Aktualny czas: 13.12.2019, 09:57 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Ankieta: kwestia muzyki w fiku. aha i zdjecia...
Sam sobie radzę te "pomoce " nic nie daja a tylko przeszkadzają.
Sam sobie radzę ale te "pomoce" mi nie przeszkadzają.
Sam sobie radzę te "pomoce " nic nie daja a tylko przeszkadzają.
Bez cyferek i "/" sobie nie dam rady. To mi pomaga.
[Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
Mój fik początek - Całość.
Autor Wiadomość
Jutsu
Unregistered

Okej już dawno nie było "aktualki". Zapewniam jednak że prace wciąż trwają obecnie jestem na korekcie tekstu 78% no i potem tylko* muzyka.
No i właśnie tu jest sprawa. Ogólnie mam mało czytelników ale nie zrażam się tym. Nie mniej jednak jeśli idzie o muzykę to naprawdę garstka to czyta. Większość już mi dała aluzje. Wiec mam do was pytanie i proszę was wszystkich tych którzy czytają z muzyką o oddanie swojego głosu w ankiecie.

Tu będzie trochę po co było to założenie nad którym myślę.
Wstęp po co był plan
Spoiler :
Wiec cyferki tudzież "/" było po to byście trafili w rytm. Zawsze staram się dopasować do muzyki. i właściwie po to to jest.
Chodzi o to iż myślę nad zrezygnowaniem z cyferek określających prędkość czytania. Czy też tych "/" acz spacje zostawię. Wy czytacie to idąc z muzyką często samemu trafiając na odpowiedni moment. Pomyślałem więc, że cyferki nic wam nie dają a tylko spowolnią "wydanie" tego Fika.
Proszę wiec o głos w ankiecie.

Od tego jakie będą wyniki naprawdę zależy co zrobię. No i proszę was o szczery głos.
05.05.2009 16:22
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Jutsu
Unregistered

Dziś nastał wielki dzień ludziska. (no dla mnie) Po tylu miechach udało mi się w końcu wstawić fika na stronę. UUU chlip ileż to dni nad nim siedziałem, wierzcie lub nie ale nie opierniczałem się codziennie przysiadywałem aż w końcu uważam iż muzyka sprawdzona, błędów nie powinno być (ale i tak będą mam tylko nadzieję że nie liczne)
jeszcze wczoraj sprawdzałem czy wszystkie linki do muzyki i zdjęć chodzą.
Co tu dużo powiedzieć proszę przeczytać to "BARDZO WAŻNE" które jest w wstępie. Resztę możecie olać. Trochę mi szkoda ale nie udało mi się też zrobić wersji bez muzyki. Nie wynika to z mojego ( nie chcą nie czytają) po prostu nie mam czasu na drugą wersję, nie jestem pewien czy w tej wszystkie hiperłącza działają jak powinny.
No i najważniejsze niech administracja luknie ile tego tam jest, a jak dam drugą wersję to by tego musiało być dwa razy więcej Undecided dlatego rezygnuję. Musiałem też użyć pewnej metody bo inaczej byłoby tego gdzieś 1,3 więcej a i tak burdel w artykułach zrobiłem.

Nie mniej cholernie się cieszę że to wreszcie jest. Mam nadzieję, że będzie się wam podobać. No i jakby co to prosiłbym by komentować tu taj, na forum jakoś fajniej. Jak będę miał czas to porobię w każdym linku odnośniki do forum. acz tak z tydzień chcę odpocząć )

Ja ze swej strony od dziś wracam w miarę na forum i do życia strony.

Link do fika
http://onepiecenakama.pl/infusions/book_...&bookid=12
05.06.2009 16:43
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,977
Poziom ostrzeżeń: 5%

Więc wpierw odnośnie nowej formy.
Jak dla mnie jest nieporównywalnie lepiejSmile PO pierwsze wszystko płynnie przechodzi linkami, nie ma problemu co dalej kliknąć, bardzo to uprzyjemnia zagłębianie się w ten fik.
Niestety dobrze jest mieć firefoxa by zapisał, gdzie skończyliśmy bo można się zgubić jak by szukać od nowa. Albo skopiowanie linka załatwia ten problemSmile

Czytałem dalej i muszę przyznać zrobiło się jeszcze ciekawiej i to zaledwie po jednej stronie dwóch. Dalej są bardzo dobrze odzwierciedlone charaktery, wszelkie opisy: smutku, wewnętrznej walki z samym sobą czy podniecenia również są bardzo dobrze oddane. Nie mistrzowsko, ale nie ma co się do czego przyczepić. Utwory zapodane znowu świetnie wkomponowują się w klimacik.

Ciężko jest czegoś nie zaspoilerować ale właśnie poszedłem drogą BA i potem B i naprawdę wartoSmile
Jeśli ktoś czyta moje i lubi mój styl (pomijając długie opisy) to ten fik ma podobno stylSmile

Edit

Na początku nie zachwyca fabularnie(pierwsze 3 strony) Ale naprawdę ciekawa sprawa czytać coś takiego.Nie wiesz jak postać wyobrazić sobie? Masz zdjęcie? Muzykę, muszę przyznać, ze w ten fik zostało włożone dużo, naprawdę dużo pracy i zasługuje ona na jakieś owoce.
Mi osobiście akcja z wysadzeniem kuchni w powietrze się podobała. Dużo humoru i naprawde fajnie przedstawione. Co ciekawe takie coś, choć z pozoru nieistotne, może prowadzić jak widać drogą, która wybrałem, do całkiem nieprzewidywalnych zdarzeńSmile

Aha i zapomniałem, że jeśli chodzi o budowę, to jeszcze te cyferki zniknęłyTongue I dobrze tylko mnie rozpraszały a teraz bez nich idealnie skończyłem dwa utwory i naprawdę czułem, kiedy dana nuta miała być bardzo ciekawe. Nie wyobrażam sobie pisania w ten sposób opowieści. Naprawę tekst zaznacza niemal każdy akcent utworu, to zrobiło na mnie wrażenie.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

20.06.2009 00:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Jutsu
Unregistered

Komimasa napisał(a):Jak dla mnie jest nieporównywalnie lepiejSmile PO pierwsze wszystko płynnie przechodzi linkami, nie ma problemu co dalej kliknąć,

Do czasu ^^ Są miejscami wyjątki. Za mało osób czyta żebym dział jeszcze bardziej zawalał. Tzn w arykułach dodawał kopie po to by były tylko hiperłącza.

Mam nadzieje że muzyka dalej będzie pasować ^^ fakt namęczyłem się przy tym nieziemsko.

Te pierwsze trzy strony miały pokazać że to jest coś lekkiego. I pokazać mój "styl" pisania, czy też humor. Tak od startu coś lekkiego. Zresztą cały fik jest lekki. I dlatego jak komuś się początek nie spodobał to już mógł zrezygnować.

Dzięki za komentarzyk. Serce roście. No i czekam na 13 część ;-)
20.06.2009 13:12
Weather Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,280
Poziom ostrzeżeń: 20%

dla mnie ten fik jest genialny i zawiera wiele rzeczy które inne fiki nie mają jak właśnie muza ,zdjęcia i te wybory ,

spoiler fika of course
Spoiler :
ale tam pod koniec zauważyłem wielki błąd podczas drugiej walki z till jest fragment który mówi ze till odcina Nami obie ręce a potem ze robin leży w rozszarpanym gardłem i nie żyje ale dalej idą razem z resztą załogi

[Obrazek: a5d45uF.png]
04.07.2009 22:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 913
Poziom ostrzeżeń: 0%

Dzisiaj się chyba w końcu za to wezmę... Strasznie długi fik wyszedł, bo dziś sprawdzałem.

Powiedz mi tylko jak przeczytać na stronie bez muzyki, bo nie chce mi się tego robić - sam zawsze sobie wybieram ścieżkę dźwiękowąSmile

Mimo to mam wrażenie, że zrobiłeś coś epokowegoSmile

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
http://www.myspace.com/lukaszjedrys
04.07.2009 22:50
Weather Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,280
Poziom ostrzeżeń: 20%

tam w fiku są linki do muzy jak klikasz to otwiera się w nowej karcie jak nie chcesz jej słuchać to po prostu nie klikaj w linka

[Obrazek: a5d45uF.png]
05.07.2009 00:42
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,977
Poziom ostrzeżeń: 5%

Wczoraj, porządnie siadłem do tego, po przerwie, która to wykazała błędy w linkachTongue Muszę powiedzieć jedno. Ja mam autora obok i jeszcze mu ( jako powiedzmy "beta reader")parę rzeczy wytknąłem, ale już jest bardzo dobrze, choć niestety zdarzają się literówki.

Ogólnie: po wybraniu drogi: "Nic z tym nie zrobi, to tylko parę desek" to już wsiakłem, zachwycał i zadziwiał w jednym. I to konkretnie. To, co się potem dzieje przechodzi oczekiwania. Chętnie pogadam o tym ale jak ktoś więcej niż ja to przeczyta, a warto ludzie warto. Np jedna strona była tak śmieszna, że nie śmiałem się 5 razy, tylko ja ją czytałem rechotając, po prostu mnie powalała jedna taka postaćTongue
Bardzo dobrym dla mnie zaskoczeniem. UWAGA SPOILER. było podejście autora. To nie jest :-P prawdziwy fik op, to jest opowieść z pięknie wplecionymi postaciami op. Czemu tak mówię? Bo tu jest śmierć, brutalność najwyższego stopnia czy czysty seks, żadne tam shounenowe klimaty.
Najbardziej zmiażdżyła mnie UWAGA SPOILER WIĘKSZY - historia Hektora. Muzyka użyta była prze genialna, pięknie pasowała kiedy Julia w muzie to Julia w tekście, cała ta historia bardzo mocna, nie dla dzieci i wyborna, zrobiła na mnie ogromne wrażenie, ogromne!

Czytać warto i będę do tego zachęcał, błędy są (literówki, czasem składnia) ale fabuła, a raczej jej przedstawienie, przedstawienie tego brutalnego świata, no wgniata w siedzenie. Na początku może nie widać szoku fabularnego. Choć jest, przynajmniej jak dla mnie, śmiesznie i to bardzo, ale miło się czyta.

MUZYKA -absolutnie przegnialna, gdy np pokazywany jest las, leci taki miding nieco mroczny, tajemniczy, wioska to utworek przyjemny dla ucha nie monotonny, również midi,a walka, o, jak walka to się posrać idzie. To naprawdę pasuje do tekstu, i to w taki sposób, ze nawet wzmocniony głos wokalisty potrafi być wzmocniony przez jakieś zdanie konkretne, czuje się co kiedy winno być, a jak sie zaczyna refren, no poezja.

OPISY POSTACI - szczerze mówiąc czytam jei w dupę zachodzę jak tak dokładnie udaje ci się je opisać. Opis Ashe mnie rozłożył to miało chyba 14 linijek, az myślałem, ze zdjęcia nie zapodałeśBig Grin Dobrze, ze są te zdjęcia, jak ktoś chce nie ma problemu, kliknie i już wie jak kto wyglądaSmile

EDIT:
2:46 05.

Zapomniałem dodać, ze muzyka jest tez często z op, czyli nasze ukochane one piecowe midingi^^ Jak sie bawią, jak odpoczywają no nice.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

05.07.2009 00:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Najuch Offline
Bóg Urlopu
Pirat

*
Liczba postów: 913
Poziom ostrzeżeń: 0%

Dobra, doszedłem do miejsca z historią Hektora. Jeszcze jej nie czytałem i dzisiaj też nie będę, bo mi się nie chce.

Na próbę wziąłem też muzykę, ale ten pomysł jednak jest spalony w moim wypadku - czytam za szybko i nie potrafię już wolniejTongue Ale dobrałeś utwory dobrze, poza pojedynkiem z Till - tam muzyka jest do bani.
Co do opisów postaci nie wiem po jaką cholerę to robisz, czy nie lepiej byłoby umieścić je w tekście zamiast robić oddzielnie? Osobiście nie chce mi się ich przez to czytać i zerkam tylko na rysunki.

Co do wydarzeń - wybrałem, że Franky naprawił dziurę i w sumie chyba dobrze, bo pewnie by się potopił ktoś w tym sztormieTongue Potem oczywiście sprawdzę wszystko inną trasą. Fik jednak wciąga, ma duży One Piecowski klimat i w ogóle przyjemnie się go czyta. Styl masz niezły, jednak robisz błędy w zapisie dialogów i nie udało Ci się ustrzec ortografii. Mimo to jest fajnie. Czekam na mordowanie i sieczkęSmile

Co do gagów - znów się nie śmieję. Chyba mam spaczone poczucie humoru.

Jutro przeczytam więcej, teraz siadam do WW, bo mnie natchnąłeśSmile

Posłuchaj jak śpiewam i gram:):
http://www.myspace.com/lukaszjedrys
05.07.2009 01:01
Jutsu
Unregistered

Dużo jest bo od dawna się nie wypowiadałem i każdemu chciałem odpowiedzieć ;-)

O rany... Komiemu pisałem by mi nie "recenzjonował " bo głupio to wygląda (ale on i tak się uparł jak widać) A tu ktoś inny napisał posta :shock:

nrgzero77 napisał(a):dla mnie ten fik jest genialny i zawiera wiele rzeczy które inne fiki nie mają jak właśnie muza ,zdjęcia i te wybory ,

:oops:
EE dzięki bardzo z pewnością tak dobry nie jest (no mi się podoba, ale to wiadomo) Tak on miał być inny.

spoiler fika of course
Spoiler :
ale tam pod koniec zauważyłem wielki błąd podczas drugiej walki z till jest fragment który mówi ze till odcina Nami obie ręce a potem ze robin leży w rozszarpanym gardłem i nie żyje ale dalej idą razem z resztą załogi
[/quote]

spoiler fika
Spoiler :
Po napisaniu tego posta niezwłocznie to sprawdzę i najwyżej podedytuję. Wydaje mi się że tam pisało jak Zoro to sobie wyobrażał.

Najuch napisał(a):Powiedz mi tylko jak przeczytać na stronie bez muzyki, bo nie chce mi się tego robić - sam zawsze sobie wybieram ścieżkę dźwiękowąSmile

Ni da się :-( Tzn można tak jak kolega niżej napisał. Ale opcji pdt "bez muzyki nie ma" Byłem głupi myśląc, że można zrobić. To w artykułach i tak dużo zajęło hiperłącza to katastrofa a jakbym miał robić wersję bez muzyki to kolejne mnóstwo w artykuły by poszło... Komi by zabił a cud że na tyle się zgodził.

Najuch napisał(a):Mimo to mam wrażenie, że zrobiłeś coś epokowegoSmile

Mam nadzieje że pomyłka nie będzie zbyt duża :-)

Najuch napisał(a):Na próbę wziąłem też muzykę, ale ten pomysł jednak jest spalony w moim wypadku - czytam za szybko i nie potrafię już wolniejTongue

Jesteś hardkorem ;-)

Najuch napisał(a):Ale dobrałeś utwory dobrze, poza pojedynkiem z Till - tam muzyka jest do bani.

Muzyka jest z kasety ale jak do bani to nie poradzę. Moja jest taka moim zdaniem a kto co weźmie whatever. Ale skoro "poza pojedynkiem" znaczy nie jest źle.

Najuch napisał(a):Co do opisów postaci nie wiem po jaką cholerę to robisz, czy nie lepiej byłoby umieścić je w tekście zamiast robić oddzielnie? Osobiście nie chce mi się ich przez to czytać i zerkam tylko na rysunki.

Tak to jest jak się nie umie pisać opisów. Cóż nami swoje pokazała mi długie. To ja pomyślałem że winny być długie i dokładne. No i nie jej wina że nie umiem i napisałem jak myślałem.

Dzięki za w sumie pozytywną opinię. Rad jestem że ktoś to czyta. Nie rad jestem że są błędy... Cóż wziąłem się ponownie i komi potem czyta dalej i widzę już że mam literówko orto coś tam... Serio korekte robiłem ale ja po prostu nie widzę...

Najuch napisał(a):Co do gagów - znów się nie śmieję. Chyba mam spaczone poczucie humoru.

Każdy ma inne poczucie humoru ;-)

Najuch napisał(a):Jutro przeczytam więcej, teraz siadam do WW, bo mnie natchnąłeśSmile

Cieszę się bardzo. Powodzenia z WW. Ja tam nadrobię. Pozwoliłem sobie poczekać :->
05.07.2009 03:18
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama