Aktualny czas: 11.12.2017, 09:50 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
My Little Pony: Friendship is Magic
Autor Wiadomość
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,279
Poziom ostrzeżeń: 0%
Rainbow My Little Pony: Friendship is Magic
Przyszedł w końcu czas wyjaśnić o co tyle szumu z tymi wszechobecnymi kucykami zalewającymi nas z każdej strony.

MLP: FiM to najnowsza generacja starego serialu animowanego My Little Pony opowiadającego o kolorowych kucykach. Jednak mimo tematyki, skierowanej na pierwszy rzut oka do małych dziewczynek, serial ten osiągnął szczyty popularności wśród starszych odbiorców, w tym w dużej mierze wśród chłopaków. Przyczyn tego fenomenu jest kilka.

Pierwsze, o czym warto napomknąć, to autorka serii. Jest nią nikt inny jak Lauren Faust, współtwórczyni słynnych Atomówek. Tchnęła ona nowe życie w tę serię i zupełnie ją odmieniła w stosunku do poprzedniczek, wypełniając ją akcją i humorem przyjemnym dla małych dzieci, ale też znajdującym uznanie wśród starszych odbiorców.
Serial wypełniony jest gagami nasuwającymi skojarzenia z żartami pochodzącymi z takich serii jak Looney Tunes czy Johnny Bravo. Poza swoją cukierkową otoczką są też weń elementy mroczne i przygodowe, jednak nie pozbawia to serialu charakteru moralizatorskiego, czyniąc go doskonałym kinem familijnym.
Wszystko wskazuje na to że producenci zdają sobie sprawę z popularności serialu wśród starszej widowni, albowiem często można natknąć się w niej na ukłony w stronę takich właśnie odbiorców. Są nimi wszechobecne easter eggi, nawiązania do kultury masowej czy wyszukane żarty nie zawsze zrozumiałe dla najmłodszych, lecz mimo to nie psujące im odbioru serialu.

Podsumowując, MLP: FiM to serial dla osób w każdym wieku i gorąco go polecam ludziom, którzy nie myślą stereotypami i nie zraża ich perspektywa oglądania dziecinnych bajek. Uwierzcie mi, warto.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.03.2012 19:54 przez Grigorij.)
05.12.2011 13:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Fifti Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 346
RE: My Little Pony: Friendship is Magic
Zgadzam się. Jak ktoś lubił bajki typu, Atomówkim, Johny Bravo, Dexter to na pewno i to przypadnie mu do gustu Smile. Proste tematy i fabuła przedstawiono naprawdę w ciekawy i zabawny sposób. Każda postać ma super i unikalny charakter, każdy znajdzie swoją ulubioną postać. Okazało się, że kucyki ogląda nawet nie jaki Pan Doug Walker (Nostalgic Critic)

P.S
Nie raz podczas openingu myślę sobie "Ja pie***le co ja oglądam?!" xD
05.12.2011 14:06
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Ja na FiM trafiłam przez link umieszczony na forum gry Pony Island. Świetnie się nadaje jako poprawiacz humoru.
Jasne, wiele odcinków jest zwyczajnymi moralitetami, ale serię warto obejrzeć, bo zawiera w sobie sporo ciekawych wątków (Discord~! Big Grin), wiele odniesień do kultowych filmów, generalnie ma tyle ukrytych smaczków, że zyskała sobie cały nowy fandom, zwany "bronies" (połączenie słów "bro" - kumpel; i "ponies" - kucyki), którzy szukają kolejnych ukrytych w serialu ciekawostek ;] Ogółem zabawę mają jak my z Pandamanem - tylko, że oni nie wiedzą nawet, czego konkretnie szukać XD
Ciekawostki i odniesienia są poukrywane właśnie z myślą o starszych odbiorcach - żeby też mieli zabawę.

Młodsi dostaną za to kolorową serię ze sprytnymi kucykami, które z każdej przygody wyciągają jakieś wnioski (co jest miłą odmianą od tych wszystkich obecnych disneyowskich g*wien, czy innych idiotycznych serii puszczanych na CN, które już nawet dzieci nie bawią :/). Piosenki w serialu są ładnie zrobione i wpadają w ucho (moją ulubioną jest "Winter Wrap-Up!").

Całokształt jest naprawdę przyjemny. Bardzo polecam Big Grin

@Fifti - Doug powiedział w pewnej chwili, że zaskoczony popularnością tej serii sam postanowił rzucić na nią okiem, to fakt. Ale nie wciągnęła go (choć podobał mu się motyw z Elementami), ba, był zaskoczony, że w naszych czasach wstydem jest się przyznać, że się kucyków nie ogląda ;] Ale rozumie, co innych przyciągnęło do serialu. Samą serię uznał za zbyt dobrze zbudowaną, by wyciągnąć z niej materiał na recenzję, więc wycofał się z pomysłu i zostawił bronies samym sobie ;]

[Obrazek: 66HHUfX.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.12.2011 14:13 przez Gociak.)
05.12.2011 14:10
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,571
Mam uraz do kucyków i innych przesłodzonych stworków XD Wszystko dzięki mojej koleżance, która przychodziła do mnie oglądać tę starą wersję My Little Pony (sadzało się ją przed telepudłem, wkładało kasetę, reszta pozostawała w rękach kucyków). Przyznam, że jej śpiew i recytowanie kwestii bohaterów nie były łatwe do wytrzymania. Na szczęście później przerzuciła się na jakąś inną kreskówkę. Dzięki za uświadomienie w kwestii odmienności FiM Big Grin Może kiedyś oglądnę, bo, co jak co, ale stereotypy przy wyborze serii znaczą dla mnie chyba najmniej (Madoka, Sailor Moon i Chii's Sweet Home ftw! XD).

Grigorij, wstawiłbyś w pierwszym poście info o emisji w Polsce? Smile No, chyba że polski dubbing zabija "klimat" XD

[Obrazek: Sygnatura.jpg]
05.12.2011 15:28
Fifti Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 346
jak się nie zna oryginału to dubbing jest znośny, ale oryginał to oryginał Smile
05.12.2011 15:32
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,571
Mówisz? Muszę się zapoznać z obiema wersjami i wybrać lepszą Big Grin

[Obrazek: Sygnatura.jpg]
05.12.2011 15:35
Gociak Offline
Depressed muffin
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,721
Znajoma mówiła mi, że polski dubbing jest w porządku ;] Wiem, że jest w necie (uważaj na fanowski dubbing, jest OKROPNY), ale gdzie - pojęcia nie mam XD Szukaj na YT ;]
Radziłabym jednak (choćby przez wzgląd na piosenki) znaleźć oryginał z polskimi napisami ;]

[Obrazek: 66HHUfX.png]
05.12.2011 15:53
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,279
Dla zainteresowanych:
Wersja oryginalna z polskimi napisami:
http://www.youtube.com/user/ObsessionOct...C00F4E8A4C

Wersja z polskim dubbingiem:
http://www.youtube.com/user/ObsessionOct...738139106D

Osobiście polecam napisy.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
05.12.2011 15:55
Guybrush T. Wood Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 230
No, sam miałem ochotę umieścić ten wątek ale żeście mnie uprzedzili. Też oglądam ten serial i nadziwić się nie mogę co mnie tak wciągnęło. Z pewnością postacie są świetne rozbudowane, kraina ciekawa i moc nawiązań też do odszukania. No i nie wygląda jak sen narkomana jak co poniektóre więc da się to oglądać bez schizy. Problem jest tylko przekonanie drugich, że to tak samo "akceptowalny" serial jak np "Monk" czy "Gra o Tron", ale, jak widać, to się rozwiązuje samo.

P.S. Jak oceniacie szanse nakłonienia mojego brata na kuce, jeśli naśmiewa się z One Piece (choć podobają mu się niektóre elementy np. Akainu lub głupota Luffiego)

W sumie poczyniłem już pierwszy krok: ściągnąłem moda do Icewind Dale'a z głosami i portretami (ale ludzkimi) kuców i zobaczymy jak zareaguje.

Zostań na chwilę i posłuchaj...
...

Nikt nigdy nie słucha
05.12.2011 17:09
Syrenka Offline
Supernova

*
Liczba postów: 872
Ja tam te kucyki widzę tylko w tedy jak moja chrześnica przychodzi do mnie i ogląda to na minimini. Jakoś do mnie one nie przemawiają, ani nie wciągnęły mnie w swój świat, tak samo jak moją chrześnice. Co prawda mam figurkę tego różowego kucyka, co skacze w sygnaturze Gregorego, ale bawi sie nim chrześnica jak jest u mnie.
Co do dabbinngu, to momentami te ich piskliwe głosiki wiercają mi się w mózg.
Jakoś to nie jest dla mnie rewelacyjna kreskówka, a skoro to jest dzieło tego samego autora co Atomówek, to jednak wybiorę atomówki, od przesiąkniętej słodkością kreskówki.
05.12.2011 18:11
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama