Aktualny czas: 14.12.2017, 21:07 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Monster
Autor Wiadomość
Komimasa Online
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,463
Poziom ostrzeżeń: 5%
Monster
Seria zdecydowanie od 18 lat. Przede wszystkim dlatego, bo jest niesłychanie psychologiczna. Pokazuje zacieranie się granic między dobrem a złem, najgorsze możliwe zło. Oczywiście to nei jest o potworachTongue

Wreszcie ambitny tytuł, tajemnicze morderstwa i wciągający fabuła. Na Tanuki ocena bardzo wysoka.

Trochę o fabule nie spoilerując, a zachęcając.

Młody lekarz Tenma, jest wybitnym neurochirurgiem. Oczywiście już na początku widać wykorzystywanie go przez dyrektora, który przywłaszcza sobie jego pracę i jego zasługi. Jemu to nie przeszkadza, bo liczy, iż pewnego dnia sam będzie mógł publikować własne prace i będzie kimś w świecie medycznym. Ma też zamiar ożenić się z jego córką. Aż dochodzi do pewnej operacji, gdy doktor musi zdecydować.
Seria jest cholernie ciepła. To znaczy wypływa z niej mnóstwo pozytywności. To nie znaczy, że jest dynamiczna, nie nie, chodzi o realny świat i np dobre uczynki. Nawet coś takiego jak po opatrzeniu znaczy "przebadaniu przez Tenmę", zjedzenie wspólnego posiłku razem na świerzym powietrzu. Widać, jak ci ludzie się z tego cieszą. To tworzy niesamowita aurę, a w serii pełno jest takich smaczków pokazujących dobro Tenmy. To jednak tylko smaczki bo głównie chodzi o rozwiązanie zagadki kryminalnej, na którą się składa masa wątków pobocznych, wszystko ma swój cel, jest przemyślane. Morderstwa też mają swoją przyczynę. Oprócz niesamowitej fabuły, seria ma też ciekawe charaktery jak np Inspektor Lunge. Czuje się momentami "przedłużanie", ale koniec końców to też ma jakiś swój sens. Oczywiście seria ma swój specyficzny klimat, a muzyka potrafi pokreślić niektóre momenty.

Seria jest naprawdę godna polecenia. Jedyne co mocno skrzypi to opennng i co gorsze ending. Tak przymulającego utworu nigdy nie słyszałem.

Jak ktoś ma dość ratowania świata za pomocą sraj mocy i jednym słowem Shounenu, to ten tytuł warto sięgnąć. Ogólnie warto, ale tematyka, psychologicznego podejścia do życia, egzystencjalność, może niektórych zniechęcić. Ja nie żałuję, wręcz przeciwnie, oglądając nie myślałem, że tracę czas.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.06.2016 20:55 przez Murgrabia. Powód: Poprawiona ortografia)
11.12.2009 02:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
BlackKuma Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,093
Poziom ostrzeżeń: 0%

Ja miałem się zabrać za mangę, którą mam na dysku i regularnie uzupełniam o nowe pl chapterki.
Skoro tak dobrze oceniasz anime, to manga powinna być równie dobra, albo nawet lepszaSmile
Na dniach zacznę czytaćBig Grin

PS: Masz potwierdzenie Ero-Komi, że nie tylko akcja mi w głowie;D

.........._............_...........
........IOI'.'.'.'.'.'.'.IOI.........
........ \.'.'.'.'.'.'.'.'.'./..........
........".'.'.'.'.'.'.'.'.'.'.'"...........
........"""[!!!!] [!!!!]"""...........
.....""""" ...../..\....""""""........
...."""""" ..______..""""""".......
...""""""" .....__.....""""""""......
..""""""""\________/"""""""""...
11.12.2009 02:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
tajpan Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 10

Hmm, ogólnie widzę, że Anime Ci się podobało. Tak, więc w najbliższym czasie wezmę się za nie i napiszę tutaj o swoich wrażeniach. Z opisu wynika, że naprawdę warto jest je obejrzeć.
11.12.2009 14:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Shimka Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 216

Cóż powiedzieć wzięłam się za tytuł bo po przeczytaniu recenzji zaintrygował mnie czas akcji anime^^ Nie zawiodłam się w żadnym calu. Co jeszcze samej treści hmm elementy układanki składające się w całość, każdy nowy wątek sprawiał coraz większą radość Smile nawet po zakończeniu zastanawiają mnie pewne fakty może mi umknęły a może celowo zostały niewyjaśnione. Dochodzą do tego jeszcze różne sposoby analizowania zachowania i motywów tytułowego Potwora, co zdziepko ryje psychike.

Walczę z całych sił ! Ale Los jest silniejszy i ma lepszy samochód..
12.12.2009 17:22
Haji Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 215
RE: Monster
http://www.deadline.com/2013/04/guillerm...es-at-hbo/
Monster jako serial od HBO. Reżyserem będzie Guillermo Del Toro (Labirynt Fauna). Co o tym sądzicie ? Jak do tej pory, większość seriali od HBO okazywała się prawdziwymi hitami (np. Gra o Tron). Podobno musieli ostro namęczyć Urasawe, by ten zgodził się na serial Tongue

Si Deus pro no­bis, quis con­tra nos?
[Obrazek: tumblr_my7in7d_YYe1rlfzfyo1_500.jpg]
29.04.2013 20:46
Taboretto Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 803
Poziom ostrzeżeń: 0%
To ja nieco odkopie ten temat Tongue Monster to jedno z tych anime które zasługuje na większy rozgłos. Świetna, trzymajaca w napięciu fabuła choć faktycznie miejscami zwalniala to ja osobiście tego nie odczuwalem. Opening moim zdaniem był całkiem niezły ale 2 ending to była jakaś pomyłka. Postacie to też jeden z mocnych punktów tego tytułu. Były one takie... ludzkie. Główny czarny charakter był bardzo klimatyczny. Cala afera i to że w pewnym sensie to dzięki Tenmie mógł robić to co robił cholernie mi się podobała. Anime jak najbardziej godne polecenia. U mnie ma wciąż wysokie miejsce mimo że po nim poznałem wiele innych dobrych tytułów Big Grin

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
28.07.2013 16:52
Haji Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 215
Hanami wyda Monstera. Wersja 9 tomowa (2w1), cena 65 zl za tom.
Cool

Si Deus pro no­bis, quis con­tra nos?
[Obrazek: tumblr_my7in7d_YYe1rlfzfyo1_500.jpg]
14.09.2013 20:00
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama