Aktualny czas: 13.12.2018, 18:10 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Tym razem, najnowszy rozdział, dodajemy bez większych opóźnień! - 927 Zapraszamy do czytania:)
Odpowiedz 
Mięso - dużo go jecie?
Autor Wiadomość
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,447
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Mięso - dużo go jecie?
Nie przepadam za czerwonym mięsem. Zjeść, zjem, ale tylko dlatego, że z reguł jestem głodna (: Jednak uwielbiam drób i ryby. Z tego nie byłabym wstanie zrezygnować. No może z drobiu tak, ale z rybek z całą pewnością nie.

Jeszcze się do tego wliczają wędliny i inne, mięsne przeroby. Szczerze mówiąc, jem je rzadko, wolę kanapki z warzywkami, ale czasem się zdarza. Szczególnie, gdy moja babcia obdarowuje nas wędlinami domowej roboty

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
13.04.2014 13:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Czinczilla Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 904
Poziom ostrzeżeń: 0%
Ja mam podobnie jak Filo - nie przepadam za czerwonym mięsem, zjem, bo muszę, ale jakbym miała wybór, to raczej nie Tongue. Nie lubię tłustego mięsa. Uwielbiam za to drób i ryby (: Chciałabym kiedyś spróbować jeszcze innych owoców morza np. krewetek, ale na razie jakoś nie miałam okazji~

Zostałam przekierowana i nawrócona przez Chlor Big Grin, więc wklejam ponownie swoje pytanie z "Eksperymentów kulinarnych":
Cytat:Hoti, czasem się zastanawiam, czy ciężko Ci skombinować wegetariański obiadek~ Masz trochę mniejsze możliwości jeśli chodzi o dobór składników niż taki "wszystkożerca" jak np. ja (;
Nie masz problemów z ułożeniem menu i zbilansowaniem diety?

Oczywiście pytanie skierowane jest do wszystkich wegetarianów na tym forum, jestem po prostu ciekawa, bo nikt z moich znajomych nie jest wegetarianinem i nie mam z tym styczności na co dzień (:

17.05.2014 21:45
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,221
to ja przyklejam tez swoją odpowiedź XD
Cytat:Nie mam w ogóle problemów, wiesz ile można w necie znaleźć różnych przepisów, multum, poza tym to nie jest tak, że mam bardzo ograniczony wybór produktów, jem to samo co wszyscy z wyjątkiem produktów mięsnych i tych co posiadają np. żelatynę czy tłuszcze zwierzęce. Tak naprawdę dzięki temu, że zmieniłam dietę wzbogaciła się ona o wiele produktów których wcześniej nie znałam. Nie zastanawiam się też czy jest zbilansowana, bo tak naprawdę kto się nad takimi rzeczami zastanawia, bardzo mała garstka ludzi. Po prostu wiem co jeść, żeby dostarczyć organizmowi odpowiednich składników odżywczych.
Poza tym dalej jestem leniem i często nie chce mi się gotować w ogóle, a jak szukam jakiś obiadów to takich góra 30 min roboty XD
a i pisałam też w tym temacie, że jem rybki... to już nie jem \o/

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.05.2014 21:52 przez Hotarubi.)
17.05.2014 21:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Czinczilla Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 904
Ja bym tak chyba jednak nie mogła xd Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Smile
Myślałam, że wegetarianie muszą jakoś się specjalnie pilnować, jeśli chodzi o białko i inne składniki, które zawarte są w mięsie. A jednak widać, że doskonale można sobie bez tego poradzić, wydawało mi się to większym problemem (;

17.05.2014 22:00
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,899
Tutaj filmik wyjaśniający kilka kwestii wegetarianizmu w sposób przystępny i quasi-naukowy:
https://www.youtube.com/watch?v=jDIDHNVmELY

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
16.05.2015 15:26
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama