Aktualny czas: 20.08.2017, 13:48 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wstępne wyniki II edycji Rywalizacji Załogowych podane!
Na razie na prowadzeniu Soge, ale jest jeszcze dużo czasu
i nic nie jest przesądzone! Wygrać może każdy!
----> Dotychczasowe Punkty <----
Wątek zamknięty 
Mafia! (Zakończona - wygrana MIASTA!)
Autor Wiadomość
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,479
Poziom ostrzeżeń: 10%
Mafia! (Zakończona - wygrana MIASTA!)
Cytując mojego znajomka:
Cytat:Mafia to znana dość powszechnie gra; w zasadzie nie potrzeba niczego, jedynie sporej liczby osób. Niektórzy być może grali w to w szkole.

Na czym to polega? Gracze są podzieleni na tak zwane Miasto oraz tytułową Mafię. Mafia ma za zadanie wytłuc mieszczuchów, Miasto zaś mafię. Mieszkańcy miasta nie wiedzą, kto jest w mafii, wiedzą tylko, że są uczciwi. Nie wiedzą nic o innych osobach, wiedzą tylko o sobie. Mafia zaś dobrze zna swój skład. Gra dzieli się na fazę nocy oraz dnia. Mafia w fazie nocy wskazuje jedną osobę to zabicia, po czym w fazie dnia Miasto próbuje zlinczować Mafię. Następuje to poprzez głosowanie. Oczywiście Mafia próbuje w tym przeszkodzić i próbuje nakierować Miasto na zlinczowanie cywilów.

Gra się kończy, gdy wyginęła Mafia (wygrana Miasta) lub liczba mafiosów równa się lub przekracza liczbę mieszkańców (wygrana Mafii).

Bardzo fajny flash o Mafii, jeżeli czegoś nie zrozumieliście:

http://www.sitesled.com/members/mikeburn...scum04.swf

Jak to zrobimy przez forum? Gdy już się zgłosi pewna liczba osób, rozlosuję poszczególne role pomiędzy was, i każdego poinformuję o roli jaką pełni poprzez PM. Mafia podczas fazy nocy udaje się gdzieś na skype czy gg i ustala między sobą decyzję, którą następnie przekazuje mi (albo ja będę z nimi na tej konfie siedział, duh). W tym temacie będą ogólnie dyskusje i przekomarzania, żeby zgadnąć, kto jest mafią. Także i lincze. Na bieżąco będę opisywał stan gry oraz nawracał na właściwe drogi w razie potrzeby.

Chcę zobaczyć, czy moja ulubiona forma PBFa przyjmie się i tutaj Big Grin . Na razie pocięlibyśmy w dosyć standardową wersję, więc jeśli ktoś jest zainteresowany, niech się zapisuje poniżej. Liczba graczy zależna od zainteresowania x]

LISTA GRACZY:
1: Grigorij - przeżył, Pirat, WYGRAŁ
2: Luffy92 - przeżył, Pirat, WYGRAŁ
3: Skiba - zlinczowany dnia drugiego, Zdrajca, PRZEGRAŁ
4: Slawo89 - przeżył, Pirat, WYGRAŁ
5: Heishi - zlinczowany dnia pierwszego, Zdrajca, PRZEGRAŁ
6: Vegi - zginął nocy pierwszej, Pirat, WYGRAŁ
7: Stepi - przeżył, Pirat, WYGRAŁ

STRONY KONFLIKTU:
Załoga:

Pirat - wierny swojemu kapitanowi. Jego celem jest wykrycie i wyeliminowanie zdrajców. Ma prawo głosu w linczu, nic nie wie o innych graczach.
Zdrajcy:
Zdrajca - zabójca kapitana, jego celem wraz ze swoimi wspólnikami jest wymordowanie całej załogi i zagarnięcie skarbu. Zna swoich towarzyszy, może się z nimi kontaktować. Mogą dokonać jednego zabójstwa w Fazie Nocy. Ma również prawo głosu w linczu.

Parę zasad:
1:
Gramy uczciwie. Nie wypytujemy innych graczy na priv, nie robimy ani nie żądamy screenów z wiadomości o roli etc. Psuje to radość z rozgrywki. Każde takie przewinienie, jeśli się o nim dowiem, będzie surowo karane.
2: Gra toczy się na forum. Mafia może kontaktować się prywatnie (taka już jej specyfika, choćby po to aby wybrać kogo chcą odstrzelić w nocy), ale prywatni gracze nie powinni prowadzić prywatnych śledztw na GG czy podobnym. Niezobowiązująca pogawędka o grze tak, próbowanie ustalić kto jest kim - nie. Wszystko jest jawne. Podobnie, jak się dowiem o próbie przekupienia kogoś na PW, będę karał.
3: Zakaz grania wbrew własnej roli. Jesteś w mieście - nie pomagasz mafii, jesteś mafiozą - starasz się pomóc swoim wygrać.
4: Zginąłeś, czy to w nocy, czy przez lincz - nie możesz nic pisać. Martwi głosu nie mają. Ale chyba założę osobny temat na komentarze do gry, gdzie będą mogli się wypowiadać.
5: Jeżeli będziecie długo nieobecni (kilka dni?), mogę osobę nieaktywną zastąpić innym graczem, dla dobra rozgrywki.
6: Lincz odbywa się, jeśli do ustalonego terminu większość osób (50% + 1) wskaże jedną osobę. W przeciwnym razie Faza Dnia kończy się bez linczu.
7: Głosu dokonujemy pogrubiając nick osoby, na którą zdecydowaliśmy się oddać głos. O tak: Orzi
8: Mafia wygrywa, gdy liczba mafiozów będzie równa liczbie pozostałych graczy. Miasto wygrywa, gdy uda się mu wyeliminować wszystkich mafiozów.
9: Jak czegoś nie wiesz, nie wahaj się pytać mnie na priv. O ile będzie to możliwe - odpowiem.

[Obrazek: Z6ihek4.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.05.2012 12:05 przez Orzi.)
17.03.2012 14:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,514
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Mafia!
Zgłaszam się.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
17.03.2012 14:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,886
No ja też się piszę

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
17.03.2012 14:26
skiba Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 613
Znam to, też się piszę Big Grin
17.03.2012 14:38
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 843
ja też to znam i mogę popykać Big Grin
17.03.2012 15:05
skiba Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 613
To co, gramy ?
17.03.2012 15:06
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,479
Poziom ostrzeżeń: 10%
Jeszcze nie, na fajną Mafię trzeba przynajmniej 7 osób - i myślę, że taka ilość będzie optymalna na pierwszą grę, bez specjalnych ról, żeby robiła za naukę jazdy i wzór.

[Obrazek: Z6ihek4.png]
17.03.2012 15:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,163
Też się zgłaszam.

[Obrazek: Sygnatura.png]
17.03.2012 15:29
Vegi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 444
<--- AVATAR
\o Wchodzę.

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
Lubię placki.
17.03.2012 16:48
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 448
Melduje się.

[Obrazek: monkey.png]
17.03.2012 17:01
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama