Aktualny czas: 19.12.2018, 10:00 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Tym razem, najnowszy rozdział, dodajemy bez większych opóźnień! - 927 Zapraszamy do czytania:)
Ankieta: Czy nosisz odblaski?
Tak
Nie
[Wyniki ankiety]

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odblaski
Autor Wiadomość
Chlor Offline
Yonkou
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,135
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Odblaski
(10.11.2015 19:21 )Filemon napisał(a):  Z tego co kojarzę, to miałam na rowerze takie odblaski, ale jakoś nie widziałam ich działania. Jak już mówiłam, albo widzi się rowerzystę z tyłu, albo z przodu. Te z boku to może dla jakichś przechodniów będą przydatne (:

Na skrzyżowaniu często też się widzi jednak z boku.

[Obrazek: sylw-sygn2.gif]
10.11.2015 20:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,731
Poziom ostrzeżeń: 5%
Slawo89 napisał(a):Jadąc do pracy zawsze miałem światła a kierowcy i tak na milimetry wymijali bo się im śpieszy

Ano jak już ktoś kiedyś powiedział na skurkowańców nic nie poradzisz. Wochu też jak do mnie ostatnim razem jechał na skuterze, to go wymijali ledwo ledwo, bo jechał po poboczu, to go mieli gdzieś. Zero wyobraźni, zero.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

10.11.2015 20:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,447
Poziom ostrzeżeń: 10%
Chlor napisał(a):Na skrzyżowaniu często też się widzi jednak z boku.

Nie kojarzę w mojej okolicy żadnego nieoświetlonego skrzyżowania. Ale pewnie gdzieś jakieś są. I mimo wszystko odpowiednie oznakowanie jest najbardziej potrzebne na jakichś polnych drogach, drogach prowadzących przez las i tak dalej~

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
10.11.2015 23:19
Hotarubi Offline
♥ Psiara ♥
Pirat

*
Liczba postów: 1,221
No właśnie o to chodzi, że nawet na oświetlonej drodze można być niewidocznym, bo widoczność jest ograniczona... właśnie dziwi mnie podejście, że nie noszę bo na pewno mnie widać, ale czy to wy siedzicie za kierownicą? Widzicie jaką ma widoczność kierowca?
Wystarczy, że będzie mgła albo zacznie padać...
Warunki na drodze mogą być różne, poza tym na drodze ponoć panuje zasada "ograniczonego zaufania" Tongue

10.11.2015 23:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Filemon Offline

Łowca Piratów

*
Liczba postów: 2,447
A mi chodzi o to, że głównie się przydają na nieoświetlone drogi, ale bez odblasków i świateł nie ma co się ruszać, jeśli dba się o własne bezpieczeństwo ^^

Jeśli o pieszych chodzi, to jeśli ktoś porusza się tylko po mieście, to też nie widzę za bardzo sensu (:

[Obrazek: rn4Q8xO.gif]

Czy głód to ludzka sprawka?
11.11.2015 01:04
Orzi Offline
Yuusha
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,704
W mieście po prostu chodzimy po chodnikach Tongue
11.11.2015 01:33
Nami Offline
Chrupkozaur
Redakcja Ohara

*
Liczba postów: 3,209
Jak ktos ma wjechac na chodnik i nas walnac, to i tak to zrobi, bez względu na posiadanie odblasku d; odblaski najbardziej potrzebne są rowerzystom, przynajmniej w miastach. Pieszy chodzi po swoich ścieżkach, a nie po brzegu jezdni

[Obrazek: 80Y7spE.jpg]
11.11.2015 02:14
Redrey Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 2,214
W tej kwestii jako kierowca uważam, że wszyscy rowerzyści powinni mieć odblaski. W małym miasteczku sąsiadującym z moim dużym miastem po którym często jeżdżę miałem już masę przypadków gdzie niewiele brakowało do tragedii właśnie przez brak oświetlenia. Jeżdżą tymi rowerami i są kompletnie niewidzialni, bo ani światła ani odblasków, masakra. Miałem raz nawet sytuację że włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej usłyszałem za sobą klakson i hamowanie. Co się okazało, był to czarny jak smoła samochód, który nie wiem jakim cudem w takich ciemnościach poruszał się bez świateł! Dopiero po moim mignięciu awaryjnymi zorientował się, że coś nie gra. Także uważam, że rower i samochód zawsze w nocy musi być dobrze oświetlony i widoczny. Co do pieszych, to uważam że o ile nie są to dzieci czy ludzi upośledzeni w jakiś tam sposób to odblaski są rzeczą zbędną. Auto zawsze widać i słychać z daleka, dodając do tego świadomość tego iż kierowca może nas nie widzieć każdy ogarnięty pieszy wie jakie środki ostrożności powinien zachować, aby nie ryzykować wypadku. Ja sam odblasków nie noszę bo nie są mi potrzebne, rowerem nie jeżdżę, a jeśli po zmroku poruszam się pieszo to bardzo rzadko w miejscach nieoświetlonych, a jeśli już to wiem jak o siebie zadbać.

27.11.2015 20:12
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama