Aktualny czas: 25.11.2017, 13:26 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Mafia 7 START - Dorwać Blachę!
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,447
Poziom ostrzeżeń: 5%
Mafia 7 START - Dorwać Blachę!
Lista graczy:
1. Hotarubi
2. Imi - Ginie w linczu trzecim.
3. Epidemia Aids - Zginął w drugim linczu był Wtyczką
4. centrino - Zginął drugiej nocy był Funkcjonariuszem
5. okiren
6. Filemon
7. Uisper
8. skiba
9. tomus8x8 - zginął pierwszej nocy, był Funkcjonariuszem
10. szogun - zginął trzeciej nocy, był Agentem
11. Got-> Ajinur

WSZYSCY POTWIERDZENI

FRAKCJE:

Policja
Funkcjonariusz: Zwykli policjanci, którzy lwią część swojego czasu poświęcają pisaniu nudnych raportów i odbierania zgłoszeń o kradzieży torebek. Gdy dowiadują się, że wśród nich jest jakaś wtyka zaczynają być wobec siebie nieufni, nie porozumiewają się prywatnie. Jednak bardzo chcą odkryć, kto jest tą wtyką, gdyż czeka ich za to nagroda.
Nie posiadają żadnych specjalnych umiejętności.

Odwróconi: To funkcjonariusze, którzy narażali własne życie, by przedostać się do komórek przestępczych i zniszczyć je od środka. Mało kto wie o ich tajnej misji. Wiedzą, że jeżeli przestępcy ich odkryją skończą marnie, a wtyczka, która jest w policji stwarza dla nich poważne zagrożenie. Teraz muszą być jeszcze bardziej ostrożni. Muszą ukończyć swoją misję, nim ktoś ich wykryje i zostaną zabici. Mają na to trzy dni. Po upływie tego czasu grają jako jawni zieloni.
Jeśli jeden z nich zostanie zdjęty, drugi, by nie ryzykować własnego życia przechodzi na stronę przestępców i sam staje się wtyczką.
Gdy zostaje wzięty na przesłuchanie czy mają zostać „złamani” zostają rozpoznani jako zielony. Jeśli zaś zostanie zabity jako odwrócony.

Agent z wewnętrznego – To ci funkcjonariusze, których zadaniem jest wytropić, kto działa na niekorzyść państwa. Raz w fazie nocnej mogą próbować „złamać” danego funkcjonariusza. Jeśli jest wtyczką, to oni się o tym dowiedzą.
Jeżeli trafi na Blachę, Odwróconego rozpoznają go jako zielonego.
Jeśli zginie rozpoznany zostaje jako Agent.

Blacha – Człowiek Szybkiego, działający w podziemiu pod tym pseudonimem, który poszedł na ugodę z policją i będzie kapował. Musi to jednak robić bardzo ostrożnie, bo jeśli zostanie odkryty nic mu już nie pomoże. Co fazę nocy będzie dowiadywał się, kto jest wtyczką. Jeśli pozna prawie wszystkie wtyczki(2 z 3 3 z 4 itd.) staje się świadkiem koronnym i ta wiadomość zostaje publicznie podana zaraz na początku dnia lub po linczu.
Jeżeli zostanie przypadkowo wzięty na ofiarę zginie za niego któryś z agentów.
Jeśli zostanie wzięty na przesłuchanie, w trosce o jego bezpieczeństwo zostaje rozpoznany jako czerwony jedna z wtyczek i wtedy wtyki będą już wiedzieć, że Blacha poszedł siedzieć i już im nie zagraża.

Wtyka – to skorumpowani gliniarze, dla których liczy się kasa i pozycja. Nie cofną się przed niczym, żeby to zdobyć. Działają w skorumpowanej grupie na prywatnym kanale, by nikt ich nie przejrzał. Ich zadaniem jest spełniać zachcianki przestępców i wyeliminować jak najwięcej funkcjonariuszy stwarzający zagrożenie w tym przede wszystkim Blachę.
Co noc będą się naradzać, kogo wyeliminować.

Warunki zwycięstwa:
a)Policja wygrywa jeśli zostają aresztowane wszystkie wtyczki.
b)Wtyki wygrywają jeśli doprowadzą do sytuacji, że będzie ich tyle samo lub więcej od prawych policjantów.
Mogą też wygrać, jeśli zdejmą świadka koronnego.

*Uwaga, to, że mamy napisane coś liczbą pojedynczą nie znaczy, że jest jedna osoba. Nigdy nie wiadomo, ile jest jakiś ról, natomiast wiadomo, że Blacha jest jeden.

*Jeśli ktoś jest świeży, ma jakieś pytania, lub nie wie, co zrobić ze swoją rolą zawsze chętnie pomogę także pisać na PW lub GG.

PYTANIA i ODPOWIEDZI:
1. Jeśli odwrócony zostanie ujawniony, to dalej ubicie jednego spowoduje dezercję reszty tych umiejkowiczów?
Spoiler :
ODP: Ujawniony to jest tylko, jeśli zginie. Jeśli pójdzie na przesłuchanie czyli lincz zostaje rozpoznany jako zwykły zielony funkcjonariusz, więc jego kolega/ koledzy odwrócony nie dezerteruje. Dezercja ma miejsce tylko, jeśli padnie trup po stronie odwróconych.
Po trzech dniach, jeśli nie było trupa wśród odwróconych, reszta staje się zielona i to jest wiadomość upubliczniona.
Przy okazji oni nie mają żadnej umiejki. Po prostu mafii warto ustrzelić jednego z nich, by zwiększyć swoje szanse.
2. Jako rolę ma Agent?
Spoiler :
ODP: Agent chroni Blachę. Czyli musi uważać, bo jego śmierć przybliża mafię do zwycięstwa. Jeśli mafia wytypuje na nocne zabójstwo Blachę ginie wpierw agent. Agent też co noc wybiera osobę, którą sprawdza i dowiaduje się, jaki ma kolor.
3. Rola Blachy?
Spoiler :
Blachy co noc dostaje na talerzu jednego mafioza ale to mafiozi decydują, czyją tożsamość poznaje. Musi jednak być bardzo ostrożny. Jeśli w którymś momencie gry, początek fazy dnia lub po linczu będzie znał prawie wszystkich mafiozów (oprócz jednego) staje się koronnym, wtedy MG pisze "Blacha staje się koronnym" od tego momentu jeśli zginie mafia wygrywa.
Jeśli żyje jeszcze agent powiedzmy gracz C a mafia wybierze gracza E który jest Blachą, w nocy ginie postać agenta czyli C. Jeśli już agenta nie ma, Blacha ginie z miejsca, jeśli zginie nim stanie się koronnym gra toczy się dalej.
Ważne: Lincz = przesłuchanie

Warszawa. Dwie godziny temu po udanej akcji komandosów udało się aresztować bosa półświatka przestępczego o pseudonimie „Szybki”. Konwój, którym zostaje przewieziony do więzienia o zaostrzonym rygorze zostaje napadnięty. Wszyscy ochroniarze zostają pozbawieni przytomności, a Szybki wraca na łono wolności. Zostają rozesłane za nim listy gończe, jednak komendant główny nie ma złudzeń, że ktoś z jego otoczenia skutecznie zaciera ślady. Z wewnętrznych ustaleń wynika również, że tylko kilkanaście osób wiedziało o której i którędy będzie przewożony Szybki, a więc przestępcy ewidentnie mają wtyczkę w policji.
Teraz komendant musi zmierzyć się z fałszerstwem i odkryć, kto jest wtyczką, nim sprawy wymkną się spod kontroli. Za kilka dni miało się odbyć przesłuchanie. Komendant wyznaczył swym ludziom, by do tej pory wykryli wtykę i przyprowadzili delikwenta przed jego oblicze.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.11.2013 21:44 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
04.11.2013 17:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,447
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: Mafia 7 START - Dorwać Blachę!
Rozpoczyna się faza dnia!
Osoba na przesłuchanie zostanie zebrana w poniedziałek o godzinie 21:00, ale tylko wtedy, jeśli wskażą ją przynajmniej 6 osób. Inaczej nie będzie przesłuchania (linczu).

PS: Z uwagi na bakę mogę mieć problem z aktualizowaniem głosów. Proszę też, by w Rumie napisały osoby, które również będą na konwencie, jeśli dużo będzie takich graczy mogę zrobić na weekend pauzę.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

07.11.2013 02:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
Poziom ostrzeżeń: 0%
Tego dnia na posterunku, atmosfera była ciężka niczym smog unoszący się nad ulicami Warszawy. Każdy niczym wygłodniały pies mierzył przechodzących funkcjonariuszy podejrzliwymi spojrzeniami. Kumple, przyjaciele w tej sytuacji było pewne, że nie ma o tym mowy, ktoś jest wtyką i może nim być każdy. Sytuacja w której każdy jest zagrożony, doprowadzała funkcjonariuszy do szaleństwa.

-Filemon Ty to zawsze taka porządna, a może to przykrywka niecnych zamiarów i planów, przyznaj się, to ty sprzedałaś tych z konwoju.

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
07.11.2013 12:32
skiba Online
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 616
Przechodząc do konkretów. Gramy w składzie gdzie Hotarubi i Tomus są dla mnie zagadką i nie mam pojęcia jak grają. Co do pozostałych: Sposób strasznie zawiły grania mafii należy do Imi, jednak nie pamiętam jak Szogun gra. Z groźniejszych ludzi i dla miasta i dla mafii są Centrino i Epi.
Z racji, że nie wiadomo nic to może Hotarubi wyjaśni mi, dlaczego akurat Filemon?
07.11.2013 12:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Ok z tego co zauważyłam w temacie mafijnym do którego zajrzałam, już w pierwszym poście pojawia się jakieś oskarżenie, w mafiach w realu w których grałam, również tak to wyglądało, skąd Filemon, losowe podejrzenie, bo jakoś grę zacząć trzeba, nigdy nie grałam na forum, więc jak ma to wyglądać to skorzystałam z poprzednich tematów XD... jeśli coś pomyliłam to sorasy ^^

PS. Ja nie mam pojęcia ogólne jak kto tu gra, więc wszyscy są dla mnie zagadką Tongue

OPZ bo to raczej w room room powinno się znaleźć, ale, że pytanie padło tutaj ^^... no to bez

Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.11.2013 13:15 przez Hotarubi. Powód: Poprawiona ortografia)
07.11.2013 12:57
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,432
Poziom ostrzeżeń: 10%
Ohohoh~ Jak słodko, od razu zaczyna się od głosu na mnie, który pozwolę sobie zignorować. Skiba znowu czyni straszne głupoty, pamiętaj, że bronienie mnie w pewnej mafii wyszło Ci bardzo na źle :**

Role na początku wydawały mi się skomplikowane, ale przeczytanie ich kila razy i dodatkowe pytania, zadane przed początkiem gry, rozjaśniły mi sytuację. Bardziej interesuje mnie teoretyczny rozkład sił, ale nie pamiętam jaką część graczy powinna stanowić mafia, więc na razie nad tym nie myślę. Może ktoś mądrzejszy ode mnie zabłyśnie w tej sprawie.

Zacznę może od standardowych pytań:
Hotarubi i Tomus, jesteście osobami nowymi, nikt nie wie jak gracie. Czy macie jakieś doświadczenie w mafii rozgrywanej na forum? Czy czytaliście poprzednie mafie i w związku z tym, macie jakieś tajne taktyki~?

Na razie poczekam na więcej ludu.

Hotuś! W tym temacie nie daje się OPZ~ Przynajmniej nie pamiętam takiej sytuacji. Nie wolno również edytować postów. Chyba do kilku minut po wysłaniu. Więc sio z tym OPZ (:

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.11.2013 13:09 przez Filemon.)
07.11.2013 13:08
skiba Online
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 616
Filemon, nie bronie Cię Tongue Chcę po prostu poznać jak nowi grają, co robią i jak można to wykorzystać.
Rozkład mafii z tego co pamiętam miał wynosić w okolicy 1/3, 1/4, jakoś tak. Filemon, ty wierzysz w to, że jak mają jakiekolwiek doświadczenie w mafii i mają "tajne" taktyki, to powiedzą Ci o nich? Według mnie jest to co najmniej śmieszne, chyba że sytuacja rozgrywa się na prywatnych rozmowach mafii. A ten post jest tylko wywołaniem osób które jeszcze nie weszły na czat mafijny. Tongue
07.11.2013 13:17
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Pisałam już kilka razy nawet przy zgłoszeniach, że na forum nigdy nie grałam, tylko i wyłączne gry face to face, a wiedzę czerpie z poprzednich tematów mafijnych, a i tak nie będę ich całych czytać bo bez sensu XD
Tajne taktyki... brak, bo i skąd jak brak doświadczenia w forumowych mafijach ^^...

Serio takie są standardowe pytania jak mafie rozpoczynacie, ja bym to w świat po prostu ubrała... np. Hotarubi jesteś tutaj nowa, mamy prawo ci nie ufać... czy coś w tym stylu Tongue

07.11.2013 13:21
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,432
Poziom ostrzeżeń: 10%
Zawsze pytam i zawsze nikt mi nie odpowiada (: Ale może kiedyś się uda, mwahahaha ^

Hotuś, nie lubię się bawić w fabularkę. Tylko w BYORze, bo tam jest to szeroko akceptowalne. W normalnej mafii, jeśli ktoś przesadza, to może być odciąganie od normalnej gry. Raz się komuś dostało za zaczęcie mafii od fabularki i przez to co napisał, prawie poszedł na lincz. Więc doradzam ostrożność~

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
07.11.2013 13:54
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Dobra czemu Filemon, bo jak ją poznałam do tej pory to byłaby świetnym mafiozem, a jednostki groźne się eliminuje... znaczy się wsadza do paki <-:[

To nie będę przesadzała z fabularką Tongue

07.11.2013 14:14
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama