Aktualny czas: 19.08.2017, 17:05 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wstępne wyniki II edycji Rywalizacji Załogowych podane!
Na razie na prowadzeniu Soge, ale jest jeszcze dużo czasu
i nic nie jest przesądzone! Wygrać może każdy!
----> Dotychczasowe Punkty <----
Odpowiedz 
Mięso - dużo go jecie?
Autor Wiadomość
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 448
Mięso - dużo go jecie?
Ot taki luźny temacik. Zakładam go, ponieważ chcę się dowiedzieć ile mięsa spożywacie. Od siebie dodam, że mięso jem bardzo często, no chyba, że są pierogi babki, to wtedy mięso musi poczekać. Mięso jem na okrągło. Kanapka bez szynki? Na pewno nie. Bez mięsa jem niewiele potraw, na przykład frytki (Pizza jaka by nie była i tak położę szynkę na wierch xD). Podobno mięso powinno jeść się 3 razy w tygodniu, WTF Huh Jedzenie ogórków, pomidorów sałaty jest strasznie niezadowalające dla mojego żołądka. Nie wiem jak można najeść się kanapkami z samym ogórkiem czy pomidorem. Ja jem bardzo dużo teraz, około 7 kromek jem na śniadanie, podczas którego jem najmniej. Potem to albo 2 słoiki pulpetów sobie kupuję, albo 2 kotlety + frytki/ziemniaki jak mama zrobi Big Grin Szczególnie liczę na Vegiego Wink

Jak temat w złym miejscu to przenieść Confused

[Obrazek: monkey.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.11.2011 15:50 przez Eihnaren.)
11.10.2011 14:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Mikisi Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 146
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Mięso - dużo go jecie?
Właściwie to nie pamiętam, aby przez ostatnie parę lat był dzień w którym nie jadłbym mięsa. (nie licząc dni w których nic nie jadłem. ;p) Kanapki z szynką. (no czasami pasztet pomidorowy, albo serki gouda z kawałkami szynki) Nawet jak jem zupę, którą właściwie nie da się najeść to żurek z kiełbaskami, albo rosół z kurczakiem. Na obiad głównie jadam kotlety, klopsy, jakieś sznycle itp. Mięso to właściwie jem prawie zawsze jak coś jem. Tylko właściwie na śniadanie jem płatki. ;P
11.10.2011 16:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,583
Może powiem tak. Jak byłam mała i rosłam, to mięsa nie znosiłam. Dochodziło nawet do takich momentów, w których zamieniałam się z bratem - on mi oddawał ziemniaki (które do dziś uwielbiam), a ja mu swoje mięsko z talerza. I jakoś wyrosłam bez problemów ;]
Jakieś 7 lat temu bez żadnego powodu mi się przestawiło i zaczęłam lubić mięsko ;] ot i tyle ;]
Mięso jednak zaczęło być dla mnie niezbędne w posiłkach dopiero po tym jak się rozłożyłam na wyrostek. Najpierw dwa dni nic jeść nie mogłam, a potem dano mi... kleik x_x' I zakazano jeść czegokolwiek ciężkostrawnego. Do dziś na samą myśl o jedzeniu kleiku robi mi się niedobrze :/ a mięsa gotowanego nie znoszę. Więc leżałam sobie w szpitalu czekając tylko na wypis i układając w myślach błaganie rodziców o jakiś normalny posiłek w domu. Skręcało mnie z głodu i patrzyłam jak zbity pies na wszystkich dookoła, którzy jedli normalne posiłki (ja wciąż na kleiku, który był tak obrzydliwy, że nawet tak głodna nie byłam w stanie przełknąć więcej niż kilka łyżek). W pewnej chwili kobita z sąsiedniego łóżka podeszła do mnie i zupełnie po przyjacielsku (choć na zdrowy rozsądek kompletnie niezdrowo dla kogoś po operacji układu pokarmowego - dobrze, że mam mocny organizm XD) poczęstowała mnie kanapką, w której nie było nic poza kotletem z kurczaka. Po kilku dniach spędzonych na kilkunastu w sumie łyżkach kleiku był to dla mnie pokarm bogów XD A jakiego kopa energii mi zasadziło XD
Póki co nic mnie jeszcze nie wybiło z mojego przekonania - jeśli człowiek chce być zdrów, żyw i w pełni sił musi jeść mięso tak regularnie jak to możliwe XD

[Obrazek: 66HHUfX.png]
11.10.2011 18:10
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,514
Mięso spożywam w dużych ilościach i stanowi ono główny element mojej diety. Nie wyobrażam sobie życia bezmięsnego. Dzięki niemu rosnę (głównie wszerz) duży i zdrowy. Jak to głosił pewien protestsong: "żeby człowiek był syty, musi bardzo dużo mięsa jeść...".

[Obrazek: vYg1BTA.png]
11.10.2011 19:00
Kyouchika Offline
Pomywacz
Pirat

*
Liczba postów: 902
Dobra, nie chce mi się geometrii przepisywać, a że kupiłem se kurczaka i znalazłem ten temat wysilę się i posta napiszę xD!
Ogólnie rzecz biorąc, ja, jak każdy prawdziwy facet również lubię mięsko wpierniczać ;P. Prawdę mówiąc, nie potrafię sobie wyobrazić obiadu bez mięcha (no dobra.. może kopytka i ruskie pierogi w ilości koło 1kg dałyby radę xD, ale poza tym…). Osobiście, z mięsa najczęściej spożywałem dania takie, jak: kotlety mielone, schaby, karkóweczka, pierś z kurczaka, czy też sztuka mięsa przygotowywana przez mojego wspaniałego dziadka xD. Najbardziej smakują mi właśnie karkóweczki i żeberka z serii ‘’Pomysł na…’’ xD. Zawsze z niecierpliwością czekałem,aż mi matka je zrobi ;P. Poza tym nie pogardzę również kurczakiem – udka, skrzydełka, pierś itp. , z piekarnika oczywiście *_*. Szczególnie pierś, gdzie od groma mięcha jest lubię *_*. Jak z ojcem jestem to mam do swojej dyspozycji 1,5kg kurczaka xD ! I zawsze se z nim radzę ]:->! Niestety, w chwili obecnej mieszkam sam i z obiadami, jak to u studenta trochę krucho jest :/. Jem może, co 2-3dni, ale jak już jem jest to właśnie kurczaczek z piekarnika, bądź classic box z kfc xD, gdzie samo mięcho jest xD (chociaż muszę przyznać, że ostatnio, w Sopocie dali mi jakiś podejrzany kawałek, po którym wymioty miałem -_- ).
Poza tym oczywiście, niemalże codziennie na śniadanie, bądź kolację se kanapeczki jem, gdzie kawałki jakiejś szynki, bądź mielonki zawsze są xD (Boże, dziękuje Ci za to, że stworzyłeś biedronkę xD !).
To by chyba na tyle było w tym temacie xD. Pozdrawiam pozostałych mięsożerców xD!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.11.2011 00:16 przez Kyouchika.)
14.11.2011 00:13
c3po Niedostępny
Wujek Radziu
Pirat

*
Liczba postów: 600
Staram się jeść jak najwięcej, szczególnie drób. Raz, że lubię, dwa że ma dużo białka.
Mięso pasuje do wszystkiego- makaron, ryż, różne sałatki, ziemniaki, chleb- czyli co kto lubi.
14.11.2011 21:58
Papejek Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 57
Mięcho tak i to w dużych ilościach. Jakikolwiek rodzaj mięcha ale takiego prawdziwego a nie parówki gdzie wrzucą całego psa i owiną w folie. Tak samo nie lobię mielonek. Najlepszy to schabowy albo kurczak. Obiadu bez mięsa jakoś sobie nie wyobrażam, nawet jak mam zupę warzywną to wezmę sobie jakąś kiełbaskę do przegryzienia.Teraz jeszcze zastanawia mnie skąd wegetarianie biorą siłę, jak ja przez dwa dni mięsa w ustach nie będę miał to tracę całe siły nie jestem wstanie ręki podnieść.

[Obrazek: 5274829e30f5ec211c6eaca717b763a5.png]
YOHOHOHOHO TechnoRemix

14.11.2011 22:09
szczepekpl Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 7
Co do wypowiedzi wyżej-Potwierdzam.

Czy wy nie macie serca??Zabijać bezbronne zwierzęta dla własnej przyjemności i uciechy??Nie wstyd wam??
A tak na serio-oczywiście zwierzęta są po to żeby je kochać albo je jeść.Ja bez mięsa-jak chyba wszyscy tu obecni-wytrzymać nie mogę.

Okres który mogę wytrzymać bez mięsa to dzień.Drugi dzień-już mnie zaczyna "cząchać i wierzgać". Mówię rodzinie żeby dała mi mięso albo zamknęła w pokoju bez klamek.Trzeci dzień-to już wprawa na Syberie,Sahare lub Kilimandżaro w poszukiwaniu mięsa.(Tekst pisany w celach humo.....nie ,nie w tych celach)

Ps.Kto u siebie lub w swoim otoczeniu zauważył dziwne zjawisko-"im jesteś chudszy tym więcej jesz"?

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQw2A1doE4ghkDaFpRNc5r...swTWr0tkvA]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.11.2011 23:24 przez szczepekpl.)
14.11.2011 23:21
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,028
Mama opowiadała mi swego czasu historyjkę o parze zatwardziałych wegetarian, którzy od lat trzymali się swojej bezmięsnej diety i było im z tym pozornie dobrze. Dopóki pewnego dnia ktoś ich nie zaprosił na grilla. Jak państwu Wybrednictwu wiaterek przywiał do nozdrzy zapachy mięsa, od tej pory... Nawet moja nie przeklinająca nigdy matka musiała przyznać: Oni mięsa to już nawet nie jedzą, oni je WPIER*ALAJĄ! Więc widać organizm sam wie co dla niego naprawdę dobre ;]

Przytaczam powyższe dla niniejszego podsumowania: Ja też mięsa nie jem, bo je wpier*alam. Mięso musi, po prostu musi wejść w skład mojego dziennego pożywienia. Jeśli jakimś cudem nie ma go na obiad (oj no czasem się zdarzy jakaś zapiekanka szpinakowa, pierogi [choć te najczęściej z mięsem, w Lidlu mają po prostu boskie, mogę ich zjeść koło 30 na jeden obiad] czy inny naleśnik [choć to też coraz częściej z mięsem ^^']) to przynajmniej śniadaniem i kolacją odbijam. Może to uzależnienie, ale nawet jeśli, to nie zamierzam się leczyć ;]

Gociak napisał(a):Jakieś 7 lat temu bez żadnego powodu mi się przestawiło i zaczęłam lubić mięsko ;]

Najpewniej Ci się po prostu kubki smakowe pozmieniały ;] Co siedem lat człowieka to czeka i może mu się przez to zmieniać gust kulinarny (mnie ostatnio zaczęło coś ciągnąć do rzodkiewki 0_o)

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

22.11.2011 14:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,737
NIKU <3 Cale zarcie swiata mogloby zniknac, byleby miesko zostalo ^o^ Nooo... i moze makaronu troche Tongue

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
23.11.2011 19:13
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama