Aktualny czas: 18.11.2017, 01:10 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myślistwo
Autor Wiadomość
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
Poziom ostrzeżeń: 0%
Myślistwo
Był za zabetonowaniem Doliny Rospudy i teraz dokładnie nie pamiętam, ale ma jakieś dziwne poglądy dotyczące Puszczy Białowieskiej (ścisły rezerwat przyrody), chciałam znaleźć link i przytoczyć, ale przepadł już w odmętach internetu

Edit.
a i zapomniałam "Polowania mamy we krwi"... bez komentarza ;-;

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.11.2015 12:37 przez Hejs. Powód: Poprawiona ortografia)
10.11.2015 01:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,924
Poziom ostrzeżeń: 15%
RE: Co słychać w polityce
No ogólnie ludzie są wszystkożerni i tez polują, ale na kogo niby mają polować teraz?
Możemy nazwać polowaniem zwyczajne hodowanie zwierząt na mięso itd? O to mu chodziło?

[Obrazek: Witra_HS.jpg]
10.11.2015 02:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
(10.11.2015 02:16 )fuszioms napisał(a):  No ogólnie ludzie są wszystkożerni i tez polują, ale na kogo niby mają polować teraz?
Możemy nazwać polowaniem zwyczajne hodowanie zwierząt na mięso itd? O to mu chodziło?
O myślistwo... czyli strzelać do wszystkiego co się rusza nie ważne czy chronione czy nie... polowania na ptaki o które obecnie się walczy kampania "Niech żyją"- gdyż w dużej mierze giną wtedy gatunki chronione, bo w locie często ciężko odróżnić jeden gatunek od drugiego.
Kampania o zakazie udziału dzieci w polowaniach fundacji na rzecz wszystkich istot
I zakaz polowań zbiorowych, których efektem jest wiele postrzelonych zwierząt, których potem nie można znaleźć, a one umierają w cierpieniu.
Oczywiście wszystko to tradycja... także o to mu chodziło...
Co do Puszczy Białowieskiej obecnie panuje tam całkowity zakaz polowań, mam nadzieję, że się to nie zmieni (już teraz myśliwi jeżdżą na Białoruś, zwabiają tam zwierzęta z Puszy i zabijają)
ale to całkowicie inny temat, tutaj to tylko przytaczanie poglądów... ministra OCHRONY ŚRODOWISKA ;-;

Kolegi Okiś nie znam, także moje źródło gdzieś mi przepadło, za dużo przeglądam tego wszystkiego Tongue

Ogólnie to są dopiero początki, ale czarno to widzę, nawet jeśli na początek mają parę dobrych pomysłów... przed nimi jeszcze 4 lata, żeby napsuć

Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
10.11.2015 11:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,863
Wydaje mi się, że jeśli chodzi o kontakty z Zachodem i ekonomiczne sprawy Polski PiS może się sprawdzić, no ale ten minister środowiska, to tak z deka niefortunnie...

I też nie jestem pewna przesłania wypowiedzi Fufa, ale no... myślistwo dla mnie to też taka trochę głupota :// Jestem w stanie zrozumieć okazjonalny odstrzał w niektórych przypadkach, tak jak tu w Kanadowie mają, że muszą kontrolować ilość białogonowych jeleni, bo nie mają naturalnych wrogów i robi się ich nieraz tyle, że sobie chodzą po miastach i pasą się ludziom na trawnikach przed domami, a to jednak dzikie zwierze... dziecko wyjdzie się pobawić, bo "oooo, Bambi", a dostanie kopa na twarz od tonowego bydlęcia... Z tym że to wszystko jest MEGA kontrolowane, wydawane są pozwolenia na polowania od sztuki i dajmy na to co roku można ustrzelić 5 zwierząt i tyle. A nie jak w Polsce... że tych zwierząt się na oczy praktycznie nie widuje, ale i tak strzelają, bo dumny "sport"...... A mięso się potem po znajomych upycha, bo rodzina już rzyga dziczyzną (mój wujek jest myśliwym, coś o tym wiem).

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
10.11.2015 15:54
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,872
No, ale w Polsce nie można wziąć kałasza i iść w las polować na zwierzęta... Trzeba mieć odpowiednie pozwolenia, musi być sezon łowiecki na dany gatunek i oczywiście na zagrożone gatunki się nie poluje!

Tu jest strona: http://kola.lowiecki.pl/priv/rs/www/lowpol/index.htm

Ja osobiście nie mógłbym strzelać do zwierzęcia, ale nie róbmy z myśliwych jakiś potworów!

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
10.11.2015 16:02
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,434
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: [split] Myślistwo
Pozwoliłem sobie to wydzielić, bo szkoda by było.

Choć nie podoba mi się krzywdzenie zwierząt i nie widzę sensu ich zabijać nawet jeśli robimy to dla mięsa, to potrafię po części zrozumieć panów, które chodzą na te polowania, choć nigdy na takim nie byłem.
Według mnie jest to taki powrót do korzeni, gdy człowiek musiał polować, by przeżyć. Tropienie zwierzęcia, emocje towarzyszące kluczowej chwili "trafieniu", czyli trafię nie trafię, z pewnością są to niepowtarzalne chwile, pozwalające się poczuć mężczyźnie jak prawdziwy myśliwy. I to powiedzmy rozumiem. Nie tak dawno jak oglądałem Igrzyska śmierci sam zastanawiałem się, jak to musi być, gdy napinamy cięciwę łuku... ano właśnie i tu dochodzimy do kwestii, która już jest dla mnie niezrozumiała.
Skoro chcemy poczuć się jak nasi przodkowie "zapolować", to dlaczego używa się do tego broni palnej? Co to za satysfakcja w znalezieniu ofiary, jeśli robią to za myśliwego często psy? czy to nie jest przypadkiem pójście na łatwiznę? W tym momencie, dla mnie, zostaje to ograbione z wszystkiego, co ma jakąś wartość, a staje się tylko głupią rozrywką, gdzie praktycznie nie ma tego momentu niepewności. Oczywiście, z broni palnej też na pewno jest trudno trafić, wierzę na słowo, ale skoro mężczyzna chce się poczuć myśliwym, czemu nie użyje prostych narzędzi?

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

10.11.2015 16:59
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,143
Tego co napisałeś, Komi, to ja już totalnie nie rozumiem.
Spoko, że chcą się pobawić i "poczuć emocje", szkoda tylko, że nikt nie dostrzega, że to zwierze też odczuwa emocje.
A już pomijając tę kwestię - serio muszą zabijać? Nie mogą sobie postrzelać np ze strzałek z usypiaczem?
Nie wiem, dla mnie ogólnie ta kwestia jest bardzo słaba. Nie, nie potrafię zrozumieć sensu w polowaniach. Jak to się mówi "zabawa powinna bawić obydwie strony". Jeśli chcą sobie postrzelać do celu, to niech idą na paintballa

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
10.11.2015 17:07
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,663
Poziom ostrzeżeń: 10%
Ja też nie rozumiem tego co napisał Komi, mimo, że wyznaję zasadę, iż polowania są koniecznie, bo człowiek jest wszystkożerny i mięso jeść powinien. Ale właśnie, jak w Toriko - jeżeli zabijasz, to musisz to zjeść. Zapewnienie pożywienia, względnie regulowanie populacji jakiegoś gatunku, by ocalić inny, to są powody do polowania, a nie.

[Obrazek: qs6mEE7.jpg]
Tylko Monika
10.11.2015 17:14
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,001
Bo Wy tutaj nie potraficie zrozumieć takiego myśliwego, to jest człowiek myślący innymi kategoriami, nie myślący o każdym żywym stworzeniu jak o równym sobie obywatelu planety Ziemia. Trochę ubarwiłem, ale wiecie o co chodzi.

Ja jako osoba bezduszna osobiście do myśliwych nic nie mam, choć nie wiem co oni widzą w bezsensownym zabijaniu zwierząt, czyli nie dla odstrzału "naddatku", albo dla mięsa. I owszem to jest smutne, że taki jeleń, albo inna sarna ginie dla hobby.

Jeszcze kwestia kłusownictwa, takich działających nielegalnie drani to bym batem trącał.

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
10.11.2015 17:17
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Tia... żeby każdy myśliwy był taki jak mówisz Ponury

Większość to niestety ludzie chcący sobie postrzelać... Panowie życia i śmierci

Komi czy ty piszesz to poważnie? Czy to, że kiedyś musiano polować by przeżyć jest usprawiedliwieniem dzisiejszych polowań?

Do nas od roku dzwonią ze zgłoszeniem, że w okolicy jest myśliwy trenujący swoje psy na kotach wolno żyjących, ale żeby coś zrobić musimy mieć twarde dowody, także dalej będzie robił co chce

Do naszego weterynarza trafiły też w tym roku pies i kot z postrzałem z broni palnej, psa cudem uratowali.

W okolicy mimo iż jest zakaz można znaleźć wnyki mimo, że są one prawnie zakazane.

A jakieś dwa tygodnie temu myśliwi urządzili sobie festyn w mieście obok i w parku miejskim (miejscu publicznym) zorganizowali pokot... czyli rozłożyli około 100 upolowanych zwierząt, twierdząc, że oddają im cześć...

Serio? Cześć zwierzętom które wcześniej zostały zagonione, potem wystrzelane, przerażonym, walczącym o życie... to ja bym wolała żyć niż żeby ktokolwiek w taki sposób oddawał mi cześć...

Myśliwi twierdzą, że to tradycja (z coraz lepszym sprzętem, lunetą, siedząc na ambonie... celując w miejsce gdzie rozłożył wcześniej jedzenie dla zwierząt... nie żeby strzelanie do zwierząt przy paśniku nie było zakazane, ale wystarczy to miejsce nazwać inaczej- teraz nie pamiętam nazwy- i nie ma problemu)...
Niestety w czasach gdzie każdy może starać się o bycie myśliwym, rodzą się patologie.
A ja nie potrafię zrozumieć potrzeby zabijania, dla zabawy.

np. Kukiz jest myśliwym, starał się o licencję aby mieć pozwolenie na broń... genialnie...

10.11.2015 17:19
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama