Aktualny czas: 19.09.2017, 15:27 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Nabór na adminów.
Potrzebni mi są ludzie, którzy mogą mi prowadzić nakamę:) Więcej informacji -> Tutaj <-
Odpowiedz 
Marynarka, to ci dobrzy?
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,246
Poziom ostrzeżeń: 5%
Marynarka, to ci dobrzy?
Już wcześniej mnie to zastanawiało. Był pomysł, żeby ludziom z załogi dawać rangi jak są w marynarce. Cóż nie byli zachwyceni, bowiem wszyscy uważają, że marynarka to zło. Teraz gdy pojawił się temat "kim wolisz by c" chyba nikt nie zdecydował się na marynarkę. Coś więc w tym musi być. A może przesadnie kierujemy się bezwzględnością na Oharze? Patrzymy z perspektywy Słomianych, widząc piratów jako tych "dobrych"? Jak to z nią jest, że nikt z użytkowników nie chciał się do nich przyłączyć. Czy marynarka jest zła?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

05.06.2009 01:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Fantomas Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 295
Poziom ostrzeżeń: 0%

Komimasa napisał(a):Teraz gdy pojawił się temat "kim wolisz by c" chyba nikt nie zdecydował się na marynarkę
Ja chciałem byc policjantem ^^
A więc...Piraci-szalone życie,przygoda,swoboda,rozwalanie wszystkiego wokół,nakama.Marines-rutyna,bycie"policjantem",ganianie ludzi morza,Ohara(tu mi odruchowo kojarzy mi się motyw z FMA,z rzeźnią w Ishaldzie (nie wiem czy dobrze napisałem))Prosty wybór.Ludzie nie lubią Marines.
05.06.2009 23:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 911

Bo wszyscy na tym forum przeżywają okres buntu, albo dopiero co go przeszliTongue

Marynarka to nie zło. Marynarka to sprawiedliwość. Egzekutorzy prawa ustalonego przez Światowy Rząd. Oda przedstawia ŚR nieco demonicznie, taka jest prawda, ale na pewno nie chcą oni ciemiężyć ludu, w to nie wierzę. Są marynarze nadgorliwi, są marynarze myślący o własnej dupie (tak jak i wśród piratów), są sprawiedliwi i uczciwi, są zwyczajnie dobrzy. Tak jak w normalnej policji. Pilnują porządku.

Ja na przykład mógłbym być kimś w marines. Albo na wysokim stanowisku albo pod komendą kogoś kto ma łeb na karku. Żołd na pewno jest wysoki, warunki pracy dobre, nie wiem czemu narzekać. Wszystko jest zupełnie normalne.

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
http://www.myspace.com/lukaszjedrys
06.06.2009 21:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Bink Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 86

Wydaje mi się że rzecz nie w tym czy marines są dobrzy czy źli, ale w tym że muszą cały czas słuchać rozkazów przełożonych. Niewiele znam osób które przyznałyby że chcą by ktoś nimi dyrygował, nawet (a może zwłaszcza) jeśli w realu stoją bardzo nisko w hierarchii w pracy/szkole/studiach/gdziekolwiek Wink
Poza tym w mojej opinii samej marynarki nie można uznać za złą. Tak jak napisał Najuch, jej celem jest przede wszystkim utrzymanie ładu, a to samo w sobie nie jest złym celem. Jeśli miałbym wskazać "tych niedobrych" to byłoby to jej dowództwo wraz z Światowym Rządem którzy ewidentnie mają coś do ukrycia (a musieli niezłą akcję wywinąć w przeszłości skoro nawet po tylu latach boją się przyznać ;D )

[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.
06.06.2009 22:41
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,042

Hm, ale piraci też muszą słuchać rozkazów swojego kapitana, czyż nie?
W większości przypadków, wyjątkiem są Słomiani oczywiście, no ale...

[Obrazek: h3sygn.png]
08.06.2009 21:28
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,051

Komimasa napisał(a):Już wcześniej mnie to zastanawiało. Był pomysł, żeby ludziom z załogi dawać rangi jak są w marynarce. Cóż nie byli zachwyceni, bowiem wszyscy uważają, że marynarka to zło. Teraz gdy pojawił się temat "kim wolisz by c" chyba nikt nie zdecydował się na marynarkę. Coś więc w tym musi być. A może przesadnie kierujemy się bezwzględnością na Oharze? Patrzymy z perspektywy Słomianych, widząc piratów jako tych "dobrych"? Jak to z nią jest, że nikt z użytkowników nie chciał się do nich przyłączyć. Czy marynarka jest zła?
To nie chodzi o to, że Marynarka jest "zła" Wink
Po prostu życie pirata najbardziej kojarzy sie z wolnością i swobodą, którą większość ludzi pragnie mieć.
Najuch napisał(a):Bo wszyscy na tym forum przeżywają okres buntu, albo dopiero co go przeszliTongue

Marynarka to nie zło. Marynarka to sprawiedliwość. Egzekutorzy prawa ustalonego przez Światowy Rząd. Oda przedstawia ŚR nieco demonicznie, taka jest prawda, ale na pewno nie chcą oni ciemiężyć ludu, w to nie wierzę. Są marynarze nadgorliwi, są marynarze myślący o własnej dupie (tak jak i wśród piratów), są sprawiedliwi i uczciwi, są zwyczajnie dobrzy. Tak jak w normalnej policji. Pilnują porządku.

Ja na przykład mógłbym być kimś w marines. Albo na wysokim stanowisku albo pod komendą kogoś kto ma łeb na karku. Żołd na pewno jest wysoki, warunki pracy dobre, nie wiem czemu narzekać. Wszystko jest zupełnie normalne.
Uważam tak samo jak Najuch. To ,że nie chciał być w Marines w tamtym temacie nie oznacza, że są od razu źli. Ja np. podzielam zanie Najucha w tym konkretnym przypadku również:
Najuch napisał(a):Ja na przykład mógłbym być kimś w marines. Albo na wysokim stanowisku albo pod komendą kogoś kto ma łeb na karku. Żołd na pewno jest wysoki, warunki pracy dobre, nie wiem czemu narzekać. Wszystko jest zupełnie normalne.
Ja także nie miałbym nic przeciwko takiej służbie Big Grin

Jednak wolałbym być albo silnym piratem, albo wysoko postawionym Marines. Chcę być silny, pragnę siły, mocy więc dlatego mam takie wymagania XD

Chlor napisał(a):Hm, ale piraci też muszą słuchać rozkazów swojego kapitana, czyż nie?
To zalezy od załogi, lub jej braku, bo i samotni piraci na pewno istnieją ( np. mihawk ).

.........._............_...........
........IOI'.'.'.'.'.'.'.IOI.........
........ \.'.'.'.'.'.'.'.'.'./..........
........".'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'"...........
........"""[!!!!] [!!!!]"""...........
.....""""" ...../..\....""""""........
...."""""" ..______..""""""".......
...""""""" .....__.....""""""""......
..""""""""\________/"""""""""...
08.06.2009 23:56
OFFSPRING Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 123

W OP marynarke, WG, CP wykreowano jako organizacje które teoretycznie chronią ludzi, a tak naprawde dbaja tylko o własne dobro i interesy. Teraz powstaje film który ma pokazać "lepszą strone" Marine, ciekawe jak sie po tym zmieni wasze nastawienie wzgladem ich.
09.06.2009 16:59
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*

Cytat:Jednak wolałbym być albo silnym piratem, albo wysoko postawionym Marines. Chcę być silny, pragnę siły, mocy więc dlatego mam takie wymagania XD

To sie ruszaj a nie siedzisz przed kompem. Może dostaniesz się do straży przybrzeżnej. A to prawie jak MarinesSmile

09.06.2009 18:10
januarus19 Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 275

Cytat:Jednak wolałbym być albo silnym piratem, albo wysoko postawionym Marines. Chcę być silny, pragnę siły, mocy więc dlatego mam takie wymagania XD

Pozwól, iż odniosę się w tym przypadku do rzeczywistości. Na świecie jest tak, że wchodzisz do danej firmy i zaczynasz można powiedzieć od zera jesteś np sprzątaczem i powoli pniesz po szczeblach kariery( w Polsce jest inaczej jedynie np: sprzątaczka prawie nigdy nie awansuje na sekretarkę, mówię o państwowej posadzie)
W Op jest tak, że jeśli chcesz silnym piratem, albo wysoko postawionym Marines, musisz zacząć od zera tak jak np Coby, bądź Luffy.
Nie przypadkowo odniosłem się do rzeczywistości, gdyż tak jak i u nas liczy się ambicja i chęć do pracy a nie powołanie się tylko na znajomości jak w przypadku tego ziomka różowłosego (zapomniałem jak mu tam byłoTongue) Tak więc zionę optymizmem, że nawet z państwówki może się dzięki uporowi i pracy awansować i dążyć do własnych celów, tak jak Coby.

Dzień w którym ludzie przestaną walczyć o życia swoich bliskich, stanie się dniem końca człowieczeństwa.
09.06.2009 19:40
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*

Dobrze, ale Coby dostał się pod komendę Garpa - tak to i ja mogę. Natomiast nigdy nie chciałbym być podwładnym Morgana albo innego skurczybyka, który by kazał mi krzywdzić niewinnych ludzi...

10.06.2009 01:44
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama