Aktualny czas: 25.02.2018, 12:00 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Na stronie pojawił się już nowy rozdział 895 po polsku!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy projekt bezpieczeństwa na drodze.
Autor Wiadomość
Jutsu
Unregistered

Nowy projekt bezpieczeństwa na drodze.
Zaznaczę, że jest jakaś stronka o tym projekcie ale cholerka nie pamiętam także jak ktoś ma to bardzo proszę o link.

A więc jakoś tak wyszło, że obejrzało mi się kawałek wiadomości i tam było o tym projekcie. Głównie chodzi o zwiększenie liczby fotoradarów by bezpieczniej było na drogach i ogółem. Temat nie wydaje mi się kontrowersyjny, acz emocje wzbudzać może.

I teraz tak, politycy już się tym zajęli ale zamiast wspólnie nad tym rozmyślać, jeden ciul za drugim, przy blasku fleszów, miast rozważać problem to kłócą się jak stado bachorów. Nie jestem za żadną partią, ale z tego co mi się zrozumiało, inicjatywa PO więc PIS musi być przeciw... Nie interesuje mnie, że wcześniej Tusk był przeciw a teraz jest za, że jak to mówili ci od krajowego rozwoju sieci dróg ( którzy powinni zrobić ceremonialne seppuku a nie bezczelnie mówić o rozwoju polskich dróg) "najpierw rozbudowaliśmy, teraz zadbamy o bezpieczeństwo na drogach, jest źle i coś trzeba z tym zrobić. A że wcześniej był przeciw, a teraz jest za, to sprawa drugorzędna.

I tu trzeba się zgodzić, że to bezpieczeństwo się przyda. Dopiero się uczę jeździć i powoli zdaję sobie sprawę jak jeździ się w Polsce, plując na przepisy, wymuszając pierwszeństwo i w ciul tego jest. Mamy najwyższą bodajże śmiertelność, nie dziw że rząd chce coś z tym zrobić i nawet ten pomysł mi się podoba. Inwestycja się zwróci z mandacików nieroztropnych kierowców i voila. Także moje zdanie już znacieWink

Druga sprawa to jakiś kretynizm jakoby pieszy miał mieć pierwszeństwo nawet nie na pasach. No co to jest strefa zamieszkania? To i tak jak człowiek jedzie, musi się zatrzymywać bo ludzie biegną jak wariaci przecinając ulicę by dobiec na przystanek ( żeby nie było, robiło się tak, wiem jakie to irytujące, już tak nie robię) to teraz jeszcze będą mogli zrobić tak wszędzie? Czy mi się tylko źle to zrozumiało?

No to dyskusję o tym jakże istotnym projekcie czas zacząć. Rzecz jasna można ją rozszerzyć o wypowiedzi ogólne na temat sytuacji na drogach, przepisów, czy też "kolizji z pieszym". No bo kurde jedzie L i się pieszy pcha na jezdnię, no samobójca jakiś.
09.01.2013 19:43
Odpowiedz cytując ten post Return to top
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Liczba postów: 604
RE: Nowy projekt bezpieczeństwa na drodze.
Fotoradary w Polsce są stawiane bardzo często w tak idiotycznych miejscach, że powinno być ich jeszcze mniej.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
09.01.2013 22:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,118
Poziom ostrzeżeń: 0%
Nie wiem co tak naprawdę dają fotoradary, jak jadę z kimś kto jedzie jak wariat to przy radarze na chwilę zwalnia a potem dalej jedzie jak wariat. I nawet jak czasem się zapomni, to mandat jakoś średnio przekonuje. Niektórzy wręcz się cieszą jeszcze z tego, że mają zdjęcie.
Trzeba lepiej edukować kierowców i nie dawać prawka byle komu d; Ale to tylko teoria, nie wiem jak wprowadzić w życie.
Kretyni i macho-którzy-chcą-się popisać będą zawsze i akurat fotoradary nie wydają mi się dobrym sposobem na nich.

Ewentualnie taki fotoradar jak gdzieś zrobili w jednym miasteczku w Danii czy innej Szwajcarii - robi zdjęcia kierowcom jadącym przepisowo. Wśród sfotografowanych codziennie (czy raz w tygodniu) są losowane nagrody. Podobno zadziałało lepiej niż kary (: Tylko skąd pieniądze na nagrody.

[Obrazek: h3sygn.png]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.01.2013 02:22 przez Chlor.)
11.01.2013 02:20
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Co Tusk myśli o fotoradarach - filmik z 2 lutego 2012, sama wypowiedź nie wiem z kiedy, pewnie jeszcze sporo dawniejsza.

Ale hmmm, ciekawe...

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.01.2013 01:00 przez Chlor.)
12.01.2013 00:59
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Jedna z jego nielicznych rozsądnych wypowiedzi. Tyle że od wypowiedzi do działania dłuuuuuga droga. Zresztą nie wymagam już niczego od nikogo na Wiejskiej: ani od "zielonowyspowego" rządu, Jarosława Polske Zbaw, Palikota i spółki, czy Millera (Do tej pory nie rozumiem jakim cudem SLD może mieć jakiekolwiek poparcie). A no i zapomniałbym o jednej wielkiej rodzinie PSLu.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
12.01.2013 02:07
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Eee.... yyyy... eee... rozsądnych? Tyle że nie wiem czy zauważyłeś, że na filmie Tusk wyśmiewa PiSowy pomysł zwiększenia ilości fotoradarów, a teraz sam wprowadza go w życie (;

No ale. Tutaj znalazłam co nieco o "konkursie fotoradarowym" o którym pisałam (to jednak w Szwecji było (: )
http://pl.paweltkaczyk.com/czy-fotoradar...drogowego/

A tutaj artykuł, z którego wynika, kto najczęściej powoduje wypadki w mieście i jakie to są wypadki http://wyborcza.pl/1,100503,6828746,Mord...media.html
jak widać w tym przypadku fotoradary też niewiele są w stanie zmienić.

Także utwierdzam się tylko w przekonaniu, że to wyciąganie pieniędzy a nie poprawa bezpieczeństwa.

28.01.2013 01:41
Zangetsu2 Offline
Kapitan
Pirat

*
Mówiłem tylko, że TA wypowiedź jest rozsądna. To co teraz robi nasze Słońce Peru każdy widzi. A, że chcą przez to wyciągnąć pieniądze to jest oczywista oczywistość i nie trzeba do tego zbyt wielu dowodów. Rostowski potrzebuje środków w budżecie, a to jest jedna z najłatwiejszych opcji.

See you space cowboy...

Fanboy Sagi o Wiedźminie
28.01.2013 12:52
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,538
Poziom ostrzeżeń: 5%
Najbardziej irytuje mnie sam fakt "spychania winy na tego drugiego". Najpierw PO coś wymyśli, PIS skrytykuje, co potem będzie chciał wprowadzić, a potem PIS i PO krytykuje a potem wprowadza i tak w kółko. Jak PIS dojdzie do władzy, to choć teraz taki przeciwny był emeryturom to i tak je wprowadzi bo to sam zysk.

Co do tych fotoradarów. Skoro i tak dana osoba zwalnia jak widzi fotoradar a potem i tak jedzie za szybko, to naprawdę nie widzę sensu ich stawiania a już na pewno nie w zbyt dużej ilości. Niby w Niemczech po postawieniu fotoradarów liczba wypadków spadła a le tam mają piękne drogi to można tak pruć a u nas to przecież zaraz się w dziurę władujesz.
Także jak dla mnie to też widzę w ty jeno sposób na wyciąganie kasy od obywateli.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

28.01.2013 13:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,205
Temat właściwie na czasie po ostatnim wydarzeniu o którym w mediach było dość głośno.
A dziś znalazłam taki oto nowozelandzki spot reklamowy, jest on naprawdę świetnie zrobiony, w bardzo prosty sposób, ale myślę, że trafiający do odbiorcy

Dwa dni temu czytałam również artykuł w gazecie bodajże wyborczej w której był przytoczony list lekarza, który bardzo często przyjmuje ofiary i sprawców wypadków w szpitalu. W którym wyraźnie pokazuje, że każdy może nim być, nie tylko pijany kierowca w wieku od 20-25 lat, o których mówi się najwięcej. Nie pamiętam u kogo dokładnie go znalazłam... tak facebook miejsce wszelkiej informacji. W każdym razie pokazuje, że sprawca może być każdy, kobieta w wieku 30 lat, pracująca, bez problemów, nie pijana, mężczyzna 43 lata, jadący do teatru, nie pijany. Mówi również, że rzadko słyszy u takich osób słowa skruchy, wręcz przeciwnie "to była jego wina".
Mój kolega ostatnio brał udział w wypadku, jechał na motorze, kobieta weszła na jezdnię, nie zdążył jej całkiem wyminąć, zahaczył ją lusterkiem, a ona uderzyła głowa o krawężnik, trafiła w ciężkim stanie do szpitala... nie przeżyła. Z kamer wyraźnie wynika, że sprawcą wypadku była właśnie piesza.
Co o tym sadzicie?
Ja osobiście nie robię prawo jazdy i pewnie nigdy nie zrobię, nie uważam się za osobę która powinna jeździć samochodem, często chodzę rozkojarzona, boję się, że mogłabym zrobić komuś krzywdę (poza tym mam jeszcze kilka argumentów, które są za tym, że jednak lepiej nie pchać się na kurs prawo jazdy, ale nie o tym Wink)

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.01.2014 00:34 przez Hotarubi.)
07.01.2014 18:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,538
Poziom ostrzeżeń: 5%
Z motorami jest ciężka sprawa, bo te gnają bardzo szybko i o wiele trudniej jest je wyczaić niż np samochód. Z drugiej strony robią raczej tyle hałasu, że wiadomo, iż któryś jedzie. Ja tam staram się nie pchać na jezdnię jak słyszę taki warkot, lepiej przeczekać. Najpewniej się spieszyła.
Pytanie co z chłopakiem, czy nie ma teraz wyrzutów sumienia, wydaje mi się, że strasznie ciężko jest mieć na sumieniu taki śmiertelny wypadek, nawet jeśli to nie była jego wina.

Tyle się mówi o poprawie bezpieczeństwa na drogach. Rząd widzę kombinuje teraz jakieś obowiązkowe alkomaty? A gdyby człowiek nie żyłby w ciągłym pośpiechu to nie ryzykowałby tak bezsensownie życia na ulicach. Ile razy jestem świadkiem karkołomnych wręcz akcji "by zdążyć na tramwaj", przebiegają nawet jak jadą samochody...

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

07.01.2014 19:12
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama