Aktualny czas: 23.09.2019, 20:18 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Ministerstwo Zdrowia żąda zakazu zabierania uczniów do Maca?
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,935
Poziom ostrzeżeń: 5%
Ministerstwo Zdrowia żąda zakazu zabierania uczniów do Maca?
Równie dobrze mógłbym dać to do "co nas śmieszy", ale pomyślałem, że coś takiego zasługuje na oddzielny wątek.

O co chodzi? Ano o to, że 21 maja Ministerstwo pismo do resortu edukacji zakazujące zabierania uczniów do barów szybkiej obsługi przez szkoły. W pierwszej chwili czytam i nie dowierzam, bo okazuje się, że temat jest dość gorący, patrząc po tym, jak ludzie go odbierają w sieci.
Po jednej stronie barykady mamy ludzi, którzy się nadziwić pomysłowi nie mogą i nie upatrują się nie wiem jakiego zła w zjedzeniu hamburgera raz na kilka miesięcy. Po drugiej rodziców czy opiekunów dzieci, którzy podnoszą, że dziecko uczy się złych nawyków żywieniowych, że odbiera to jako nagrodę, główną atrakcję itd.

Rozumiem argumenty tej drugiej strony, bo faktycznie traktowanie wyjścia na hamburger po wycieczce szkolnej jako "nagrodę", nie jest na pewno dobrym wzorcem, ale już bez przesady... Niektórzy nawet podnoszą, że trzeba walczyć z falą otyłości wśród dzieci w Polsce. Albo ja jestem ślepy, albo nie wiem co, bo ja problemu z otyłością aż tak nie dostrzegam. Zachód, to tak, oni mają z tym problem, ale my?

Dla mnie sprawa jest absurdalna. Wyjazd szkolny zawsze się wiązał z wypadem do Maca, taka tradycja, nie widzę w tym nic złego. To jest próba odebrania im jakiejś przyjemności związanej z przywilejem jaki posiadają z racji tego, że nadal są dziećmi. Nikt przecież nie chce ciągle ich faszerować fast foodami. No paranoja. Ale może jestem w błędzie? Może nie widzę tego problemu, a ten faktycznie istnieje? Może słusznie chcą tego zakazać, walczyć z nawykiem łączenia wycieczki z Maciem? Jak Wam się wydaje? Może znacie kogoś, kto ma dzieci w weku szkolnym i faktyczcie jest problem z nadmierną ilością fastfoodów w ich djetach?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.05.2019 12:40 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
25.05.2019 01:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Gosen Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 401
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Ministerstwo Zdrowia żąda zakazu zabierania uczniów do Macka?
Lewactwo i jego hipokryzja wolności.

Drożdżówki w sklepikach, część 2.

Wycieczek szkolnych ile jest? Może jedna na kwartał. Czy wtedy pójdziesz zjeść fastfood to nie ma znaczenia, bo otyłość bierze się z genów, ilości ruchu i odżywiania na co dzień, pojedynczy wypad niczego nie zmieni. Nie przypominam sobie aby ktoś w klasie był otyły, a różne rzeczy się jadło na tych wypadach.

Dziś jest moda na zdrowe jedzenie i pewno jak ktoś ma 1kg ponad jakąś tam normę to już określają go jako otyły, stąd te dane, ale faktycznie na ulicach nie widać specjalnie grubasów, co nie znaczy że problemu nie ma, po prostu nie tędy droga. Wystarczy aby "zdrowe" jedzenie było smaczniejsze, niech nad tym popracują. Mam to gdzieś, zawsze wybiorę smacznego kebaba kosztem jakiegoś zielonego gówna. Ruchu więcej nie będzie, bo era komputerowo-smartfonowa jest nie do zatrzymania, ale mimo wszystko odpowiednia edukacja w szkołach mogłaby problem zniwelować, co nie znaczy że fastfood ma być odcinany, może by jednak lepiej zacząć od zabraniania zwolnień z WF-u, chyba że ktoś faktycznie ma problemy zdrowotne.

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
25.05.2019 11:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,241
RE: Ministerstwo Zdrowia żąda zakazu zabierania uczniów do Maca?
Chciałbym dożyć czasów, w których nie będzie jakichkolwiek ludzi, którzy sądzą, że należy czegokolwiek poza agresją zabraniać. Ale niektórzy brną dalej w takie idiotyzmy. Całe szczęście (w tym odosobnionym przypadku) w interwencjonistycznym ustroju (który jest na świecie dominującym) korporacje takie jak Mac mają bardzo dużo do powiedzenia, bo w przeciwnym razie za chwilę musielibyśmy kupować hamburgery od dilerów w jakichś szemranych uliczkach w nerwach wypatrując funkcjonariuszy, których głównym celem jest "ochrona obywatela".

Absurd...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.05.2019 18:49 przez Redrey.)
25.05.2019 18:37
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,138
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Ministerstwo Zdrowia żąda zakazu zabierania uczniów do Maca?
(25.05.2019 01:04 )Komimasa napisał(a):  Dla mnie sprawa jest absurdalna. Wyjazd szkolny zawsze się wiązał z wypadem do Maca, taka tradycja, nie widzę w tym nic złego. To jest próba odebrania im jakiejś przyjemności związanej z przywilejem jaki posiadają z racji tego, że nadal są dziećmi. Nikt przecież nie chce ciągle ich faszerować fast foodami. No paranoja. Ale może jestem w błędzie? Może nie widzę tego problemu, a ten faktycznie istnieje? Może słusznie chcą tego zakazać, walczyć z nawykiem łączenia wycieczki z Maciem? Jak Wam się wydaje? Może znacie kogoś, kto ma dzieci w weku szkolnym i faktyczcie jest problem z nadmierną ilością fastfoodów w ich djetach?
Lol, dwadzieścia lat temu wypad do Maka to rzeczywiście była atrakcja, ale teraz? Big Grin

Problem istnieje, nadwaga u dzieci w wieku szkolnym występuje w przerażającej ilości, natomiast jakby rodzice bardziej dbali o żywienie swoich dzieci i nie dawali fastfoodow, to McDonald raz na jakiś czas nie byłby tragedią. Ale ludzie nie mają czasu na gotowanie bo siedzą w korpo godzinami, więc sami z dziećmi idą zjeść coś na szybko.
Do tego trzeba dodać, że jedzenie w sklepach jest coraz bardziej kijowe, np. koszmarne ilości cukru w jogurtach Sad więc tak, problem jest ale zakazanie wycieczek do Maca raczej niewiele pomoże (a patrząc z punktu widzenia opiekunów wycieczki- McD jest po prosty łatwy do ogarnięcia, przecież nie pójdą z całą klasą do restauracji)

[Obrazek: sylw-sygn2.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.08.2019 11:22 przez Chlor.)
29.08.2019 11:21
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama