Aktualny czas: 18.11.2017, 06:37 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 
Nasi ulubieni złoczyńcy
Autor Wiadomość
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,663
Poziom ostrzeżeń: 10%
Nasi ulubieni złoczyńcy
Dobra historia nie może obejść się bez dobrego złoczyńcy. Można debatować nad tym, czy to zdanie jest prawdą, jednakże dobry antagonista na pewno dodaje kolorytu opowiadanej historii. Wzbudza emocje, od nienawiści, poprzez współczucie, aż po niemy podziw. W tym temacie możemy podzielić się z resztą forumowiczów tym, kim są nasi ulubieni złoczyńcy z popkultury. Z jakich historii pochodzą i czym nas tak ujęli. Osobiści przyjąłem formę TOP5, ale każdy z Was może dowolnie wybrać ilu i na jakich zasadach wybierze swoich ulubionych złoczyńców. Ważne tylko, aby pasowali do definicji, czyli "Złoczyńca – w utworach fabularnych negatywna postać będąca uosobieniem zła (czyniąca zło).". Poukrywałem moje postaci w spoilery, jako że niektóre z nich mogłyby zdradzić fabułę nieznającym omawianego dzieła. No to jedziemy!

1: Mahou Shoujo Madoka Magica (anime)
Spoiler :
Kyuubey

[Obrazek: tumblr_inline_oclgmreSCo1unebwx_500.gif]

"Tak więc jeśli kiedyś uznasz, że dobrze byłoby umrzeć dla dobra wszechświata, daj mi znać. Będę czekał."

Pierwsze miejsce na mojej liście złych trafia do tej oto niepozornej, uroczej istotki. Kyuubey wygląda jak typowy zwierzęcy towarzysz magicznych dziewczyn, jak to w wielu seriach tego rodzaju bywa. Ba, nawet obdarowuje dziewczynki super mocami i spełnia ich życzenia, aby razem mogli uratować świat. Tylko że w tym wszystkim jest mały haczyk, kto oglądał ten wie, a wybrany przeze mnie cytat dobrze to oddaje. Kyuubey jest o tyle fascynujący, że trudno go nazwać do końca złym. Wszystkie jego akcje podejmowane są w celu większego dobra. Sam zaś nie odczuwa żadnych emocji, więc nie można go posądzać o jakiekolwiek nikczemne intencje. Nigdy też nie skłamał swoim podopiecznym, czasami zdarzy mu się jedynie nie wspomnieć o pewnych faktach, jeśli nie spyta się go bezpośrednio. Lecz mimo to stał się jedną najbardziej znienawidzonych lub uwielbianych postaci w popkulturze. Nietrudno się domyślić po której stronie ja stoję.
2: JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (anime)
Spoiler :
Yoshikage Kira

[Obrazek: 1.jpg]

"Pragnę jedynie spokojnego życia. Po prostu w mojej naturze leży zabijać."

JoJo ma w swoim arsenale wielu charyzmatycznych złoczyńców. Nieważne, czy Araki tworzy stereotypowego maniaka jak Dio Brando, czy człowieka po prostu chcącego szczęścia dla swojego kraju Ci antagoniści są świetnie napisani i mają nieodparty urok. Jednak moim absolutnym ulubieńcem jest Yoshikage Kira. Na pierwszy rzut oka zwyczajny obywatel - cichy, spokojny, dbający o zdrowie,, nie chcący zwracać na siebie niepotrzebnej uwagi. W tym obrazie jest tylko jedna rysa - jedynym co sprawia Kirze radość jest mordowanie kobiet i, hmmm, krótkotrwałe związki z ich odciętymi dłońmi. Każdy ma swój fetysz. Właśnie ten konsekwentny kontrast wewnątrz charakteru Yoshikage, a także jego nietypowe nawyki czynią go tak fascynującym.
3: Monogatari Series 2nd Season (anime)
Spoiler :
Sengoku Nadeko

[Obrazek: Cj9YhFJUgAAbd-z.jpg]

"Nie zakładaj, że ciche dzieci naprawdę są ciche."

Gdy pojawiła się po raz pierwszy w Bakemonogatari nie polubiłem jej. Ot, kolejna dziewczynka do haremu Araragiego, wypełniająca niszę uroczej introwertyczki. To jednak w jaki sposób rozwinął się jej charakter w drugim sezonie absolutnie mnie kupiło. A może lepszym określeniem byłoby "od której strony poznaliśmy jej charakter"? W każdym razie twórcom udało się zrobić z Nadeko to, co większość autorów robi bardzo źle. Udało się im stworzyć przekonujące dziecko-antagonistę. Zazwyczaj dzieciaki postawione w roli złoczyńców wpadają w dwie pułapki - są albo czymś zupełnie innym potworem czy dorosłym, zamkniętym w ciele dziecka i nie zachowującym się zupełnie jak przystało na swój wiek. Lub po prostu twórca stara się znaleźć milion wytłumaczeń dlaczego niewinny dzieciaczek stał się zły, od tragicznego dzieciństwa zacząwszy na manipulacji skończywszy. Nadeko udało się uniknąć obu tych tropów. Dodatkowo ma fascynujący, głęboki charakter dekonstruujący w pewnym sensie popularny w anime motyw. W przeciągu drugiej serii udało jej się wskoczyć prawie na szczyt moich ulubionych postaci z Monogatari.
4: Borderlands 2 (gra)
Spoiler :
Handsome Jack

[Obrazek: a3a612f3443927115d8b69758d459fdf.jpg]

""Umrze zbyt wielu ludzi"? Daj spokój, to właśnie TO co ludzie robią!"

Borderlands to takie specyficzne uniwersum, gdzie każda postać ma jest psychopatą z ogromną charyzmą. Jednak na czele tego tabunu popaprańców stoi pan główny zły we własnej osobie. Handsome Jack nie przebiera w środkach, żadna ilość trupów nie przeszkodzi mu w stworzeniu swego idealnego świata. Więc będzie zabijał, ciął i torturował plugawych bandytów, wszystko to z przeświadczeniem że to on jest prawdziwym bohaterem tej historii. A przy tym buzia mu się nie zamknie, sącząc w głośniki gracza słodką mieszankę sarkazmu, ogromnego ego i absurdalnego humoru szefa firmy Hyperion. Co prawda Borderlands Pre-Sequel starał się nieco wybielić charakter Przystojnego, ale moim zdaniem najlepiej sprawdza się jako typowy złoczyńca.
5: Durarara!! (anime)
Spoiler :
Orihara Izaya

[Obrazek: Izaya-Orihara-durarara-31603590-482-316.png]

"Dzielenie ludzi na dobrych i złych nie ma sensu. Ludzie są albo czarujący, albo nudni."

Złoczyńcy mają rózne motywacje. Od typowej władzy nad światem, poprzez zemstę aż do uratowania świata na swój własny pokrętny sposób. Izaya zaś po prostu kocha ludzi. Kocha każdego z nich, kocha patrzeć jak się cieszą, smucą, płaczą, cierpią, wpadają w depresję czy szaleństwo. Z tej bezwarunkowej miłości nigdy nie zawaha się pomóc drugiemu człowiekowi w uczynieniu jego życia ciekawszym, nawet jeśli druga osoba bardzo tego nie chce. Do tego dysponuje językiem rajskiego węża i znajomością ludzkiej psychiki na poziomie profesorskim. W końcu jeśli kogoś kochasz to chcesz się dowiedzieć o nim jak najwięcej, prawda?
Specjalne wyróżnienie:
Spoiler :
Flowey z Undertale,
Spandam z One Piece, Envy z Fullmetal Alchemist

Notatka od Orzi, 08.12.2016 23:56 :

Naprawdę nie wiem czy jest sens brać to w spoiler Hejsu, ta postać jest ukazana jako antagonista dosłownie od pierwszych minut gry Tongue

[Obrazek: qs6mEE7.jpg]
Tylko Monika
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.12.2016 00:22 przez Orzi. Powód: Poprawiona ortografia)
08.12.2016 21:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,863
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Nasi ulubieni złoczyńcy
Zdecydowanie, ponad wszystkim, najperfekcyjniejszym złolem dla mnie był, jest i będzie Lord Voldemort.

Czekam na to co rozwinie się z Shigarakiego w Akademii, bo dotychczasowa otoczka jest deryszus, ale większość pozostaje w sferze domysłów.

Mingo był dobry, bo tak samo doceniałam kunszt projektu postaci jak go nienawidziłam.

E: jeszcze Pain/Nagato choć nie wiem nawet, czy to złoczyńca do końca, no ale rozpirz w wiosce zrobił, zboka mojego kochanego życie ukrócił, więc zaliczam.

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.12.2016 21:36 przez okiren.)
08.12.2016 21:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,260
Pójdę w ślady Orziego i też zrobię TOP5. Mam tu nie lada dylemat, ale mniej więcej udało mi się wyodrębnić elitę.

5: Gravity Falls (serial animowany)
Spoiler :
Bill Cipher

[Obrazek: 491e7bd5ad8e3f057f2789d16805fe3287595194_hq.gif]

"Jestem Bill! Ale możesz mnie nazywać swoim nowym panem i władcą na wieczność!"

Demon senny. Typ manipulatora, udaje przyjaciela starając się wrobić cię z jakąś umową którą obraca przeciwko tobie. Bardzo widowiskowo popisuje się swoimi mocami, a gdy dochodzi do pełni władzy dzieją się naprawdę popieprzone rzeczy.
4: My Little Pony: Friendship is Magic (serial animowany)
Spoiler :
Discord

[Obrazek: discord__s_umbrella_of_evil_by_alltoasters-d4aevre.gif]

"Nie ma sensu? A co zabawnego jest w mieniu sensu?"

Podobny typ złoczyńcy co powyżej, jednak znacznie zabawniejszy. Bóg chaosu i niezgody. Potrafi manipulować rzeczywistością, a cały świat chce traktować jako swój plac zabaw. Później przechodzi na stronę dobra, ale nie przeszkadza mu to w pozostaniu trollem.
3: Undertale (gra)
Spoiler :
Flowey

[Obrazek: tumblr_static_tumblr_static_efng8eotfxko...cc_640.gif]

"W tym świecie zabijasz albo jesteś zabijany."

Najbardziej niesamowite w tej postaci jest to, że im bardziej ją poznajesz tym bardziej się z nią utożsamiasz, co jest zarazem przerażające. Postać poniekąd tragiczna, przerażająca i kryjąca za sobą niesamowitą historię.
2: Fineasz i Ferb (serial animowany)
Spoiler :
Heinz Dundersztyc

[Obrazek: dr__heinz_doofenshmirtz__working__animat...56ye28.gif]

"Rolady dwie, macie robić co chcę! Uu uu!"

Nieporadny naukowiec z tragiczną przeszłością, próbujący zrekompensować sobie tragiczne dzieciństwo i niesprawiedliwość dziejową próbami przejęcia władzy nad światem. Złoczyństwo traktuje jak hobby, pasję i sposób na życie w jednym. Upaja się samą jej koncepcją, choć często jest ona tylko na pokaz. Są jednak osoby o które się troszczy i pod ich wpływem z czasem odchodzi od zła.
1: Marvel Universe (komiksy)
Spoiler :
Loki

[Obrazek: tumblr_o15v273OQ91t6lwc2o2_500.gif]

"Proszę tylko o jedną rzecz. Dobre miejsce do patrzenia jak Asgard płonie."

Niezwykle charyzmatyczna postać jednocześnie bazowana na mojej ulubionej postaci mitologicznej. Oszust, kłamca, mistrz podstępu i iluzji. Słuchając jego kłamstw naprawdę idzie mu uwierzyć że on jest tym jedynym dobrym i pokrzywdzonym przez wszystkich.
Wyróżnienia: Jack Spicer (Szaolin: Pojedynek Mistrzów), Lord Hater (W tę i nazad), Rasputin (Anastazja), Dio Brando (Jojo Bizarre Adventure), Slade Wilson (DC Comics), Kryminator (Dragon Ball), Książę Ightorn (Gumisie), Sakazuki (One Piece), Klaun Buggy (One Piece), Zielony Goblin (Spiderman), Hrabia Dooku (Gwiezdne Wojny), Dżafar (Aladyn), Illidan Burzogniewny (Warcraft), Gul'Dan (Warcraft), Garosz Piekłorycz (Warcraft), Baal (Diablo).

[Obrazek: vYg1BTA.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.12.2016 23:08 przez Grigorij.)
08.12.2016 23:07
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,924
Poziom ostrzeżeń: 15%
Bez kolejności po prostu wymienię.

Hades, Skaza, Radcliffe, Crocodile, Czarnobrody Teach (OP), Kapitan Barbossa Pewnie wielu innych, dopisze później.

[Obrazek: Witra_HS.jpg]
08.12.2016 23:45
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,663
Poziom ostrzeżeń: 10%
Propsy za Barbossę!

Ale nie wiem co CI zrobił aktor grający Pottera D:

[Obrazek: qs6mEE7.jpg]
Tylko Monika
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.12.2016 08:57 przez Orzi.)
08.12.2016 23:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,863
fuszioms napisał(a):Hades, Skaza

O tak! Ci dwaj to perelki!
"PRZYYYYJDZIEEEE CZAAAAAAAS~"

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
09.12.2016 00:21
Kotu Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 409
Poziom ostrzeżeń: 5%
Na razie dam 2, resztę sobie przypomnę potem.

1: The Walking Dead (serial)
Spoiler :
Negan

[Obrazek: 3875_1.7.jpg]

"Jestem wszędzie."

Z jednej strony nienawidzę tej postaci za zabicie Glenna i Abrahama, ale z drugiej ma takie coś, co pobudza ten serial na tyle, że mam chęć dalej to oglądać, ale pewnie tylko dlatego, że czekam aż go w końcu ktoś zabije Tongue
Po drugie, w całej swej brutalności jest tak miły momentami, że robi wrażenie pełnego zaufania, a tu nagle bah z Lucile w łeb.

1: Bleach (anime)
Spoiler :
Ulquiorra

[Obrazek: latest?cb=20140605165650&path-prefix=en]

"Jeśli coś takiego jak szczęście istnieje na tym świecie, powinno być podobne do nieogarniętej nicości. Nicość to nie mieć i nie móc nic stracić."

Dawno już to oglądałem i tak za mgłą pamiętam, ale chyba do samego końca był tym złym, a jednak dobrym. W pewnym momencie nawet myślałem, że dołączy do ekipy Ichigo, szkoda że tak skończył

[Obrazek: 205ee7p.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.12.2016 01:19 przez Kotu. Powód: Poprawiona ortografia)
09.12.2016 01:11
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,434
Poziom ostrzeżeń: 5%
Rainbow RE: Nasi ulubieni złoczyńcy
Ciężko jest mi zrobić jakieś Top, dlatego wymienię tych tylko, którzy zrobili na mnie największe wrażenie.

1. Hades (animowany Herkules)
Po prostu kocham tego gościa. Ma nie tylko świetny design, ale świetny polski dubbing i teksty. Choć jak oglądałem, angielski też jest niczego sobie. Postać zła na skroś, a przy tym zabawna i przesympatyczna. Mógłbym gościa cytować. No i te momenty, jak już nie wytrzymywał i dosłownie wybuchał. Świetne teksty "Kto mnie zgasił" "A ja także się do tego palę" Miazga.
Spoiler :

2. Norman Stansfield. (Leon Zawodowiec)
Miażdżąca kreacja Oldmana. Nie miał jakiś tekstów, które zapadłyby w pamięć, ale za to jest po prostu mistrzowsko zagrany. Po sposobach ruchu, delikatnych gestach, mimice, widać, że z gościem jest coś nie halo, ale nie struga też wariata. Do tego nie ma skrupułów. Co prawda reprezentuje policję, ale ewidentnie jest w tym filmie antagonistą.

3. Lord Vader (Star Wars)
Można polemizować, czy do końca był zły, ale nie można zaprzeczyć, że zrobił naprawdę wiele złego. Przy tym postać stała się wręcz ikoną popkultury. To jego dyszenie, charakterystyczny hełm czy osławione "Luke I'am your father" a poza tym był pierwszym dzierżycielem czerwonego laserowego ostrza.

4. Aku (Samurai Jack)
Przede wszystkim jego design, rozbrajająca mimika i to, co on robił ze swoim ciałem. Przy tym świetny głos.
Spoiler :

Aku jako mały czerwony kapturek the best!
5. Joker (Batman)
Jokera nikomu nie trzeba przedstawiać, jednak kreacja Ledgera z Mocnego Rycerza była arcydziełem. Oczywiście największe zasługi są w tym aktora, ale sama postać także jest świetna. Jest zły, ale to co robi, robi z klasą, można nawet powiedzieć, że to taki chory rodzaj sztuki. Ten gest poprawiania rzadkich włosów, ta scena z tłumaczeniem szerokiego uśmiechu, czy "why so serious"? Tego się nie da zapomnieć.

Wyróżniłbym zdecydowanie Cabellpota z serialu Gotham, bo po prostu go uwielbiam. Jest niebo lepszy od pingwina znanego ze starych filmów z Batmanem. Nie ma skrupułów, a przy tym zdaje się być przyjacielski. Świetna postać.

Nie wiem też czy należałoby go zaliczać do złoli, ale książę Zuko, to postać o której trudno zapomnieć i z pewnością stanowi mocną stronę Legend Aanga.

Nie byłbym też sobą, gdybym nie wymienił Gecko Morii. Kocham go za design, za kishishishishi, za jego moc i za super dopasowany głos. Po prostu uwielbiam gościa. Również wymieniłbym tu Crocodilea, z tego względu, że miał bardzo dobry plan i wszystko dobrze przemyślane, a przy tym ma świetną moc. Wyrządził wiele zła, ale trudno go nie lubić, nie to co Kriega.
Jeżeli do złoli zaliczylibyśmy Caesara, to również zdecydowanie należałoby mu się wyróżnienie. Za wygląd, za charakterystyczny śmiech, super teksty i to jak jest gnojony. No kupa humorystycznych scen była z jego udziałem. A dobrym charakterem to raczej nie jest.

Wyróżniłbym jeszcze Zabuzę z Naruto. Bo potem to były popierdółki, a nie złoczyńcy z krwi i kości. Miał świetną historię i sposób walki. Nie dało się go nie lubić.

Teraz już też go dobrze nie pamiętam, ale w dzieciństwie lubiłem Szkieletona z He-Mana. Pewnie jakbym go sobie lepiej przypomniał, dałbym mu więcej niż wyróżnienie.

No i jeśli do złoli zaliczyć Xaellosa ze Slayersów, to też zjednał sobie wielu fanów, zdecydowanie zasłużenie.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.12.2016 16:38 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
09.12.2016 16:14
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,260
Komimasa napisał(a):2. Norman Stansfield. (Leon Zawodowiec)
Miażdżąca kreacja Oldmana. Nie miał jakiś tekstów, które zapadłyby w pamięć, ale za to jest po prostu mistrzowsko zagrany. Po sposobach ruchu, delikatnych gestach, mimice, widać, że z gościem jest coś nie halo, ale nie struga też wariata. Do tego nie ma skrupułów. Co prawda reprezentuje policję, ale ewidentnie jest w tym filmie antagonistą.
Całkowicie popieram. Też uwielbiam tę rolę.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
09.12.2016 16:20
Chisu Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 912
Lord Vader! Zazwyczaj nie lubię dobrych postaci, właśnie wolę te złe (ale też nie do końca), bo są ciekawsze. Oglądałam SW w kolejności 1-7 i tak się złożyło, że polubiłam najpierw Anakina, byłam zachwycona tymi jego rozterkami, jak przechodził powoli na ciemną stronę mocy. Potem było tylko lepiej, chociaż w 4-6 mogłoby być wstawek z nim trochę więcej. No i zakończenie... płakałam.
Dochodzi do tego też Kylo Ren. Wpatrzony w Vadera jak w obrazek, trochę bardziej rozchwiany jest niż jego dziadek na początku, na pewno skończy jako dobry, ale mimo wszystko złoczyńcą jest. Wink No i jego głosu w masce mogłabym słuchać codziennie przez kilka godzin.

[Obrazek: D2kDFZK.png]
09.12.2016 16:39
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama