Aktualny czas: 23.11.2017, 01:50 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL
Ankieta: Czy nosisz odblaski?
Tak
Nie
[Wyniki ankiety]

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odblaski
Autor Wiadomość
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
Poziom ostrzeżeń: 0%
Odblaski
Coraz szybciej robi się ciemno, co powoduje, że często jesteśmy niewidoczni dla innych uczestników ruchu drogowego. Wbrew pozorom nawet jeśli idziemy oświetloną drogą możemy zostać niezauważeni, gdyż większość z nasz ubiera się w ciemne barwy.
Myślę, że większość z nas jest świadoma po co nam to małe odblaskowe coś ^^

Także czy nosicie odblaski? Zastanawiacie się nad swoim bezpieczeństwem wieczorami? Jeśli nie to dlaczego?

Kiedyś wracając wieczorem z koleżanką samochodem, przestraszyła się gdyż zauważyła pieszego na poboczu dopiero jak go mijałyśmy, ja nie zauważyłam go w ogóle. Ostatnio jadąc wieczorem rowerem, zauważyłam chłopca na chodniku tylko dlatego, że obok przejechało auto z lepszymi światłami niż te moje w rowerze.

Gdy jadę rowerem oprócz świateł (tylne i przednie) mam odblaski, gdy idę na spacer wieczorem z psami ja i psy też mają przyczepione odblaski. Zauważyłam jednak, że zdecydowana większość dorosłych i dzieciaków ich nie nosi i zastanawia mnie co jest powodem? Lenistwo? Brak odblasków? (zaczepiłam, tego chłopca co go mijałam i powiedział, ze ma mnóstwo odblasków, ale wszystkie w domu) Brak świadomości? Moda? (bo przecież nie pasują do butów, torebki, kurtki)

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
10.11.2015 13:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,665
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: Odblaski
To racja. Rzadko ostatnio jeżdżę rowerem, więc jak jakiś czas temu wracałem po zmroku w całkowitej ciemności (te kochane, nieoświetlone, wiejskie drogi...) to się deko cykałem, że albo mnie coś najedzie, albo ja najadę jakiegoś pieszego. Trzeba będzie się w jakieś zaopatrzyć i najlepiej mocną lampkę. Wiesz Hoti gdzie takie rzeczy można kupić?

[Obrazek: qs6mEE7.jpg]
Tylko Monika
10.11.2015 13:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,146
Zaznaczyłam "Nie" tylko dlatego, że po prostu nie posiadam odblasków. Kiedyś miałam breloczek odblaskowy i zawsze go nosiłam, w dzień jest po prostu ładną ozdobą, a w nocy jest przydatny Smile

Na szczęście mam czerwoną kurtkę, toteż w mieście jestem wystarczająco widoczna i odblask, nieodblask nie zrobiłby mi większej różnicy. Inaczej sprawa się ma u moich rodziców, gdzie latarnie gasną ok 22ej i strach iść, bo ciemno jak nie powiem gdzie.

Także, według mnie, w Warszawie odblaski nie są jakoś specjalnie potrzebne (zależy od okolicy, ale w okolicach centrum, śródmieścia czy uczęszczanych często trasach, nie jest to niezbędne). W dodatku prawda jest taka, że jeśli trafisz na debila za kierownicą, to i odblask Ci nie pomoże :/
Ja wczoraj spotkałam się z typem, który przed pasami wyjechał pod prąd, bo stwierdził, że nie będzie stał w sznureczku samochodów, tylko sobie podjedzie drugim pasem i skręci, przez co mi psa wystraszył, bo wywalił nagle na nie swój pas... Nie, nie było ciemno d:

Ogólnie odblaski polecam, bo prócz tego, że pożyteczne, to są też fajne Smile

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
10.11.2015 13:11
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,197
(10.11.2015 13:06 )Orzi napisał(a):  To racja. Rzadko ostatnio jeżdżę rowerem, więc jak jakiś czas temu wracałem po zmroku w całkowitej ciemności (te kochane, nieoświetlone, wiejskie drogi...) to się deko cykałem, że albo mnie coś najedzie, albo ja najadę jakiegoś pieszego. Trzeba będzie się w jakieś zaopatrzyć i najlepiej mocną lampkę. Wiesz Hoti gdzie takie rzeczy można kupić?

W sklepach po 4 zł itp. (lapmki i odblaski) albo marketach, na różnych festynach można dostać za darmo ^^, przy akcjach jakiś gdzie jest policja lub Straż Miejska, sklepy ze sprzętem rowerowym, jeśli chodzi o lampki to też w sklepach elektrycznych, odblaski mogą być też w kioskach, widziałam też kiedyś w Matrasie Wink

[Obrazek: llamister_kozov.png]
"3 grudnia książę mrocznych kóz oświadczył się siostrze Okiren: Hotarubi.
Podarował jej pierścień z trawy, który ta ochoczo przyjęła, a że jest lamą, to pewno go zeżarła."
10.11.2015 13:17
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,445
Poziom ostrzeżeń: 5%
Mnie najzwyczajniej w świecie są one niepotrzebne. Praktycznie nie łażę po zmroku, a jeśli już to i tak przechodzę przez główne ulice i wszystko jest bardzo oświetlone.
Natomiast zgodzę się, że jeśli jesteśmy w terenie średnio zabudowanym, to takie odblaski są koniecznością. W Angli jak się do pracy na początku z buta łaziło, to nawet zwrócono nam uwagę, żebyśmy w tych kamizelkach odblaskowych chodzili (w których notabene pracowaliśmy) i mieli sporo racji. Nie da się po ciemku kogoś zauważyć nawet jak w żółty strój się ubierze.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

10.11.2015 13:28
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Dokładnie Komi, w Gdańsku gdzie o dowolnej godzinie nocy mógłbym bez problemu czytać na ulicy książkę nawet sobie nie zawracałem tym głowy. Po powrocie na wieś, cóż... To będzie przydatne.

Tylko Monika
10.11.2015 13:46
Eikichi Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,006
Ja zaznaczyłem "nie" ponieważ nie za bardzo są mi one potrzebne. Jeśli już idę gdzieś po nocy to mam zieloną kurtkę, to mnie w tym okresie roku widać, natomiast jeśli chodzi o rower mam z tyłu lampkę, ale bardzo rzadko jeżdżę na rowerze po ciemku, a tym bardziej o tej porze roku.

[Obrazek: dB4Eis3.jpg]
10.11.2015 14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ponury Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,875
Nie wiem nad czym tu dyskutować. Przecież wprowadzono w Polsce "przymus" noszenia odblasków po zmroku... Więc tak czy siak trzeba je nosić. Oczywiście przepis dopuszcza pewne wyjątki, ale chyba noszenie czegoś takiego na nodze [tak, na nodze. Wtedy odblask jest najbardziej widoczny przez kierowców i do tego ruch tego odblasku jest jeszcze bardziej zauważalny]. Oczywiście, gdy teren jest oświetlony nie ma takiej potrzeby zakładania odblasków. Nawet jest to zapisane w przepisie.

Chyba tylko ninja nie powinni nosić odblasków Tongue

Jeszcze jedno. Jeżeli ktoś jedzie na rowerze [samochodem XD] to powinien mieć odblaski/oświetlenie, więc nie widzę potrzeby, by rowerzyści zakładali coś dodatkowo.

Nie można też odpowiedzieć prostym TAK/NIE. To zależy głównie od tego gdzie jesteśmy.

[Obrazek: Nowy_obraz_mapy_bitowej.jpg]
WYBIERZ WARTOŚCIOWE FRANKY!!!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.11.2015 15:18 przez Ponury.)
10.11.2015 15:13
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
A, skoro jest przymus to nie zmieniam zdanie i nie będę nosił. Nie będą mi mówić jak mam żyć!

Tylko Monika
10.11.2015 15:14
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,095
Ponury napisał(a):Jeszcze jedno. Jeżeli ktoś jedzie na rowerze [samochodem XD] to powinien mieć odblaski/oświetlenie, więc nie widzę potrzeby, by rowerzyści zakładali coś dodatkowo.
Jadąc samochodem po niby oświetlonej ulicy po zmroku nie raz zauważałam rowerzystów dopiero w ostatniej chwili, jeśli nadjeżdża z boku to moje światła i jego światła roweru niewiele dają, za to odblaski widać już z daleka, jako kierowca widzę zdecydowaną różnicę i noszenie odblasków polecam nawet w mieście.

[Obrazek: h3sygn.png]
10.11.2015 15:20
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama