Aktualny czas: 17.12.2017, 06:17 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odcinek 486
Autor Wiadomość
Guybrush T. Wood Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 230
Poziom ostrzeżeń: 0%
Odcinek 486
Ok, strasznie długo nikt nie założył tematu, więc postanowiłem sam się wykazać. Bez zbędnych wstępów, powiem tak:

HA HA! DRŻYJCIE ŚMIERTELNICY! NA KOLANA PRZED WIELKIM CZARNOBRODYM! WSTRZĄS JEGO BERŁEM, A MROK JEGO KORONĄ! PAN CHAOSU UWOLNI SŁODKIE ZNISZCZENIE!

No, może trochę przesadziłem, ale fakt faktem, Czarnobrody nie ma teraz sobie równych. Nawet gdy ktoś go przygwoździ jak Biały to teraz będzie mógł go wysłać w kosmos megawstrząsem. Swoją drogą ciekawa właściwość to przejmowanie mocy owoców. Ciekawe czy może tak zrobić jeszcze raz, wszak na polu bitwy znajduje się wciąż jeszcze ciepłe ciało Ace'a. Rozwiązałby przy tym swój problem z "tykalnością". Ciekawi mnie jeszcze czy ta czarna płachta była tylko dla jaj czy też było to niezbędne dla powodzenia akcji? Dziwne trochę, że nie naruszył ciała Białego, fajniej by wyglądało gdyby je wchłonął niczym Alex Mercer z "Prototype'a". Co on gadał z diabłem Gura czy co?

Akainu... niby spoko, że wrócił, ale szkoda, że zemsta Białego się nie dopełniła. No i miałem nadzieję na ironicznie banalną śmierć kozaka z owocem po wpadnięciu do wody. A teraz Jinbei i Iva mają poważny problem... Mam nadzieję, że Luffy jeszcze się nie obudzi, bo pewnie w przypływie szału będzie chciał rozwalić Akainu gołymi rękami. A wtedy palenie gumy nabierze innego znaczenia.

Przygłupawi kumple Buggy'ego zaczynają mnie wkurzać. Rozumiem, że są wdzięczni za uwolnienie i myślą o nim jak najlepiej, ale, kurde, myślałem, że w Impel Down nie trzymają byle pierdół. Taki Arlong się tam nie załapał, a takie dzieciuchy tak?

Ogólnie odcinek miło mnie zaskoczył i oceniam go pozytywnie.

Zostań na chwilę i posłuchaj...
...

Nikt nigdy nie słucha
11.02.2011 22:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Janek Z Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 60
RE: Odcinek 486
Polecam przeczytać temat o rozdziale mangi 577, bodajże na 3 stronie tego tematu poszła gruba rozkmina na temat BB i jego mocy przyjmowania owoców.A co do odcinka do jestem bardzo zadowolony z powrotu Akainu, powinien troche zasiać rozpierduchy.To tyle ode mnie.
12.02.2011 01:13
Weather Offline
Shichibukai
Pirat

*
Liczba postów: 1,269
Poziom ostrzeżeń: 20%
Czemu mi się wydaje że całą sympatia Ody do postaci w OP przeszła na Buggiego? Piraci z ID zasługują na tytuł największych debili roku, ciekawi mnei ile jeszcze ten fart jego będzie trwał? No i Teach nam nawet za ostro przykoksował, choć trudno było się domyśleć co on tam z nim robi pod ta płachtą (Już widzę milion miliardów parodii tego momentu, możliwości są niewyczerpane). No i fajowo że Akainu nie wyzionął ducha, choć szczerze kto ginie od wpadnięcia w przepaść? Z niej to każdy wraca z powrotem Big Grin

[Obrazek: a5d45uF.png]
12.02.2011 02:08
Guybrush T. Wood Offline
Pirat
Pirat

*
(12.02.2011 02:08 )Weather napisał(a):  No i fajowo że Akainu nie wyzionął ducha, choć szczerze kto ginie od wpadnięcia w przepaść? Z niej to każdy wraca z powrotem Big Grin

Kto ginie? Imperator Palpatine, Barlog i jeszcze pare czarnych charakterów by się pewnie złapało. Do mangi i tematów z nią związanych na razie nie zaglądam bo jeszcze trafię na spoiler - wystarczy że wcisnę zły temat, albo przeczytam niefortunny podtytuł. Już wystarcza, że Wikipedia mi nieźle naspoilerowała i to samym spisem treści! Podziękował!

Co do mojej opinii na temat piratów Białego, to mam o nich mniej więcej takie same zdanie jak Akainu: "Zostawiliście kapitana i podkuliliście ogon".
On jedyny mnie rozumie Smile

...

Nikt nigdy nie słucha
12.02.2011 14:10
Janek Z Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 60
Ależ tam gdzie odsyłam nie ma żadnych spoilerów.Po prostu taki jeden gość pozbierał kilka ciekawych rzeczy z poprzednich chapterów za co mu się należy szacunek.
12.02.2011 15:31
Guybrush T. Wood Offline
Pirat
Pirat

*
Zajrzałem i muszę powiedzieć, że to rzeczywiście cholernie prawdopodobne. Kurde, ten Oda rzeczywiście ma łeb jeśli o postacie, więc wszystko jest możliwe.

Tylko coście się tak uparli na tego Cerbera? Moim zdaniem, skoro ta przypadłość nazywa się chimeryzmem to może to być zoan chimery. Trochę zbyt oczywiste, ale moim zdaniem bardziej pasuje - wszak cerber to, prawda, potrójne, ale to samo zwierzę (pies), zaś chimera to były trzy zwierzęta (lew, kozioł i wąż) połączone w jedno. Trzy zupełnie różne zwierzęta przekłada się na trzy diabelskie owoce różnych typów (zoan chimery, logia mroku i paramecia wstrząsów). Blizna Shanksa też pasuje równie dobrze do łapy lwa. Tylko jak Luffy i Zoro się domyślili (rzekomo), a znacznie mądrzejsza i bystrzejsza Nami nie?

Pójdę trochę dalej, ale będzie to nieco naciągane. Możliwe, że Mugiwara i Roronoa porównali zachowanie Czarnego w barze i po bójce ze Sprężyną i stwierdzili, że coś tutaj nie gra, a Nami była za bardzo rozkojarzona stanem chłopaków, żeby to poskładać. W barze Czarny był chamem i prostakiem, a potem zachowywał jak filozof. Możliwe, że zoan chimery uczynił z Teach'a schizola z potrójną osobowością (tu bardziej mi chodzi o zachowanie, nie o trzech różnych ludzi...chociaż...). Owe osobowości też można by było przyrównać do zwierząt chimery:
-osobowość łagodna, sympatyczna, towarzyska: poczciwy grubasek wcinający placuszki (zachowanie Teach'a w załodze Białego przed zdradą, fakt, że ma talent do rekrutowanie ciekawych person) - kozioł
-osobowość przebiegła, podstępna, rozsądna, woląca myśleć niż działać: świetny strateg (plan uwolnienia więżniów, wykorzystania owocu mroku) - wąż
- osobowość agresywna, lekkomyślna, dumna, skora do działania: prostak i narwaniec ( zachowanie w barze, rwanie się do bitki z Białym, częste przechwałki) - lew

Powtarzam: to tylko PRZYPUSZCZENIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ech, i tak nikt tego nie przeczyta bo wszyscy będą się podniecać nowym odcinkiem (487) Smile

...

Nikt nigdy nie słucha
13.02.2011 23:37
roronoazoro Offline
Łapacz motylkuf
Pirat

*
Liczba postów: 264
Kurde, nie chce mi się tego czytać, czekam na nowy odcinek xD

Ale szczerze, to twoje tłumaczenie jakoś bardziej do mnie dociera, niż dywagacje z działu mangi. Dobrze kminisz, że cerber to JEDEN pies, a chimera to TRZY zwierzęta. Podoba mi się też teoria z podziałem osobowości, chociaż nie wiem, czy kiedy BB był w załodze Białego miał już ten owoc.
W każdym razie w całej rozciągłości zgadzam się z twoją teorią Smile

Buziaczki, cukiereczki, ciasteczka.
14.02.2011 01:57
grzesiek199608 Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 42
A może jeszcze to jest Gol D. Roger w masce?
14.02.2011 20:54
roronoazoro Offline
Łapacz motylkuf
Pirat

*
Liczba postów: 264
Nigdy nic nie wiadomo, wszystko jest możliwe Big Grin

Buziaczki, cukiereczki, ciasteczka.
14.02.2011 21:15

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama