Aktualny czas: 20.11.2017, 13:42 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieprzyjazna Polska
Autor Wiadomość
Gosen Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 329
Poziom ostrzeżeń: 0%
Nieprzyjazna Polska
Nie wiem czy to kontrowersyjne, najwyżej odpowiednia osoba przeniesie.

Według tego poziom empatii w Polsce jest bardzo niski (hej katolicy!). Nie bronię Polski, mamy jeden z niższych współczynników urodzeń na świecie, wysokie wskaźnik samobójstw wśród mężczyzn i jedno z gorszych zanieczyszczeń powietrza w Europie. Ale...
Cytat:The researchers analyzed the data from an online survey on empathy completed by more than 104,000 people from around the world.

No właśnie, za mało danych. Trochę mało ankietowanych jak na globalne badania, no i niepełne informacje na temat metodyki badania. Nie wiem czy jest to rozdzielone po równo, czy na przykład Niemców biorących udział w ankiecie było 100, a Polaków 5 i na tej podstawie wyszły takie dane. Coś mi się tu nie podoba odkąd zobaczyłem poziom empatii w Korei Południowej (był to jeden z pierwszych krajów, na które chciałem zwrócić uwagę, bo spodziewałem się rekordowo niskich wartości). Za dużo słyszałem relacji z drugiej ręki i za dużo się tam filmów (zgoda, że może nie najlepsze źródło) naoglądałem oraz wiem jaki jest wskaźnik samobójstw (jeden z wyższych na świecie) aby uwierzyć, że mogą być aż tak empatyczni. Z drugiej strony o ile w Polsce jest daleko do ideału to nie wydaje się aby było aż tak źle. Co prawda gdy sobie robiłem test na empatię wyszedł mi wynik tak niski że sugerował Aspergera, ale co tam ja Tongue Z resztą kto mnie zna, nawet by się pewno nie zdziwił, że mogę mieć jakiś autyzm.

Niestety nie znalazłem więcej źródeł i artykułów na podobny temat, więc nie miałem jak porównać danych.

[Obrazek: Gosen.jpg]

Mistrz polecił unikać niepotrzebnych walek,
na świecie jest aż nadto, po co więcej kalek?
15.10.2016 14:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
xaton Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 583
RE: Nieprzyjazna Polska
W sensie tematem jest, czy Polacy są empatyczni?
Pomijam to badanie bo osobiście uważam, że badanie na ten temat można sobie o kant stołu potłuc tak samo jak badania "poziomu szczęśliwości". Szczególnie na tak małej ilości badanych.

Średnio empatyczni ale zależy na jakie rzeczy. Porównując do ludzi z Europy zachodniej których poznałem tamci zdecydowanie bardziej interesują się światem uczuć swojego rozmówcy. Kiedy jesteś nie w sosie od razu im się to udziela i "co się stało, wszystko w porządku?". Fajne to aczkolwiek muszę powiedzieć, że ta zachodnia mentalność wydaje mi się bardziej na pokaz niż faktycznie przekładająca się na działania, chęć pomocy "Masz problem? Ooo bardzo, bardzo mi przykro. Zadzwoń jak się z tym uporasz" zamiast zaproponować pomoc. Za to na pewno świetnie to wypada przy dzieleniu się dobrymi uczuciami bo się ludzie nimi zarażają i dzielą, są zadowoleni, że inni są zadowoleni. Kiedy u nas się sukcesy chowa by inni z zazdrości nie poumieraliTongue.

Natomiast jest u nas duża grupa ludzi bardzo wrażliwych na kwestie wolnościowo-patriotyczne. Bardzo ludzi wzruszają wszelkie filmy o dążeniu/walce o wolność, w wydarzeniach na świecie automatycznie stajemy po stronie tych którzy o tą wolność walczą. Może nawet żaden inny naród na świecie tej wartości tak nie wychwala. Wiadomo dlaczego.

Spojrzałem na to badanie. Arabia Saudyjska najbardziej empatyczna? To się porobiłoTongue. Więcej nie czytam.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.10.2016 14:53 przez xaton.)
15.10.2016 14:51
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,865
xaton napisał(a):"co się stało, wszystko w porządku?". Fajne to aczkolwiek muszę powiedzieć, że ta zachodnia mentalność wydaje mi się bardziej na pokaz niż faktycznie przekładająca się na działania, chęć pomocy "Masz problem? Ooo bardzo, bardzo mi przykro. Zadzwoń jak się z tym uporasz" zamiast zaproponować pomoc.
Tak bardzo prawda!

Empatie tez mozna roznie definiowac. Czy test zakladal np., ze trzeba wykazac sie zrozumieniem dla uczuc innej osoby ponad wszelkie podzialy? Kulturowe np? IMO takie cos jest w niektorych kwestiach byloby niemozliwe dla Polaka, ktory posiada wciaz znaczna odrebnosc kulturowa, bo uwarunkowania kulturowe zmieniaja to jak postrzegamy swiat i wiele kwestii bedziemy widziec inaczej niz osoba z odmiennej kultury, a co za tym idzie, odczuwac je inaczej.

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.10.2016 17:09 przez okiren.)
15.10.2016 17:09
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
Też uważam, że to nie jest taka prosta sprawa, ocena tych wyników, jednoznacznie i na pewno są narody dużo gorzej w rzeczywistości wypadające od nas.

Ale co do samej Polski i poziomu empatii, to rożnie, właściwie jeśli chodzi o tolerancje nie ma co ukrywać, jest z tym problem, bardzo często ludzie oceniają na podstawie narodowości czy wyglądu zewnętrznego od razu przyklejając komuś łatkę.
Kiedyś czytałam artykuł, że człowiek który dopiero co przyjeżdża do Polski ma wrażenie, że jesteśmy bardzo smutnym narodem. nie uśmiechamy się na ulicach, jesteśmy szarzy, nijacy.
Pracuje coraz więcej z młodzieżą i przyznam szczerze, że jak ich słucham to ręce opadają, jak odnoszą się do siebie, jakie maja poglądy.
Ostatnio widziałam dzieci w wieku około 5 lat zwracające się do siebie gorzej niż żule spod sklepu. Jacy ludzie z nich wyrosną?

Patrząc z mojej perspektywy i siedząc w ochronie zwierząt to jest masakra, podejście do zwierząt to jakaś masakra, kompletny brak wiedzy o empatii już nie wspominając.

W ogóle zauważyłam tendencję (pewnie nie świadomą ale jednak związaną z narodowością), że jak ludzie dowiadują się, że nie jem mięsa, nagle zaczynają między sobą mówić jakie to dobre oni nie jedli, albo będą jedli, króliczki, dziki, kaczuszki i cholera wie co jeszcze. I to się nazywa kultura? A gdzie tu empatia i nie mówię już o empatii do zwierząt, a do mnie. Bo ja słuchając takich rozmów wszystko widzę w wyobraźni i przeżywam.

Homofobia tez jest dość powszechna moim zdaniem. Nie rozumiem masowej potrzeby zaglądania komuś do łóżka.

Obcokrajowcy też z reguły są "be", zwłaszcza jak chcą osiedlić się na stałe. Ale Polacy za granicą to cud, miód i orzeszki.

Ja osobiście nie czuję, że Polska to jest kraj w którym chciałabym żyć, że wszystko jest tak jak być powinno, że ludzie szanują się nawzajem, bo wydaje mi się, że tego szacunku w dużym stopniu brakuje.

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
18.10.2016 10:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,440
Poziom ostrzeżeń: 5%
Cóż, na takie "żarciki" nic nie poradzisz. I nijak ludziom się nie przełoży, że to wcale nie jest śmieszne. Pozostaje mieć do tego dystans, inaczej rosnąć będzie tylko frustracja. Z empatią to u nas rzeczywiście krucho, bo ludzie po prostu nie umieją i nie chcą postawić się na miejscu kogoś innego. Wolą wszystko odbierać ze swojej perspektywy i mierzyć ludzi swoją miarką. Tylko też tu jeszcze nie jest tak źle, powiedzmy w gronie osób kształcących się/wykształconych, dużych miastach, ale jeśli zajrzymy do fabryk, czy na peryferie miast, to jest jeszcze gorzej.

Homofobia to też nie jest kwestia zaglądania do łóżka, tylko raczej chodzi o samą świadomość, że taka i taka osoba jest z kimś. Brak empatii jest irytujący także w towarzystwie, jak te wszystkie parki się obściskują, całują i bóg wie co robią. Świetnie takie coś było pokazane ostatnio w Ranczo z Kusym. Co do takich "parek" to przypomniała mi się jedna, jak kiedyś grałem w jakaś strategię. Parka miała tendencję do całowania się nad stołem. Litości. Burzyło to rozgrywkę niemożliwie. Oczywiście, gdy mówię o parkach chodzi mi o po prostu umiar.

Wrzucę jednak pewną przeciwwagę, bo nie uważam też, by nasi rodacy byli tacy "gorsi. Nie jedna japonka wypowiadała się bardzo dobrze o naszych rodakach. Może nie chodzimy uśmiechnięci od ucha do ucha po ulicach, ale za to bardzo chętnie niesiemy pomoc. Wskażemy drogę (pod warunkiem, że ją znamy) pomożemy staruszce, ustąpimy miejsca w tramwaju/autobusie, jeśli ktoś ma problem, a my mamy jak pomoc i nie spieszy się nam, to jest naprawdę duża szansa, że tę pomoc otrzymamy. I to wcale nie na zasadzie przeciwności płci, czyli, że facet poleci na atrakcyjność. Nie raz facet facetowi pomoże, a kobieta, kobiecie. Tej mojej senseice to właśnie kobieta pomogła coś z samochodem.
W każdym razie Japonki mówiły, że w innych krajach niby ludzie uśmiechnięci, przyjaźni, ale często na pokaz, mu nie oszukujemy rzeczywistości. Jest to główna rzecz, którą źle wspominam z pobytu w Angli.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.10.2016 11:02 przez Komimasa.)
18.10.2016 10:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Imithe Offline
Feniks^
Pirat

*
Liczba postów: 870
Napiszę krótko. Polacy są po prostu prawdziwi, szczerzy w tym co odczuwają. Jeżeli czują się nieszczęśliwi, to nie uśmiechają się sztucznie. Ale gdy to już robią, zwykle mają czyste intencje, nie to co w Anglii kiedy ci ktoś mówi, że nie chce cię więcej widzieć i uśmiecha się jakby zapraszał na obiad.
Taka sztuczność jest wręcz obrzydliwa.
Co do empatii trudno mi się wypowiedzieć, bo całkowity brak empatii zwłaszcza u samców przybiera chyba formę tępoty umysłowej z którą nie mam ochoty się nawet stykać. To jest prawda, na którą niewielu stać i potrafią tylko bronić się w ten sposób, że trzeba mieć dystans. Jasne, mentalność kalego.

Ale na obronę powiem, że nie można z empatią przesadzać inaczej, reklamy byłyby zmieniane bo uważane by były za dyskryminujące ( jak to jest że ZAWSZE jest obrazek rodziny i jest tak: facet-krótkie włosy, obok kobieta, bo jakżeby inaczej - długie włosy, i dzieci zawsze dwójka^ dziewczynka - długie włosy. chłopiec - krótkie włosy). Albo byłyby grubasy ( fast foody powinny zadbać o taką kampanię anty dyskryminacyjną^) na bilbordach. Tego jest caaała masa.

Ale Polacy sami w sobie to całkiem sympatyczny naród. Oczywiście mamy kiboli jak każdy kraj, mamy ruchy prawicowe i te narodowe, czy inne agresywne stowarzyszenia. Ale to mały odsetek, który teraz stał się bardziej widoczny, bo błogosławiony przez partię rządzącą. Na ogół jednak, jeżeli nie jest to środowisko biznesowe tylko zwykła sytuacja, Polacy są pomocni. Na drogach się przepuszczamy, pomagamy inwalidom, pomagamy starszym, część osób ustępuje miejsc zwłaszcza chłopaki, bo młode dziewczyny to mają kiełbie we łbie często. Nie jest idealnie, ale nie jest też tragicznie. Nie raz otrzymałam pomoc, zwłaszcza jeżeli chodzi o auto. Również ostatnio zaangażowałam trzy osoby i trzy samochody w pomoc przy odpaleniu auta. I każdy się uśmiechał, próbował pomóc. Tak samo ja chętnie pomagam jeżeli mam taką możliwość, bo to poprawia mi humor. Ważne by tych wartości nie zatracić, bo niestety obecna młodzież, albo jeszcze dzieci wołają o pomstę do nieba i tu niestety jest widoczny brak szacunku do czegokolwiek.
19.10.2016 19:20
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama