Aktualny czas: 23.11.2017, 02:04 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miasto vs wieś
Autor Wiadomość
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 872
Miasto vs wieś
Wypowiedź Lenki skłoniła mnie do pewnej refleksji, że tak powiem. Żyjemy przynajmniej w teorii w równym kraju. Rodzimy się wolni i równi. Czasy podziału na szlachtę i pospólstwo już dawno się skończyło. Jadnak jak wiadomo są to pozory. Społeczeństwo dzieli się na bogatych i biednych, ale też jest jeszcze jeden podział, to z jakiej miejscowości się pochodzi. Chodzi mi o różnicę wynikające z miejsca zamieszkania. Czy to żyjemy na wsi, w małym mieście czy też wielkim mieście. Od zarania dziejów wiadomo, że wyznacznikiem kultury jest wielkie miasto. To z niego to co dobre i złe ciągnie do pozostałych miejscowości. Dzieciak wychowany na wsi, gdy idzie później do szkoły do miasta w zależności od tego do jakiej klasy trafi bywa, że jest przez swoich rówieśników prześladowany/wyśmiewany. Faktem jest, że jest zróżnicowane wychowane pomiędzy kimś wychowanym w mieście, a kimś wychowanym na wsi. Im większe miasto tym większa różnica. Wiąże się to z innymi wartościami grupy z jakimi się wiążemy. Ale może to jest osobny temat.
Głównie mi chodzi o różnice między małym miastem, dużym miastem, a wsią. Ja się wychowałam i nadal żyję w mieście liczącym ok 75 tyś mieszkańców. Duże to miasto nie jest, ale wsią też tego nie można nazwać. Czy bym chciała przeprowadzić się do większego miasta? Zdecydowanie nie. Miałam już okazję przez jakiś czas żyć w "wielkim mieście" i szczerze powiedziawszy nie pociąga mnie to. Wielka betonowa dżungla, oraz masa ludzka, w której człowiek staje się anonimowy. Jak już od kilku osób słyszałam taką wypowiedź, że po zmroku to boją się nawet wychodzić z domu. Ja tam o 2 w nocy niekiedy wychodziłam z psem na spacer i nie bałam się, że coś mi się stanie.
Z drugiej strony też występuje w naszym kraju tendencja przeprowadzania się ludzi, zwłaszcza tych co są już na emeryturze, z wielkich miast na wieś. Jako argument podają, że na wsi po prostu jest spokojniej.

A jaki jest wasz pogląd na ten temat? Czy chcielibyście zmienić swoje miejsce zamieszkania? Wolicie żyć w wielkim mieście, na wsi, czy też w małym mieście?
15.01.2012 12:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Yoh Offline
Wice Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 588
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Miasto vs wieś
Tu masz rację, ale to w zależności jak na to patrzeć i jakie to miasto Smile Ja mieszkam w jednej z Gmin Krakowa i teraz uczęszczam do Techniku, 5 osób jest z mojej gminy (łącznie ze mną), parę osób też jest spoza Krakowa i nie dokuczamy że ktoś jest ze wsi - Bardziej żartujemy by było o czym gadać - W mieście ludzie dzielą się teraz na bogatszych i mniej bogatych. Kumpel mieszka na wsi bo jego Rodzice mogli sobie tam postawić taki dom jaki chcą i zostało im jeszcze dużo miejsca.
Plusy życia na wsi jest taki że tam kupisz ziemi ile sobie chcesz, będziesz znać prawie całą wieś zdrowe powietrze spokój cisza
A jednak aż tak sielsko nie jest - Ktoś cię obgada i prawie wszyscy o tym wiedzą, gdy nie masz kumpli można być też szybko załatwionym i kulturalnie i fizycznie.
Wszystko ma swoje plusy i minusy ale ja osobiście bym wolał żyć na wsi bo miałbym więcej miejsca

15.01.2012 22:37
Devzan Offline
Llama King
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,769
Poziom ostrzeżeń: 20%
Według mnie miasto, a wieś to dwa różne światy. W końcu na każdym inaczej jesteś wychowywany. W mieście są przypadki bezstresowego wychowania, gdzie to dzieci są chronione przed najmniejszym wysiłkiem fizycznym. I to w mieście częstsze są przypadki koczowania w domach.

Na wsi każdy się zna, do sklepu "Pani Krysi" ma się 2 kroki albo 10km. Całe dnie się przebywa na powietrzu, pomaga w gospodarstwie (o ile takowe się posiada) itp. Ale to też zależy od indywidualnych zachowań.

Ja osobiście mieszkam w mieście (podobnie jak Yoh, w Krakowie). Jako iż mam 14 lat, a w moje okolice zasiedlają dresy, nawet w moim wieku, trochę strach jest chodzić po ciemku. Zwłaszcza, że mieszkam w środku wielkiego blokowiska, gdzie są "mroczne uliczki". Moja siostra mieszka z mężem na wsi, czasem tam jeżdżę i jest tam cicho, spokojnie. Taka typowa sielanka.

Podsumowując... Wg mnie nie ma czegoś takiego jak lepsza wieś lub gorsze miasto. Ktoś kto wychował się na wsi ciężko odnajdzie się w wielkim mieście, a dla miastowego wieś będzie pustkowiem odciętym od świata.
Osobiście wolę miasto - wiadomo, całe 14 lat tutaj jestem. Przyzwyczajenie wzięło górę.

If you died, would anyone care? Would they really care? Maybe they'd cry for a day.
But let's be honest - no one would give a sh*t.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.01.2012 23:44 przez Devzan.)
15.01.2012 23:41
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 484
Devzan, jak masz problem z dresami, to się do nich przyłącz i problem ze łba Wink Trzeba wiedzieć, po której stronie stanąć Big Grin

Osobiścię wolę wieś, czemu? Ano jak przyjechałem na początku do Londynu to nie sądziłem, że powietrze jest aż tak nieczyste. Na początku miałem problemy z oddychaniem (krztusiłem się czasem). Jak mieszkałem na wsi, to zawsze mialem co robić, pograć w piłkę, nad staw pójść, do lasu, a tu nic;/ Basen vs Staw? Park vs Las? cienko ten Londyn wygląda przy mojej wsi Tongue Jeszcze te czarnuchy... Big Grin

[Obrazek: monkey.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.01.2012 00:10 przez Stepi.)
16.01.2012 00:07
Sasilton Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 56
Na wsi ne ma poczty wiec wieś jest dla mnie gorsza Smile
sporo kupuje i sprzedaje online

[Obrazek: 2fff2a217eb64716090a2d1099c910e212633899...5705b2.jpg]
16.01.2012 00:19
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,095
To zależy, mam rodzinę na wsi, wioseczka to bardzo mała, około 100 domków, a poczta jest.

Bardzo lubię wieś za czyste powietrze i dostęp do natury o którym wspominacie, ale ja bym nie mogła mieszkać na wsi, przynajmniej nie teraz.
Brakowałoby mi na pewno życia kulturalnego, w dużych miastach jest dużo ludzi i dużo się dzieje a na wsi wybór atrakcji i znajomych jest ograniczony. Nie mogłabym żyć bez Teatru Muzycznego w Gdyni, bez Filharmonii, bez koncertów w Uchu, imprez na Dragonie (; czy w innych miejscach. Sądzę, że też trudno byłoby zorganizować na wsi szkołę tańca irlandzkiego, czy nawet miejsce na treningi, więc nie mogłabym rozwijać tej pasji tak jak bym chciała.

Poza tym najlepiej się czuję tam gdzie jest dużo ludzi, czasem po prostu lubię sobie połazić po galerii handlowej i nic nie kupować. Dobrze się czuję w takim tłumie i już (: Oczywiście czasem też potrzebuję chwili spokoju i uwielbiam spacery po lesie czy po pustej plaży, ale zdecydowanie na większość czasu wybieram miasto.

[Obrazek: h3sygn.png]
16.01.2012 01:54
Taboretto Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 798
Ciężko mi zdecydować co lepsze bo po obu stronach są plusy i minusy. Osobiście mieszkam w dość sporym mieście - Wrocławiu całkiem niedaleko od centrum i powiem że czasami mam dość tego miejskiego zgiełku i wiecznego pośpiechu. Choć i tak po zbudowaniu obwodnicy w mojej okolicy ruch się zmniejszył szczególnie mniej jeździ tych wielgachnych ciężarówek. Na wsi wszystko dzieje się wolniej choć faktem jest że na wsi częściej mamy styczność z wysiłkiem fizycznym. W mieście zależy jak blisko centrum mieszkasz to masz zawsze blisko do sklepów,kin i innych ciekawych miejsc. Oczywiście to zależy od wielkości miasta. Jak byłem w takiej Częstochowie u kuzyna to miastem jest tylko z nazwy.(bez obrazy dla tych którzy tam mieszkają ale Czestochowa jest trochę zacofana) Gdybym jednak miał do wyboru to mieszkałbym na wsi. Uwielbiam wędrować całe kilometry przez pola i lasy w kompletnej ciszy to jest cholernie odprężające.
18.01.2012 00:20
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama