Aktualny czas: 24.11.2017, 11:33 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wątek zamknięty 
Mafia! 4: Daj swoją własną rolę
Autor Wiadomość
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,667
Poziom ostrzeżeń: 10%
Mafia! 4: Daj swoją własną rolę
Cóż, zaczynam zapisy na obiecanego BYORa. Dlaczego tak wcześnie? Głównie dlatego, że samo zapoznawanie się z Waszymi rolami, bilansowanie, czy wymyślanie oryginalnych umiejek zajmie kupę czasu, a nie chcę tego robić tuż przed sesją. Ale po kolei.

Daj Swoją Własną Rolę to specyficzna odmiana Mafii. Tutaj tylko od graczy zależy to, jaką dostaną rolę! Może do być cokolwiek - postaci rzeczywiste i/lub fikcyjne, przedmiot, zwierzę, idea, abstrakcja - cokolwiek ma nazwę, może być waszą rolą. Wraz z każdą rolą dostaniecie unikatowe dla niej umiejętności czy zdolności. Przynależność do miasta/mafii/3rd party jest niezależna od roli i zupełnie losowa.

Jak to działa w praktyce? Po zapisaniu się do gry przesyłacie mi na PW wiadomość z nazwą waszej roli. Ja zapoznaję się z nią i dopisuję Was do listy graczy. Właśnie, o umiejscowieniu na liście graczy nie będzie decydowało zapisanie się do gry, tylko kolejność przesłania PW. Nie musicie się jednak śpieszyć - wybierzcie dla siebie rolę fajną, ale przede wszystkim taką, z którą będziecie dobrze się czuli.

W grze będzie obowiązywał system głosowania zwany hammervotingiem. Polega on na tym, że lincz odbywa się automatycznie, gdy któryś z graczy otrzyma odpowiednią liczbę głosów. Dodatkowo, w przypadku nadmiernego braku aktywności, mogę ustalić limit czasowy (ale mam nadzieję, że to nie będzie konieczne Smile ).

Czas zapisywania się ustalam wstępnie na tydzień od teraz, jednakże na waszą prośbę mogę go przedłużyć.

Czekam na wasze zgłoszenia i PW z rolami!

LISTA GRACZY:
1: Heishi - zabity drugiej nocy, Miasto. Smerf Maruda
2: Skiba - zlinczowany pierwszego dnia, Miasto. Nocny Łowca
3: Grigorij - popełnił samobójstwo czwartego dnia, Miasto. Poważny, wykształcony magister inżynier Ignacy Kowalski
4: Stepi - modkill dnia trzeciego, Mafia. Steve Holmes
5: Neriona - modkill dnia trzeciego, Mafia. 'Riś Przytulaś
6: Filemon
7: Xav92 - zabity drugiej nocy, NIE WIADOMO KIM BYŁ.
8: Vegi
9: Kagura
10: Chlor - zabita pierwszej nocy, Mafia. Przeterminowany Paprykarz Szczeciński
11: Aki
12: Centrino - zlinczowany dnia trzeciego, Mafia. Święta Biała Pomarandarynka
13: Elfisyn - zabity czwartego dnia, Miasto. Sherlock Holmes
14: Aivas - modkill dnia trzeciego, Mafia. Miyamoto Musashi
15: Yoh
16: Painiac - modkill dnia trzeciego, Miasto. Akechi Kokoro
17: Komimasa
18: Epidemia Aids - zabity pierwszej nocy, Miasto. Dziewica z Llullaillaco
19: Szczery
20: Gilgamesz - zlinczowany drugiego dnia, Miasto. Quetzalcoatl
21: Poleander - zabity trzeciej nocy, Miasto. Baneblade
22: Taboret
23: Imi
24: Jutsu
25: Cthulhu - modkill dnia trzeciego, Miasto Zakręcona Maturzystka
26: Eyekiss
27: Adamqs - zabity zerowej nocy, Third Party. Qsek

Errata: do czasu zamknięcia zapisów możecie zmieniać swoje role, jednakże wolałbym otrzymać tylko jedno PW. Lepiej późno, ale żeby rola była przemyślana.

Gra rozpocznie się na pewno po Mafii Grigorija, jednakże jeżeli czujecie zmęczenie materiału, mogę ewentualnie zrobić przerwę pomiędzy tymi dwiema rozgrywkami. Jeżeli chcielibyście odpocząć - piszcie.

[Obrazek: giphy.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.07.2012 21:52 przez Orzi.)
08.05.2012 12:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,667
RE: Mafia! 4: Daj swoją własną rolę
(utwór wykorzystany za propozycją Painiaka)

Zaskrzypiały drzwi do karczmy "Panopticum", gdy ostatni zaproszony przybył na salę.

Co Wami kierowało, aby przyjąć to zaproszenie? Nie wie nikt. Chęć poczucia adrenaliny? Nie ma w końcu lepszej rozrywki niż igranie ze śmiercią.

Na środek sali wyszedł Gospodarz. Założył ręce za siebie i zaczął mówić.

- Etooo... Przede wszystkim chciałem Wam pogratulować pomysłowości. Role, które wymyśliliście są naprawdę świetne. Anooo... Bawcie się dobrze, wiecie co robić!

I już miał z zaciśniętymi oczami uciec ze sceny, gdy nagle z sufitu spadł KTOŚ. Ledwie zdążyliście odwrócić głowy, aby sprawdzić co to za jeden, gdy zajął się płomieniami. Po chwili w miejscu KTOSia była tylko kupka popiołu, na której leżała karteczka.

Cytat:Jesteś Qskiem! Oto twoje umiejętności:
Pierwsza zasada gry w Mafię (pasywne) - Giniesz zawsze jako pierwszy. Twoje uczestnictwo w grze czy możliwość śmierci nie ma znaczenia. Nie można się przed tym ochronić.

Ze zgrozą popatrzyliście na siebie. A więc nie ma już odwrotu. Ostateczny Zwiastun Wielkiej Gry się objawił. Zatem nie pozostaje nic innego jak...

ROZPOCZYNA SIĘ FAZA DNIA:
Do linczu potrzeba 14 głosów

---

Troszeczkę o opisach umiejętności:
1-razówka - umiejętność jednorazowa.
3-razówka - jak wyżej, tyle że można jej użyć 3 razy.
wielorazówka - umiejętność nie ma żadnych ograniczeń.
pasywne - umiejętność nie jest aktywowana, jest ona czynna cały czas od początku gry.
dzienne - umiejętność do użycia tylko w Fazie Dnia.
mafiakill - użycie umiejętności zastępuje zabójstwo normalnie przysługujące Mafii.
specjalne - umiejętność posiada właściwości wymykające się podstawowym mechanikom gry.

Obowiązuje HAMMERVOTING, czyli po uzyskaniu odpowiedniej liczby głosów dzień się automatycznie kończy. Jeżeli jednak gra się będzie długo ciągnąć, mogę ustalić datę linczu - jest wtedy linczowana osoba z największą ilością głosów, nieważne czy osiągnęła limit! Głosujcie rozważnie!

Będę stosował MODKILLE. Jeżeli ktoś będzie rażąco nieaktywny - ginie. Simple and easy.

Osiągnięcie odpowiedniego limitu głosu będę symbolizował tak:
*DRYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYŃ*
Po usłyszeniu dzwoneczka nie wolno pisać postów.

Jeżeli ktoś nie dostał swojej roli/ma jakieś wątpliwości - niech pisze do mnie na priv, lub jeżeli to nic tajnego - w Rum Roomie.

No i najważniejsze - jeżeli chcecie trochę pofabularkować to proszę, tutaj akurat na to przymykam oko (ale bez przesady!)... >:3

[Obrazek: giphy.gif]
06.06.2012 20:00
Gilgamesz Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 3
A no mafia się zaczeła. Ładne wielkie grono szanowych ludzi. Miło mi Big Grin
a Teraz do rzeczy jako że wiele osób wie nie bawie się w fabularke w tej grze bo to nie o to chodzi.
A więc tak pytania:
@ Poleandrze Kogo się obawiasz z tego forum - chodzi mi o graczy z Nakamy.
@ Chlor - Jak Ci podpowiada Twoja Kobieca intuicja - kto jest w mafii?
@ Painiac - czemu jesteś znów szumowiną! - kogo się najbardziej obawiasz, i kogo byś zabił pierwszej nocy?
06.06.2012 20:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Neriona Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 265
Więc, pierwszego dnia nie można wiele stwierdzić. Żal mi Qska, ale taka rola, niestety...

[Obrazek: 4mbg.jpg]
06.06.2012 20:05
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,432
Jak pięknie, znowu nie wiemy jakie są strony, ile ich jest i ilu w każdej jest człowieków.

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
06.06.2012 20:09
centrino Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 88
Poziom ostrzeżeń: 0%
Przyglądam się i nic . Wiemy że jest 26 graczy . Nie wiemy ilu jest mafiozów stawiałbym na 1/4 wszystkich graczy czyli gdzieś około 5-7 mafiozów . Także nie wiemy czy są role neutralne jak w 3 stawiam że tak ale , trzeba uważać .
06.06.2012 20:14
Gilgamesz Offline
Gość
Pirat

*
Filemonie - tak to już jest z BYORem - jest troche podobny wręcz do BM - nie wykluczaj nawet wiekszej ilosci 3rd party.
Co więcej nie bądz pewna niczego - jest BARDZO możliwe że mafia będzie mało ilościowa ale będzie mieć przekoksów.
Wydaje mi się również że Orzi mocno czerpał z pierwszego BYORa bardziej niz z 2giego - ale moge się mylić.
06.06.2012 20:16
eyekiss Offline
random
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 645
Właśnie mnie gryzie to samo co Filemon. Ciężko będzie ogarnąć jak taka ilość osób i tak naprawdę można być każdym. Big Grin No no, strasznie jestem ciekawa co tam powymyślaliścieSmile no to cóż. znał ktoś Quska? xD Ciekawe ile jest mafii i ile miastowych i jak sie dzielą te poboczne. Są głóne jak zawsze jak ktoś kto spełnia rolę policjanta czy znachora pewnie. Chociaz rózne skille mozecie miec. Ciekawe czy mozna byc jednoczesnie dwoma osobami w sensie zabijać i sprawdzać. Znając te pomysły tutaj to MOZNA Big Grin
No cóż czas pokaze

[Obrazek: Ds043VF.gif]
wiedźmy majo ciężko
06.06.2012 20:17
Grigorij Online
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,264
A mnie ciekawi, co by się stało, gdyby ktoś mający zdolność przywracania umarłych do życia użył jej na naszym denacie zeronocnym.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
06.06.2012 20:20
Gilgamesz Offline
Gość
Pirat

*
Myślę Grigo że przesadzasz - to nie jest typowy BM- Qsek to poprostu zwyczaj - zawsze ginie pierwszy, dlatego Orzi tak to zrobił, myślę że to nawet on potwiedzi a przywrócenie Qska nic nie da. jest to poprostu wprowadzenie w gre. podejrzewam że jest co najniej 6 Mafiozów, i przynajmniej 4 osoby w Third party lub 1 osoba ktora będzie mogła się rozrastać (tak jak eksperyment).
06.06.2012 20:27
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama