Aktualny czas: 21.11.2017, 00:59 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nanatsu no Taizai [manga]
Autor Wiadomość
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,873
Poziom ostrzeżeń: 0%
Nanatsu no Taizai [manga]
Skoro grupa fanów już tak się powiększyła to zakładam osobny temat ;3

„Siedem Grzechów Głównych” to grupka podstępnych rycerzy, którzy spiskowali by obalić królestwo Britannii – mówi się, że zostali zlikwidowani przez Świętych Rycerzy, choć niektórzy ludzie twierdzą, że wciąż żyją.
Elizabeth, adoptowana córka króla Bartra władcy Liones poszukuje tytułowych Siedmiu Grzechów, by pomogli jej w rozprawieniu się z korupcją w szeregach Świętych Rycerzy, którzy nadużywają swoich przywilejów.

Nie będę się rozpisywać o charakterystyce poszczególnych postaci, bo najlepiej samemu przeczytać/obejrzeć jakie relacje dane postacie tworzą.

Elizabeth [Trzecia Księżniczka Królestwa Liones]
[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej_4.png]
Elizabeth Liones to trzecia księżniczka Królestwa Liones i adoptowana córka króla, naprawdę pochodzi z Danafor. Przyłączyła się do Meliodasa i razem z nim chce odnaleźć Siedem Grzechów Głównych. Pracuje jako kelnerka w barze "Pod Kapeluszem Dzika". Jest zaraz obok Meliodasa główną postacią, wokół której rozgrywa się cała historia.

Przedstawienie grzechów w kolejności pojawiania się:
Spoiler :
Meliodas [Smoczy Grzech Gniewu]
[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej_5.png][Obrazek: 120?cb=20140720211840&path-prefix=pl]
Meliodas to kapitan Siedmiu Grzechów Głównych i Grzech Gniewu, którego symbolem jest Smok. Jest właścicielem baru "Pod Kapeluszem Dzika". Jest także głównym protagonistą w Nanatsu no Taizai.
Jego umiejętnością jest "Całkowita Kontra", dzięki której może odbić każdy atak magiczny i skierować go ze zwiększoną siłą w stronę przeciwnika. Do tego jest wspaniałym szermierzem. Posiada również demoniczną moc, która objawia się czarnymi tęczówkami oraz znakiem na czole. Nie wiadomo jak posiadł tą moc.
Jego świętym skarbem jest Demoniczny Miecz, Lostvayne.
Aktualny poziom mocy: 3370

Diane [Wężowy Grzech Zazdrości]
[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej_5.png][Obrazek: 120?cb=20150216194835&path-prefix=pl]
Diane jest członkinią Siedmiu Grzechów Głównych i Grzechem Zazdrości, którego symbolem jest Wąż. Jest członkiem Klanu Gigantów, dlatego jest znacznie większa niż zwykli ludzie i pozostałe Grzechy. Jednak Diane została oddzielona od Klanu Gigantów z nieznanych przyczyn.
Jako gigant oprócz wielkiej wytrzymałości, rozmiarów i siły posiada również umiejętność panowania nad żywiołem ziemi.
Jej święty skarb to Gideon, ogromny młot bojowy.
Aktualny poziom mocy: 3250

Ban [Lisi Grzech Chciwości]
[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej_5.png][Obrazek: 120?cb=20140801174512&path-prefix=pl]
Ban jest członkiem Siedmiu Śmiertelnych Grzechów i Grzechem Chciwości, którego symbolem jest Lis. Po rozpadzie grupy, początkowo był więziony w Lochu Baste, przed ucieczką, dowidział się, że Meliodas wciąż żyje i przyłączył się do swojego kapitana, by razem z nim wyruszyć w podróż, aby odnaleźć inne Grzechy.
Ban z racji swojej chciwości posiada umiejętności mogące ukraść na pewien czas siłę, zręczność oraz wytrzymałość przeciwnika i w ten sposób zyskując na sile. Jakby tego było mało jest nieśmiertelny dzięki pewnemu zajściu...
Jego świętym skarbem jest Courechouse, trzyczęściowe nunchaku.
Aktualny poziom mocy: 3220

King [Niedźwiedzi Grzech Lenistwa]
[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej_5.png][Obrazek: 120?cb=20150216195139&path-prefix=pl]
King jest członkiem Siedmiu Grzechów Głównych i Grzechem Lenistwa, którego symbolem jest Niedźwiedź. Jest panem Czarnego Ogara, Oslow. Prawdziwe imię Kinga to Król Wróżek Harlequin, chronił Las Króla Wróżek i jego mieszkańców.
Jako król wróżek posiada on największą siłę i szybkość ze wszystkich wróżek oraz zdolność latania.
Jednak jeżeli chodzi o siłę fizyczną jest on niesamowicie... słaby. Jednakże jego najmocniejszą cechą jest mistrzowskie opanowanie swojego świętego skarbu Duchowej Włóczni Chastiefol, która jest najbardziej wszechstronną bronią ze wszystkich świętych skarbów.
Aktualny poziom mocy: 4190

Gowther [Kozi Grzech Żądzy]
[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej_5.png][Obrazek: 120?cb=20140801181811&path-prefix=pl]
Gowther jest członkiem Siedmiu Grzechów Głównych i Grzechem Żądzy, którego symbolem jest Kozioł. Ma trudności z wyrażaniem własnych uczuć i okazywaniu emocji.
Jest chyba najbardziej tajemniczym członkiem Siedmiu Grzechów.
Jego główną umiejętnością jest wpływanie na umysły innych istot. Może dowolnie zmieniać wspomnienia i tworzyć iluzje. Do tego dzięki "magicznemu oku" może z łatwością ocenić poziom mocy przeciwnika.
Jego ciało może wytrzymać duże obrażenia co może być związane z tym kim tak naprawdę jest Gowther.
Świętym skarbem jest Herritt, podwójny łuk.
Aktualny poziom mocy: 3100

Merlin [Dziczy Grzech Nieumiarkowania]
[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej_5.png][Obrazek: 120?cb=20150216195357&path-prefix=pl]
Merlin jest członkinią Siedmiu Śmiertelnych Grzechów i grzechem Nieumiarkowania, którego symbolem jest Dzik. (Dopóki nie dowiemy się jaką zbrodnie popełniła, będę "Obżarstwo" traktował jako "Nieumiarkowanie"). Była uważana za największego maga w Britannii.
Ma największy potencjał magiczny z całej siódemki. Potrafi wszystko to co potrafi "klasyczny" mag na poziomie mistrzowskim.
Jej świętym skarbem jest Poranna Gwiazda Aldana.
Aktualny poziom mocy: 4710

Escanor [Lwi Grzech Pychy]
[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej_5.png][Obrazek: 120?cb=20150216195527&path-prefix=pl]
Escanor (エスカノール; Esukanōru) jest członkiem Siedmiu Śmiertelnych Grzechów, noszącym tytuł Grzechu Pychy, którego symbolem jest Lew. W przeszłości, był także Świętym Rycerzem rangi Diamentowej.
Na tą chwilę niewiele o nim wiadomo.
Jedyne co można powiedzieć o jego umiejętnościach bojowych jest to, że jego moc zmienia się wraz z porą dnia.
Możliwe, że jego świętym skarbem jest ogromny Boski Topór Rhitta.
Aktualny poziom mocy: [brak danych]
Co sądzicie o koncepcji mangi?
Jakie są wasze ulubione postacie?
Jakieś Kto jest największym koksem?

Ankietę o grzechach dodam jak coś więcej się dowiemy o ostatnim z nich (pewnie po tych "wampirzych" przygodach) ;3

Myślę, że ten koleś w masce to ostatni z nich ;3

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.06.2016 02:15 przez Hejs. Powód: Nowe informacje)
24.03.2015 14:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,430
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Nanatsu no taizai
Czytam i polecam każdemu o/

Czasem wydarzenia są dla mnie nielogiczne, czasem coś wydaje mi się zrobione na siłę. Ale manga mnie po porostu oczarowała i po prostu pragnę wiedzieć co będzie dalej, nie zważając na nic Heart

Jak zobaczyłam Dziesięć Przykazań i okazało się, że to nie Hendrickson był tym złym. Ach, ach, ach! Jestem tak ciekawa, jak to wszystko potoczy się dalej. Jakie są przykazania, jaki związek ma to z Meliodasem. Umrę w oczekiwaniu...

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.09.2015 02:11 przez okiren.)
24.03.2015 15:21
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,003
RE: [Spoiler] Nanatsu no taizai
Mi Nanatsu zastąpiło w 100% Naruto, podoba mi się dosłownie wszystko no i jest tam jeszcze King, który zaszczytnie dołącza do moich ulubionych fikcyjnych postaci.

Anime fajoskie, ale za szybko leci i z tego co słyszałem nie pokazuje wszystkiego, zdecydowania polecam mangę.

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
24.03.2015 16:25
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
Nanatsu no Taizai Heart
ja uwielbiam, ale to raczej większość zauważyła, niby shonen jak shonen, ale ma w sobie jakąś magię i jeśli chodzi o postacie grzechów to póki co nie ma wsród nich postaci której bym nie lubiła, choć chyba Diane jest dla mnie w ścisłej czołówce razem z Gowther, Banem i Kingiem ^^

Koncepcja mangi bardzo mi się podoba, rycerze itd. do tego różne rasy, historie jak dla mnie super.

No i nigdy nie zapomnę sceny przywitania Meliodasa z Banem XD to było piękne Big Grin

Nie do końca rozumiem co masz na myśli mówiąc koleś w masce, chodzi o Sleder'a?

Edit. oczywiście jestem na bieżąco i z mangą i anime. Wiadomo, że manga wygrywa, choć poznanie Gowther bardziej podobało mi się w anime niż mandze Tongue

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2015 16:29 przez Hotarubi.)
24.03.2015 16:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Jeśli o ostatni grzech chodzi~

Wydaje mi się, że to może być on:
[Obrazek: zwgTo74s.jpg]

Wiadomo, że te podobizny z listów gończych są lekko oszukańcze~

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.09.2015 02:12 przez okiren. Powód: Poprawiona ortografia)
24.03.2015 16:55
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,873
RE: Nanatsu no Taizai
Bo to jest on, nawet nazwany jest z imienia z tego co wiem XD
Ale koleś w masce może być Escanorem ;3 Chociaż pewnie nim nie jest XD

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2015 17:22 przez Ponury.)
24.03.2015 17:04
Bananowy Niedostępny
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 196
RE: Nanatsu no Taizai
To jest on. Tylko jak na razie pokazał się w rozdziałach specjalnych o wąpierzach. Na redhawkscans są już dwa Big Grin nie mogę się już doczekać grubego Bana i Escanora w wersji 12:00 pm Big Grin
Mi za to bardzo podoba umiejscowienie NnT w świecie legend arturiańskich. Do tego dołożenie tych wszystkich ras i otoczki fantasy, świetne Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2015 17:17 przez Bananowy.)
24.03.2015 17:16
Filemon Online

Łowca Piratów

*
RE: [Spoiler] Nanatsu no Taizai
Tak, klany są świetne~ Nic o nich nie wiadomo, zagubiły się gdzieś w otchłani czasu. Mam nadzieję, że zostanę bliżej przedstawione w dalszej części historii ;3

24.03.2015 17:26
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,543
Pokochałem tę serię już po lekturze one-shota zarysowującego fabułę. Wspaniały klimat arturiańskich legend i opowieści fantasy, a do tego galeria naprawdę ciekawych postaci. Seria, którą mógłbym polecić chyba każdemu, nawet osobie nie przepadającej za komiksem japońskim.

Fabuła opierająca się na idei zjednoczenia oddziału Grzechów bardzo przypadła mi do gustu. Może i trochę za szybko się rozwija, ale nie ma na co narzekać. Większość głównych bohaterów stanowią postacie, które z założenia związane są już ze sobą określonymi więziami, więc nie ma co liczyć na ich kreowanie, jak to zwykle ma miejsce w tego typu shounenach. Świetnym pomysłem jest wydawanie historii pobocznych w postaci dodatkowych rozdziałów, dzięki czemu bez konieczności naciągania historii możemy poznać losy bohaterów sprzed zjednoczenia drużyny oraz uroki jej życia codziennego.

Moją ulubioną postacią jest zdecydowanie Ban. Chciwy drań, który dba głównie o własny interes. Lubię takich bohaterów. Z pozostałej szóstki najbardziej wyczekuję historii grzechów Diane i Merlin. Jestem ciekaw, co zrobiły, że otrzymały miana Zazdrości i Nieumiarkowania.

Kreska, choć na pierwszy rzut oka może odrzucać archaicznym stylem, jako całość prezentuje się wspaniale. Na kartach komiksu nie jest sterylnie, ale nie panuje tam też chaos. Jest w sam raz. Okazjonalnie zdarzą się rastry przywodzące na myśl mangi shoujo (kwiatki, gwiazdki, serduszka), ale nie jest to często spotykane, a autor dzięki temu nie musi zostawiać białych teł.

W skrócie: uwielbiam i nie mogę się doczekać nowych rozdziałów :]

E: Była prośba o ukrywanie spoilerów, więc usuwam "[Spoiler]" z nazwy wątku.

[Obrazek: Sygnatura.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.03.2015 18:03 przez Hejs. Powód: Nowe informacje)
24.03.2015 17:53
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Też uwielbiam tą mangę. Rozwaliło mnie zakończenie najnowszego chapka. Jestem ciekaw jak to rozwiążą Tongue

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
24.03.2015 18:29
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama