Aktualny czas: 24.09.2017, 23:23 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Nabór na adminów.
Potrzebni mi są ludzie, którzy mogą mi prowadzić nakamę:) Więcej informacji -> Tutaj <-
Odpowiedz 
MBTI test
Autor Wiadomość
Czinczilla Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 901
Poziom ostrzeżeń: 0%
MBTI test
Cytat:MBTI, czyli Myers-Briggs Type Indicator – wskaźnik psychologiczny, służący do określenia typu osobowości. Jest rozszerzoną koncepcją Carla Gustava Junga, który zaobserwował, że osoby mają określone preferencje co do kierowania swojej energii i "ładowania baterii", sposobu zbierania informacji i podejmowania decyzji. W ten sposób określił on 8 typów osobowości. Isabel Briggs Myers i Katherine Cook Briggs rozwinęły pomysł Junga dotyczący hierarchii poszczególnych preferencji w każdym typie osobowości i dodały wymiar opisujący nastawienie do świata zewnętrznego. W ten sposób powstał uniwersalny 4 literowy kod opisujący dany typ psychologiczny.

Ostatnio z Gatanungiem zaczęłyśmy sobie zadawać wielce filozoficzne pytanie - cóż za osobistości mamy na nakamowym forum? Big Grin Postanowiłam więc założyć osobny temat~ Wiem, że jest ten o enneagramie, ale MBTI jest na tyle ciekawym i rozbudowanym systemem, że szkoda by było, żeby to gdzieś zginęło i mieszało się w jednym zbiorczym temacie Tongue

http://www.16personalities.com/

Wystarczy kliknąć w link i odpowiedzieć na pytania, nie zajmie to dłużej niż kilka minut (btw, polecam robienie testu po angielsku, bo polskie tłumaczenie jest dziwne O.o), a wynik może zaskoczyć. Sama się zdziwiłam, bo mi się sprawdził w 100% D:
Robiłam go kilka razy, na różnych stronach i niezmiennie wychodzi mi INFP-T Big Grin

Spoiler :
I jeszcze moje procenty XD

Introverted - 38%
Intuitive - 64%
Feeling - 42%
Prospecting - 74%
Turbulent - 26%
Nie mogę się doczekać, żeby poznać Wasze wyniki Smile

05.09.2015 16:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Lorek Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 27
RE: MBTI test
Oto ja:

Spoiler :
Introwertyk 24%
Realistyczny 16%
Kierujący się logiką 54 (chociaż chyba nie wyglądam)
Planujący 10%
Asertywny 49

Twoim typem osobowości jest: “Logistyk” (ISTJ-A)
05.09.2015 16:50
Rudzish Offline
Kapitan
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 688
Kurczę ale świetny temat!!! Dorzucam jeszcze opis cech charakteru, który przejawia dany typ osobowości. Wiecie ze ten sam test, tylko w wersji przystosowanej dla dzieci robi się w przedszkolach? Smile
[Obrazek: MyersBriggsTypes.png]
05.09.2015 16:56
Cthulhu Niedostępny
Stalker
Tom's Workers

*
Liczba postów: 241
Mi zawsze wychodzi INFJ, teraz wyszlo to samo ; d

Spoiler :
TWOIM TYPEM OSOBOWOŚCI JEST:
“RZECZNIK”
(INFJ-T)

- UMYSŁ -
Introwertyk
82%
- ENERGIA -
Intuicyjny
32%
- NATURA -
Kierujący się zasadami
13%
- TAKTYKA -
Planujący
33%
- IDENTYFIKACJA -
Czujny
70%

Typ osobowości INFJ występuje bardzo rzadko, stanowi niecały procent populacji, a mimo wszystko pozostawia swój znak w świecie. Posiadają wrodzone poczucie idealizmu i moralności Jak Dyplomaci (NF), jednak to co ich wyróżnia jest towarzysząca cecha – Planowanie (J) – INFJ nie są biernymi marzycielami, lecz ludźmi, których stać na powzięcie konkretnych kroków w celu zrealizowaia swoich celów i wywarcia dalekosiężnego pozytywnego wpływu.

INFJ za swój życiowy cel uważają niesienie pomocy innym, ale choć jednostki o tej osobowości można spotkać w akcjach ratunkowych i pracy charytatywnej, ich prawdziwą pasją jest dotarcie do sedna sprawy tak, aby ludzi już wogóle nie trzeba było ratować.
POMÓŻ MI - POMOGĘ TOBIE

Osoby z grupy INFJ łączy unikalna kombinacja cech: choć są łagodni, mają jasno określone opinie i będą niestrudzenie walczyć o idee, w które wierzą. Są to ludzie zdecydowani, posiadający silną wolę, lecz rzadko posługujący się tą energią w celu uzyskania osobistych korzyści – INFJ są kreatywni w działaniu, obdarzeni wyobraźnią, pewni siebie i wrażliwi, nie używają jednak tych cech, aby stworzyć jakąś korzyść dla siebie lecz aby utrzymać równowagę. Dla INFJ, takie pojęcia jak egalitaryzm i karma są bardzo atrakcyjne i głęboko wierzą, że nic nie pomoże światu bardziej niż miłość i współczucie, które zmiękczą serca tyranów.

“Każdy człowiek musi podjąć decyzję, czy będzie chodził w świetle twórczego altruizmu, czy w ciemności niszczycielskiego egoizmu.”
Martin Luther King

INFJ z łatwością nawiązują kontakt z innymi posiadają dar posługiwania się ciepłym, uwrażliwionym na innych językiem, są humanitarni, nie bazują na faktach i czystej logice. Ich koledzy i przyjaciele widzą w nich spokojnych ekstrawertyków, jednakże nie powinno się pomijać ich potrzeby odreagowania i zregenerowania swoich sił w samotności. Takie wycofanie ze strony INFJ w niczym nie powinno być dla ich przyjaciół alarmujące. INFJ są bardzo troskliwi w odniesieniu do uczuć innych ludzi, a sami oczekują od nich tego samego, co może oznaczać trochę czasu tylko dla siebie przez kilka dni.

ŻYJ TAK ABY PRZEŻYĆ KOLEJNY DZIEŃ

Tak naprawdę jednostki o osobowości INFJ powinny pamiętać o swoich potrzebach. Pasja, jaka towarzyszy ich przekonaniom, może ich przenieść ponad moment wytrzymałości, a jeśli ich gorliwość wymknie się spod kontroli dochodzą do całkowitego wyczerpania, zaczynają mieć problemy ze zdrowiem i stres. Taki stan może się zdarzyć gdy INFJ znajdą się w sytuacji konfliktowej i gdy są krytykowani – ich wrażliwość sprawia, że zrobią wszystko aby uniknąć ataków skierowanych jak sądzą przeciwko nim, kiedy jednak okoliczności są nieuniknione, będą walczyć w irracjonalny sposób, który w niczym nie pomaga.

Dla INFJ świat jest miejscem, gdzie dzieje się niesprawiedliwość ale tak być nie musi. Nie ma lepszej osobowości do utworzenia ruchu na rzecz naprawy zła, bez względu na to czy będą to sprawy małe czy wielkie. Ludzie ci muszą jednak pamiętać, że podczas, gdy są zajęci naprawą świata, nie powinni zaniedbywać swoich potrzeb.

Sławne jednostki o osobowości INFJ:

Martin Luther King Nelson Mandela Madre Teresa Nicole Kidman Jimmy Carter Mel Gibson Goethe “James Wilson” z serialu Doktor House

[Obrazek: t65bis.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.09.2015 18:45 przez Cthulhu. Powód: Poprawiona ortografia)
05.09.2015 17:04
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,854
Muszę przyznać, że zgadzam się z tym testem prawie w 100%
Spoiler :
Twoim typem osobowości jest: “Wirtuoz” (ISTP-T)
- Umysł -
Introwertyk 62%
- Energia -
Realistyczny 18%
- Natura -
Kierujący się logiką 34%
- Taktyka -
Poszukujący 23%
- Identyfikacja -
Czujny 14%

“Chciałem przeżyć życie, ale inne życie. Nie chciałem chodzić codziennie w to samo miejsce, patrzeć na te same twarze i wykonywać tą samą pracę. Chciałem mieć ciekawe wyzwania.”
Harrison Ford

ISTP uwielbiają poznawać swoimi rękoma i oczyma, dotykając i badając świat wokół nich trzeźwym umysłem i ożywioną ciekawością. Ludzie o tym typie osobowości mają wrodzony dar tworzenia, od projektu do projektu podejmują się zarówno użytecznych jak i zbędnych przedsięwzięć dla czystej przyjemności, uczą się na podstawie tego czego doświadczają w środowisku, w którym się poruszają. ISTP są często mechanikami lub inżynierami, kochają po prostu ubrudzić sobie ręcę rozkładając rzeczy na części i je składając, aby je choć troszkę poprawić.

ISTP zgłębiają pomysły i idee poprzez proces tworzenia, wyszukiwanie problemów, metodą prób i błędów, i doświadczenie z pierwszej ręki. Lubią jak inni interesują się ich projektami i nie mają nic przeciwko temu, gdy inni wchodzą w ich obszar działania. Oczywiście pod warunkiem, że nie będą się mieszać do ich zasad i zakłócać ich poczucie wolności, będą też otwarci na nich, a swoje zainteresowania wyrażą w stylu osobowości ISTP.

ISTP lubią pomagać innym i dzielić się swoim doświadczeniem z tymi na których im zależy, szkoda tylko, że stanowią tak mały procent (5%) populacji. Szczególnie rzadko wśród ISTP można spotkać kobiety, ten typ osobowości jest znany ze swoich ról męskich w społeczeństwie, a kobiety już od dzieciństwa są przezywane chłopczycami.
Ośmiel się Wyróżniać

Choć ich umiejętności związane z mechaniką mogą sprawiać wrażenie, że ISTP są raczej prostymi ludźmi, to jednak ich cechy osobowości sprawiają, że są dość zagadkowi. Przyjacielscy lecz ceniący sobie prywatność, spokojni lecz niespodziewanie spontaniczni, ogromnie zaciekawieni wszystkim, lecz trudność sprawia im koncentracja jakiej wymaga formalna edukacja, dlatego zachowanie się jednostek o osobowości ISTP jest nieprzewidywalne, zmagają się z tym nawet ich przyjaciele i ukochani. ISTP sprawiają wrażenie osób bardzo lojalnych i solidnie trzymających się jednego zadania, jednakże kumuluje się w nich impulsywna energia, która może nagle bez ostrzeżenia ekspodować, a wtedy ich zainteresowania odważnie zmieniają kierunek na nowy.
ISTP podczas tych niespodziewanych zmian kierunków nie poszukują jednak wizji jedynie sprawdzają wykonalność, która mieści sie w nowym obszarze ich zainteresowań.

Decyzje ISTP pochodzą z poczucia praktycznego realizmu, którego sedno opiera się o poczucie uczciwości wobec innych, a którego postawę można streścić w słowach “czyń tak innym, jakbyś chciał, aby Tobie czyniono”, tłumaczy to postawę wielu ludzi o zagadkowych cechach ISTP. Zamiast zbytniej ostrożności w postępowaniu z innymi, aby przykładowo nie nadepnąć komuś na odcisk co mogłoby się skończyć podobną reakcją ze strony tego człowieka, posuwają sie za daleko akceptując podobną odpłatę, dobrą czy złą i jest to czysta gra.

Problem, z którym jednostki o osobowosci ISTP muszą sobie radzić to pochopna reakcja, przedwczesne ocenianie innych jako osób tolerancyjnych, gdyż sami są właśnie takimi. To oni pierwsi powiedzą grubiański dowcip, zbytnio zaangażują się w projekt innej osoby, narozrabiają i bedą wygłupiać się, lub niespodziewanie zmienią swoje plany, gdyż coś innego wydaje im się ciekawsze.
Nic Nie Jest Bardziej Nudne Niż To Jeśli Wszyscy Przyznają Ci Rację

ISTP dowiadują się, że wiele innych typów osobowości przykłada o wiele większą wagę do zasad i akceptowalnego zachowania niż oni sami – nie lubią słuchać grubiańskich dowcipów i na pewno nie rewanżują się takim samym, nie chcą też brać udziału w wygłupach, nawet przebywać w towarzystwie kogoś kto to lubi. Jeśli dana sytuacja jest już emocjonalnie naładowana to pogwałcenie tych granic może odwrócić się przeciwko niemu.

Przewidywanie uczuć sprawia trudność jednostkom o osobowości ISTP, co jest naturalnym skutkiem ich własnej natury, szczególnie biorąc pod uwagę trudność jaką im sprawia ocenianie swoich emocji i motywacji. Jednakże ich tendencja do pogłębiania przyjaźni poprzez działanie zamiast emaptię może doprowadzić do bardzo frustrujących sytuacji. Ludzie o osobowosci ISTP zmagają się z granicami i wytycznymi wolą wolność poruszania isę i wychodzą poza ograniczenia jeśli sytuacja tego wymaga.

Odnajdywanie środowiska, w którym mogą pracować z dobrymi kolegami, którzy rozumieją ich styl i brak przewidywalności, połączenie kreatywności z poczuciem humoru i praktycznym podejściem w odnajdywaniu praktycznych rozwiazań, rozpościera przed ISTP wiele szczęśliwych lat budowania pożytecznych “pudełek”, aby je potem z zewnątrz podziwiać.

Sławne jednostki o osobowości ISTP:
Clint Eastwood !!!!!
Milla Jovovich
Frank Zappa
Zachary Taylor
Tom Cruise
“Michael Westen” z serialu Burn Notice
“Jack Bauer” z serialu 24
“Indiana Jones” z serii filmów z Indianą Jones !!!!!
“John McClane” z serialu Die Hard !!!!!!
“Angus MacGyver” z serialu MacGyver !!!!!
MOJE ULUBIONE POSTACIE!!!!!

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
05.09.2015 17:23
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,481
Personality: ISFJ ("The Defender")

Variant: Assertive
Role: Sentinel

Introverted: 56%
Observant: 66%
Feeling: 17%
Judging: 21%
Assertive: 22%

Hmm... Powiedzmy, że część się zgadza, ale nazywanie takiego ignoranta w kwestii relacji międzyludzkich jak ja oddanym opiekunem to chyba lekka przesada :v

[Obrazek: Sygnatura.png]
05.09.2015 17:41
Rika Offline
Kotałka :3
Wanted Team

*
Liczba postów: 828
Ja mam INFP-T, jak Czinczi Big Grin
No i zgadzam się z tym co mi wyszło xD

Spoiler :
TWOIM TYPEM OSOBOWOŚCI JEST:
“POŚREDNIK”
(INFP-T)

- UMYSŁ -
Introwertyk
85%
- ENERGIA -
Intuicyjny
7%
- NATURA -
Kierujący się zasadami
9%
- TAKTYKA -
Poszukujący
15%
- IDENTYFIKACJA -
Czujny
13%

Ludzie o osobowości INFP są prawdziwymi idealistami, zawsze poszukujący choć odrobiny dobra nawet u najgorszych z ludzi czy w najmniej korzystnych okolicznościach, starają się znaleźć sposób, aby coś naprawić. Choć można ich postrzegać jako osoby trzymające dystans , lub nawet nieśmiałe, jednostki o osobowości INFP mają pasję i ten wewnętrzny ogień, który sprawia, że naprawdę świecą. Stanowią 4% populacji i może dlatego ryzyko bycia niezrozumianym przez większość jest dość wysokie dla tego typu osobowości, kiedy jednak odnajdują ludzi podobnie do siebie myślących to harmonia, którą odczuwają staje się dla nich inspiracją i źródłem radości.

INFP należą do grupy osobowościowej Dyplomatów (NF) i kierują się bardziej swoimi zasadami, niż logiką (jak analitycy), lub entuzjazmem (jak poszukiwacze), czy wreszcie praktycznością (jak strażnicy). Ich decyzje dotyczące przyszłości będą podyktowane poczuciem honoru, pięknem, moralnością i cnotą, INFP kierują się czystością swoich zamierzeń, nie nagrodą lub aurą. Ludzie, których łączy osobowość INFP są dumni z tych cech i mają rację, lecz nie wszyscy ich zrozumieją, a motywy które kryją się za tymi odczuciami wraz z brakiem zrozumienia mogą doprowadzić do odosobnienia.

“Nie każde złoto jasno błyszczy, nie każdy błądzi kto wędruje, nie każdą siłę starość zniszczy, korzeni w głębi lód nie skuje.”
J. R. R. Tolkien

WIEMY KIM JESTEŚMY, ALE KIM MOŻEMY SIĘ STAĆ NIE WIEMY

W najlepszym wypadku, te cechy pomagają INFP w głębszym komunikowaniu się z innymi, z łatwością przychodzi im posługiwanie się metaforami i przypowieściami, jak też zrozumienie I tworzenie kreatywnych symboli w celu przekazywania swoich myśli. Siła z jaką przemawia ten intuicyjny sposób komunikowania się świetnie nadaje się do pracy twórczej, dlatego nie dziwi nas to, że wiele sławnych jednostek o osobowości INFP to poeci, pisarze i aktorzy. INTP przywiązują dużą wagę do zrozumienia samych siebie, swojego miejsca na świecie, a poszukują tego poprzez projekcję siebie w swoją pracę.

INFP mają talent w wyrażaniu samych siebie w ujawnianiu swojego piękna i swoich sekretów poprzez metafory i fikcyjne postaci.
Umiejętność posługiwania się językiem nie kończy się na ich języku ojczystym, jak u większości ludzi o osobowości typu dyplomata, mają zdolności językowe do nauki języków obcych. Ich dar komunikowania się również przekłada się na pragnienie harmonii, co jest powracającym tematem u dyplomatów, pomaga im też w odnajdywaniu swoich przyszłych profesji.

SŁUCHAJ WIELU OSÓB, LECZ ROZMAWIAJ Z NIEWIELOMA

W przeciwieństwie do swoich krewnych Ekstrawertyków, INFP skupiają swoją uwagę na kilku osobach, na jednej jedynej wartościowej sprawie, bo jeśli rozpraszają się na zbyt wiele, tracą energię, są przygnębieni i obciążeni ponad siły przez całe zło tego świata, które usiłują naprawić. Taki widok nie jest miły dla ich znajomych, którzy przyzwyczaili się do ich uśmiechniętej twarzy.

Jeśli nie będą ostrożni INFP pogubią sie w swoich poszukiwaniach dobra, omijając codzienne czynności, których wymaga życie. INFP często zatracają się w głębi swoich myśli, bardziej niż innym osobowościom radość sprawia im przemyśliwanie nad domniemanymi i filozoficznymi problemami. Jeśli zostawi się ich samym sobie wycofują się stając się “pustelnikami” a proces przywrócenia ich z powrotem do rzeczywistości może kosztować ich przyjaciół sporo energii.

Na szczęście jak wiosną budzą się do życia kwiatki, tak do INFP powraca kreatywność, uczucia, altruizm i idealizm, wynagradzając ich i najbliższych nie tyle logiką, czy praktycznymi umiejętnościami, co perspektywą, która jet zainspirowana przez współczucie, uprzejmość i piękno, towarzyszące im wszędzie gdziekolwiek się udadzą.

Sławne jednostki o osobowości INFP:

William Shakespeare, J.R.R. Tolkien, Björk, Johnny Depp, Julia Roberts, Lisa Kudrow, Tom Hiddleston, Homer, Wirgiliusz

Fikcyjne postaci o osobowości INFP:

“Frodo Baggins” z Władcy Pierścieni, “Ania z Zielonego Wzgórza”, “Fox Mulder” z serial Archiwum X, “Deanna Troi” z filmu Star Trek, “Wesley Crusher” z filmu Star Trek

[Obrazek: 7T84wUg.jpg]
Gatana Offline
Kapitan

*
Liczba postów: 636
INFP-T x3

Spoiler :
Introverted - 16%
Intuitive - 47%
Feeling - 44%
Prospecting - 40%
Turbulent - 28%
Tak jak głosi Szynszyl, ciekawi nas jakie macie typy Big Grin Zwłaszcza że chyba obie ostatnio wyrobiłyśmy sobie zwyczaj obserwowania znajomych i odgadywania kim mogą być. Zgaduj zgadula!

[Obrazek: RvSoN0h.png]
Ena Offline
Rak
Admirał

*
Liczba postów: 458
INFP
Spoiler :
Introvert(56%) iNtuitive(16%) Feeling(16%) Perceiving(16%)
You have moderate preference of Introversion over Extraversion (56%)
You have slight preference of Intuition over Sensing (16%)
You have slight preference of Feeling over Thinking (16%)
You have slight preference of Perceiving over Judging (16%)
Ciekawe, ciekawe Big Grin
Wyszukałam sobie więcej po polsku i wyszło mi, że najczęściej wybierane zawody to między innymi bibliotekarstwo, co ciekawe, bo zawsze chciałam pracować w bibliotece ;oo

I znalazłam ciekawostki o/
Spoiler :
1. INFP wierzą , że każdy człowiek musi znaleźć swoją własną ścieżkę .
2. INFP raczej woli być wierny sobie , niż spróbować dopasować się do tłumu.
3. zastrzegają swoje najskrytsze myśli i uczucia dla osób , które dobrze znają
4. nieustannie dążą do głębszego zrozumienia siebie i ludzi wokół nich
5. są pasjonatami własnych ideałów
6. przyziemne aspekty życia są mniej interesujące dla tego typu i INFP są bardziej podekscytowani ciekawymi pomysłami niż faktami
7. najrzadziej ze wszystkich typów cierpią na choroby serca
8. najłatwiej ze wszystkich typów uczą się języków
9. częściej niż inne typy są niezadowoleni ze swojej pracy

[Obrazek: d0Lh1fK.jpg]
05.09.2015 17:49
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,481
Jaka ta Nakama zamknięta w sobie. Póki co żadnego ekstrawertyka.

[Obrazek: Sygnatura.png]
05.09.2015 17:49
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama