Aktualny czas: 15.08.2018, 10:37 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Mija kolejny poniedziałek, więc pora na następną dawkę One PIece! Rozdział 913 PL
Na portalu pojawił się również najnowszy odcinek 848!
Ankieta: Co sądzisz o koszulkach z nadrukami?
Fajne wyrażenie siebie, zainteresowań, poczucia humoru.
Szpanowanie i nic więcej, na co to komu potrzebne?
[Wyniki ankiety]

Odpowiedz 
Nasze koszulki
Autor Wiadomość
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,857
Poziom ostrzeżeń: 0%
Nasze koszulki
Wynalazek koszulki ma za sobą długą drogę, ewoluując od skrywanej pod ubraniem, wstydliwej bielizny aż do dobrze nam znanego dziś T-shirtu. Zmieniała się jej funkcjonalność i wygoda, lecz niemalże od początku noszenie jej na wierzchu było kojarzone z czymś wręcz dekadenckim, wyrazem buntu, czy też manifestem siebie bądź nastawienia. Zyskując szczególnie popularność w latach 50, dzięki takim ikonom kina jak Marlon Brando czy James Dean, koszulka zagościła już na dobre w naszym świecie, dziś pojawiając się już chyba na naprawdę każdej szerokości geograficznej. Skoro żyjemy jednak w czasach, kiedy t-shirt może założyć każdy - i niemalże każdy to robi - ciężko mówić już o tym, aby noszenie tego ubioru mogło być w jakikolwiek sposób manifestem. Tu z pomocą przychodzi kolejny wynalazek, który pojawił się równolegle z upowszechnieniem się koszulek - nadruki. To z nimi koszulkowy boom wybuchł w najlepsze żywym ogniem, który zresztą został bardzo obficie podlany oliwą w postaci Internetu, który umożliwia nam dostęp do conajmniej, jak sądzę, setek tysięcy wzorów na świecie. Każdy może więc w koszulce znaleźć coś dla siebie. Po co? Powody mogą być różne. Aby odsłonić się ze swoim poczuciem humoru, gdy rzecz tyczy się jakiegoś zabawnego naszym zdaniem napisu czy obrazka, próbować kogoś tym rozśmieszyć? Dzielić się wypisanym na T-shircie przesłaniem, utożsamić się z poglądami bądź twórczością przedstawionej na nim postaci? Ujawnić swoje zainteresowania, zaznaczyć przynależność do danej grupy społecznej czy też danego fandomu (to chyba ostatnio najczęstsze)? A może po prostu żeby mieć na koszulce coś fajnego, co nam się najzwyczajniej w świecie podoba? Pewnie prawidłowe są wszystkie te odpowiedzi i jeszcze parę innych, bo fakt faktem, że koszulka w drugiej połowie XX wieku stała się czymś w rodzaju funkcjonalnego medium, które służy nam w więcej niż jeden sposób.

Też tak sądzicie? Czy też może dla was kupowanie koszulki z nadrukiem to coś w rodzaju zbędnej burżuazji, przedkładanie potrzeby szpanu przed pierwotny, użytkowy charakter T-shirtu jako wygodnego odzienia? I to w dodatku ulegając chutrym marketingowcom, którzy znaleźli w tym metodę na sprzedanie nam tego samego odzienia drożej, poprzez obarczenie go jakimś wizerunkiem? Chętnie poznam nakamowe opinie i.... nakamowe koszulki.

Ja się przyznam, miewam słabość do koszulek z fandomowymi nadrukami. Są po prostu, w moim odczuciu, fajne Big Grin Więc choć w mojej szafce nie brakuje t-shirtów, to jednak mam grupkę takich, które noszę szczególnie chętnie i częściej niż pozostałe. A że ten temat, poza wymianą opinii o tej szacownej części ubioru, ma służyć również pochwaleniu się - no to trudno, będę się bezwstydnie chwalił ;d Oto moich kilku ulubieńców, w kolejności chronologicznej:

(zdjęcia "na leżąco" bo nie umiem zrobić dobrego selfie xP )
1. Blind Guardian
[Obrazek: 22359391_522383478110916_230102858_n.jpg]
Jedyna moja koszulka kapeli muzycznej, będąca zresztą prezentem urodzinowym. Pamiętająca czasy gimnazjum, kiedy to najmocniej siedziałem w klimatach metalu. I wsumie od tamtego czasu wielokrotnie przeze mnie noszona, prana i noszona i znosi to naprawdę z klasą, mimo swoich lat jeszcze nie wyblakła, nie przetarła się ani się nie sprała. Porządna rzecz, muszę przyznać. No i mogłem w niej pojechać na koncert Guardianów w Płocku Big Grin

2. All glory to the hypnotoad!
[Obrazek: 22414497_522383758110888_457034937_n.jpg]

Moja futuramowa koszulka. Nie trzeba dodawać nic więcej, jest po prostu z Futuramy, mojej ulubionej kreskówki ever. I pozwoliła mi kiedyś w tramwaju uciąć sobie krótką pogawędkę o tym serialu z gościem, który zaczął się w nią wgapiać udając zahipnotyzowanego xD

3. I AM BATMAN
[Obrazek: 22361432_522383641444233_308152570_n.jpg]

Prezent od siostry, która pamiętała że podobał mi się zawsze ten tekst. No i teraz mogę z nim sobie chadzać xD Trochę się krępowałem z początku tym głębszym dekoltem (jakoś niemęski mi się wydał z początku) ale doceniłem tę koszulkę wraz z upałami ;P

4. Batman

[Obrazek: 22385181_522383674777563_1536561093_n.jpg]

Wyhaczona na ComicCOnie w Warszawie za tak niską cenę (nieporównywalnie z innymi wystawcami), że nie ośmielam się jej prać w pralce, bo węszę tu jakieś spieralne dziadostwo. A byłoby szkoda, bo wzór jest awesome.

5. Dale Cooper

[Obrazek: 22360950_522383704777560_842225250_n.jpg]

Moja najnowsza zdobycz, a właściwie prezent od siostry znowu - koszulka z motywami z Twin Peaks. Mam ją od dopiero co a już wiem, że będzie jedną z moich ulubionych ;P Ciekawostka - jest brązowa. Co czyni ją jedyną koszulką wyłamującą się z czarno-białej kolorystyki moich ulubieńców. Jakoś tak.

Jest też koszulka, którą pewnie bym tu umieścił, gdybym był w jej aktualnym posiadaniu - chodzi o czarny t-shirt z Jolly-Rogerem Słomkowych, a który to przyodziewek nieopatrznie pozostawion na CC jest chyba obecnie gdzieś w posiadłościach rodu Okirenów. Może kiedyś uda się ją odzyskać Big Grin

Z ciekawostek, to koszulki które również były w ulubionych, ale już ich nie ma:

[Obrazek: 59839703_l_a5.jpg] - miałem taką, jak niektórzy mogą pamiętać, i... Nie wiem co się z nią stało. Zaginęła, została zgubiona, porzucona, oddana... Choć mówiąc szczerze, to skłaniam się ku opinii, że mocno spierający się wzór sprał się w końcu całkiem, i po prostu mam teraz jedną czarną koszulkę więcej xP

No i coś sentymentalnego dla mnie, koszulka którą za oszczędzone pieniążki 11-to czy 12-letni Szczerasek kupił sobie na stadionie XXlecia w Warszawie, dość długo lawirując wśród sprzedawców różnej maści i koloru, bo mało kto już ten wzór miał, a jak miał to jakieś duże, nie przystające do postury zachudzonego, skarlałego dzieciaczka. Oczywiście nie wytrzymała próby czasu i od dawna nie ma jej już na tym padole:

[Obrazek: 1238755402triko-potisk-matrix-novy-bryle...&h=480]

Kurczę, dla samego sentymentu bym sobie taką koszulkę znowu kupił/zrobił, ale nie ma nigdzie do nabycia, i jedyne miejsce gdzie znalazłem w ogóle tę grafikę, to właśnie sklep z którego wrzuciłem obrazek - który ich już nie ma. Well, życie.

Tyle jeśli chodzi o moje ulubione wzory w szafie. Pokażecie swoje? Big Grin

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.10.2017 15:33 przez Szczery.)
09.10.2017 15:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Chisu Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 944
RE: Nasze koszulki
Moimi ulubionymi koszulkami są zwykłe, czarne, bez nadruków Tongue

[Obrazek: D2kDFZK.png]
09.10.2017 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,322
A koszulka z Vimesem to Panie Michale gdzie?

Najbardziej lubię czarne koszulki, ale często noszę też czerwone i granatowe. Najlepiej z jakimiś metalowymi wzorami - czaszki itp.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
09.10.2017 15:52
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Koszulka z Vimesem... Tak się sprała, że jest teraz koszulką z niebieskawym okrągłym obłokiem. Nie ma tej koszulki już, i nawet nie ma jak jej pokazać Sad Nie upilnowało się jej przed pralką, to teraz się ma. Znaczy, nie ma się.
A u Griga najlepsze koszulki to ta z logiem Punishera i ta z Gargamelem!

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.10.2017 16:31 przez Szczery.)
09.10.2017 16:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,322
No niestety, Punisher poszedł na szmaty, a Gargamel się zbiegł i jest za ciasny.

[Obrazek: vYg1BTA.png]
09.10.2017 16:36
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,670
Poziom ostrzeżeń: 5%
Kurczę, bardzo fajny temat. Właściwie mnie ostatnio spodobały się koszulki ze zwierzakami 3D, póki co mam trzy i bardzo je lubię. Nie zdecydowałbym się jednak na zakup gdyby nie promocjaxd
Lis:
Spoiler :
[Obrazek: model_146lisek_k.jpg]
Lew:
Spoiler :
[Obrazek: model_110krollew_k.jpg]

Myślę, że w niedalekiej przyszłości wyposażę się w jakiś następny wzór, ale nie wiem jeszcze jaki.

Jak byłem młodszy, hoho to chyba było jeszcze za czasów gimnazjum, miałem koszulkę ze Slipknota. Raz, że bardzo mi się krój podobał, bo panowie mieli te swoje charakterystyczne maski i w ogóle jej klimat był dość mroczny, a dwa bardzo lubiłem swego jeden ich utwór, "Wait and Bleed".

Miałem jeszcze czarną koszulkę z takim turkusowym kościotrupem, to w ogóle love na maksa, bo nie trzeba było jej prasować ani nicxd

Bardzo też lubiłem moje dwie koszulki z gier, z Alisą z Tekkena 6 i koszulkę z Soul Caliburem V, niestety mocno się sprały i właściwie nie nadają się już zbytnio do użytku, a szkoda, bo bardzo chętnie je zakładałem.
Teraz jeszcze mam taką z wybranym drukiem, co ma Ayo, "Flaga Polski dla Eiichiro Ody" i z tyłu adresy stron opnakamy i umi oraz mój nick, co jest nawet wygodne. Szkoda tylko, że nie za bardzo mogłem być w tym roku na konwentach i nie zrobiłem z niej takiego pożytku, jak powinienem, no nic, mówi się trudno.
W sumie chętnie zrobiłbym sobie koszulkę "keep calm and get ready for the next battle"xd

PS Jak zobaczyłem tę grafikę z żabą to aż sobie przypomniałem pierwsze lata znajomości, jak w niej chodziłeśxd Ale czy to było na konwencie czy gdzie, to Ci nie powiem, po prostu ją kojarzęxd

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2017 19:11 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
11.10.2017 18:29
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Jestem przekonany, ze bralem ja na kazde CC i kazdy konwent Tongue Najczesciej noszona.

11.10.2017 18:55
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,934
Mam spora kolekcję w szafie - z konów, eventów i Soulową :3

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
15.10.2017 05:42
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,092
Poziom ostrzeżeń: 15%
Ja mam jedną koszulkę przypadkową z CUrry na której jest coś ze star wars :X

[Obrazek: 2mhyet3.gif]
15.10.2017 11:24
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
W sensie, że upaćkałeś sobie koszulkę curry?

15.10.2017 13:02
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama