Aktualny czas: 23.11.2017, 13:11 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mass Effect - dyskusja
Autor Wiadomość
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,089
Poziom ostrzeżeń: 0%
Mass Effect - dyskusja
Pewne wydarzenie natchnęło mnie wreszcie do założenia tego tematu (ale o tym później). Podobny temat założył Ra, ale ten temat będzie miał szerszy zakres i nie wyczerpie sięWink
Temat ,ma służyć do dyskusji o wszystkim dotyczącym trylogii Mass Effect, a jest o czym gadać. Obydwie części stały się moimi ulubionymi grami i jak na razie nie zanosi się na to żeby jakieś inne gierki wciągnęły mnie tak mocno jak te. Co dziwne, bo preferuję uniwersa fantasy. Jednak fabuła i świat są tak ciekawie skonstruowane, że wciągnęły mnie odp pierwszego wejrzenia. Piękne połączenie strzelanki i rpg. Wcześniej czegoś takiego nie było, wiec dodatkowo gra sobie plusuje. Wspaniały świat o wielkim potencjale. Nic dodać nic ująć. Oczywiście jak każda gra obie części maja też swoje wady (część dosyć poważnych). Na szczęście z tego co czytałem twórcy zdają sobie z tego sprawę i po trzeciej części trylogii możemy się wiele dobrego spodziewać (a przynajmniej mam taka nadzieję).

A teraz powrócę do sprawy, która natchnęła mnie do napisania tego tematu. Nie będę się rozpisywał, lepiej samemu przeczytać tutaj:
http://gameexe.pl/mass-effect-2/newsy
Pierwszy news z góry.

Kiedy się o tym dowiedziałem mój poziom ekhem, zdenerwowania przekroczył wszelkie dopuszczalne granice. Chciałem zniszczyć sprawców tego "incydentu". Byłem, krótko mówiąc, bardzo zdenerwowany.
EA Polska wydymało bez mydła wszystkich graczy nie tylko z Polski, ale i z Węgier, Czech i Słowacji.
Niedługo ma wyjść następny DLC do Mass Effect 2. Tym razem to miało być coś wyjątkowego. Zanosi się na najlepszy DLC jaki do tej pory powstał. Najnowszy "Lair of the Shadow Broker" miał opowiadać o dalszych perypetiach Liary i jej poszukiwania Handlarza Cieni. Sam temat daje wiele do myślenia. Skoro poruszono ten watek to będzie to jeden z tych DLC, które będą miały dosyć spory wpływ na fabułę Mass Effect 3. Jednak graczom z Polski nie będzie dane się cieszyć tym dodatkiem. Ponieważ nie wyjdzie on po Polsku, a angielska wersja będzie psuła grę (jeżeli grasz w Polską wersje gry). Jestem łagodnie rzecz ujmując bardzo niepocieszony. Szczegółów dowiecie się z linku, który podałem, bo mi już ręce opadają i szkoda pisać dalej...

Mod i przeklina... d;

.........._............_...........
........IOI'.'.'.'.'.'.'.IOI.........
........ \.'.'.'.'.'.'.'.'.'./..........
........".'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'"...........
........"""[!!!!] [!!!!]"""...........
.....""""" ...../..\....""""""........
...."""""" ..______..""""""".......
...""""""" .....__.....""""""""......
..""""""""\________/"""""""""...
27.07.2010 11:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604

Kilka dni temu, na niedawno zakupionym X360 miałem przyjemność skończyć ME. W najbliższym czasie za ostatnie zaoszczędzone pieniądze zamierzam kupić drugą część, bo BioWare po raz kolejny mi pokazało, że co jak co, ale eRPGi to oni umieją robić. :-D

Wracając jednak do tematu - moje odczucia dotyczące "jedynki" są w większości baaaardzo pozytywne. ME udało się pobić w moim ranginku KotOR'a i BG 2, co jest nie lada wyzwaniem. :-) Co mi więc się najbardziej podobało:
1. Tło gry, czyli wykreowany świat. Cholernie trudno musi być wymyślenie praktycznie od podstaw sensownego uniwersum, a jeszcze trudniej aby było ono tak genialne. Mnogość ras, więzy je łączące, historia świata tworzą genialny efekt. No i ten genialny leksykon, który chyba cały przeczytałem. :-)
2. Trzon, znaczy fabuła. Sprawnie poprowadzona, trzyma w napięciu, no i zostawia otwartą furtkę do kolejnych części.
3. Bohaterowie. Shepard przyzwoity. Liara super. Kaidan ma ciekawą historię, a Ashley charakter. Zresztą cała paczka wypada nieźle, no i jeszcze do tego mój ulubieniec - Joker.
Są też rzeczy, które nie do końca zgrały, a mianowicie: Mako - kompletnie nietrafiony pomysł, przedłużający sztucznie rozgrywkę. Można było zamiast tego jeszcze bardziej rozbudować główny wątek lub dodać ciekawe misję. Do tego jeszcze dochodzi mała ilość dużych miast i niezbyt duża róznorodność planet. Oprócz Cytadeli cała reszta była w większości mniejszą lub większą kalką już nam znanych lokacji. Nie licząc jednak tych wad to tytuł doskonały. Smile

Pozdrawiam.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
03.08.2010 23:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*

Zangetsu2 napisał(a):Oprócz Cytadeli cała reszta była w większości mniejszą lub większą kalką już nam znanych lokacji.
Jaką kalką??Tongue Ja tam podobieństwa miedzy Feros a Noverią nie widzę, a tym bardziej z Ilos.
Zangetsu2 napisał(a):Do tego jeszcze dochodzi mała ilość dużych miast i niezbyt duża róznorodność planet.
Też mi tego brakuje, aczkolwiek, gdybym był początkujący to większa ilość takich "cytadel" zniechęciłaby mnie totalnieXD Na początku nie wiadomo gdzie chodzić.
Zangetsu2 napisał(a):Sprawnie poprowadzona, trzyma w napięciu, no i zostawia otwartą furtkę do kolejnych części.
Gra była planowana jako trylogia, wiec to dosyć oczywisteWink
Zangetsu2 napisał(a):W najbliższym czasie za ostatnie zaoszczędzone pieniądze zamierzam kupić drugą część, bo BioWare po raz kolejny mi pokazało, że co jak co, ale eRPGi to oni umieją robić. :-D
NIE!!!! Nie daj zarabiać temu cholernemu EA Polska!!!! TO co zrobili z najnowszym DLC zakrawa na kpinę!

05.08.2010 16:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*

BlackKuma napisał(a):NIE!!!! Nie daj zarabiać temu cholernemu EA Polska!!!! TO co zrobili z najnowszym DLC zakrawa na kpinę!

A napisałem gdzieś, że kupuje wersję polską? ;-) Albo znajdę używaną ANG, albo przepłacę w ultimie za wersję angielską. Już nie chodzi tylko o samo EA, ale o poziom rodzimego voice actingu w tej grze. Nowicki jako Shepard? Totalna pomyłka.

BlackKuma napisał(a):Jaką kalką??Tongue Ja tam podobieństwa miedzy Feros a Noverią nie widzę, a tym bardziej z Ilos.

Głównie chodziło mi o planety gdzie podróżuje się Mako, które są takie same. W grze jest tak naprawdę tylko jedna lokacja, na której jesteśmy w dużym mieście - na Cytadeli. No i może jeszcze Noveria. To właściwie jedyny element, na którym się trochę zawiodłem. Już Kotor oferował w tym zakresie więcej. ;-)

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
06.08.2010 11:05
addar Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 146

Właśnie myślałem skąd ta tali w sygnie blackkumy, a ten temat mnie oświecił, quarianka- inżynier z mass effect.Grałem w jedynkę, bardzo ciekawa gra. Jednakże to prawda misje nie związane z głównym wątkiem to totalna klapa, szczególnie te zbierackie. Nudne przeczesywanie pustych przestrzeni. Ponad to wydaję mi się że rozwój postaci był trochę mało różnorodny. Grałem biotykiem i denerwowało mnie że wszystkie czary/biotyczne moce opierały się na kontrolowaniu materii. niby było to związane z realiami świata, ale jednak czegoś mi brakowało. Słyszałem że dwójka jeszcze mniej przypomina prawdziwego rpg ewoluując w prawdziwego Fps,To prawda że nie ma ekwipunku?

a tak po za tym można było mieć romans z tali, bo pamiętam że chciałem ją zbałamucić a się nie udało??

:P
06.08.2010 12:44
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*

Zangetsu2 napisał(a):BlackKuma napisał/a:
NIE!!!! Nie daj zarabiać temu cholernemu EA Polska!!!! TO co zrobili z najnowszym DLC zakrawa na kpinę!

A napisałem gdzieś, że kupuje wersję polską? ;-) Albo znajdę używaną ANG, albo przepłacę w ultimie za wersję angielską. Już nie chodzi tylko o samo EA, ale o poziom rodzimego voice actingu w tej grze. Nowicki jako Shepard? Totalna pomyłka.
To był tylko odezwa do ludu:] Poza tym jak kupisz polską wersje możesz ustawić wersje "kinową" z oryginalnym dubbingiem i polskimi napisami. Jednak trzeba to w plikach gry zmienićWink
Zangetsu2 napisał(a):Głównie chodziło mi o planety gdzie podróżuje się Mako, które są takie same.
Parę jest może podobnych, ale nie wszystkie. np. ta planeta, gdzie były kolonie małp i ta wielka kula-artefakt protean jest dosyć wyjątkową lokacją;P
addar napisał(a):a tak po za tym można było mieć romans z tali, bo pamiętam że chciałem ją zbałamucić a się nie udało??
W ME1, można mieć romans z Williams i Liarą jak grasz Shepardem, a jak grasz Shepardówną to z Kaidanem i może z Liarą (ach te "bezpłuciowe" asari;P).
addar napisał(a):Jednakże to prawda misje nie związane z głównym wątkiem to totalna klapa, szczególnie te zbierackie.
Nikt ci nie każe robić misji pobocznych;p
Jak gra się za pierwszym razem to te misje są w miarę ciekawe, co innego jak gra się "któryś raz z rzędu". Nie licząc jego wyglądu i ogólnie głupiego pomysłu, to przydałby się tu Hammerhed z DLC do ME2. Szłoby to dużo szybciejSmile
addar napisał(a):Ponad to wydaję mi się że rozwój postaci był trochę mało różnorodny.
To nie graj w Me2 w takim razie;P
addar napisał(a):Grałem biotykiem i denerwowało mnie że wszystkie czary/biotyczne moce opierały się na kontrolowaniu materii. niby było to związane z realiami świata, ale jednak czegoś mi brakowało.
Chcę tylko przypomnieć, że to nie jest rpg fantasy z czarami typu "klątwa", "ożywienie umarłych", czy "kula ognia". Poza tym według zasad uniwersum biotyka polega na kontrolowaniu materii. Jak grasz klasami typu biotyk czy inżynier trzeba używać więcej taktyki i głowyTongue
addar napisał(a):Słyszałem że dwójka jeszcze mniej przypomina prawdziwego rpg ewoluując w prawdziwego Fps,To prawda że nie ma ekwipunku?
Tak to prawda. Twórcy w drugiej części ME chcieli, aby gracze "bardziej czuli" rozgrywkę, aby było czuć to co w strzelankach. Więcej emocji. I w sumie bardzo dobrze im to wyszło. Zaniedbali jednak elementy rpg, no co i ja i wielu graczy narzekało już po premierzeXD W trzeciej części jak sami twórcy mówili poprawią to.
Co do ekwipunku to nie ma go takim jaki był w jedynce. Kupujesz elementy pancerzy, ulepszenia do broni i znajdujesz kolejne egzemplarze uzbrojenia np. pistolet czy snajperkę. Jednak jest to dużo bardziej ograniczone niż w ME1. Polecam DLC, które dodają nowe misje i wiele nowych smaczkówWink

06.08.2010 16:49
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*

BlackKuma napisał(a):Poza tym jak kupisz polską wersje możesz ustawić wersje "kinową" z oryginalnym dubbingiem i polskimi napisami. Jednak trzeba to w plikach gry zmienićWink

To na X360 tak się da? xD I szczerze mówiąc nie widzi mi się kombionowanie z plikami. Kupując oryginał wymagam pełnoprawnego produktu, a nie widzimisia EA Polska, która myśli, że gracze konsolowi to trzeci świat i kupa mułu.

BlackKuma napisał(a):Parę jest może podobnych, ale nie wszystkie. np. ta planeta, gdzie były kolonie małp i ta wielka kula-artefakt protean jest dosyć wyjątkową lokacją;P

Akurat ta z małpami to była taka sama jak większość z tych zadań pobocznych. ;-)

addar napisał(a):Ponad to wydaję mi się że rozwój postaci był trochę mało różnorodny. Grałem biotykiem i denerwowało mnie że wszystkie czary/biotyczne moce opierały się na kontrolowaniu materii. niby było to związane z realiami świata, ale jednak czegoś mi brakowało

Jak wspomniał Kuma wyżej to nie fantasy tylko SF, więc jak chcesz magie to może w DA zagraj. ;-)

Pozdrawiam.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
06.08.2010 20:53
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*

Poza tym jak kupisz polską wersje możesz ustawić wersje "kinową" z oryginalnym dubbingiem i polskimi napisami. Jednak trzeba to w plikach gry zmienićWink

To na X360 tak się da? xD I szczerze mówiąc nie widzi mi się kombionowanie z plikami. Kupując oryginał wymagam pełnoprawnego produktu, a nie widzimisia EA Polska, która myśli, że gracze konsolowi to trzeci świat i kupa mułu.
Nie wiem jak to z konsolą. Ja mam PC i tylko w wersje na niego gram.
Zmiany w plikach nie są znaczące i dosyć proste. Gry to również nie psuje.
Zangetsu2 napisał(a):Kupując oryginał wymagam pełnoprawnego produktu, a nie widzimisia EA Polska, która myśli, że gracze konsolowi to trzeci świat i kupa mułu.
A ty myślisz, że tylko konsolowcy nie mają oryginalnego diubbingu?? W wersji na PC jest to samoTongue Poza tym jak już pisałem na PC da się to samemu naprawić, co nie zmienia jednak faktu, że Ea Polska daje dupska po całości ostatnio.
Parę jest może podobnych, ale nie wszystkie. np. ta planeta, gdzie były kolonie małp i ta wielka kula-artefakt protean jest dosyć wyjątkową lokacją;P

Akurat ta z małpami to była taka sama jak większość z tych zadań pobocznych. ;-)
Mnie chodzi o całokształt samej lokacji. A poza tym to tylko zadania poboczne...

25.08.2010 20:30
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*

No i Mass Effect 2 wychodzi nareszcie także na PS3. Bardzo dobra decyzja poparta jednak jedną dosyć nieprzyjemną. (Przynajmniej dla mnie.) Otóż użytkownicy konsoli Sony mają dostać na płytce z grą, wszystkie DLC i dodatkowe lokację jako bonus, za który ja będę musiał prawdopodobnie dalej płacić na Live. Jako użytkownik X360 czuje się kopnięty prosto w jaja. Dziękuję.

Pozdrawiam.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
25.08.2010 22:56
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*

Zangetsu2 napisał(a):No i Mass Effect 2 wychodzi nareszcie także na PS3. Bardzo dobra decyzja poparta jednak jedną dosyć nieprzyjemną. (Przynajmniej dla mnie.) Otóż użytkownicy konsoli Sony mają dostać na płytce z grą, wszystkie DLC i dodatkowe lokację jako bonus, za który ja będę musiał prawdopodobnie dalej płacić na Live. Jako użytkownik X360 czuje się kopnięty prosto w jaja. Dziękuję.
A co mają powiedzieć pctowcy? Wszystkie DLC trzeba osobno kupować (co wychodzi o wiele drożej), a co do tej dodatkowej lokacji to pewnie też DLC.
Poza tym tak to już jest. Raz olewa się konsolowców raz pctowcówTongue ehh...

25.08.2010 23:01
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama