Aktualny czas: 17.11.2017, 19:23 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowinki techniczne
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,434
Poziom ostrzeżeń: 5%
Nowinki techniczne
Aż się zdziwiłem, ale nie ma tematu, gdzie moglibyśmy pisać o nowinkach ze świata nauki, co tam ciekawego stworzono czy wymyślono, dzielić się komentarzami na te tematy, czy po prostu pogadać o tym, czego to ludzie nie wymyślą.

Dziś natknąłem się na informacje o "genialnym" wynalazku, który ma być lekarstwem na korki w transporcie publicznym, a mowa tutaj o lądowym aerobusie, czyli autobusie, który mknąłby nad zatłoczonymi ulicami, tworząc niejako tunel nad przejeżdżającymi samochodami, które przejeżdżałyby pod jego podwoziem. Brzmi futurystycznie, ale to wcale nie jest odległa przyszłość, gdyż jeszcze w tym roku mają się rozpocząć testy pełnowymiarowej wersji, która będzie mogła przewieźć nawet 1200 osób, jadąc 60km/h. Co ciekawe, budowa takiego czegoś kosztuje 1/5 mniej niż wybudowanie metra.
Według mnie jest to ciekawy pomysł i sam chętnie bym zobaczył takie coś w Poznaniu na jednej takiej ulicy, gdzie autobus jedzie 40 minut dłużej niż powinien...

Ciekawy wydaje się też wynalazek, który zaprezentowali Amerykanie. Część z pasażerami ma unosić się na poduszce magnetycznej w specjalnym tunelu o obniżonym ciśnieniu, co powinno im pozwolić rozwinąć prędkość do 1200 km/h. Według założeń twórców drogę z Los Angeles do San Francisco (550 km) powinien pokonać w 35 minut.
Jednak ten projekt wymaga dużo większego nakładu pracy, gdyż trzeba zbudować cały pojazd (na razie testowano tylko system napędu) no i odpowiednie tuby, którymi miałoby się to poruszać. Mimo to, twórcy zakładają, że już za 5 lat będą mogli przewozić swymi kapsułami pierwszych pasażerów.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.05.2016 11:48 przez Komimasa. Powód: Poprawiona ortografia)
28.05.2016 10:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
xaton Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 583
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Nowinki techniczne
Ten chiński bus nie jest głupi ale wcale takich dużych korzyści nie przynosi. Prawda jest taka, że korki w polskich miastach zniknęłyby momentalnie gdybyśmy wszyscy się przenieśli do autobusów. Efekt byłby kilkukrotnie lepszy niż przy tych futurobusach i obyłoby się bez potężnego nakładu finansowego.
Obecnie to działa tak, że im bardziej miasto się korkuje tym więcej ludzi przechodzi na komunikację miejską(szczególnie jak jest metro). Im mniejszy korek tym ludzie chętniej wracają do samochodów.
Idąc dalej wprowadzenie takie busa może się skończyć tym, że ulice się trochę odkorkują co spowoduje ponowne zakorkowanie bo ludzie znów wlezą do osobówekTongue.
Ale to w Polsce. Natomiast jak byłem w Londynie i stałem w godzinnym korku zrobionym z samych autobusów(czerwono po horyzont, bez wyjątku) to myślę, że tam by się coś takiego przydało. Ba, nawet by bardziej odkorkować można zrobić w przyszłości kilka pięter takich autobusówTongue. Więc nie dziwię się, że chcą coś takiego wprowadzić w Chinach gdzie są miasta po 30 mln ludzi...

A ten amerykański pociąg no cóż, brzmi super ale z tego co widzę to tylko taki pomysł. Jeśli naprawdę będzie funkcjonować taki tunel na cały stan za 5 lat to czapki z głów ale szczerze wątpię. Prędzej im Chińczycy taki pociąg zrobią.

EDIT:
Coś dla gamerów. Unreal, firma tworząca drugi najpopularniejszy silnik gier komputerowych skupia swoją całą uwagę obecnie na technologii 3d. 2 miechy temu pokazali jak postać w grze odwzorowywuje bardzo dokładnie prawdziwą aktorkę w real time(na bierząco)
https://youtu.be/JbQSpfWUs4I?t=5m59s
Co to nam daje? A no to, że może za kilka lat osoby które wydadzą pare tysiaków na sprzęt będą mogły grać na oculusie w mmo gdzie nasza postać robi dokładnie to co my(łącznie z mimiką) albo nawet i wygląda jak my. A to co mają dzisiaj i tak oszczędza studiom produkcyjnym gier mnóóóóóóstwo pracy co się przekłada na lepsze gry.
https://www.youtube.com/watch?v=uEB-mZV9Dxo Tutaj inny ich ciekawy projekt. Fps z oculusem i kontrolerami na ręce.
I teraz połączyć to wyżej z tym:https://www.youtube.com/watch?v=dP48cLFeBms
Omg, omg bardzo chcę.

Patrz na świat jak pedofil patrzy na dziecko:P.
[Obrazek: h3sygn.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.05.2016 18:54 przez xaton.)
28.05.2016 18:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama