Aktualny czas: 27.05.2018, 17:42 Witaj! (LogowanieRejestracja)

W końcu pojawia się u nas nowy rozdział Op.rozdział 904
Odpowiedz 
Manga na imieniny
Autor Wiadomość
kedzioor20 Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 1
Manga na imieniny
Ahoj,

Mój kuzyn ma niedługo imieniny. Interesuje się trochę anime i mangą (mainstreamowymi tytułami), ale wszystko czyta i ogląda w necie, nigdy mangi nie kupił. Postanowiłem to zmienić i kupić mu w ramach prezentu z okazji imienin jakieś fajne wydanie mangi onepiece'a. I tu moje pytanie do was - czy bardziej opłaca się kupić polskie czy angielskie wydanie mangi? Chodzi mi zarówno o jakość tłumaczeń jak i o jakość papieru itd. Czy spotkał się ktoś z was z kolekcjonerskim wydaniem i czy warto takie wydanie kupić?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.11.2017 11:51 przez kedzioor20. Powód: Poprawiona ortografia)
15.10.2017 15:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,085
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Manga na imieniny
Dla mnie polskie wydanie jest naprawdę dobrej jakości, owszem może nie każdemu przypadnie do gustu tłumaczenie ataków, ale to już kwestia człowieka. Tylko, że porównać niestety nie mogę, nie miałem w rękach angielskiego wydania.

[Obrazek: sygnajpg_qnexeaw.jpg]
15.10.2017 15:56
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 875
Jak najbardziej Polskie wydanie, tłumacz daje tam z siebie wszystko aby gagi przełożyć na nasz język co jest bardzo dobre.
15.10.2017 16:11
xaton Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 598
Polskie wydanie jest dobre. Natomiast jak kuzyn czyta wszystko po angielsku to możliwe, że najzwyczajniej woli po angielsku. Ja jednak w takim wypadku i tak kupiłbym po polsku bo to przyjemna odmiana zobaczyć jak to wszystko zostało przetłumaczone.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
15.10.2017 16:13
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,916
Ja mam tylko angielskie omnibusy, czyli wydanie, w którym każda książeczka zawiera po 3 tomy, ale papier jest niższej jakości (taki trochę toaleciak) i traci się łanpisowe okładki... z tym że płacisz tyle samo za 3 tomiki co za jeden Tongue
Tu koleś porównuje angielskie wydanie pojedyncze z potrójnym: https://youtu.be/QJJIEEiUHMU?t=2m17s

Jeśli zdecydujesz się na angielskie, to ja zawsze kupuję z amazona.

edit: a jedyne kolekcjonerskie wydanie jakie znam to pudełkowe w ingliszu, zawiera po dwadzieścia+ tomów i kosztuje z pincet złotów xD

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.10.2017 16:22 przez okiren.)
15.10.2017 16:19
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,624
Poziom ostrzeżeń: 5%
Jeśli jest polakiem i na stałe nie mieszka w Angli, to bez zastanowienia wybrałbym nasz rodzimy przekład, tym bardziej, że tłumaczenie stoi na bardzo wysokim poziomie. Trudno jest mi porównać do oficjalnego angielskiego, bo nie miałem z tym styczności, ale polski przekład jest adresowany dla Polaków, mamy tam nasze powiedzonka czy nawiązania do naszej polskości, nastawiony na naturalny dialog, nie dosłowny przekład, a przy tym są zachowane wszelkie stylizacje i zmiany językowe, które dostrzega japoński czytelnik. Poza tym niewykluczone, że przekład angielski będzie ukierunkowany w stronę Anglików i zrobiony pod nich, co może się odbić na niezrozumiałej formie czy ukrytych smaczkach, które po prostu mu umkną.
Jakość papieru również jest bez zarzutu, bo wydaje to JPF, które może zbiera cięgi za opóźnienia, ale jakość to u nich znak rozpoznawczy.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.10.2017 12:49 przez Komimasa.)
16.10.2017 12:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama