Aktualny czas: 24.09.2017, 23:20 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Nabór na adminów.
Potrzebni mi są ludzie, którzy mogą mi prowadzić nakamę:) Więcej informacji -> Tutaj <-
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"O, a pamiętacie...?"
Autor Wiadomość
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,464
Poziom ostrzeżeń: 0%
"O, a pamiętacie...?"
Ostatnio podczas nakamowego spotkania zaczęły się rozmowy na temat starych programów telewizyjnych, tych które emitowano w latach 90 i zaskakujące wydało mi się, ile rzeczy człowiek już pozapominał, ale po odpowiednim pogrzebaniu gdzieś tam da się je z zaplecza pamięci wyłowić (jak np. wspomniane mi ostatnio przez C3pa "Wybór należy do Ciebie".) A takie pogrążenie się w nostalgii od czasu do czasu nie jest złe, jak można sobie wzajemnie poprzypominać różne rzeczy, niekoniecznie z telewizji. Pogawędźmy więc sobie razem, co pamiętamy z naszego dzieciństwa (czyli docelowo mówimy tutaj o latach 90, ale zależnie od użytkownika może być też zahaczanie o końcówkę lat 80 czy początek lat 'zerowatych' Tongue). Zakres tematyki szeroki jak życie, od popularnych zabaw po marki produktów.

Zacznę może tym, co bezpośrednio mi się teraz przyczyniło do poruszenia tej tematyki:
O, a pamiętacie serial "Dlaczego to my?" ? (Nie mylić z "Dlaczego ja?"). Dzisiaj mi się takie coś przypomniało, serial bodajże TVP2, musiał być emitowany gdzieś w okolicach 1995-1997. Serial jak serial, o rodzince jakiejś traktował, ale był o tyle specyficzny, że kierowany był do odbiorcy niesłyszącego, więc połowa stałej obsady (czyli matka i starszy syn) używali języka migowego, a ojciec i młodsza córka mieli podkładane napisy.
Czy dobre to było? Nie pamiętam. Takie chyba moralizatorskie bardziej. Pamiętam tylko jeden odcinek, jak ojciec i syn nawpierdzielali się tłustej golonki ku dezaprobacie pań, a potem mieli jakieś problemy (nie pamiętam czy żołądkowe, czy koszmary im się śniły, któreś z tych). No po prostu plot-twist godny Moffatta xD

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

23.02.2016 03:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,854
RE: "O, a pamiętacie...?"
Właściwie to o serialach "z tamtych lat" jest już wątek.
http://forum.onepiecenakama.pl/watek-ser...-lat--3415
Jednak o programach rozrywkowych/publicystycznych/edukacyjnych/teleturniejach już nie ma!

Pamiętam teleturniej dla dzieci "Budujemy mosty". gdzie było chyba 7 zadań i drużyna, która wygrała dodawała przęsło do mostu. Pod koniec, gdy most był zbudowany wszyscy robili pociąg i była ogólna radość!

Pamiętam też teleturniej edukacyjny o matematyce i jednym z prowadzących był January. tylko nie pamiętam jak się nazywał...

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
23.02.2016 11:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,400
Poziom ostrzeżeń: 10%
A pamiętacie to, jak zadawali pytania dwóm osobom, które siedziały w takich przezroczystych budkach i przy złej odopowiedzi stopniowo zalewała ich woda? To było dziwne xD

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
23.02.2016 13:26
fuszioms Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,855
Poziom ostrzeżeń: 15%
Pamiętacie ANANASY Z NASZEJ KLASY? Big Grin to było dopiero kapitalne Big Grin

[Obrazek: Witra_HS.jpg]
23.02.2016 13:42
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Admirał

*
Liczba postów: 3,457
Mnie się kołacze po głowie program dla dzieci czy młodzieży, gdzie się chyba szacowało wyniki. Nie wiem, czy tam też jakiego kangura czy innego zwierza nie było. No i nie pamiętam i tak, co to był za program.

I Przybysze z Matplanety~

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.02.2016 19:08 przez Murgrabia.)
23.02.2016 15:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Rika Offline
Kotałka :3
Wanted Team

*
Liczba postów: 828
O, a pamiętacie taki teleturniej dla dzieci "Krzyżówki 13-latków, czyli Światowid"? To było dopiero kapitalne, pamiętam że jako dziecko zawsze to oglądałam, na "dwójce" chyba leciało Big Grin

Uwaga, kręcone chlebakiem przez rajstopy xD
Spoiler :

Grabka, a Tobie nie chodzi o "Szalone Liczby?" przypadkiem Tongue

Spoiler :

[Obrazek: 7T84wUg.jpg]
23.02.2016 16:56
Devzan Offline
taktyczna kropka
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,698
Poziom ostrzeżeń: 20%
Filemon napisał(a):A pamiętacie to, jak zadawali pytania dwóm osobom, które siedziały w takich przezroczystych budkach i przy złej odopowiedzi stopniowo zalewała ich woda? To było dziwne xD
Ciao Darwin

[Obrazek: hCuLxPa.png]

23.02.2016 17:57
Filemon Online

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,400
Poziom ostrzeżeń: 10%
Tak, to to. Ale zalewali na koniec dopiero xD

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
23.02.2016 18:06
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Admirał

*
Liczba postów: 3,457
Tak, Rika, to to Big Grin A i Światowida pamiętam (zajrzawszy w filmik Tongue). Kangur, bóbr, jeden grzyb Tongue

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.02.2016 19:06 przez Murgrabia.)
23.02.2016 19:06
Szczery Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 4,464
Ponury, ten temat nie tylko telewizji ma dotyczyć, ale ogółem wspomnień z lat 90 Tongue Tak się składa, że telewizja na pierwszy rzut idzie xD

Większości z tego co podajecie nie pamiętam, ale niektóre mi się kojarzą. A to pamiętacie?

Program młodzieżowy, z tego co pamiętam.

Edit: O, a pamiętacie jakieś piosenki z dzieciństwa? Ja miałem kasetę wielokrotnie włączaną, na której miałem miks iluś tam piosenek, niestety prawie żadnej z nich nie mogę dziś znaleźć. Tylko takie jakieś jarmarczne wykonanie jednej z nich:

[Obrazek: zbojcerzemaszeruja_kopia3.jpg]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.02.2016 21:25 przez Szczery.)
23.02.2016 21:25
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama