Aktualny czas: 18.11.2017, 06:20 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce - Zurych 2014
Autor Wiadomość
KuroWolf Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 204
Poziom ostrzeżeń: 0%
Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce - Zurych 2014
Był temat o koszykówce, był też o Mundialu, więc może znajdą się tu ludzie którzy chętnie też oglądają lekkoatletykę.

Mistrzostwa zaczynają się 12 sierpnia 2014 i potrwają do 17 sierpnia. Odbędą się w na Letzigrund Stadion w Zurychu.
Jeżeli chodzi o polską kadrę, to pojedzie, aż 60 zawodników(19 kobiet i 41 mężczyzn). Na ostatnich mistrzostwach 4 lata temu nasi wywalczyli 9 medali i w tym 3 złote - Majewski, Małachowski i Lewandowski.

Patrząc na zawodników z naszego kraju, to w tym roku możemy powalczyć o większą liczbę krążków niż ostatnio. Osobiście liczę, że z medalami wrócą tacy zawodnicy jak:

-Anna Rogowska(skok o tyczce)
-Anita Włodarczyk(rzut młotem)
-Adam Kszczot(bieg na 800m)
-Marcin Lewandowski(bieg na 800m)
-Henryk Szost(maraton)
-Grzegorz Sudoł(chód na 50 km)
-Tomasz Majewski(pchnięcie kulą)
-Piotr Małachowski(rzut dyskiem)
-Paweł Fajdek(rzut młotem)
-Szymon Ziółkowski(rzut młotem)

Sztafety męskie też mają spore szanse na przywiezienie jakiegoś krążka.

Oczywiście liczę też na miłe zaskoczenia ze strony takich zawodników:
-Angelika Cichocka(bieg na 1500m)
-Karolina Jarzyńska(bieg na 10 000m)
-Justyna Kasprzycka(skok wzwyż)
-Kamila Lićwinko(skok wzwyż)
-Artur Noga(bieg na 110 ppł)
-Marcin Chabowski(maraton) - Nasz człowiek ze Szczecinka Big Grin
-Rafał Augustyn(chód na 50 km)
-Wojciech Theiner(skok wzwyż)
-Paweł Wojciechowski(skok o tyczce)
I sztafety pań, też mam nadzieję, że mnie zaskoczą.

Cóż to chyba tyle ode mnie Big Grin Fanów LA zapraszam do dzielenia się wrażeniami !

[Obrazek: 5nIGWQ4.jpg]
10.08.2014 13:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zoro Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 457
RE: Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce - Zurych 2014
W TVP będą transmisje?

Dobra, lekkoatletyką się zupełnie nie interesuje ale czasem od święta obejrzę (podobnie mam z koszykówką).

Z tego co wymieniłeś to liczę na pewno na Lewandowskiego i Fajdka. Ich konkurencje postaram się obejrzeć. Poza tym to oczywiście bieg na 100 metrów panów i sztafety. No i może Wojciechowskiego. Przydałby nam się wreszcie jakiś facet w skoku o tyczce. Coś o nim słyszałem ale jak sobie teraz poradzi to kto wie.
10.08.2014 19:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Kyouchika Offline
Pomywacz
Pirat

*
Liczba postów: 990
Ja tam sobie w telewizji też lubię pooglądać lekkoatletykę, chociaż mistrzostwa Europy nie kręcą mnie tak, jak mistrzostwa świata. Ogólnie, nie wyobrażam sobie biegów krótkodystansowych (100,200,400) bez Jamajczyków, czy Amerykańców, czy też biegów długodystansowych bez ekip z Afryki Wink.
W każdym razie, co do Polaków... no cóż, ja chyba, aż tak optymistycznie, jak Ty do tego nie podchodzę ;P.
Wiadomo, standard - u Majewskiego liczę na to, że wysoko zajdzie. Ogólnie będzie z Niemcem o złoto walczył, czy wygra ? No cóż, osobiście myślę, że jednak srebro mu w udziale przypadnie...
Pani Rogowska od dłuższego czasu bez formy, więc nie wydaje mi się, aby miała się jakoś szczególnie liczyć.
Kszczot, Lewandowski - na 800m... jedna z konkurencji, w której są duże szanse na to, że uda się nam coś zdobyć Wink. Kto wie, może nawet dwa medale ;P.
Maraton... chód... hmm... nie będę ukrywał, że od czasów Korzeniowskiego raczej nie oglądam tych dyscyplin, więc nie wiem, jak tam nasi Panowie się prezentują.
Małachowski w dysku pewnie też powalczy, no i zobaczymy, jak Pani Włodarczyk. Rekordy świata biła już, no ale po kontuzji też chyba sporo słabiej rzuca... chociaż na podium raczej powinno starczeć Wink.
No i rzut młotem... no tutaj na Fajdka bardziej liczę. Ziółkowski już ma swoje lata i nie wiem czemu, ale nie przypominam sobie, aby ostatnio jakieś większe sukcesu zaliczał. No, ale zobaczymy...
Co do pozostałych... no cóż, z zaciekaweniem będę przyglądał się tylko Paniom od skoku wzwyż. Bo jakoś w tym roku już pokazały, że potrafią wysoko skakać Wink.
No i zobaczymy, jak tam nasze sztafety sobie poradzą Wink
11.08.2014 00:27
KuroWolf Offline
Pirat
Pirat

*
No to tak pierwszy dzień dobiega końca.
Jako, że to pierwszy dzień to dominowały wstępne sesje eliminacyjne, ale też mieliśmy finały i pierwszy medal dla Polski.

Tomasz Majewski w pchnięciu kulą zdobył brązowy medal. Wypchał 20,83m
Wygrał zasłużenie David Storl który osiągnął odległość 21,41m, a drugie miejsce zajął Hiszpan Borja Vivas, który wyprzedził Majewskiego o 3 cm, tzn. że osiągnął 20.86m

Oprócz tego finału dobrze spisali się inni zawodnicy naszego kraju, którzy dzisiaj przechodzili przez eliminacje do poszczególnych etapów. Wśród nich jest chociażby: Gosia Hołub - mistrzyni Polski na dystansie 400m i muszę się pochwalić, że kiedyś miąłem przyjemność trenować z nią razem na obozach sportowych i razem brać udział w mityngach Big Grin Oprócz niej Kszczot, Lewandowski oraz Kuciapski weszli do półfinałów biegu na 800m.

Dzisiaj też odbył się jeszcze jeden finał. Bieg na 10 000m kobiet. Wygrała go 41 letnia Jo Pavey z Wielkiej Brytani. Karolina Jarzyńska po fatalnym biegu zajęła 13 miejsce.

12.08.2014 21:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Kyouchika Offline
Pomywacz
Pirat

*
No, to Majewski tak, jak myślałem - ze szwabem przegrał, no ale myślałem, że jednak uda mu się to srebro zdobyć, a tu niespodziewanka i się jeszcze ktoś przed niego wciął xD. W każdym razie, po tym jak Pani Włodarczyk dzisiaj machała młotem w kwalifikacjach, liczę na to, że może nam jakieś złoto w najbliższym czasie wpadnie ;P.
13.08.2014 18:16
KuroWolf Offline
Pirat
Pirat

*
Ależ to był piękny rzut, mało tego to jeszcze Joanna Fiodorow ma szanse na podium Big Grin

13.08.2014 18:29
Kyouchika Offline
Pomywacz
Pirat

*
Nie wierzę :O! Białas zajął drugie miejsce w biegu na 10km :O !
13.08.2014 20:57
KuroWolf Offline
Pirat
Pirat

*
Mo Farah akurat mnie nie zaskoczył, wiedziałem, że wygra Big Grin Ale Andy Vernon drugi, rzeczywiście dziwneee i to bardzo Big Grin

13.08.2014 21:03
Kyouchika Offline
Pomywacz
Pirat

*
No, był faworytem od początku Wink. Chociaż tak, przy ostatnich 200-300m myślałem, że ten młody "Turek" ma szansę go wyprzedzić, bo już prawie go miał.. no, ale nie wytrzymał i jeszcze dał się białasowi wyprzedzić... taka wiocha ;P!
13.08.2014 21:09
KuroWolf Offline
Pirat
Pirat

*
Kuciapski, jaki piękny bieg półfinałowy !

13.08.2014 21:20
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama