Aktualny czas: 22.09.2018, 21:31 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Mięso - dużo go jecie?
Autor Wiadomość
Yoh Offline
Wice Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 590
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Mięso - dużo go jecie?
Przechodzę powoli na dietę pięć posiłków dziennie i każdy ma mieć w sobie:
Mięso

03.11.2012 23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Haoshoku Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 10
Spoiler :
[Obrazek: 345.png]
Na dodatek - kurczak to nie mięso, kurczak udaje mięso, kurczak się nie liczy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2013 00:21 przez Hejs.)
23.03.2013 22:50
ReddoKaizoku Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 2
Hmm mięso no to zależy od dnia
niedziela to tak na śniadanie 4 kanapki z szynką, obiad pół kaczki albo 5 kotletów i wieczorem tak 7 parówek
a w dni robocze jestem bardziej głodny po szkole to tak 6 takich steków do hamburgerów z patelni i jakieś 8 kawałków kurczaka na patelni xD (ta głodomór),najlepsze jest to że chyba mam coś z metabolizmem bo nie tyję xD w wakacje jem więcej bo często się grilla robi *Q*
24.03.2013 00:55
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,936
Reddo - parówki to nie mięso, tylko je udają.
Hao - kurczak jest mięsem, wcale go nie udaje! :<<< Lubię drób... i btw - narkotyków nie powinno się kłaść na tym samym talerzu co jedzenie, bo sie w nim wyciapią! Kłaść należy na oddzielnym, mniejszym talerzyku Tongue

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
24.03.2013 03:26
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,220
Gdyby nie Vegi to bym uznała, że jestem jakimś odmieńcem na tym forum XD
nie jem mięsa od półtorej roku i nie czuję się z tym źle, wręcz przeciwnie zaczęłam dużo zdrowiej się odżywiać, urozmaiciłam swoją dietę.
Ogólnie jadam dużo co godzinę/dwie sięgam po coś do lodówki, ale jest to dużo lepsze od zjedzenia jednego posiłku przez który przez najbliższe kilka godzin nie jest się wstanie ruszyć z miejsca... jak ja tego nie lubię Tongue

Czemu nie jem mięsa powiem tak: "Zwierzęta to moi przyjaciele, a ja nie zjadam swoich przyjaciół" Wink

01.09.2013 22:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,209
Hotarubi napisał(a):"Zwierzęta to moi przyjaciele, a ja nie zjadam swoich przyjaciół"

Niektórzy z tych przyjaciół nie podzielają Twojego zdania i chętnie by Cię zjedli Big Grin
Nie chcę być niemiła, więc nie wiem czy to ciągnąć, bo nie mam nic do ludzi, którzy nie jedzą mięsa, przecież to ich wybór, jedzą co chcą i takie są realia, ale niektóre argumenty mnie dziwią. Tak samo jak drażniące jest wciskanie innym by też mięsa nie jedli, bo zwierzęta się kocha a nie zjada ... No ktoś kiedyś stworzył łańcuch pokarmowy i ktoś dał nam kły, byśmy żarli to mięcho. Jak już pisałam - nie każdy musi, ale pisanie w stylu "Zwierzęta to moi przyjaciele, a ja nie zjadam swoich przyjaciół" mówi mi, że dla mnie zwierzęta to wrogowie i dlatego żrę mięcho ;x

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.09.2013 07:50 przez Nami.)
02.09.2013 07:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
XD wiedziałam, że tak będzie...
Ja nie jestem osobą która krzyczy na wszystkich, że mają nie jeść mięsa- to jest indywidualny wybór każdego, niektórzy muszą jeść mięso by być zdrowym przykład moja siostra, jeśli nie je mięsa dłużej niż tydzień zaczyna się źle czuć i słabnie- lepiej przyswaja składniki które tam się znajdują niż te znajdujące się w warzywach...
Co do zwierząt które chętnie by mnie zjadły one nie mają wyboru (np. lew), a ja ten wybór mam i nic na nim nie stracę.
"Zwierzęta to moi przyjaciele, a ja nie zjadam moich przyjaciół"- jest to slogan hippisowski, poza tym bardziej chodzi tu o problem moralny dla mnie świnka to takie samo zwierze jak pies czy kot, ja to tak postrzegam i nie karzę innym tak myśleć Wink

02.09.2013 10:14
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Hotarubi napisał(a):XD wiedziałam, że tak będzie...

No ja też nie lubię o tym gadać, bo to taki kruchy lód ;D

Hotarubi napisał(a):dla mnie świnka to takie samo zwierze jak pies czy kot

No tak, ale półtora roku temu to nie było to samo, czy po prostu rodzice tak wychowali i miało być mięso i koniec? Bo wiem, że niektórzy to muszą osiągnąć wiek by rodzice nie wciskali im swoich poglądów, więc tak mnie naszło - samodzielna refleksja nad którą długo pracowałaś, czy opinia długo będąca w Twojej świadomości, ale coś Cię ograniczało?

02.09.2013 12:06
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
(02.09.2013 12:06 )Nami napisał(a):  No tak, ale półtora roku temu to nie było to samo, czy po prostu rodzice tak wychowali i miało być mięso i koniec? Bo wiem, że niektórzy to muszą osiągnąć wiek by rodzice nie wciskali im swoich poglądów, więc tak mnie naszło - samodzielna refleksja nad którą długo pracowałaś, czy opinia długo będąca w Twojej świadomości, ale coś Cię ograniczało?
Na wegetarianizm chciałam od gimnazjum czyli jakieś 9-10 lat temu, ale "żyjesz pod tym dachem, więc jesz to co wszyscy" koniec i kropka, a mamy nie przegadasz XD. Poza tym na studiach poznałam wegetariankę która wyedukowała mnie w tym zakresie, żebym sobie krzywdy nie zrobiła, bo mimo wszystko dieta musi ulec zmianie, a organizm potrzebuje wszelakich substancji odżywczych, więc trzeba wiedzieć jak zastąpić te które znajdują się w mięsie.

02.09.2013 12:35
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
(02.09.2013 12:35 )Hotarubi napisał(a):  
(02.09.2013 12:06 )Nami napisał(a):  No tak, ale półtora roku temu to nie było to samo, czy po prostu rodzice tak wychowali i miało być mięso i koniec? Bo wiem, że niektórzy to muszą osiągnąć wiek by rodzice nie wciskali im swoich poglądów, więc tak mnie naszło - samodzielna refleksja nad którą długo pracowałaś, czy opinia długo będąca w Twojej świadomości, ale coś Cię ograniczało?
Na wegetarianizm chciałam od gimnazjum czyli jakieś 9-10 lat temu, ale "żyjesz pod tym dachem, więc jesz to co wszyscy" koniec i kropka, a mamy nie przegadasz XD. Poza tym na studiach poznałam wegetariankę która wyedukowała mnie w tym zakresie, żebym sobie krzywdy nie zrobiła, bo mimo wszystko dieta musi ulec zmianie, a organizm potrzebuje wszelakich substancji odżywczych, więc trzeba wiedzieć jak zastąpić te które znajdują się w mięsie.

Tak myślałam Big Grin
W takim przypadku to i ja bym mogła, bo "zieleninka" jest spoko, ale wiem, że często wołam "mięęęęęęsoooo~!" zamiast jak inni ludzie np. "czekolaaadyyy~" xDD" Więc nawet nie wiem czy u mnie by dało to rade (jak sama dałaś przykład własnej siostry). Ale ogólnie dieta sama w sobie jest spoko, o ile ktoś Ci jej nie wciska na siłę tłumacząc, jak to biedne są zwierzęta i że jesteś ograniczony, bo je wcinasz D: Niektóre te hasła nie tyle promujące, co prawie narzucające wegetarianizm, są przesadą i zamiast zachęcać to zniechęcają potencjalnego odbiorcę :C

02.09.2013 12:44
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama