Aktualny czas: 25.11.2017, 05:54 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Magi: The Labyrinth of Magic/Sinbad no Bouken - wątek ogólny
Autor Wiadomość
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,045
Magi: The Labyrinth of Magic/Sinbad no Bouken - wątek ogólny
Magi: The Labyrinth of Magic

Shinobu Ohtaka

[Obrazek: 42773.jpg]

cykl wydawniczy: tygodnik
magazyn: Shounen Sunday
tagi: Shounen, Fantasy, Przygoda

manga:
Magi: The Labyrinth of Magic - 304+ rozdziałów
Magi: Sinbad no Bouken - prequel - 102+ rozdziałów

29go października w mandze rozpocznie się finałowy arc.

anime:
Magi: The Labyrinth of Magic - 2012 - 25 odcinków
Magi: The Kingdom of Magic - 2013 - 25 odcinków
Magi: Sinbad no Bouken - 5 oav + seria tv zapowiedziana na kwiecień 2016 r.

Cytat:Akcja Magi toczy się w magicznym świecie, w którym czternaście lat temu w tajemniczych okolicznościach pojawiły się bardzo wysokie wieże nazwane później lochami. Osoba, która zdoła przejść jeden z tych dziwnych obiektów, zyskuje potęgę i bogactwo. Główny bohater serii - nastoletni Alibaba - zarabia na swoje utrzymanie, pracując u jednego z kupców. Jednocześnie marzy o przejściu wielu labiryntów i zyskaniu ogromnych bogactw. Pewnego dnia spotyka dziwnego chłopca o imieniu Aladyn, posiadającego magiczny flet i postanawia razem z nim udać się na podbój swojego pierwszego lochu.

Ktoś czyta? oglądał? Smile Osobiście zaczęłam swoją przygodę z Magi od anime, dopiero potem sięgnęłam po mangę. Drugi sezon anime a dokładniej jego druga połowa mnie wprost oczarowała, chętnie bym sobie jeszcze pooglądała, dlatego cieszą mnie bardzo animowane przygody Sindbada.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.06.2016 14:37 przez Murgrabia.)
12.10.2015 14:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,499
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Magi: The Labyrinth of Magic
Mnie się narobiły spore zaległości znowu, ale kiedyś siądę i nadrobię. Choć wpadłam na dwa spoilery mocne, jeden o czymś, a drugi, że tego czegoś jednak nie było i jakoś ciężko mi do tego nadrabiania zasiąść. Magi dobrze mi się czytało, jednak od jakiegoś czasu już tak nie jest i się tak zbierają rozdziały. Anime miało całkiem przyjemne. Sindbada również czytam i też jestem do tyłu (z GC, o ang nawet nie wspominam), OVA jeszcze nie widziałam. Najlepsze w tej serii są obwoluty tomików. Gdyby ktoś u nas wydał mangę, pewnie bym nie kupiła, ale na jaki artbook bym się chętnie pokusiła.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
12.10.2015 15:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
Ja oglądałam anime, czekam na kolejny sezon, mam nadzieję, że jak najszybciej zdecydują się dać dalszą część. Sindbada też oglądałam, szkoda, że się skończył i tu również mam nadzieję, że dadzą kolejne części, bo jego postać i przygody są bardzo ciekawe Big Grin
Ogólnie w tym anime jest sporo ciekawych i fajnych postaci Big Grin

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
12.10.2015 16:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Hotarubi napisał(a):Sindbada też oglądałam, szkoda, że się skończył i tu również mam nadzieję, że dadzą kolejne części
Jak pisałam w pierwszym poście będzie seria tv w kwietniu 2016. Ma w trochę inny sposób opowiedzieć wydarzenia z oavek i polecieć dalej z historią Smile
12.10.2015 17:09
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
(12.10.2015 17:09 )Hime napisał(a):  
Hotarubi napisał(a):Sindbada też oglądałam, szkoda, że się skończył i tu również mam nadzieję, że dadzą kolejne części
Jak pisałam w pierwszym poście będzie seria tv w kwietniu 2016. Ma w trochę inny sposób opowiedzieć wydarzenia z oavek i polecieć dalej z historią Smile

No to super, bo bardzo fajnie się to oglądało, no i znane postacie są pokazane z trochę innej strony Wink

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
12.10.2015 18:17
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Miejmy nadzieję, że pokażą jak Sindbad zdobył moce wszystkich dżinów, no i jak dołączali do niego nowi towarzysze Big Grin

Co do mangi Magi ostatnio zerknęłam na jakiś ostatni rozdział i wreszcie stało się! Big Grin
Spoiler :
Alibaba i Morgiana parą *_*

no chyba, że wyrywkowo i coś przekręciłam xD
12.10.2015 18:49
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,192
Ja oglądałem tylko anime i seria mi się niesamowicie podobała, zakończenie drugiego sezonu to jedno z lepszych zakończeń na jakie się natknąłem w anime, więc jeśli szykuje się kolejna seria, to czekam z niecierpliwością.

13.10.2015 11:54
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
r. 266-284

... Co prawda nowego arcu aż jeden rozdział widziałam, ale co to za science fiction? No ale po kolei.

Spoiler :
Wojna nie była szczególnie zajmująca, przygody Alibaby i Judara w kosmosie, a raczej na Czarnym Kontynencie też nie, choć miło było zobaczyć białą smoczycę ponownie, rewelacje o Sindbadzie... No, powiedzmy, że to kupuję. Od zawsze wiadomo, że z nim coś nie tak. Wojna się skończyła, Hakuryu zyskał, co chciał. Najbardziej podobały mi się rozdziały w celi, gdzie braciszkowie, znaczy kuzyni sobie rozmawiali. O tym co miało spotkać Kouena przeczytałam niechcący kiedyś. O tym jak to się skończyło stety bądź też nie również. Ale i tak najbardziej godne uwagi te rozdziały były. Hakuryu łanie wyglądał podczas koronacji. No i Morgiana wreszcie ogarnęła swoje uczucia. Mija trzy lata. Alibaba pod opieką Yunana dochodzi do siebie. Śmieszny w formie trochę rozdział. Wszystko widziane z perspektywy jednego oka rekonwalescenta, a magi sobie nawija o zmianach na świecie. Niezbyt wiele z tego zrozumiałam, ale też niespecjalnie się do tego przykładałam. Ważne jest to, że Aladyn, Morgiana i Hakuryu, który strasznie długo się narządził, nie ma co, zaginęli. A, no i co się stało z moją ulubioną księżniczką, skoro jest, kim jest? Sad Naczynia regulowane centralnie, trzech poszukiwanych, którzy wybyli ze swoimi dżinami, co jest zakazane, generałowie, którzy wrócili do ojczyzn, by przejąć miejsce na tronie... Sindbad abdykował... W ogóle, jak wygląda teraz ten świat? Z baśniowego klimatu wchodzimy w science fiction, co mi się nie podoba Sad
Przy tym obrocie spraw jeszcze bardziej mi się odechce czytać tę serię. Zaległości, jak widać, z łatwością mi narastają.

05.11.2015 23:40
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Jak to sf? O_O dlaczego?! z tego co piszesz, wychodzi na to, że znika wszystko, co mi się najbardziej w tym podobało...
06.11.2015 19:01
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Cóż. Miasta z najnowszego rozdziału inaczej nazwać się nie da. Latające dywany na każdym kroku czy statki powietrzne to jeszcze pal sześć, ale to miasto? Jak będę na kompie zarzucę skanem.

Spoiler: kadry z ostatniego rozdziału (284)
[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]
[Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg] [Obrazek: image.jpg]
Popieram reakcję pana A.:
Spoiler: kadr
[Obrazek: image.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.11.2015 01:33 przez Murgrabia.)
06.11.2015 22:11
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama