Aktualny czas: 29.01.2020, 10:13 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
Ministerstwo Zdrowia żąda zakazu zabierania uczniów do Maca?
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 6,000
Dołączył: 26.03.2009
Skąd: Poznań/ Bełchatów
Poziom ostrzeżeń: 5%
Post: #1
Ministerstwo Zdrowia żąda zakazu zabierania uczniów do Maca?
Równie dobrze mógłbym dać to do "co nas śmieszy", ale pomyślałem, że coś takiego zasługuje na oddzielny wątek.

O co chodzi? Ano o to, że 21 maja Ministerstwo pismo do resortu edukacji zakazujące zabierania uczniów do barów szybkiej obsługi przez szkoły. W pierwszej chwili czytam i nie dowierzam, bo okazuje się, że temat jest dość gorący, patrząc po tym, jak ludzie go odbierają w sieci.
Po jednej stronie barykady mamy ludzi, którzy się nadziwić pomysłowi nie mogą i nie upatrują się nie wiem jakiego zła w zjedzeniu hamburgera raz na kilka miesięcy. Po drugiej rodziców czy opiekunów dzieci, którzy podnoszą, że dziecko uczy się złych nawyków żywieniowych, że odbiera to jako nagrodę, główną atrakcję itd.

Rozumiem argumenty tej drugiej strony, bo faktycznie traktowanie wyjścia na hamburger po wycieczce szkolnej jako "nagrodę", nie jest na pewno dobrym wzorcem, ale już bez przesady... Niektórzy nawet podnoszą, że trzeba walczyć z falą otyłości wśród dzieci w Polsce. Albo ja jestem ślepy, albo nie wiem co, bo ja problemu z otyłością aż tak nie dostrzegam. Zachód, to tak, oni mają z tym problem, ale my?

Dla mnie sprawa jest absurdalna. Wyjazd szkolny zawsze się wiązał z wypadem do Maca, taka tradycja, nie widzę w tym nic złego. To jest próba odebrania im jakiejś przyjemności związanej z przywilejem jaki posiadają z racji tego, że nadal są dziećmi. Nikt przecież nie chce ciągle ich faszerować fast foodami. No paranoja. Ale może jestem w błędzie? Może nie widzę tego problemu, a ten faktycznie istnieje? Może słusznie chcą tego zakazać, walczyć z nawykiem łączenia wycieczki z Maciem? Jak Wam się wydaje? Może znacie kogoś, kto ma dzieci w weku szkolnym i faktyczcie jest problem z nadmierną ilością fastfoodów w ich djetach?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]


(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.05.2019 12:40 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
25.05.2019 01:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Ministerstwo Zdrowia żąda zakazu zabierania uczniów do Maca? - Komimasa - 25.05.2019 01:04Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama