Aktualny czas: 25.02.2018, 12:01 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie pojawił się już nowy rozdział 895 po polsku!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mówię jak jest(?) - Mariusz Max Kolonko
Autor Wiadomość
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
Mówię jak jest(?) - Mariusz Max Kolonko
Możliwe, że sporo osób już widziało kanał Kolonki na YT, bo i popularność zaczyna być duża. I chyba dosyć bezpiecznie będzie, jeżeli powiem, że pojawił się kolejny po "krulu" Korwinie bohater internetowej gawiedzi. Wokół mnie widzę, że coraz więcej ludzi ogląda go i zaczyna używać podobnych argumentów w różnych dyskusjach, dlatego chciałem Was zapytać o stosunek do tego "zjawiska".
Bo u mnie jest coraz gorszy. O ile początkowo nie zgadzałem się w wielu kwestiach, ale uważałem że taka alternatywa jest potrzebna, tak obecnie populizm i dziwaczność niektórych twierdzeń Maxa odrzuca mnie całkowicie. Dodatkowo mam nieodparte wrażenie, że atmosfera, która zaczyna się tworzyć dookoła jego osoby zaczyna być jakaś dziwna. Czytając komentarze mam wrażenie, że tworzy się bezmózgi tłum, widzący przed sobą mesjasza czy innego rewolucjoniste. Jak będzie zainteresowanie to chętnie podyskutuje dalej.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
25.08.2013 01:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Taboretto Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 806
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Mówię jak jest(?) - Mariusz Max Kolonko
Ja pana Maxa darzę sporym szacunkiem. To w sumie jedyny jutuber którego nazywam per Pan xd Nie oznacza to jednak że uważam go za jakiegoś mesjasza bo też nie raz nie zgadzam się z jego wszystkimi poglądami. Podoba mi się jego zdanie o syfie jakim jest poprawność polityczna. W końcu tolerancja nie oznacza że nie mogę danej kultury czy społeczności krytykować. Nie oglądałem wszystkich jego materiałów więc nie mogę się też w pełni wypowiedzieć.

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
25.08.2013 01:17
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,538
Poziom ostrzeżeń: 5%
Zastanawiające jest, że jest temat, ale jakoś ten Kolonko między tematami się bardziej pojawia, chyba głównie w politycexd
Nie żebym wierzył w każde jego słowo, ale mówi nawet do rzeczy i co ważniejsze posługuje się argumentami, które przemawiają za jego racją.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

31.01.2016 13:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,880
Ma dystans do Polski [co widać] i inne [amerykańskie] spojrzenie na różne problemy w naszym kraju.

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
31.01.2016 14:45
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,897
Nazywam Maxa pieszczotliwie "Prorokiem niecodziennym", bo niejedną rzecz już przewidział (Max to prorok, Korwin Krul, a Rewolucjonistą z ludu pan Ciastek Tongue).

Nie czytam komciów, które ludzie mu wypisują, więc nie wiem o jakiej atmosferze mowa, samego Maxa lubię oglądać, bo choć czasem rzuci tekstem czy opinią, która brzmi nieco ekstremalnie, to poza tym nie złapałam go jeszcze na braniu infa z dupy. No i przedstawiciel wymierającego gatunku tru publicystów xPP

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
31.01.2016 14:46
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,195
Ja go cenię przede wszystkim za rzetelność dziennikarską. Co prawda samo MaxTV jest tworem quazidziennikarskim, bo jednak dużo pojawia się prywatnych opinii czy żartów samego prowadzącego. Ja uważam, że gość patrząc na to wszystko co się dzieje z boku i mając w wielu kwestiach odniesienie w danej sytuacji do swojego własnego podwórka (USA) jest naprawdę dobrym zjawiskiem. Często mówi się, że w wielu sytuacjach rozwiązanie jest proste ale zobaczyć je może tylko ktoś kto stoi z boku tego wszystkiego. I rozwiązania jakie Max proponuje w swoich programach, inicjatywy społeczne to są właśnie takie rozwiązania. Przykład, widzi, że posiadanie broni w jego państwie sprzyja zwiększeniu bezpieczeństwa, proponuje nam to samo, co prawda z nieco innych powodów, ale jest to dobre.
Co do gęstej atmosfery to nie wczytuję się w komentarze, bo z reguły nie ma tam nic ciekawego, wystarczy mi Top Ten xD. Ale gdzieś ostatnio natknąłem się na informację, że PiS chcę żeby Kolokno wrócił do TVP i był tam szychą. Nie wiem czy ta informacja to jakiś ferment czy faktycznie coś jest na rzeczy, ale ostatnimi czasy, trzeba przyznać, że nieco propisowskich treści znajduje się w jego programach.
Ja wolałbym aby Max pozostał tym kim jest. Człowiekiem o obiektywnym spojrzeniu z zewnątrz uświadamiający polską społeczność w swojej niewiedzy w istotnych kwestiach.

Notatka od Komimasa, 01.02.2016 14:45 :

To się nie zapisuje oddzielnieTongue

01.02.2016 00:54
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Też bym chyba wolała, żeby został jaki jest, ew. mógłby robić materiały w takiej formie jak teraz, jako segment jakiegoś wiekszego programu ;P

A ten tekst o TVP to na twitterze widziałam w formie "wishful thinking", może z tego poszła plotka.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.02.2016 07:11 przez okiren.)
01.02.2016 07:10
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,195

To ucina jakiekolwiek spekulacje na temat rzekomych ofert PiSu w stronę Maxa Kolonki. Filmik ciekawy, ale coś się nam pan Max nieco zbyt pyszny zrobił.

05.02.2016 00:38
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
No i trochę się powtarzał Tongue Ale ten odcinek to taka bardziej pogadanka była IMO ;p Jeden z mniej interesujących ostatnio.

05.02.2016 00:59
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama