Aktualny czas: 27.05.2018, 11:52 Witaj! (LogowanieRejestracja)

W końcu pojawia się u nas nowy rozdział Op.rozdział 904
Odpowiedz 
Mangafox - Nie czytaj tam!
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,623
Poziom ostrzeżeń: 5%
Mangafox - Nie czytaj tam!
Zauważyłem, że wielu użytkowników jeśli coś czyta po angielsku używa właśnie tej strony. Zapewne dlatego, że jest tam szybko i wszystko w jednym miejscu niczym zaszczany odpowiednik u nas ML.
Ale ML to jeszcze nie jest aż taka tragedia, gdyż mangafox to jest firma, która zatrudnia pracowników, którzy biorą skanlacje z neta i tam wrzucają. Co kompletnie burzy ideę od fanów dla fanów.
Nie tak dawno temu poleciała ostra kampania przeciwko temu portalowi, gdzie zagraniczne grupy skanlacyjne postawiło coś z tym fantem zrobić. Coś jak powiedzmy nasz polski konflikt z ML ale coś o wiele potężniejszego kalibru.
W efekcie porozumienia wielu grup, powstała oficjalna strona http://www.batoto.net, gdzie to właśnie grupy same dodają swoje wypuszczki.
Większość działaczy w polskich grupach, tłumaczy, doskonale wie o tej stronie i korzysta od dawna, w ukłonie dla kolegów z zagranicy. Niestety jak widzę niewiedza w narodzie górą, bo są dalej ludzie, którzy niestety używają mangafox. Stąd postanowiłem zamieścić ten temat, głownie w celu uświadomienia i oczywiście tym samym zmniejszenia obrotów mandzefox.

Dlatego gorąco wszystkich zachęcam, by wykasowali sobie zakładkę mangafox i na jej miejsce wstawili batotoSmile

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.06.2013 02:47 przez Komimasa.)
19.06.2013 02:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,916
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Mangafox - Nie czytaj tam!
Coś czuję, że mój Mutou Black natchnął do spłodzenia tego posta xD
Zapodałam stamtąd, bo tylko tam znalazłam przetłumaczone. Sama na mangareader zazwyczaj siedzę, ale znając życie, to tamto też jest "be, fuj" i "co ty tam robisz noobie?" xp

Nie zmienia to faktu, że batoto nie znałam i zacznę zaglądać. Mutou Black póki co nie mają Tongue

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
19.06.2013 03:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,722
Sama dość często siedzę na MF głównie dlatego, że jako jedyni mają w pełni funkcjonalną opcję przeglądania mang na komórce, gdzie co prawda wczytują się skany dość parszywej jakości, ale naprawdę szybko. Ostatnio dzięki ich przeglądarce nadrobiłam sobie szybciutko kilka serii, czego nie byłam w stanie zrobić próbując innych portali.
Inna sprawa jest też taka, że MF, jakby złe nie było, ma zwykle wszystkie rozdziały danej serii - Batoto już nie. Ma braki choćby w takim HxH (o ile mnie pamięć nie myli), przez co niebawem czeka mnie zmiana strony, z której tłumaczę z angielskiego.
Plus, jak już sam wspomniałeś, Batoto chodzi naprawdę powoli. Nie ma nawet tego udogodnienia co readery WT czy G-L, z uprzednim wczytywaniem. Na dobrą sprawę przyjemnie tam się przegląda tylko internetowe manhwy, bo Batoto jako jedyne nie ma ograniczenia długości paska, więc nie trzeba ich tam dzielić na strony. I to w sumie tyle. Każda normalna manga wczytuje się idiotycznie długo, a ja (i podejrzewam, że nie tylko ja) po prostu nie mam do tego cierpliwości.
Więc nie zrezygnuję z MF dla Batoto, to na pewno. Często, jak już czytam na komputerze, przeglądam mangareadera, ale oni z kolei mają czasem skanlacje z koszmarnym tłumaczeniem, aż zęby cierpną (a żeby cię szlag, MangaPanda). Batoto musi się rozrosnąć i, do licha, umożliwić szybsze wczytywanie swoich mang, wtedy, jak podejrzewam, nikt nawet nie pomyśli o tym, by zajrzeć na MF.
Opcja przeglądania mang nie przez przeglądarkę, a stronę dostosowaną do komórek (jak nasze forum na przykład) byłaby miłym dodatkiem dla wszystkich, którzy lubią czytać w drodze i podczas przerw w pracy :/

Swoją drogą w jaki sposób to, że MF jest firmą, dotyczy mnie jako czytelnika? Rozumiem, kradzież skanlacji to zła rzecz. Nawet widziałam na skanlacjach jednej mangi, że MF zachęca do wykupienia sobie konta, czy coś takiego i właśnie dlatego zostało przez tę grupę potępione, bo nikt im za robienie skanlacji nie płaci, więc i czytanie tego powinno być darmowe. I ja ich pogląd rozumiem, ale nie mam tam żadnego konta, stronę przeglądam bez problemu. Credits w każdym rozdziale jest, jak ktoś zainteresowany jest czyja to robota, więc MF nie rości sobie żadnych praw. Więc dla mnie, jako czytelnika, czym to się właściwie różni od Batoto?

PS: Tęsknię za OneManga... ._.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.06.2013 08:24 przez Gociak.)
19.06.2013 08:21
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,051
Poziom ostrzeżeń: 15%
Cóż, mnie interesuje to by móc przeczytać to co lubię, nie ważne gdzie. Nie jestem grupą skanlacyjną dlategóż nie przeszkadza mi to. Mangafox ze względu na swoje zasoby i posiadaną ilość różnych rozdziałów, a także szybkość publikacji pozostanie w moim grafiku.

PS: Wbiłem na Batoto i gdzie tam są mangi po angielsku? bo w opcji Popular Titles sa prawie same po Hiszpansku? Świetna stronka... Do tego nie wiem gdzie znaleźć rozdziały wpisujac coś w wyszukiwarce, ogólnie: Nie przejrzyste, zamotane, nieposkładane, beznadzieja... Tam mam łatwy dostep bez żadnych problemów po co to zmieniać.

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.06.2013 09:51 przez fuszioms.)
19.06.2013 09:51
Piratinfo Offline
Skazany
Banned

Liczba postów: 12
Kogo tak na dobrą sprawę to obchodzi? Wy też z tego co wiem [compl itd.] żyjecie z reklam, wiele osób żyje z reklam teraz, poza tym tak na dobrą sprawę to złodzieje strzegą przed złodziejami ZNOWU XD kiedy do ludzi dotrze, że skany to NIELEGALNIE przeczytane mangi? Wszyscy póki japońce nie wpadną w końcu na abonamenty dla ludzi z całego świata, jesteśmy piraciarzami, jak dla mnie temat bezsensu, skoro ważne, żeby przeczytać mangę.
20.06.2013 00:30
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Aha. Czyli jak dla Ciebie, jeśli ja kupię sobie mange, po czym pozycze ją znajomemu, żeby sobie przeczytał, to oboje popełniamy przestępstwo. PI, żyjesz w strasznym świecie, pozwól, że będę się trzymać od niego z daleka.
Skanlacje są nielegalne w danym kraju tylko wtedy, gdy kraj posiada licencję na daną serię, a i tak wykupuje się licencję tylko na tomiki (dzięki temu WT czy G-L wciąż może wydawać OP i nie mieć problemów z prawem).
PI, zanim coś skrytykujesz, poczytaj o tym najpierw. Przestsniesz robić z siebie idiotę.

20.06.2013 03:11
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Hmm na MF kiedyś dużo czytałem. Ale gdy tylko poznałem mangareader to tam ciągle czytam bo tam najszybciej znajduję nowe mangiBig Grin Mam jeszcze nawet MF w zakładkach ale od wieków tam nie wchodziłem. Raz ostatnio znalazłem fajną stronkę z raw'ami bo szukałem ich do Kingdoma bo manga nie jest tłumaczona na bieżąco. Chwile później wgrałem adblockera bo mnie wkurzały niektóre reklamy, po czym próbuje wejść na stronę, a tu komunikat ze znakiem STOP i tekst w stylu, że oni zarabiają na reklamach i muszę im na to pozwolić jeśli chcę korzystać z ich strony. ZabawneTongue Olałem ich choć gdzie indziej tych raw'ów póki co nie znalazłem.

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
20.06.2013 09:19
kaguraa Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 23
Cóż identyczną stroną jest http://www.mangareader.net ona także sama wrzuca mangi innych autorów u siebie chyba że się mylę.
28.06.2013 18:06
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Mm, Kagura, nie w tym rzecz.

Jest wiele stron, które wrzucają skanlacje wielu grup na raz - wszystko po to, by czytelnik nie musiał latać po readerach grup, ale miał wszystko pod nosem Smile Takie strony są zwyczajnie wygodne.
Niektóre strony (padnij trupem, K3n) kradną skanlacje z readerów bez pytania grupy, czy mogą. Takie działania nie podpadają oficjalnie pod prawo (jako że nasza działalność jest darmowa, więc ciężko coś nam ukraść...), ale są powszechnie tępione. Swego czasu polskie grupy zawiązały nawet Unię (przez duże "u" XD), która... yy, no, nie wypaliła dla WT. (Istnieje jeszcze w ogóle?)

Tak więc strona, która czerpie korzyści finansowe z naszej darmowej pracy I DO TEGO kradnie skanlacje, jest dyshonorem dla wszystkich grup skanlacyjnych i nie dziwię się próbie bojkotowania jej.

Tym niemniej, Komi, nie wyjaśniłeś w jaki sposób MF ciągnie swoje korzyści. Wejściami na stronę? Kliknięciami w reklamy?
Czyli co, jak my? Jak każda zwykła grupa, jak każda zwykła strona zbierająca skanlacje różnych grup? Żeby utrzymać serwer, żeby utrzymać wszystko w kupie (a i tak zawsze brakuje kasy).
Trochę nie widzę w jaki sposób jest to karygodne.

28.06.2013 19:42
Taboretto Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 807
Ja ogólnie częściej oglądam anime niż czytam mangi. Jakieś anime musi mnie naprawdę oczarować bym potem zaczął mangę czytać Tongue Ale jak już chcę coś przeczytać to zwykle szukam je przez google. Jakiś czas temu się dopiero "osiedliłem" na mangareader gdzie czytam chociażby Hajime no Ippo i stronka w sumie fajna,spore zasoby ale niekiedy jakoś chapterów przedstawiała wiele do życzenia. O mangafox słyszałem że ma ponoć największe mangowe zasoby w całym internecie ale pozostałem jednak przy mangareader i tam też co jakiś czas czytam jakiś tytuł którego nie ma po polsku.

(20.06.2013 09:19 )xav92 napisał(a):  Chwile później wgrałem adblockera bo mnie wkurzały niektóre reklamy, po czym próbuje wejść na stronę, a tu komunikat ze znakiem STOP i tekst w stylu, że oni zarabiają na reklamach i muszę im na to pozwolić jeśli chcę korzystać z ich strony. ZabawneTongue Olałem ich choć gdzie indziej tych raw'ów póki co nie znalazłem.

Miałem podobne zdarzenie z naszą rodzimą Manga-Library. Chciałem nadrobić zaległości w Gantzu i tutaj bardzo podobny komunikat do twojego mi wyskakuje. Było napisane coś w stylu "nie bądź pasożytem włącz reklamy" xD

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
02.07.2013 13:27
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama