Aktualny czas: 24.11.2017, 22:34 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 
Najlepsze walki w anime
Autor Wiadomość
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,667
Poziom ostrzeżeń: 10%
Najlepsze walki w anime
Powodów do oglądania anime jest naprawdę dużo. Jednym z nich są walki. Anime potrafi przedstawić pojedynki w sposób efektowny i ciekawy, rzadko widywany w zachodnich produkcjach. Osobiście lubię walki szybkie, krótkie i brutalne, czyli inne niż typowo shounenowe patrzenie się na przeciwnika podczas krzyczenia nazw ataków. I taka właśnie jest moja top 5 (w spoilerach uczestnicy, amv'ki/skróty z walk oraz krótkie opisy)!

5. Hajime no Ippo: New Challenger
Spoiler :
Mamoru Takamura vs Bryan Hawk

Hajime no Ippo prezentuje walki bokserskie w ciekawy dla widza sposób. Na tyle realistyczne, abyśmy mieli wrażenie, że nadal oglądamy boks, a jednocześnie wystarczająco przesadzone aby pojedynki były prawdziwą ucztą dla oczu. O ile walki tytułowego bohatera zazwyczaj charakteryzują się duchem fair play, przynajmniej z jego strony, tak osobiście uwielbiam oglądać pojedynki jego klubowego kolegi - Mamoru Takamury, który w ringu jest istną bestią. Wybrany przeze mnie pojedynek to mecz o tytuł mistrza świata z amerykaninem Bryanem Hawkiem, którego styl walki jest nawet bardziej dziki i brutalny od Mamoru. Efekt? Pięć odcinków brutalnego mordobicia na granicy zasad. Wspaniały mecz w którym szala przechylała się to w jedną, to w drugą stronę a siłę uderzeń naprawdę było czuć. Zdecydowanie mój ulubiony pojedynek ze sportówek.
4. Hunter x Hunter
Spoiler :
Meruem vs Netero

Bardzo lubię zarówno Meruema jak i Netero. Pierwszy to perfekcyjny organizm powoli ewoluujący z bezdusznej maszyny do zabijania w istotę o ludzkiej wrażliwości i empatii, drugi to szanowany prezes potężnej organizacji, człowiek któremu mało kto mógłby dorównać potęgą. A jednak to była jednostronna walka. Niemal cały odcinek obserwowaliśmy desperackie próby zabicia Meruema i uniki przed jednym ciosem. Ale w jakim stylu! Inspirowana posągami buddy moc Netero była jednocześnie klasowa i efektowna. Czuć było potęgę, ale jeszcze bardziej widoczna była różnica siły. Meruemowi wystarczył jeden cios, aby pozbawić człowieka kończyny. Mimo to jednak Netero udało się osiągnąć cel i zabić króla mrówek. Nie potęgą wiary czy przyjaźni. Ukrytą w swoim ciele bombą nuklearną, którą aktywował tuż przed własną śmiercią. Walka efektowna, smutna i dająca do myślenia.
3. Gintama
Spoiler :
Kagura vs Abuto

Uwielbiam walki z Gintamy. Są zaprzeczeniem wszystkiego, czego nie trawię w pojedynkach z typowych shounenów. Szybkie, brutalne, każdy cios ma na celu zabicie przeciwnika. Nie ma tutaj wpatrywania się w rywala i krzyczenia nazw ataków. W gruncie rzeczy na tym miejscu mógłbym wstawić kilka pojedynków z Gintamy, ale ostatecznie zdecydowałem się na Kagura vs Abuto. Po pierwsze miała miejsce w mojej ulubionej sadze - Yoshiwarze. Po drugie dała mnóstwo rozwoju postaci. Poznaliśmy co naprawdę oznacza bycie Yato zarówno dla Kagury, jak i Abuto. Mogliśmy zobaczyć, ze mimo wszystko Shinpachi i Kagura są dla siebie bardzo ważni jako przyjaciele. Przede wszystkim zaś było wręcz esencją tych cech, za które cenię walki w Gintamie. I ten wspaniale pokazany szał bojowy rudej kosmitki. Miodzio!
2. Fate/Kaleid Liner Prisma Illya 2wei!
Spoiler :
Auguste, Luvia, Rin, Illya, Kuro i Miyu vs Bazett

Fate to dziwna franczyza mająca w swoim repertuarze naprawdę róznorodne tytuły. Od poważnego i głębokiego Zero, poprzez bardzo cisual novelkowy Stay Night aż po Illyę która jest dziwaczną wariacją w stylu magicznych dziewczynek na temat oryginalnej fabuły. O ile seria jest, niestety, przepełniona raczej niesmacznym fanserwisem to pokazuje swoje pazury w trakcie walk. Są brutalne i szalenie efektowne, mocno kontrastując tonem z obyczajowymi odcinkami serii. Jednak szczególnie zachwyciła mnie jedynie ta walka którą nominowałem (która popchnęła mnie też do stworzenia tej topki). Walka z Bazett, która jest bojowym typem maga używającym magii to wzmacniania swoich fizycznych ataków. Mój ulubiony typ maga, zwłaszcza jeśli walczy przeciwko bardziej tradycyjnym czarodziejom. W tej walce stawała przeciwko aż szóstce przeciwników i z każdym sobie poradziła brutalną siłą przełamując ich styl walki. Trzy odcinki brutalnej bijatyki wspomaganej czarami, zresztą w AMV widać mniej więcej jak to wyglądało. Tak powinny wyglądać walki w Fairy Tail po prawdzie. Co mi się podobało to także rozstrzygnięcie tej konfrontacji. Czarodziejki wygrały, ale tylko dzięki podstępowi i współpracy która nie było wyciągnięta z nikąd, a opierała się na zaklęciu zaprezentowanym szczegółowo kilka odcinków wcześniej. Jeśli jest jakiś powód do oglądania Illyi to jest to ta walka.
1. Mahou Shoujo Madoka Magica: Rebellion
Spoiler :
Mami Tomoe vs Homura Akemi

Tutaj nie musiałem wrzucać skrótów czy AMVek, cała walka idealnie zmieściła się w jednym filmiku. Oto przed państwem najlepszy przedstawiciel walk na pistolety w historii. Pomiędzy dwiema magicznymi dziewczynkami. W tej walce siadło wszystko - od muzyki i efektów wizualnych, poprzez choreografię (zobaczcie sobie wymianę strzałąw z odległości metra w 1:20!), świetne wykorzystanie mocy (zatrzymywania czasu oraz kontroli wstążek), na dialogach skończywszy. Tę walkę zawsze będę podawał ten przykład jak anime powinny robić pojedynki. Chyba, że zobaczę kiedyś coś lepszego na co mam serdeczną nadzieję.
Wyróżniam na razie: Tengen Toppa Gurren Lagann vs Antispiral (finałowa walka) - za skalę
Słomkowi Piraci vs Oars Jr. - za współpracę i pomysłowość obu walczących stron
Jotaro Kujo vs Dio Brando - za najlepszy kończący atak w historii popkultury

Jak mi się coś przypomni to pewnie dorzucę Big Grin . A Wy, moi drodzy Nakama? Jakie są wasze ulubione walki z anime?

[Obrazek: giphy.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.06.2017 19:47 przez Orzi.)
29.06.2017 22:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
KuroWolf Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 204
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Najlepsze walki w anime
Moje typy walk są bardzo zróżnicowane, od takich w którym 5 minut danego uniwersum trwa kilka odcinków, po bardzo szybkie. Najbardziej chyba zwracam uwagę na sposób rozegrania danej walki i czy przyjemnie się ją ogląda. Wiadomo, że oglądanie w kółko wymiany 2-3 ciosów w pojedynku jest niezbyt ciekawym widowiskiem. Bardzo lubię, jak zwycięzca charakteryzuje się sprytem, który pozwala mu wybrnąć z naprawdę ciężkich sytuacji. Poniżej wrzucam swoją szczęśliwą siódemkę walk, które zapadły mi szczególnie w pamięci. Walki w spoilerach i informacja dlatego akurat tą wybrałem z tego anime, dlatego aby nie psuć oglądania tym, co tych serii nie widzieli Smile Z góry ostrzegam, że bardzo kiepsko opisuje widziane przeze mnie walki, tak więc proszę o wyrozumiałość Big Grin

7. Noragami Aragoto
Spoiler :
https://www.youtube.com/watch?v=tgk4nHj2hY0
Z tej serii w pamięci zapisała mi się walka Bishamon z głównym bohaterem Yato, schemat walczących bogów, przesłanych osobistymi powodami. Każda ze stron obwinia się o nie wybaczalne czyny, ale czy słusznie ? Wystarczy obejrzeć i wszystko się wyjaśni
6. Fairy Tail
Spoiler :
https://www.youtube.com/watch?v=UJNPObqpTAs
Erza vs Minerva vs Kagura - chyba najlepsza walka trzech rywalek. Igrzyska, które mają wyłonić najlepszą Gildię Magów. Reprezentantka powracającego do starych czasów Fairy Tail vs reprezentantka gildii, która podczas nieobecności trzonu Fairy Tail zdominowała królestwo Sabertooth vs reprezentantka Gildii kobiecej, próbującej wspiąć się na szczyt - Mermaid Heel. Która zwycięży atakując przeciwniczkę, jednocześnie odpierając ataki drugiej ?
5. Shokugeki no Soma
Spoiler :
https://www.youtube.com/watch?v=toh9ttSFTIw
Ze "smacznego" anime zdecydowałem się na pojedynek Hayamy z Kurokibą. Warto doceniać pojedynki, w których nie chodzi o obicie twarzyczki drugiemu lub zabicie go. Pojedynek kulinarny podczas turnieju w dodatku dwóch specjalistów w swoich dziedzinach. Akira Hayama - mistrz przypraw oraz Ryo Kurokiba, który zdominował Owoce morza. Turniej o najlepszego kucharza wśród pierwszaków z liceum, w dodatku najlepszej kulinarnej szkoły w Japonii. Komu uda się dostać do finału ?
4. One Piece
Spoiler :
https://www.youtube.com/watch?v=Z_DL5lEvRqw
One Piece zawiera sobie masę ciekawych pojedynków, których nie można tak po prostu przeoczyć. Jednym z nich to walka Luffy vs Lucci. Chęć odzyskania przyjaciółki może odkryć niewiarygodny potencjał
3. Cowboy Bebop
Spoiler :
https://www.youtube.com/watch?v=ZgQKVKT3RpU
Klasyczna seria, klasyczna walka finałowa. Byli przyjaciele, teraz najwięksi wrogowie. Miecz vs Pistolet. Rezultat walki tworzy genialny koniec serii.
2. Bleach
Spoiler :
https://www.youtube.com/watch?v=9EAXxWnO6m4&t=19s
Kolejny "tasiemiec", w których można znaleźć od groma pojedynków przekraczających oczekiwania widza. W tym przypadku zdecydowałem się na walkę Aizen vs Shinigami. Dominacja jednej ze stron oraz bezsilność drugiej tworzy potwora, którego pokonanie wydaje się niemożliwym.
1. Dragon Ball Z/Kai
Spoiler :
https://www.youtube.com/watch?v=4168CwVgYV0
Witam w swoim uniwersum, wszystkie części chyba znam na pamięć, z wyjątkiem DB super, które dopiero się rozkręca. Od dziecka kiedy zobaczyłem pojedynek pomiędzy C17 a Piccolo, wiedziałem, że utkwi mi w pamięci na długi czas. Tak się stało i uważam to za jeden z najlepszych pojedynków serii. W tym anime większość walk bije na głowę miejsca od 2 do 7, ale nie chciałem się ograniczać do jednego anime xd Nie wiem czemu tak kocham całą serię

Co do wyróżnień to z mojej strony zasługują na nie pojedynki Saitamy z serii One Punch Man, ze względu na siłę bohatera oraz walki Shikamaru z Naruto, za zmysł stratego i setki jego przemyśleń podczas swoich walk.

Chciałem podkreślić, że wielu serii jeszcze nie oglądałem(Gintama, JoJo), stąd też ich brak na tej liście Wink

[Obrazek: 5nIGWQ4.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.06.2017 00:12 przez KuroWolf.)
30.06.2017 00:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
epidemia aids Offline
Член Стекловаты
Pirat

*
Liczba postów: 100
Nie chcę mi się wymyślać i rozpisywać, więc tylko wspomnę o pojedynku, który musi się pojawić na pierwszej stronie w takim temacie, więc równie dobrze ja go mogę dodać.

Otóż tak, chyba można powiedzieć, że najlepsza walka zrealizowana w anime, gdzie postacie posługują się bronią białą, to ta z filmu Sword of the Stranger.
Spoiler :

Oczywiście porównywanie sceny z filmu, który miał się wyróżniać jakością do bitew z różnych tasiemców lub serii wielosezonowych to słaby pomysł, więc może to dobrze, że ta walka nie została podana jako ulubiona już na początku tematu Tongue
Jak ktoś zna, to po co mam się rozpisywać, gdy wszystko zostało idealnie uchwycone w animacji, a jak ktoś dotąd nie widział tego filmu, to raczej powinien go obejrzeć zamiast oglądać krótkie wycinki na yt. Tyle.
A skoro już wysyłam tego posta, to... World Trigger \o/
Spoiler :
Chociaż, no, wiadomo że anime zostało zrujnowane przez TOEI. Ale najlepszym elementem w WT jest to, że Rank Wars to bitwy drużynowe, gdzie różne klasy postaci mają okazje do wykazania się. I nie ma absolutnie żadnych asspulli w tych bitwach.
Mieliśmy okazję zobaczyć walki między składami z rangi B. Z jednej strony to minus, bo składy na poziomie A uzyskują nowe triggery i modyfikacje do używania w akcji, ale z drugiej strony u słabszych składów można oczekiwać niespodziewanych zagrań w większym zagęszczeniu i także błędów mieszających zamiary bohaterów.
No i tu nie byłem pewien, którą bitwę wybrać. Murakami/Nasu ma najlepszy pojedynek w serii między asami swych drużyn i to jest fajny moment, ale ciekawsze jednak wydaje się bitwa, gdzie autor wepchnął cztery różne drużyny, co pewnie wymagało wiele kombinowania, by dotrzeć z nią do atrakcyjnego rezultatu. Poza tym jest (God) Azuma, a Osamu musi przełknąć gorycz porażki, a to też spoko.

World Trigger nie ma zbyt dużo dobrze zrobionych amv ; <
Pewnie jeszcze wrócę do tego tematu, bo interesujące, że z już podanych serii wybierałbym raczej inne walki, a też należałoby pewnie jeszcze dodać coś choćby z Samurai Champloo, ale dawno tego nie oglądałem, więc już nie bardzo pamiętam, co można by wyróżnić.

[Obrazek: TC4JuRs.jpg]
30.06.2017 01:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,667
Poziom ostrzeżeń: 10%
KuroWolf napisał(a):Warto doceniać pojedynki, w których nie chodzi o obicie twarzyczki drugiemu lub zabicie go.

A i owszem,, takie pojedynki jak najbardziej cenię, tylko chyba żaden nie zrobił na mnie aż takiego wrażenia, aby,m umieścił go w topce. Gdybym samemu miał wybierać coś z Soumy to pewnie zdecydowałbym się na Megumi/Soma vs Shinomiya. Piękny przykład tego, gdy przegrany okazuje się zwycięzcą.

KuroWolf napisał(a):Cowboy Bebop. Klasyczna seria, klasyczna walka finałowa. Byli przyjaciele, teraz najwięksi wrogowie. Miecz vs Pistolet. Rezultat walki tworzy genialny koniec serii.

Też myślałem o tej walce, ale jednak doszedłem do wniosku że ważniejsze były czynniki zewnętrzne jak relacja Viciousa i Spike'a niż walka jako taka. Niemniej jednak dobry wybór.

epidemia aids napisał(a):Oczywiście porównywanie sceny z filmu, który miał się wyróżniać jakością do bitew z różnych tasiemców lub serii wielosezonowych to słaby pomysł, więc może to dobrze, że ta walka nie została podana jako ulubiona już na początku tematu

Akurat moje TOP1 to też jest walka z kinówki, więc wiem o czym mówisz Smile . Podany przez Ciebie pojedynek jest naprawdę wspaniały, mówię to nie oglądając pełnego filmu. Kiedyś trzeba będzie nadrobić.

epidemia aids napisał(a):Chociaż, no, wiadomo że anime zostało zrujnowane przez TOEI.

Z tej AMVki wygląda wręcz zaskakująco dobrze jak na Toei. Również nie zna oryginału, ale tempo, seria szybkich pojedynków 1v1 i snajperzy zdejmujący nieświadome cele - naprawdę wygląda to dobrze. Chociaż w anime musiało być milion przedłuzania i innych toei przeszkadzajek.

[Obrazek: giphy.gif]
30.06.2017 22:26
Kotu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 410
Poziom ostrzeżeń: 5%
Raczej moimi typami nikogo nie zaskocze, bo to tak mainstreamowe anime, że aż wstyd podawać Tongue

1. Dragon Ball Z
Spoiler :

Nie było to moje pierwsze anime(były yatamany i inne tym podobne na Poloni 1), ale najbardziej mi zapadło w pamięć i nawet po latach, jak obejrzałem DB Kai to miałem te same emocje jak przy pierwszym razie. To chyba najbardziej epicka walka w uniwersum DB, zaraz za tą walką jeszcze była ta z Cellem vs Gohan
2. Bleach
Spoiler :

W tym tasiemcu aż roiło się od potyczek, ale moimi ulubionymi były te, w których brał udział Zaraki Kenpachi, bo jak dla mnie, to była najbarwniejsza i najlepsza postać w tym anime, no i walka z Ichigo też była niczego sobie
3. Akira
Spoiler :

Prawdopodobnie moje pierwsze anime w życiu, w którym rozmach walki i ogólnie mroczna fabuła, pobudziły u mnie uwielbienie do tego typu filmów.
Jest jeszcze sporo tego, ale na razie poprzestanę na tych 3 ;P

[Obrazek: 205ee7p.png]
30.06.2017 23:51
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,867
Z tych co Orzi wymienił to walka z TTGL i HxH, do tego wymieniona przez Kuro walka z Luccim.

Na mnie ogroooomne wrażenie zrobiła walka z Tokyo Ghoul na koniec pierwszego sezonu
Spoiler :

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.07.2017 19:11 przez okiren.)
01.07.2017 19:11
Oshhe Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 203
Walki które mi się podobały i które lubię:

-HxH
Spoiler :
Gon Freecss vs Neferpitou
Prawdziwe ciary, świetnia muzyka oddająca rozpacz, przerażenie, nienawiść. Wykorzystanie mocy ponad limit i konsekwencje tych decyzji.

-Boku no Hero Academia
Spoiler :
Deku vs Todoroki
Najbardziej lubię kwestię wizualną, szybkie bezpośrednie starcie i prezenter który komentuje wszystko xD
I finałowy hit <3 tak się kończy pojedynek.

- Fullmetal Alchemist Brotherhood
Spoiler :
Greed vs Wrath
Wrath był jedną z niewielu postaci w jakimkolwiek anime który powodował u mnie dreszcze a wszystko dzięki tej walce, prawdziwy potwór w ludzkiej skórze, choć ta scena w pewnym momencie przypomina bardziej rzeź to naprawdę świetna walka

Mały edit:

-Naruto
Spoiler :
Naruto i paczka vs Zabuza & Haku
To były czasy kiedy Sasek jeszcze nie był tak irytujący, świetna walka sporo felsów <3 i Naruto nie miał miliona rasenganów Big Grin

[Obrazek: GkogmXw.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.07.2017 23:08 przez Oshhe. Powód: Poprawiona ortografia)
01.07.2017 20:20
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,867
Zastanawiałam się nad daniem tej Midoriya vs Todoroki, ale stwierdziłam, że ostatecznie nie kocham jej tak bardzo jako walki, co za feelsy Wink

Chociaż w sumie po co się tak ograniczać xD

Oooo tak, walka z Zabuzą i Haku Heart

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
01.07.2017 21:16
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama