Aktualny czas: 22.09.2018, 21:35 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Michael Jackson
Autor Wiadomość
acr Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 20

Na początek chciałem się przywitać, a że jestem fascynatem muzycznym to zaczne od tego tematu.

Jestem wstrząśnięty. Trudno sobie wyobrazić, że kogoś takiego jak Michael Jackson może już nie być. Przecież ikony nie umierają..

Gdy byłem mały, i mieszkałem w bloku na osiedlu, Michael Jackson był naszym podstawowym doznaniem muzycznym. Na korytarzach ćwiczyliśmy układy taneczne ze Smooth Criminal ( strach sobie przypomnieć, jak nam wychodziło ). Bawiliśmy się klockami do nie-całkiem-oryginalnej składanki jego największych hitów ( na zdjęciu okładkowym wyglądał jeszcze normalnie ). Ja akurat bawiłem się w MacGyvera ( kolejna ikona dzieciństwa, również nieśmiertelna - do czasu ), i Remember The Time od tego czasu zawsze kojarzy mi się z MacGyverem. Black Or White przyniosło mi pierwsze doświadczenie czegoś, o czym później przeczytałem, że nazywa się to " riffem gitarowym ". Moje pierwsze doświadczenie ekologiczne to scena, na której Michael podczas wykonywania Heal The World dostaje od małej dziewczynki olbrzymią piłkę - kulę ziemską. I pewnie jeszcze wiele innych podobnych doświadczeń było - o których już nie pamiętam.

Nie będę powtarzał truizmów, że odszedł wybitny artysta, genialny tancerz, ikona i legenda muzyki pop, jedna z tych postaci, z którą na wieki będzie kojarzona kultura popularna XX w. Skończyła się pewna epoka. Wiem, że w ostatnich latach życia przeszedł na islam. Mam nadzieję, że znalazł tam chociaż częściowo spokój duszy, którego poszukiwał przez całe życie, i którego - z tego co czytam - do końca życia nie udało mu się znaleźć w pełni. Teraz już nie musi szukać. Teraz już, mam nadzieję, spoczywa w pokoju.
20.08.2009 17:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 913
Poziom ostrzeżeń: 0%

Z wszystkim się zgadzam Acr.

Tyle, że "pewna epoka" kończy się za każdym razem jak umiera gwiazda. I to mnie martwi.

R.I.P. Michael.

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
http://www.myspace.com/lukaszjedrys
21.08.2009 00:16
Kami Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 98

Ja natomiast, miałem o Michael'u zdanie raczej negatywnie. Myślałem sobie "kanalia, pozer, dewiat, celowo gwałci dzieci". Zmieniłem je po jednym z programów, gdzie oprowadzał gdzieś dzieci i mówił trochę o sobie - wtedy zrozumiałem, że jest upośledzony ;-)

Jego muzyka w ogóle mi do gustu nie przypadła, a jako osoba bardziej zasłużył na litość niż piętnowanie - nie zważając na to ilu przestępstw się dopuścił.
20.09.2009 01:08
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,736

Jak możesz mówić że był upośledzony? Chyba sam jesteś. Po prostu nie zaznał szczęścia w rodzinie a odnajdywał zrozumienie u dzieci. Był nieszczęśliwy i swoje ukojenie odnajdywał w muzyce. Jakby cię ojciec bił i jako 6 latek musiał byś trenować do 3 nad ranem to też byś miał trochę spaczoną psychikę. Ale na pewno nie był upośledzony! Trochę szacunku.

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
20.09.2009 01:13
Kami Offline
Majtek
Pirat

*

romario7 napisał(a):Trochę szacunku.

Na jakiej podstawie..? Na tej samej, na której mam żywić do Wałęsy czy Wojtyły..?

[center][Obrazek: starkisimpressed.jpg][/center]
20.09.2009 01:18
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,212

romario7 napisał(a):Jak możesz mówić że był upośledzony?

A nazwał byś swojego syna Książe? Bo dla mnie to jest chore, albo swój domek Nibylandią...
Ja do Jackosona nigdy nic nie miałem, ale zawsze wiedziałem że coś u niego nie tak z mózgownicą, zresztą już przy wybielaniu można było to jasno stwierdzić.

romario7 napisał(a):Chyba sam jesteś.

No i to trochę nie na miejscu, każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Nie trzeba tutaj kłótni.

20.09.2009 01:22
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*

Jakbyś wiedział to Jackson się nie wybielał tylko chorował na bielactwo. To wina mediów że tak mówili. Też tak na początku sądziłem. A okazało się że chorował dopiero po jego śmierci.
Jak ktoś nazywa swoje dziecko książę to nie oznacza że ma coś z głową. Ojciec Paris Hilton jest normalny a ją tak nazwał po mieście w europie.

Ludzie genialni są jak meteory. Ich przeznaczeniem jest, by spalając się, przydali blasku epoce, w której żyją. - Napoleon Bonaparte
20.09.2009 01:41
Kami Offline
Majtek
Pirat

*

To ja mam pytanie. Widziałeś kiedyś program chociażby, w którym Jackson się wypowiada..?
Czy Twoja wiedza ogranicza się jedynie do teledysków i koncertów ;-) ?

20.09.2009 01:43
Romario Offline
Shichibukai
Pirat

*

A co miał powiedzieć? I tak mu nie wierzyli. Dowiedziałem się o jego chorobie po jego śmierci. Był taki program na tvn obalający niektóre mity dotyczące Jacksona. Nie jestem jakimś jego fanem, ale trochę kultury należy zachować. Po pierwsze nie powinno się mówić źle o zmarłych, po drugie nie w aż tak obraźliwych słowach. Jak ty byś się czuł jakby ktoś powiedział że jesteś upośledzony?
RdR napisał(a):
romario7 napisał(a):Chyba sam jesteś.
No i to trochę nie na miejscu, każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Nie trzeba tutaj kłótni.
Masz rację. Właśnie wyraziłem swoje zdanie. Jeżeli ktoś obraża inną osobę to ja nie mogę stanąć w jego obronie? Raczej to jego słowa były nieodpowiednie. Dziwię się że w ogóle go bronisz.

20.09.2009 02:00
Kami Offline
Majtek
Pirat

*

romario7 napisał(a):Po pierwsze nie powinno się mówić źle o zmarłych, po drugie nie w aż tak obraźliwych słowach.

Skąd taka teoria :mrgreen: ? Zmarły chyba tutaj najmniej się obrazi.

romario7 napisał(a):Jak ty byś się czuł jakby ktoś powiedział że jesteś upośledzony?

Gdybym był upośledzony i ktoś by mnie tak nazwał, to pewnie miałby rację. Moja opinia o Jacksonie nie ma cech zniewagi, a obrażać może się każdy czym chce.

20.09.2009 02:10
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama