Aktualny czas: 25.11.2017, 06:04 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Mafia! 9: Taki mały BYORek
Autor Wiadomość
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,667
Poziom ostrzeżeń: 10%
Mafia! 9: Taki mały BYORek
IT'S BYOR TIME!

Dla tych co nie wiedzą czym jest BYOR! - zapraszam do tematu Mafii! 4. W skrócie jest to bardzo specyficzna odmiana Mafii, gdzie wszystkie role są tajne. Ale cóż to będą za role! Nic z góry nie narzucam, każdy gracz zgłaszający się do gry wybiera sobie KIM chce być. I nie mam tu na myśli takich banałów jak Policjant czy Doktor (choć one też mogą być, czemu nie?). Twoją rolą może być absolutnie wszystko: osoba fikcyjna/realna/zwierzę/zjawisko/przedmiot/całkowita abstrakcja/gnsdakbgaklbg - czemu nie, ogranicza Was tylko wasza wyobraźnia. W BYORach, w kótrych brałem udział zdażały się takie perełki jak Ekspedientka z Okienka, Przeterminowany Paprykarz Szczeciński czy Quetzalcoatl. Czemu nie, wolno, wszystko wolno. Ja do każdej takiej roli wymyślam ZESTAW odjechanych umiejek, których będziecie mogli używać. Tak, zestaw, nie jedna, a niektóre mogą być potwornymi gamebreakerami. Ogólnie taka Mafia zazwyczaj jest szaloną gonitwą z wieloma niespodziewanymi wydarzeniami, gdzie gracze równie często co "kto jest w Mafii?" próbują dociec "Co się właściwie stało?". Chaos, czysta zabawa, tak ma być :>

Kolejną sprawą są zapisy. Ta gra będzie naprawdę niewielkim BYORkiem, na 7-11 osób, gdyż Mafia! 4 pokazała, że ten rodzaj rozgrywki nie sprawdza się w zbyt dużych potyczkach. Czy to oznacza, że do gry dostanie się pierwszych 11 osób, a reszta może pluć sobie w brodę, że nie zdążyła. Znowu nie. Zapisy będą wyglądały tak, że przez pewien czas będę po prostu zbierał od Was informacje o chęci grania, a po upływie tego czasu WYBIORĘ spośród Was grupę, która trafi do końcowej rozgrywki. Kryteria wyboru będą różne, ale głównie chodzi mi o aktywność i zachowanie w poprzednich rozgrywkach (tak, to do Ciebie Stepi). Nie będą to jednak jedyne czynniki. Czy to oznacza, że osoby nieaktywne mają z góry nawet nie próbować? Także nie. Niezbadane są wyroki boskie i może z takiego, albo innego powodu uznam, że to właśnie TY najbardziej pasujesz? A może po prostu wszyscy oleją moją Mafię ciepłym moczem i będę musiał ją zrobić dla tej niewielkiej grupki, która się zapisze? EDIT: Jeżeli zgłosi się odpowiednia liczba chętnych, to dzielę grupę na dwa i będą dwie rozgrywki! Nie wiadomo, mój pomysł na wszystko będzie się kształtował wraz z otrzymywaniem zgłoszeń i wymyślaniem działania dla waszych ciekawych ról, więc jeśli Cię interesuje ta rozgrywka, zapisuj się śmiało!

Jak wyglądają zapisy? Za zapisanego do Mafii! 9 uznaję gracza, który wyrazi swoją chęć udziału w tym temacie ORAZ wyśle mi PW z informacją o tym, jaką rolą chciałby grać. Lista wszystkich zapisanych będzie widoczna w tym temacie.

Odrobina zasad - na pewno będzie hammervoting (osoba zostaje zlinczowana od razu wtedy, gdy otrzyma odpowiednią ilość głosów) i brak bezpośredniej informacji o tym, kto dokonał zabójstwa w nocy. Większość zasad zostanie zaś ogłoszona przy rozpoczęciu rozgrywki, ponieważ samo działanie ról może je naruszyć. No i działanie ról ma pierwszeństwo nad ogólnymi zasadami Mafii Smile .

Jakby co - pytajcie. Czekam na zapisy!

ZAPISANI:
1. Filemon
2. Devzan
3. Eikichi
4. Guybrush T. Wood
5. Uisper
6. Vegi
7. Epidemia Aids
8. PaxRimi
9. Szczery
10. Nami
11. Stepi
12. Yoh
13. Ena
14. Kassztan
15. Skiba
16. Kyouchika
17. Alien
18. Imi

[Obrazek: giphy.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.12.2014 00:08 przez Orzi. Powód: Poprawiona ortografia)
30.11.2014 22:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,432
RE: Mafia! 9 - Taki mały BYORek
JA! OMGOMGOMGOMG!

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
30.11.2014 22:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,147
Poziom ostrzeżeń: 0%
Jaaa chcialam, bo sobie nie pogralam :<

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
30.11.2014 22:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,774
Poziom ostrzeżeń: 20%
Pisałem w zaświatach. Chcę.

sweet sweet lemonade
30.11.2014 22:18
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,667
OK, więc czekam na wasze role na PW Smile . Jak wymyślicie, to wysyłajcie!

[Obrazek: giphy.gif]
30.11.2014 22:19
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,007
Ja chcę, nie pograłem wiele w tamtej to chcę tutaj Big Grin.

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 484
Ja chce!

[Obrazek: monkey.png]
Vegi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 522
Chcę.

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
Lubię placki.
30.11.2014 22:24
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,623
Jak Vegi gra, to nie zrobię mu tej przykrości. Zapisz mnie.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

30.11.2014 22:26
epidemia aids Offline
Член Стекловаты
Pirat

*
Liczba postów: 100
To ja też się może chyba raczej zgłoszę (mimo że na ten moment nie chciałbym być znów czerwony, a zgłoszenie się wiąże z taką możliwością*).

* Chociaż skoro ostatnio słabo zagrałem, to teraz będę mógł to wykorzystać jako czerwony. Zatem chciałbym być czerwony**
** Czy to oznacza, że jak nie będę czerwony, to się zwieszę i będę słabiej grać? Hmm, no nie wiem. Najpierw muszę się zgłosić...
30.11.2014 22:35
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama