Aktualny czas: 21.10.2017, 08:34 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 
Manga czy anime?
Autor Wiadomość
ryba Offline
Nakama, kuźwa...
Pirat

*
Liczba postów: 1,237
Poziom ostrzeżeń: 0%
Manga czy anime?
Aż dziw, że czegoś takiego jeszcze nie było.....? chyba?

Cóż, wyszła dzisiaj na SB ciekawa rozmowa na temat tego czy lepiej oglądać anime czy czytać mangę. A jak to i to, to w jakiej kolejności. Chodzi nie tylko o OP, tylko o mangi w ogóle.

Ja ogólnie rzecz biorąc już od bardzo dawna nie dotykałam się innych tytułów poza OP. I jeśli chodzi o "tasiemce" to zdecydowanie wolę przeczytać mangę, i ewentualnie obejrzeć anime - co właśnie robię z OP.

Jeżeli chodzi o krótkie serie to wolę obejrzeć anime.

Jak wy robicie?

-To się nagrywa?
-Tak
-Jemy szyszki!

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
28.10.2010 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Cholek Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 31
RE: Manga czy anime?
Jak na mnie anime i manga to 2 zupełnie inne rzeczy. Nie powinno się mówić co lepsze, a co gorsze.
28.10.2010 16:42
Neriona Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 265
Poziom ostrzeżeń: 10%
Ja wolę oglądać Anime, kiedyś przeczytałam całą mangę OP jaka do tej pory wyszła. Zrobiłam to tylko i wyłącznie z nudów. Kiedy biorę się za jakąś serię, zaczynam od anime. Manga po prostu mi nie podchodzi. Do tego bardzo lubię fillerySmile.

[Obrazek: 4mbg.jpg]
28.10.2010 16:46
ryba Offline
Nakama, kuźwa...
Pirat

*
Liczba postów: 1,237
(28.10.2010 16:42 )Cholek napisał(a):  Jak na mnie anime i manga to 2 zupełnie inne rzeczy. Nie powinno się mówić co lepsze, a co gorsze.

Nie chodzi o to, żeby mówić co lepsze a co gorsze, tylko żeby powiedzieć co się woli Tongue i w przypadku gdy seria ma i mangę i anime, za co chętniej się bierzesz Tongue

-To się nagrywa?
-Tak
-Jemy szyszki!

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
28.10.2010 16:49
Artelian Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 160
U mnie różnie, zależy za co się wcześniej zabiorę. Gdy najpierw oglądałem anime OP, a na nowe odcinki musiałem czekać zabrałem się za mangę. Tak sobie mi się podobało na początku ale przywykłem. Gdy czytałem Fairy Tail, raz postanowiłem obejrzeć anime. Strasznie zaskoczyły mnie niektóre głosy postaci (oraz różowe włosy Natsu - chociaż był takie na kolorowych stronachWink).

Obecnie zazwyczaj wolę mangę, czyta się szybciej niż ogląda, więc nie zajmuje to tyle czasu.
28.10.2010 17:01
Tatra Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 529
Cóż, osobiście wolę mangę. Po pierwsze dlatego, że skupia się na fabule, natomiast w anime często dochodzi do przedłużeń czy <o zgrozo> fillerów. Po drugie autorzy anime często dodają do odcinków sceny stworzone własnoręcznie, które mogą być bez sensu i klimatu. Po trzecie, manga przynajmniej w minimalnym stopniu rozwija wyobraźnię, czego o anime powiedzieć nie można. No i szybciej się czyta niż ogląda, a im człowiek starszy, tym mniej ma czasu. Oczywiście są anime które ogląda się równie dobrze lub nawet lepiej niż mangę, ale to wyjątki potwierdzające regułę.

[Obrazek: the_witcher_sig_by_imperial_shagon.png]
28.10.2010 18:02
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,736
A ja powiem, że to wszystko zależy od przypadku (u mnie). Pierwsze oglądałem anime: OP, Dragon Ball, Naruto, Bleach (można powiedzieć że tasiemce), a od mangi zacząłem np. Berserka, FT. Wszystko zależy od serii. Jak nie spodobają mi się pierwsze dwa odcinki anime, to nawet nie będę brał do ręki mangi (i odwrotnie). Jeżeli podoba mi się coś to sięgam po obie rzeczy. Z reguły mangi są lepsze, ale znajdzie się też kilka anime lepszych od mangi np. Death Note, Code Geass, Bleach (tylko bez fillerów).

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
28.10.2010 18:17
pelson Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 15
Ja szczerze wolę anime z prostej przyczyny "dłużej" mogę się cieszyć daną serią. Ale nie mówię że mangi nie czytam, bo robię to i to z miłą chęcią Smile
28.10.2010 20:08
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,088
W mandze jest dobre to, że nie ma co chwilę tych bezsensownych powtórek ujęć. Czasem wydaje mi się, że robią je dla ludzi z Alzheimerem d; Często całe sekwencje klatek są powtarzane nawet w innym kontekście, strasznie mi to działa na nerwy.

Za to w anime jest muzyka... I są kolory, przez co czasem łatwiej zrozumieć o co chodzi - zresztą każde ujęcie trwa tyle, że zdąży się zobaczyć np. cały ruch; a w mandze jest powiedzmy jeden kadr z którego trzeba wnioskować o co chodziło. (To też czasem jest plus mangi - walki nie są tak beznadziejnie przedłużane)

Jeśli chodzi o OP zdecydowanie wolę mangę, ale anime też sobie chętnie oglądam (chociaż nie aż TAK chętnie) a o innych się nie wypowiadam, bo żadnej nie przeczytałam/obejrzałam w całości d; Cała reszta mnie nudzi. No i nie mam też tyle czasu. Dziękuję dobranoc (:

[Obrazek: h3sygn.png]
28.10.2010 21:10
Tom Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 11
To zależy. Jeśli chodzi o jeden tytuł jako mangę i anime, to zdecydowanie manga, dlaczego chyba nie trzeba tłumaczyć - w końcu nic nie może pobić oryginału. A dotąd nie spotkałem się z mangą, którą stworzono na podstawie anime, nie wiem nawet czy taka istnieje. xD

Ale ogólnie również wolę czytać niż oglądać, tak więc imo manga > anime. Co nie zmienia faktu, że nie jestem jakoś specjalnie negatywnie nastawiony względem anime. W końcu jest kilka tytułów, które jako anime prezentuję się całkiem dobrze.
22.10.2011 19:02
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama