Aktualny czas: 23.10.2017, 06:26 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!
Odpowiedz 
Masło, margaryna, bez?
Autor Wiadomość
Jutsu
Unregistered

Masło, margaryna, bez?
Taki luźny temacik o jakże prozaicznej czynności jakim jest smarowanie bądź nie, pieczywa.

Wolicie do tego masło czy margarynę? Może cenicie to zwykłe masełko w kostkach, a może w pewnych przypadkach nie smarujecie?

U mnie jeżeli chodzi o kanapki to zawsze była Rama, potem delma ale i tak nic nie pokona zwykłego masła, a coś niemal identycznego mam tu teraz w Anglii Big Grin
Dużo i dobrze.
Jednak mimo to masłem smaruję tylko jeżeli chodzi o sery, szynka takie rzeczy. Czyli coś czego się nie smaruje. Inne miód, czekoladę, pasztet, paprykarz, dżemy, no co by nie tylko absolutnie bez masła.
Według mnie masło ma dość specyficzny zapach szczególnie te Delmy i Ramy (a to i tak elita według mnie wśród maseł) i jak mi się to miesza z dżemem to mnie cofa. Stąd też jak coś to jem chleb czy bułkę z samym dżemem, gdzie nic mi nie koliduje ze sobą.

A jak jest z tym u was?
21.11.2011 22:47
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,247
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Masło, margaryna, bez?
Kiedyś używałem głównie margaryny, ze względu na łatwiejszą rozsmarowywalność. Obecnie w ogóle nie stosuję smarowidła, kładę wędlinę czy ser bezpośrednio na kromkę. Masło nieraz zdarza mi się stosować nie jako smarowidło, ale jako samodzielny dodatek, np. taki świeżo wypieczony chleb z masełkiem, bez żadnych dodatkowych składników, pychota. No, czasem może jeszcze szczypta soli doń, zależy na jaki mam ochotę. No i do jajek na miękko oczywiście chleb z masłem jest obowiązkowy. Poza tym lubię też masło na chałce lub placku drożdżowym.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
21.11.2011 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,374
Poziom ostrzeżeń: 5%
Lukam sobie w przerwie od nauki na stronkę patrzę temat na forum "masała, margaryna, bez?" i tak coś mnie łypie w kościach, że Jutsu ma z tym zdecydowanie coś wspólnego, no i proszę, przeczucie mnie nie myliło.

Ja osobiście preferuję delmę z dodatkiem masła pod wszystkim nawet serkiem topionym. Jak chleb to musi być z masłemTongue Czy to dżem czy czekolada, masełko musi być pod spodem obowiązkowo.

PS: To była idealna strategia w walce z podkradaniem kanapek praktykowanym przez mojego brataBig Grin

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.11.2011 23:26 przez Komimasa.)
21.11.2011 23:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
ryba Offline
Nakama, kuźwa...
Pirat

*
Liczba postów: 1,237
Jutsu, Delma i Rama to margaryny.
Ze względów praktycznych margaryna. Jeżeli chodzi o smak to tylko i wyłącznie masło.

-To się nagrywa?
-Tak
-Jemy szyszki!

[Obrazek: za_oga_strzelc_w_sygna.jpg]
22.11.2011 00:51
gacek Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 41
Masło!
Margaryna dozwolona tylko w przypadku ciepłych kanapek i do smażenia jajecznicy. Czyli w żadnym razie nie nadaje się do spożycia na surowo! Big Grin

Pod rzeczy smarowne (cóż za czarujące słowo) typu pasztet, serki topione, smalec, ser biały ze śmietaną i dodatkami itp. nie smaruję.

(Chyba że pasztet wiejski pieczony w rynience, to wtedy masło. I tak oto zamyka się krąg.)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.11.2011 03:00 przez gacek.)
22.11.2011 03:00
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,419
Poziom ostrzeżeń: 10%
Tylko masło!

Pamiętajcie, że masło musi mieć minimalnie 82% tłuszczu masłowego bez zawartości tłuszczy roślinnych. Wszystko co ma poniżej 80% to mix tłuszczowy i margaryny z samego tłuszczu roślinnego. I jak słusznie Ryba zauważyła Delma i Rama to margaryny.

Margarynę z chlebem jadłam raz w życiu i myślałam, że zwymiotuje... Okropny smak i zapach, blee... -.-

Masło bardzo lubię :) Oczywiście z chlebem, pasuje do wszystkiego poza Nutellą (pasztetu nie jadam więc się nie wypowiem). Jajecznica na masełku i do tego chleb z masłem Albo świeży, chrupiący, jeszcze ciepły chleb lub bułka z masłem, mniam ^^ A jeśli nie ma masła to jem płatki lub chleb bez smarowidła.

I moim skromnym zdaniem margaryny powinno się używać tylko da ciast i ewentualnie jako zamiennik oleju przy smażeniu np. mięsa do duszenia, cebuli itp. Jak gacek powiedział/a margaryna nie nadaje się do spożycia na surowo!

ps. Tak wiem, że jestem wybrednym, francuskim pieskiem :D

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
22.11.2011 12:48
Eihnaren Offline
Wanderer
Pirat

*
Liczba postów: 293
Tylko i wyłącznie masło!

Margarynę jadłam, owszem, i to wiele razy. Bywają gorsze i lepsze, ale najczęściej smakuje to jak naprawdę obrzydliwy, roztopiony plastik Tongue
Każde masło jest lepsze od margaryny, zaś najlepsze, jakie miałam okazję spróbować, zwało się chyba "Osełkowe" lub "Osełka". Dobre jest też "Ostrowskie" i na tym zakończmy już kryptoreklamy Big Grin
Osobiście uważam, że masło sprawia, że każdy chleb, nawet mniej lub bardziej czerstwy, od razu smakuje lepiej czy nawet w ogóle jeszcze daje się go zjeść. Masło z chałką, mniam, mniam, pychota ^^
Używam go najczęściej do "suchego" chleba, w zależności od nastroju również do szynki i sera żółtego, tyle że w plastrach lub kiedy samemu kroi się z kostki. Do rzeczy typu serek topiony, pasztet itp. nie stosuję go wcale, a do słodkich "smarowideł" typu miód, dżem czy Nutella, to bogowie brońcie, nigdy w życiu Big Grin

"Wyobraź sobie, że Twoje marzenie znajduje się na szczycie drzewa."
[Obrazek: M21c9OC.jpg]
22.11.2011 13:12
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,537
Francuskie pieski! ;]
Jest masło to wpierdzielam masło. Jak jest bida i jest tylko margaryna to co z tego? I tak nie poczuję smaku kiedy sobie nałożę wędliny i sosu.
Niczym nie smaruję jak mam styczność z pasztetem czy jakimś czekoladowym smarowidłem. W innych przypadkach chleba na sucho nie zdzierżę.

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.11.2011 13:48 przez Szczery.)
22.11.2011 13:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 481
Ja od czasu od kiedy przyjechałem do Anglii nie jem wcale masła! Wcześniej to zawsze jak kanapke robiłem, to masło i reszta. Teraz jak masło jest to nie daje rady tego zjeść, zbierają mi się odruchy wsteczne, nie wiem dlaczego tak mam. Zresztą, nie wiem kto wymyślił smażenie mięsa na oleju czy na maśle!? TYLKO SMALEC!! Co do margaryny to nigdy nie jadłem na surowo, a skoro Einh mówi, że smakuje jak topiony plastik (skąd wie?) to wolę nie próbować. Zresztą nie wiem jak można jeść serki topione ?

[Obrazek: monkey.png]
22.11.2011 22:48
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Wolę bez.
I mam na myśli kwiatek Smile
A bardziej na serio - kanapek w ogóle nie jadam, jakoś jak mam coś przekąsić to prędzej sięgnę po chipsy czy ciastka, niż ruszę swój tyłek do kuchni XD Ale jak mi ktoś zrobi to też narzekać nie będę. Tak samo jak w przypadku herbaty (którą pijam równie rzadko, co jadam kanapki) nie mam wygórowanych żądań - zwłaszcza, jak ktoś mi zrobi XD byle nie było zjełczałe, czy zgniłe. I tyle.

[Obrazek: 66HHUfX.png]
23.11.2011 09:47
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama