Aktualny czas: 22.11.2017, 09:12 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Nakamowi mikołaje?
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,441
Poziom ostrzeżeń: 5%
Nakamowi mikołaje?
Edit 2017

Lista:

1. Rudzish
2. Orzi
3. PaxRimi
4. Ena
5. Eikichi
6. Filemon
6. Fuszioms
8. Chlor
9. Oshhe
10. Uisper
11. Eyekiss
12. Biri
13. Kassztan
14. Nami
15. Rika
16. Komimasa
17. Szczery

Edit 2016

1. Chlor
2. Hejs
3. Rika
4. Gittarackur
5. Chisu
6. Murgrabia
7. Orzi
8. Slawo89
9. Rudzish
10. Wochu
11. Ena
12. Eyekiss
13. Komimasa
14. Uisper
15. Adrastea
16. Filemon
17. Biri

Tak wygląda lista na mikołajki 2016. Podobna zaraz znajdzie się w pierwszym poście.
Ponieważ czas nas trochę goni zgłoszenia przyjmujemy jeszcze tylko przez tydzień. Czyli do 20 listopada włącznie. Śmiało, zapraszamy do wspólnej zabawy.

Edit 2015

Osoby z nieparzystym numerem PW do Komiego, z parzystym do Eikichiego.

Kwota: około 25 zł

W razie pytań, co do listy życzeń czy coś danej osoby piszcie do mikołaja organizatora, od którego otrzymaliście PW.

Lista nakamowych mikołajków:

1. Syrenka
2. Chlor
3. Filemon
4. Uisper
5. Ena
6. Chisu
7. Slawo89
8. PaxRimi
9. Fuszioms
10. Rika
11. Rudzish
12. Orzi
13. Nam
14. Hejs
15. Taboretto
16. Hotarubi
17. Wochu
18. kassztan
19. adrastea
20. Gittaracur
21. Sowa
22. Komimasa
23. Eyekiss
24. Redrey
25. Mononoke

Słuchajcie, co uważacie o tym, by zorganizować akcję "obdaruj, by samemu zostać obdarowanym". Zbliżają się święta i miło jest dostać jakiś prezent, choćby upominek, nic wielkiego. Czy nie sądzicie, że fajnie byłoby coś dostać od nakamy? Pewnie, samemu można sobie coś kupić i wtedy mamy pewność, że są to pieniądze dobrze wydane, ale czy to wtedy to samo, jak dostać prezent od kogoś?

Każda zainteresowana osoba wpisuje się na listę "nakamowych mikołajów", której zadaniem będzie sprawić komuś z innych nakamowych mikołajów prezent. Oczywiście to kogo dana osoba obdaruje będzie losowe, specjalnie po to, by pogłębić więzi między całą nakamą. Aż do momentu przyjścia prezentu będzie owiane to tajemnicą. Dopiero przy prezencie dajecie karteczkę z nickiem, bo po imionach może ktoś nie wiedziećxd

Każdy taki mikołaj wysyła organizacji eventu listę około 10 rzeczy (może nie musi), które chciałaby mieć oraz podaje swój adres. Dzięki temu mamy pewność, że to co kupimy jest na pewno czymś, co dana osoba chce miećSmile
Ważne by wartość tych upominków nie przekraczała danej, ustalonej sumy i my te listy będziemy podawać do mikołajów. Oczywiście mile widziane uwzględnienie także tańszych rzeczy, co by nakama z uboższym portfelem też mogła się dołączyć. Nie zostaje bowiem narzucone, że trzeba kupić prezent za "x" pieniędzy. Każdy kupuje według zawartości swojego portfela. Wiadomo, że się może trafić w takim wypadku sytuacja, że ktoś wyda powiedzmy 40 zł, bo np jest hojniejszy (tudzież koszty wysyłki) a dostanie coś za powiedzmy 12zł, ale chyba takimi materialistami to nie jesteśmyxd
Warunek jest jeden, osoba, która się zgłasza musi się z tego wywiązać. Dostaje listę życzeń danej osoby, kupuje coś i to wysyła na podany adres. Nie może być sytuacji, że ktoś jej wyśle prezent, a inna osoba zostanie bez prezentu, to chyba oczywiste.

Myślę, że sama idea jest dobra. Każdy kto coś kupi zostanie obdarowany ale nie przez siebie samego tylko kogoś innego, kogoś z nakamy. To ostatni dzwonek, by takie coś przeprowadzić, bo zaraz zacznie się gorączka świątxd Co wy na to?

Kwestie do uzgodnienia:
- Czy w ogóle chcemy coś takiego.
- Lista życzeń (ile i czy w temacie czy na PW, wydaje mi się, że lepiej PW)
- Maksymalna wysokość stawki i tu też wydaje mi się, że 25zł to jest w sam raz.
- Uzgodnienie jednej formy wysyłki - tutaj proponowałbym paczkomaty, bo taniej.
- Inne?

Lista Mikołajów:
1. Komi
2. Eikiczi
3. Grabka
4. Kasztan
5. Adra
6. Taboret
7. Yoh
8. Orzi
9. Chlor
10.Xaton
11.Rika
12. SLAWO89
13. PaxRimi
14. Fuszioms
15. Oczko
16. Hotarubi
17. Ena
18. Gociak
19. Okiren
20. Chisu
21. Wochu
22. Fairi

"Jako datę zgłaszania się chętnych do zabawy ustala się:
4.12.2014
Okres między 4-7 grudnia ustala się jako okres w którym zgłoszeni będą proszeni o wysłanie mnie lub Komiemu listy sugestii, adresu zamieszkania lub danych potrzebnych do wysłania podarunku na paczkomat.
do 10 grudnia wszyscy zgłoszeni dostaną PW z danymi osoby, której mają być Mikołajem.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2017 13:00 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
26.11.2014 21:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,004
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Nakamowi mikołaje?
Ja się mogę zgłosić, pomysł mi się podoba. 25 zeta wydać na nakamę to serio przyjemność.
1- jak wyżej
2- PW lepiej
3- jak wyżej
4- Nigdy z tego nie korzystałem, ktoś mi powie ocb, albo się dowiem i nie ma problemu, o ile taki paczkomat znajdę w kato.
5- Na razie nie mam pytań

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
26.11.2014 22:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,496
Ja się piszę o/ Fajna sprawa, od liceum chyba nie brałam w czymś takim udziału. Z tym że u mnie jako forma wysyłki w grę wchodzi jedynie poczta i to jak kogoś wykorzystam do tego niecnie Tongue Sorry, najbliższy paczkomat jest w... no, na pewno w Rzeszowie, bliżej nie wiem, ale w najbliższych trzech miastach, czyli tak do ok. 40 km ich nie ma.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
26.11.2014 22:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,546
Fajna sprawa, ale żeby nie stawiać nikogo przed sytuacją typu "wysłałem komuś prezent, a nic nie dostałem", ograniczyłbym to do osób w miarę zaufanych, np. mających 250 postów na koncie i przynajmniej roczny staż na forum.

No i może obeszłoby się bez listy życzeń. Jakoś głupio narzucać komuś, co chce się dostać ;P

25 złociszy wydaje się spoko.

[Obrazek: Sygnatura.png]
26.11.2014 22:16
kassztan Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 168
Ja również uważam że to wspaniały pomysł! Big Grin
Lista lepiej na PW :>
Stawka pasuje, ale wiadomo że każdy robi jak woli i dobry prezent nie musi nic kosztować Big Grin
Ale oczywiście trzeba uwzględnić polską pocztę więc taka przesyłka na czas na 100% nie będzie xD nie wiem jak w przypadku tych paczkomatów.

Dinkalu dinkala kasztan to czym jestem ja. Dinkala dinkalu ostry kasztan gra jak z nut.
26.11.2014 22:17
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Ale z drugiej strony nie wszyscy znamy się na tyle, by wyczuć inną osobę. A nuż ktoś wyśle komuś kota w worku, gdy ten jest uczulony na sierść Tongue Lista życzeń nie jest złym pomysłem. Z jej wymyśleniem może być gorzej, ale ułatwiłoby to namysły nad prezentem dla kupującego.

26.11.2014 22:19
kassztan Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 168
Lista życzeń dobra, bo nie zawsze muszą to być drogie prezenty :> np. jak ktoś zbiera jakieś drobiazgi to może to napisać. Zawsze to jakaś inspiracja do takiego podarunku Big Grin

Dinkalu dinkala kasztan to czym jestem ja. Dinkala dinkalu ostry kasztan gra jak z nut.
26.11.2014 22:23
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,144
Jakby byl prezent niespodzianka to bym sie zglosila.
Lista zyczen nigdy mi sie nie podobala xp

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
26.11.2014 22:24
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,546
Zawsze można podpytać osoby lepiej znające obdarowywanego. Ale spierać się nie będę i jeśli będę brał udział, to się dostosuję ;P

[Obrazek: Sygnatura.png]
26.11.2014 22:24
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Zawsze na liście może ktoś zostawić punkt "niespodzianka". Moim zdaniem danie wskazówek dającym nie ogranicza możliwości bycia zaskoczonym. Niespodzianka, rękodzieło, wyklejanka Tongue, jakieś bardzo ogólne określenie czegoś, czym ktoś się interesuje, czy chciałby. Jeżeli ktoś chce być zaskoczonym tak całkiem całkiem, to przecież może to napisać na swojej "liście życzeń", nie widzę przeciwwskazań. Ja tam zawsze miałam problemy z prezentami dla innych, nawet dla brata czy rodziców i każda podpowiedź, świadoma lub nie, była dla mnie cenna.

26.11.2014 22:28
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama