Aktualny czas: 25.09.2017, 10:06 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Odpowiedz 
Mniej aptek - jesteś za czy przeciw?
Autor Wiadomość
Kotu Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 388
Poziom ostrzeżeń: 5%
Mniej aptek - jesteś za czy przeciw?
Taki zapis krąży od wielu dni, a dzisiaj chyba został sfinalizowany:
"W środę 2017/04/05 Sejm będzie głosował nad nowym prawem farmaceutycznym, które początkowo ma ograniczyć ilość aptek do 1 na 3000 osób oraz 1 km2."

Różne komentarze widziałem za i przeciw. Tu się zastanawiam, co to będzie oznaczać do końca, np. w centrum miasta, średnio co 200-500 metrów można spotkać aptekę, teraz przez to tak nie będzie? To oznacza, że będzie mniej aptek, ale lepiej zaopatrzone? Bo nieraz się mi zdarzało latać do 2-3 aptek z plikiem lekarstw, bo czegoś nie mieli...A starsi ludzie jak np. mieli do tej pory pod nosem aptekę, a się okaże że trzeba ją zamknąć, bo jest za dużo w pobliżu?Tongue

Do tego jeśli będą musieli zamknąć daną aptekę, to przecież wiąże się ze zwiększeniem bezrobocia...

Co o tym myślicie, po prostu bardzo rozdmuchana sprawa i nic się nie zmieni, czy jednak dużo to zmieni? Jesteście za czy przeciw?

PS. top demotywator od wczoraj ;P
Spoiler :
[Obrazek: 1491318362_cpsswp_600.jpg]

[Obrazek: 205ee7p.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.04.2017 18:14 przez Kotu. Powód: Poprawiona ortografia)
05.04.2017 18:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 480
RE: Mniej aptek - jesteś za czy przeciw?
(05.04.2017 18:10 )Kotu napisał(a):  Różne komentarze widziałem za i przeciw. Tu się zastanawiam, co to będzie oznaczać do końca, np. w centrum miasta, średnio co 200-500 metrów można spotkać aptekę, teraz przez to tak nie będzie? To oznacza, że będzie mniej aptek, ale lepiej zaopatrzone? Bo nieraz się mi zdarzało latać do 2-3 aptek z plikiem lekarstw, bo czegoś nie mieli...A starsi ludzie jak np. mieli do tej pory pod nosem aptekę, a się okaże że trzeba ją zamknąć, bo jest za dużo w pobliżu?Tongue

U mnie na wsi apteka jest co 10km xD

[Obrazek: monkey.png]
05.04.2017 18:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,221
Poziom ostrzeżeń: 0%
Przeciw jak każdej próbie rządu mieszania się w rynek. Jeśli apteki na siebie zarabiają, to czemu nie mają funkcjonować?

[Obrazek: vYg1BTA.png]
05.04.2017 18:13
Kotu Offline
Bosman
Pirat

*
Co do wsi, właśnie ktoś podał przykład takiej jednej, że potrafią być 2 apteki na 2000 ludzi i to oznacza, że trzeba będzie jedną zamknąć? Dla mnie kpina.

(05.04.2017 18:13 )Grigorij napisał(a):  Przeciw jak każdej próbie rządu mieszania się w rynek. Jeśli apteki na siebie zarabiają, to czemu nie mają funkcjonować?

I tak jest ciut lepiej w tym nowym zapisie, bo jeszcze niedawno była wzmianka, że tylko farmaceuta może prowadzić aptekę, ale jednak znieśli to ;P

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.04.2017 18:16 przez Kotu.)
05.04.2017 18:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,221
Kotu napisał(a):bo jeszcze niedawno była wzmianka, że tylko farmaceuta może prowadzić aptekę,
To akurat jest sensowne. Leki to na tyle specyficzny i wymagający ostrożności towar, że obracać nim powinny osoby mające na tym pojęcie.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
05.04.2017 18:19
Kotu Offline
Bosman
Pirat

*
Hmm ok osoba fizyczna zakłada aptekę, co nie ma nic wspólnego ze studiami farmaceutycznymi, ALE sprzedający to wykwalifikowani farmaceuci tak jak jest teraz. Tak jak są te sieciówki w galeriach handlowych. Czytałem artykuł w Świecie Wiedzy, że zabawne jest sprzedawanie medykamentów na ból głowy w markecie czy stacji benzynowych, bo ludzie nie czytają ulotek i nie konsultują tego z lekarzem. Sam nieraz mam takie bóle głowy(w sumie od dziecka miałem), że potrafię zeżreć naraz 6 etopiryn, a przez dobę to i 12, bo mi nie pomaga...no ale to moja wina, że się nie leczę.

05.04.2017 18:24
Stepi Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 480
(05.04.2017 18:24 )Kotu napisał(a):  .no ale to moja wina, że się nie leczę.

To na pewno xD

Sprzedający mają gówno do powiedzenia. Ktoś kto sie na tymm mzna musi tym szefować, choćby jako pośrednik.

[Obrazek: monkey.png]
05.04.2017 18:29
Kotu Offline
Bosman
Pirat

*
No tak, to od szefa zależy co i jak jest zamawiane do sklepu, ale to nie szef-niefarmaceuta stoi za ladą, tylko wykwalifikowana obsada, która musi znać odpowiedź na każde schorzenie, bo w końcu w tym zakresie studiowała.

05.04.2017 18:38
Seatherten Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 121
Rząd zamiast myśleć nad rozstawem aptek powinien myśleć raczej o sprowadzeniu lepszych lekarstw do Polski.
Ale też tak się zastanawiam, czy może w tym rozstawieniu chodzi, żeby jedna apteka na 3k osób zarabiała więcej i mogła lepszy asortyment i niższe ceny wprowadzać (choć nie jestem pewien czy czasem nie ustalą wyższych bo brak konkurencji, monopol nigdy nie jest dobry).

[Obrazek: 02uWfAB.png]
06.04.2017 10:20
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,854
To i tak nie jest cały obraz sytuacji ;P
Znam farmaceutkę, która prowadzi własną aptekę w małej miejscowości (tu gdzie mieszkam), a i tak ma problem z "Korpo-aptekami". Ludzie wolą pojechać 10 kilometrów do miasta, by wykupić tańsze leki.

Apteki "sieciowe" zaniżają ceny lekarstw by wykosić małą konkurencję. Taki mały przedsiębiorca nie ma szans konkurować z dużymi aptekami.

I właśnie ta ustawa [tak myślę] ma walczyć z taką nieuczciwą konkurencją.
Takiem może być zamierzenie, ale co z tego wyjdzie... Zobaczymy.

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
06.04.2017 11:08
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama