Aktualny czas: 23.09.2019, 20:14 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ankieta: Najbardziej przez Ciebie nielubianą sagą/arcem w OP jest:
East Blue
Alabasta
Skypiea
Water 7
Enies Lobby
Thriller Bark
Archipelag Sabaody
Amazon Lily
Impel Down
Marineford
Wyspa Ryboludzi
Punk Hazard
Dressrosa
Zou
[Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
Najgorsza saga/arc
Autor Wiadomość
Orzi Online
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,815
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Najgorsza saga/arc
Mnie to dziwi bardziej dlatego, że osobiście wolałem ją od Alabasty. Ale rozumiem powody, założenie Skypeai były bardzo podobne do poprzednich sag i ludzie mogli poczuć się zmęczeni.
29.06.2017 07:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,904
Poziom ostrzeżeń: 20%
Jak oglądałem OP hurtem, gdy byłem do tyłu, to Skypiea mnie strasznie wymęczyła, ja ją nawet przerwałem i kontynuowałem arc dalej, a wróciłem do niej jak w mandze była wyspa ryboludzi xD

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
29.06.2017 09:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,935
Poziom ostrzeżeń: 5%
presti napisał(a):Najgorsza saga Thriller Bark /quote]

[quote="Okiren"]A jakieś uzasadnienie?

Też jestem ciekaw argumentacji, bo będzie to być może świeże spojrzenie na ten ark. Jak dla mnie był wręcz jednym z lepszych. Składa się na to choćby ciekawe podejście do tematu, gdyż mamy klimat trochę przypominający horrory, mamy motyw kradzieży cieni, świetnego, bardzo zabawnego złoczyńcę Morię, genialną scenę z Kumą i Zorem, czy wcale nie gorsze sceny komediowe z Sanjim, Nami i Absalomem, a do tego walka z Ozem... coś za czym wciąż tęsknimy, za wspólną walką Słomkowych.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.06.2017 13:57 przez Komimasa.)
29.06.2017 13:56
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,799
Poziom ostrzeżeń: 0%
W anime mnie ten arc tak bardzo wymęczył, że niestety już chyba zawsze będzie mi się nieco negatywnie kojarzył, mimo że później w mandze zyskał sporo Tongue

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
29.06.2017 14:02
Orzi Online
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,815
Poziom ostrzeżeń: 10%
Ano zgodzę się, Thriller Bark było swietne. Może to dlatego, że od tej części zaczęło się niesamowite przedłużanie i ludzie pamiętają ją z tego powodu jako serię z kiepskim tempem?
29.06.2017 14:03
Montana Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 12
Trudno powiedzieć, która jest najgorsza, ponieważ każda saga ma swoje plusy i minusy. Najbardziej wydaje mi się wymęczyła mnie Skypiea. Oprócz Enela ten arc nie posiadał nic więcej do zaoferowania, no może jeszcze położenie w którym odbywał się ten arc. Swoją drogą wielka szkoda Enela, koleś posiadał Logię co samo w sobie czyni go bardzo silną postacią. Jak dla mnie naprawdę zmarnowany potencjał Sad Być może Oda nie przewidział tego jak potężna będzie Logia w dalszej serii.

Wpadnij na MyAnimeList
29.12.2017 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Oshhe Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 247
Hmm ale Logia właśnie straciła z czasem na sile ze względu na haki dość dobitnie to pokazał Pekoms pokonując jednym ciosem Caribou na wyspie Ryboludzi.

[Obrazek: z08fm7W.png]
29.12.2017 23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Tylko czekam, aż wejdzie tu Fufu i resztaxd

Generalnie na sylwku też poruszaliśmy ten temat, no bo czemu nie. Usłyszałem nawet głosy, że komuś Thriller Bark się nie podoba, no nic.

Jeśli chodzi o Skypieę padły takie argumenty jak ten, że tam nie ma nic, co wiązałoby się jakoś z którymkolwiek ze Słomkowych. Żadnego pogłębienia relacji, historii. Na TB jest inaczej, bo tam mamy np. Hogbacka, który był idolem Choppera, to pozwoliło nakreślić wyraźniejszą kreską naszego małego doktora. Mieliśmy też Ryuumę, który był nemezis Brooka, tymczasem na Skypiei nic takiego nie ma miejsca. Żadnych głębszych relacji. Innym argumentem padającym na niekorzyść Skypiei było to, że postacie kapłanów były delikatnie mówiąc mdłe. Owszem, były zabawne na swój sposób, choć momentami Gedatsu to po prostu był archetyp idioty do kwadratu, ale brak wyrazistości charakteru po stronie pomaganierów Enela no był odczuwalny.

Ja jednak zawsze biorę ten ark w obronę, gdyż wydaje mi się, że przyszywanie jej łatki "najgorsza saga" działa jakby na zasadzie stereotypu. Jeżeli wrzucicie w YT "funny moments z OP" to masa scenek i to naprawdę dobrych i śmiesznych, będzie właśnie ze Skypiei. Poza tym mieliśmy tam prawdziwą przygodę przez duże P. Dodatkowo w tle nakreślony problem wypierania z własnej ziemi rdzennej ludności, która po prostu chciała mieć swoje miejsce do życia. Tam też mieliśmy wspaniałe diale, które były bardzo sprytnie pomyślane, a przy tym wiązały się z nimi także i komiczne sceny. Na Skypiei też pojawia się postać klaubernika. Mimo, że mamy tam wszystkich Słomkowych każdy dostaje kilka swoich minut, swoją walkę, choć te no nie były zbyt widowiskowe. Naprawdę, kiedy akurat pojawiały się polskie tomiki ze Skypiei i miałem sposobność czytania tego od nowa, bawiłem się po prostu przednio.

03.01.2018 12:15
Devzan Offline
I own you.
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,904
Poziom ostrzeżeń: 20%
Komimasa napisał(a):Na TB jest inaczej, bo tam mamy np.
Przede wszystkim Brooka xD

Komimasa napisał(a):Ja jednak zawsze biorę ten ark w obronę, gdyż wydaje mi się, że przyszywanie jej łatki "najgorsza saga" działa jakby na zasadzie stereotypu. Jeżeli wrzucicie w YT "funny moments z OP" to masa scenek i to naprawdę dobrych i śmiesznych, będzie właśnie ze Skypiei.
Ale to, że masa śmiesznych scenek pochodzi z Skypiea nie wyklucza, że to słaby arc. Zależy czego szukasz - właśnie może dlatego dla niektórych był słaby, bo nie szukają komedii i humoru w One Piece, a dramatu i powagi? Wink

Mnie Skypiea strasznie wymęczyła, zmuszałem się żeby ją oglądać. W trakcie gdzieś natrafiłem na jakieś info, że to jest w ogóle filler, więc porzuciłem pod koniec. Nadrobiłem już jak czytałem mangę na bieżąco (jakoś okres ryboludzi).

[Obrazek: 2BGaS9k.gif]
03.01.2018 13:18
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
"Devzan napisał(a):Zależy czego szukasz - właśnie może dlatego dla niektórych był słaby, bo nie szukają komedii i humoru w One Piece, a dramatu i powagi?

Przede wszystkim wypadałoby powiedzieć sobie coś wprost, jeśli szukamy poważnych tematów, to nie sięgamy po szoneny, tylko seineny, ponieważ to one są skierowane do dorosłego czytelnika, a zatem siłą rzeczy muszą zawierać trudne treści.
Wiemy, że Oda w skuteczny sposób potrafi przemycić do swej zabawnej opowieści treści, których by nie powstydził się nie jeden seinen. Należałoby jednak wziąć pod uwagę, że OP ma być takim "krzywym zwierciadłem" opowiedzeniem trudnej historii ale z przymrożeniem oka.
Mimo tego wszystkiego i tak Skypiea może wyjść z tego spokojnie obronną ręką. W tym arku bowiem pojawia się temat uległości wobec bóstwa, despotyzmu wręcz, a jednocześnie ukazane są problemy z jakimi wiążę się przesiedlenie rdzennej ludności. Może to przypomnam sytuację indian, gdzie pojawili się osadnicy, którzy ich siłą wypędzili z ich własnych domów i terytorium. Czyż to nie jest trudny temat?

Czy ark z Foxem zasługuje na wyższą ocenę? Albo Amazon Lily, gdzie właściwie stało się niewiele? A może w tym tkwi jego mocna strona, bo był stosunkowo niedługi, a więc się nie ciągnął?

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.01.2018 00:33 przez Komimasa.)
04.01.2018 00:30
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama