem załatwiony.

Najlepszym w tym przypadku wyjściem byłby timevoting, z opcją dowolnego przedłużania/skracania dnia. Jeżeli ludzie chcą przedłużyć grę - głosują, by przedłużyć. Jeżeli są za skróceniem - głosują za skróceniem. Ale na razie większość graczy jest zbytnio podekscytowana mafią; taki system nie zadziała. Po trzech mafiach można się nad tym zastanowić, bo generalnie jest to najbardziej elastyczny system, pozwalający graczom dowolnie przeciągać i skracać fazę dnia. Wymaga pewnego wyrobienia się w mafii i samodyscypliny, ale ostatecznie jest w moim mniemaniu najlepszy.

A z drugiej strony, nikt wam nie każe być tak samo aktywnym jak czołowi spamerzy. Być może będziecie mieli etykietkę lurka, ale to nie oznacza, że nie możecie grać. Możecie napisać jeden solidny post na ruski rok; czytać te posty, które wydają się interesujące. To, że ktoś nawala postami z karabinu nie oznacza, że jest hiper miastowy czy inteligentny. A jak będziecie przyglądali się grze z pobocza, możecie dojść do ciekawych wniosków.

Najbardziej zaś znamiennym czynnikiem jest ilość ludzi. Nie oczekujcie, że będziecie nadążali, jak pisze naraz 20 osób. Mniejsza mafia do 13 osób byłaby doskonałym rozwiązaniem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.05.2012 01:45 przez Painiac.)
17.05.2012 01:37
ryba Offline
Nakama, kuźwa...
Pirat

*
Liczba postów: 1,232
Nie o to mi chodzi, że lurk=obraza. Chodzi o to, że ludzie muszą jeszcze jeść, spać, pracować i się uczyć, nie tylko grać w mafię na forum.

-To się nagrywa?
-Tak
-Jemy szyszki!

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
17.05.2012 11:02
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 448
Masz rybo rację, ale jak Koro, Slawo, Weather czy Neri siedzą na czacie po kilka godzin to chyba nie tak, że nie znajdą chwili (tak, chwili, jak się siedzi kilka h dziennie na czacie to chwili). Sam jakoś wchodzę na kompa tylko po szkole (18 jestem w domu) to potrafię zjeść, odrobić lekcje, coś zrobić innego, pograć i odpisać w mafii nie kładąc się później niż 23. Zresztą nie wiem jak Sławek, ale on z czatu nie schodzi praktycznie, co innego ty, która napisałaś, że wyjeżdżaś i nie zdziwiłem się, jak cię podmienili.

[Obrazek: monkey.png]
17.05.2012 12:45
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,886
Stepi ma racje jest wileka różnica w lurkowamiu z powodu braku czasu (np. szkoła, praca, sesja, wyjazdy) a w lurkowaniu osób, które się widizi ciągle na forum a prawie wcale się nie udzielają.

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
17.05.2012 12:56
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,479
Poziom ostrzeżeń: 10%
W każdym razie, jeżeli osoby nie mające ochoty czytać dużej liczby postów chciałyby zrobić Mafię dla siebie, w wolniejszym klimacie, mogę ją ew. poprowadzić (bo chyba nie ma sensu, aby jedna z osób chcących grać w takiej slowmo mafii odpadła na rzecz mistrzowania).

[Obrazek: Z6ihek4.png]
17.05.2012 12:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama