Aktualny czas: 20.08.2017, 13:48 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wstępne wyniki II edycji Rywalizacji Załogowych podane!
Na razie na prowadzeniu Soge, ale jest jeszcze dużo czasu
i nic nie jest przesądzone! Wygrać może każdy!
----> Dotychczasowe Punkty <----
Wątek zamknięty 
Mafia! 2: Role się odwróciły (Zakończona - wygrana MAFII!)
Autor Wiadomość
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,479
Poziom ostrzeżeń: 10%
Mafia! 2: Role się odwróciły (Zakończona - wygrana MAFII!)
Cytując mojego znajomka:
Cytat:Mafia to znana dość powszechnie gra; w zasadzie nie potrzeba niczego, jedynie sporej liczby osób. Niektórzy być może grali w to w szkole.

Na czym to polega? Gracze są podzieleni na tak zwane Miasto oraz tytułową Mafię. Mafia ma za zadanie wytłuc mieszczuchów, Miasto zaś mafię. Mieszkańcy miasta nie wiedzą, kto jest w mafii, wiedzą tylko, że są uczciwi. Nie wiedzą nic o innych osobach, wiedzą tylko o sobie. Mafia zaś dobrze zna swój skład. Gra dzieli się na fazę nocy oraz dnia. Mafia w fazie nocy wskazuje jedną osobę to zabicia, po czym w fazie dnia Miasto próbuje zlinczować Mafię. Następuje to poprzez głosowanie. Oczywiście Mafia próbuje w tym przeszkodzić i próbuje nakierować Miasto na zlinczowanie cywilów.

Gra się kończy, gdy wyginęła Mafia (wygrana Miasta) lub liczba mafiosów równa się lub przekracza liczbę mieszkańców (wygrana Mafii).

Bardzo fajny flash o Mafii, jeżeli czegoś nie zrozumieliście:

http://www.sitesled.com/members/mikeburn...scum04.swf

Jak to zrobimy przez forum? Gdy już się zgłosi pewna liczba osób, rozlosuję poszczególne role pomiędzy was, i każdego poinformuję o roli jaką pełni poprzez PM. Mafia podczas fazy nocy udaje się gdzieś na skype czy gg i ustala między sobą decyzję, którą następnie przekazuje mi (albo ja będę z nimi na tej konfie siedział, duh). W tym temacie będą ogólnie dyskusje i przekomarzania, żeby zgadnąć, kto jest mafią. Także i lincze. Na bieżąco będę opisywał stan gry oraz nawracał na właściwe drogi w razie potrzeby.

Parę zasad:
1:
Gramy uczciwie. Nie wypytujemy innych graczy na priv, nie robimy ani nie żądamy screenów z wiadomości o roli etc. Psuje to radość z rozgrywki. Każde takie przewinienie, jeśli się o nim dowiem, będzie surowo karane.
2: Gra toczy się na forum. Mafia może kontaktować się prywatnie (taka już jej specyfika, choćby po to aby wybrać kogo chcą odstrzelić w nocy. Są również inne grupy mogące to robić, będzie to podane przy opisie ról), ale prywatni gracze nie powinni prowadzić prywatnych śledztw na GG czy podobnym. Niezobowiązująca pogawędka o grze tak, próbowanie ustalić kto jest kim - nie. Wszystko jest jawne. Podobnie, jak się dowiem o próbie przekupienia kogoś na PW, będę karał.
3: Zakaz grania wbrew własnej roli. Jesteś w mieście - nie pomagasz mafii, jesteś mafiozą - starasz się pomóc swoim wygrać.
4: Zginąłeś, czy to w nocy, czy przez lincz - nie możesz nic pisać. Martwi głosu nie mają. Ale chyba założę osobny temat na komentarze do gry, gdzie będą mogli się wypowiadać.
5: Jeżeli będziecie długo nieobecni (kilka dni?), mogę osobę nieaktywną zastąpić innym graczem, dla dobra rozgrywki.
6: Lincz odbywa się, jeśli do ustalonego terminu większość osób (50% + 1) wskaże jedną osobę. W przeciwnym razie Faza Dnia kończy się bez linczu.
7: Głosu dokonujemy pogrubiając nick osoby, na którą zdecydowaliśmy się oddać głos. O tak: Orzi
8: Mafia wygrywa, gdy liczba mafiozów będzie równa liczbie pozostałych graczy. Miasto wygrywa, gdy uda się mu wyeliminować wszystkich mafiozów.
9: Jak czegoś nie wiesz, nie wahaj się pytać mnie na priv. O ile będzie to możliwe - odpowiem.
10: Zakazane jest kasowanie, edytowanie postów i używanie opcji OPZ podczas rozgrywki.
11: Informacje o wyborach wynikających z waszej roli (kogo chronić/sprawdzić/zabić) przesyłacie mi jako wiadomość PW, w odpowiedniej Fazie rozgrywki (jeśli sprawdzasz kogoś w Fazie Nocy, przesyłasz mi PW z informację o tym w tej Fazie Nocy itd.).
12: Wszelkie komentarze do rozgrywki, niepowiązane z nią bezpośrednio, proszę pisać w Rum Roomie.
Wskazówki:
1: Nie ma nic złego w dobrej fabularce, ale to tylko dodatek do samej esencji gry, przyprawa. Celem tej gry jest szukanie szumowin/wkręcanie miasta, nie zapominajcie.
2: Nie ujawniaj swojej roli! To, że otrzymałeś rolę policjanta nie znaczy, ze masz się opisywać jako postać w niebieskim mundurze z odznaką. To sprawi, ze staniesz się dobrym celem dla Mafii. Jednak nie zapominajcie, że są sytuacje, w których wypada się ujawnić.

LISTA GRACZY:
1: Luffy92 - zlinczowany dnia siódmego, Policjant, PRZEGRAŁ
2: Ryba - zabita nocy szóstej, Członkini Kółka Różańcowego, PRZEGRAŁA
3: Weather Elfisyn - zlinczowany dnia szóstego, Policjant, PRZEGRAŁ
4: Xaton - zabity nocy czwartej, Znachor, PRZEGRAŁ
5: Neriona - zabita nocy ósmej, Członkini Kółka Różańcowego, PRZEGRAŁA
6: Grigorij - przeżył, Komunista, WYGRAŁ
7: Slawo89 - zlinczowany dnia trzeciego, Komunista, WYGRAŁ
8: Heishi - zlinczowany dnia ósmego, Złodziej Kur, PRZEGRAŁ
9: Skiba - zabity nocy pierwszej, Kultysta, PRZEGRAŁ
10: Yoh - zlinczowany dnia drugiego, Kanibal, PRZEGRAŁ
11: Witoldo - zabity nocy siódmej, Członek Kółka Różańcowego, PRZEGRAŁ
12: Stepi - zlinczowany dnia piątego, Komunista, WYGRAŁ
13: Vegi - zabity nocy piątej, Sklepikarz, PRZEGRAŁ
14: Szczery - zlinczowany dnia czwartego, Komunista, WYGRAŁ
15: Eyekiss - zabita nocy ósmej, Mieszkanka, PRZEGRAŁA
16: Chlor - zabita nocy pierwszej, Znachorka, PRZEGRAŁA
17: Imi - przeżyła, Pierwsza Sekretarka, WYGRAŁA

Widząc, że zabawa w Mafię zaczęła się cieszyć na forum niemałą popularnością, już teraz zakładam temat z zapisami na drugą edycję, aby każdy kto będzie miał ochotę na grę zdążył się zapisać. Wystartujemy w sobotę o 20:00. Różnice w stosunku do pierwszej edycji będą dwie:
1: Nie ma górnego limitu osób. Będziemy grać na tylu ludzi, ilu się Was zapisze.
2: Pojawią się role. Czym są role? Otóż są to gracze posiadający specjalne zdolności (typu policjant - mogący sprawdzić tożsamość wybranego gracza w fazie nocy), których mogą używać by pomóc swojej stronie konfliktu osiągnąć zwycięstwo.

Oczywiście nie zapominajmy, że role to tylko dodatek do gry, a samą esencją Mafii jest szukanie winnych, próby wkręcenia innych i paranoiczne rzucanie oskarżeń. Samo bilansowanie gry, wymyślanie ról i scenariusza zacznę wymyślać, gdy będę wiedział ile osób się zapisze do rozgrywki. Czekam na Was Big Grin

[Obrazek: Z6ihek4.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.05.2012 12:04 przez Orzi.)
21.03.2012 12:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,479
RE: Mafia! 2: Role się odwróciły
Od czasu likwidacji PRL mieszkańcy wsi Pasikurowice żyli we względnym dobrobycie i dostatku. Władza przestała ingerować w interes wsi, a mieszkańcy zaczęli żyć własnym życiem. Pola obradzały złocistą pszenicą oraz dorodnymi warzywami, krowy dawały mleko, kury znosiły jajka, i tylko porastające bluszczem ruiny dawnego PGRu przypominały o okrutnych czasach nędzy.

Jednakże ta sielanka nie trwała wiecznie. Dzisiejszego ranka wszystkich mieszkańców Pasikurowic zbudził głośny krzyk. Gdy wybiegliście na ulicę, zobaczyliście okrutnie zmasakrowane zwłoki Zenia, byłego członka Solidarności, bohatera Pasikurowic z okresu walki z komunizmem. Obok nieboszczyka porzucony był list. Podniósł go sołtys i przeczytał na głos:

"Hahaha, frajerzy! Dobrze się Wam żyło za czasów kapitalizmu, prawda? Niedoczekanie wasze! Wiedzcie, że są tutaj ludzie którym jest on wybitnie nie na rękę! Co to za życie, w którym nie ma partyjnego przydziału samochodu, większej ilości kartek na mięso czy wczesnej państwowej emerytury? Gardzić! My, członkowie nowej Partii Komunistycznej, dążymy do przywrócenia naszej utopii. Od razu ostrzegamy, na jednym Zeniu się nie skończy. Wszyscy przeciwnicy Komunizmu zostaną wyeliminowani jeden po drugim, noc po nocy. Cieszcie się ostatnimi dniami wolności, warchoły

Partia Komunistyczna"

Zapanowała głucha cisza. Przerwało ją chrząknięcie Sołtysa:
- Mieszkańcy, jak sami słyszeliście dotknęła nas straszna tragedia. Możemy jednak sobie z nią poradzić! W naszej wiosce istnieje przekazywane z dziada pradziada prawo. Jeżeli Pasikurowicom grozi zagrożenie wewnętrzne, muszą się oni zjednoczyć i razem wskazać osobę, na której wykonany zostanie lincz. Aby dokonać samosądu jednak, potrzebna jest większość głosów. Jeżeli jakiś podejrzany conajmniej 9 głosów zbierze, zlinczowan on zostanie zgodnie z odwieczną tradycją. W przeciwnym wypadku nic się nie stanie. Jako strażnik praw tej wioski nie mogę brać udziału w głosowaniu - zostawiam to Wam. Wrócę tu o zachodzie słońca, aby usłyszeć Wasz wyrok. Żegnam was!

To mówiąc wrócił do swojego mieszkania, a Wy zaczęliście debatować, aby zażegnać zagrożenie ze strony Partii Komunistycznej. Ale czy tylko z ich strony...?

STRONY KONFLIKTU
Pasikurowice:

Mieszkaniec - zwykły szary obywatel Pasikurowic, tak jak wszyscy chcący przepędzić Komunistów z wioski. Nie ma żadnych specjalnych umiejętności, ale ma prawo głosu w linczu.

Złodziej Kur - Byłby zwyczajnym mieszkańcem, gdyby nie jedna różnica. Jego niecne występki sprawiły, że Policjant po sprawdzeniu Złodzieja Kur widzi go jako Komunistę. Sam jednak nie wie o tym, że jest Złodziejem Kur, myśli że jest zwykłym Mieszkańcem. Poza tym nie ma żadnych specjalnych zdolności.

Członek Kółka Różańcowego - Wraz z innymi Członkami Kółka Różańcowego zna się od dawna. Wie kim są inni Członkowie Kółka Różańcowego i wie, że są niewinni. Może z nimi dysputować prywatnie na temat podejrzanych. Oprócz tego Członek Kółka Różańcowego nie ma specjalnych właściwości.

Policjant - Posterunkowy przybyły z komisariatu w pobliskim miasteczku. Gruntowne przeszkolenie sprawiło, że ma zdolność sprawdzenia w Fazie Nocy czy dana osoba jest Komunistą lub...

Znachor - Lokalny znawca medycyny alternatywnej oraz ziółek wszelakich. Potrafi obronić wybraną osobę przed śmiercią w Fazie Nocy. Nie może chronić samego siebie. Musi to zrobić inny Znachor. Gdy dwóch zabójców wybierze tą samą osobę, ta osoba umiera - chyba że dwóch Znachorów także wybierze tą samą osobę. Jeden Znachor - jeden zabójca.

Sklepikarz - Szanowany sprzedawca w jedynym sklepie na wsi. Może odmówić wydania towaru, co za tym idzie - ma zdolność blokowania roli wybranej osoby w Fazie Nocy. Czyli - Policjant nie będzie mógł sprawdzać innych graczy, Znachor nie będzie mógł chronić, i tym podobne. Co do Partii Komunistycznej - muszą wybrać oni osobę, która dokonuje egzekucji. Jeżeli ta osoba zostanie wybrana przez Sklepikarza, to wtedy do egzekucji nie dochodzi.

Partia Komunistyczna:
Pierwszy Sekretarz - Samozwańczy przywódca Komunistów terroryzujących wieś Pasikurowice. Jego charyzma i wpływy sprawiają, że dla Policjantów będzie się jawić jako niewinna osoba. Poza tym jest normalnym Komunistą.

Komunista - Wraz z innymi członkami swojej bojówki stara się o przejęcie kontroli nad Pasikurowicami. Zna innych Komunistów, i wraz z innymi przedyskutowuje kto ma być wybrany do odstrzelenia w Fazie Nocy. Za dnia próbuje udawać porządnego obywatela.

Neutralni:
Kultysta - próbuje wykorzystać okoliczności, aby zostać złożony przez miastowych w ofierze dla swojego boga. Kultysta wygrywa, gdy zginie przez zlinczowanie. Jeżeli przeżyje do końca gry, lub zginie zamordowany w inny sposób - przegrywa.

Kanibal - całe to zamieszanie z komunistami uznał za swoją szansę. Niczym Komunistom, przysługuje mu jedno zabicie na Fazę Nocną. Kanibal ma za cel zabicie wszystkich innych graczy. Nie jest za Pasikurowicami, ani za Partią Komunistyczną. Oczywiście, za dnia próbuje zgrywać normalnego obywatela.

---

Radzę zerknąć na pierwszy post - dokonałem paru korekt w zasadach.
Jak było napisane przy opisie Sklepikarza - Komuniści muszą wybrać osobę, która w nocy dokonuje morderstwa. Kto będzie przekazywał mi informacje na temat celu i mordercy, ustalcie między sobą.
Jeśli ktoś nie dostał PW z rolą, lub ma jakieś inne zastrzeżenia - niech wali z tym do mnie na priv.

ZACZYNA SIĘ FAZA DNIA

ZACZYNAMY!!!

[Obrazek: Z6ihek4.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.04.2012 22:59 przez Orzi.)
24.03.2012 19:09
Yoh Offline
Wice Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 573
Poziom ostrzeżeń: 0%
Yoh patrzy z tłumu na leżącego na ziemi Pana Zenona, ten człowiek pomógł mu nieskończenie wiele razy a teraz leżał martwy na ziemi. Parę osób w mieście wiedziało że Zenon Sprawiedliwy pomagał Yo w sprawach sercowych i pomógł mu nawet zdobyć mieszkanie
-Kto mógł dokonać czegoś tak strasznego - Rzekłem, patrząc wciąż na ciało Pana Zenona - Ten człowiek był dobrym człowiekiem, musimy go pochować nim znajdziemy jakiegoś winnego...

[Obrazek: Akuro3.jpg]
24.03.2012 19:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Neriona Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 258
Wracałam właśnie ze sklepu z bułkami, gdy zobaczyłam zbiegowisko. Zwinnie przemknęłam między ludźmi i zobaczyłam ciało pana Zenona. Zrobiło mi się niedobrze i skorzystałam z siatki z bułkami.
- Kto to zrobił? Pan Zenon zawsze dawał mi cukierki, co ja teraz będę jeść? Wielka strata...

[Obrazek: 4mbg.jpg]
24.03.2012 20:14
Witoldo Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 25
wracając z porannego jogging'u Witoldo spostrzegł tłum gapiów który zgromadził się nad martwym ciałem.
- Olaboga kto mógł zrobić coś takiego Zenkowi... - ze smutkiem w głosie ciągnął dalej - ...nasze Pasikurowice bardzo ucierpią po stracie tak zacnego człowieka jakim był pan Zenon
24.03.2012 20:24
eyekiss Offline
random
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 641
Pan Zenon był przyjacielem wszystkich nas! Był bohaterem który zawsze wspierał nas w trudnych chwilach! Nawet cuksy rozdawał! To wielka strata dla naszej wioski. Takiego wzoru do naśladowania ze świecą szukać.
I to wszystko na głównej ulicy! Nikt nic nie widział, podejrzane... I ten list.....
Jak taki porządny obywatel mógł komuś coś zawinić...
Nie można czuć się bezpiecznie we własnej, rodzinnej wiosce!

[Obrazek: Ds043VF.gif]
wiedźmy majo ciężko
24.03.2012 20:32
Yoh Offline
Wice Kapitan
Pirat

*
-Eyekiss-chan! Witaj - Rzekłem gdy tylko się pojawiła, poszedłem do niej dość szybkim krokiem, przytuliłem ją - Nie martw się ochronię cię - Rzekłem patrząc jej w oczy

24.03.2012 20:47
eyekiss Offline
random
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 641
O Yoh-kun! zawsze czuję się bezpiecznie jak jesteś przy mnie! Czuję się taka zmieszana, pan Zenon... Pan Zenon był....
Naszym Nakama! Jak ktoś mógł tak.... Nie znajduję słów na opis tego bestialstwa

[Obrazek: Ds043VF.gif]
wiedźmy majo ciężko
24.03.2012 21:06
Yoh Offline
Wice Kapitan
Pirat

*
-Tak samo jak ty nie wiem co mam na ten temat powiedzieć, jedyną osobą która nie lubiła naszego pana Zenka był Stepi - Rzekłem z powagą, przytuliłem mocniej Eyekiss i szepnąłem jej na ucho - Wypłacz się, tak będzie lepiej, uspokoisz się szybciej

24.03.2012 21:22
skiba Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 613
Wracając z porannego harcowania po lesie w poszukiwaniu grzybów zobaczyłem co się stało...
Łzy pociekły mi po policzku...
"Tyle win razem z Zenkiem obaliłem, a teraz co?!"
Otarłem twarz popaczyłem po tłumie i krzyknąłem
"Gnoju! Dorwę Cię"
24.03.2012 21:27
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama