Aktualny czas: 24.10.2017, 08:02 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odcinek 543
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,377
Poziom ostrzeżeń: 5%
Odcinek 543
Zanim przejdę do konkretu wpierw tak mała uwaga.

Dział ten ma służyć użytkownikom, którzy nie czytają mangi, do komentowania aktualnych wydarzeń pokazanych w anime. Owszem, mogą się tu wypowiadać osoby co czytają mangę, ale nie życzę sobie tekstów w stylu "ale przedłużają" "Wolałbym filery" "To wszystko się tak ciągnie" "Za kilka odcinków będzie się działo" itp
Takimi tekstami odbieracie chęci osobom nie czytającym mangę do wypowiadania się, o co kilka osób zwróciło mi uwagę na PW. Skoro i tak nie macie nic do powiedzenia o odcinku, to ja bym bardzo prosił, byście swoje zdanie na temat przedłużania, zachowali dla siebie.

No to jak obowiązek spełniony to do dzieła.

Odcinek ten, choć traktował o bardzo smutnej sprawie jakoś mnie nie wzruszył. Prawdę mówiąc, przy odcinku co wyrzucał broń do wody, poczułem łzy, a tu jakoś nie.
Podoba mi się bardzo zachowanie Arlonga, widać, że jest przesiąknięty nienawiścią do ludzi. Wszyscy się już do Koali przekonali a ten stoi w cieniu niepocieszony.

Ludzie to naprawdę straszne bestie, żeby tak wykorzystać dobre serce ryboludzi... I od razu widać potęgę takie ryboluda, tylko spójrzcie jak wielką kałamarnicę trzyma Hachi! Toż to siła godna Jozu z załogi Białowąsego.

Podobał mi się też ten moment, jak Tiger mówił, by nikomu nie mówić o tym, co tu zaszło, Arlong próbuje się temu przeciwstawić a Fisher tylko stanowczo "Arlong!" No i nie sądziłem, że Arlong potrafi być taki "ryboludzki", taka szczera rozpacz, serio, takich uczuć się po nim nie spodziewałem.

Swoją drogą sądziłem, że Arlong jest tam na statku taką porywczą, czarną owcą, ale skoro on broni statku a Jinbe leci na odsiecz szefowi i każdemu z nich towarzyszy nie mała grupa ryboludzi, to znakiem tym musi być tam kimś w rodzaju dowódcy.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

15.04.2012 19:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
RE: Odcinek 543
Nie zrozumiałeś mojej dobrej woli. "Owszem, mogą się tu wypowiadać osoby co czytają mangę,"

Chodzi po prostu o to, że te głupie komentarze (co cytowałem) nic nie wnoszą a zniechęcają ludzi do rozmawiania. Patrz, zakłądasz temat o rozdziale, chcesz o nim pogadać, a ktoś ci w kółko jak zdarta płyta powtarza "ale słaba kreska", nie miałbyś tego dosyć? Tam jakoś się komentuje wydarzenia właśnie i ten temat powinien być alternatywą. Owszem, można i padają czasami jakieś stwierdzenia tyczące kreski, ale w lwiej części to jest komentarz dotyczący fabuły, zachowań postaci, czy fandomowych rozważeń, co dalej. Czemu tym, którzy nie czytają, mamy to odbierać i zaśmiecać im durnymi wywodami na temat "przedłużania"? A niektórzy to jeszcze są takie ewenementy, że krytykują "łe, po co to dodali" nie wiedząc, że takie kadry były w mandze. Jak np było z flashbackiem z Nami, który miejsce miał.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.04.2012 20:02 przez Komimasa.)
15.04.2012 20:00
Dragonfly Offline
I Oficer
Pirat

*
Liczba postów: 417
Poziom ostrzeżeń: 0%
No to ja może na temat się wypowiem. Odcinek był taki sobie, ale to tylko z powodu tego, że mnie nie obchodzą nic ryboludzie (Wiem jestem straszny) i mam gdzieś tę ich historię (Pewnie teraz grupka ludzi po mnie pojedzie). Mam nadzieję, że to był ostatni odcinek pokazujący historię Słoneczników i w następnym pójdziemy dalej z fabułą.

Ocena ogólna odcinka 3/10.

@Orzi, chcesz rozmawiać o madze, masz dział z mangą, nic trudnego.

[Obrazek: lw0y.png]

Dla niewiedzących: Kiedyś zwałem się Carsis
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.04.2012 20:28 przez Dragonfly.)
15.04.2012 20:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Dahaka Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 387
Imo powinno się po prostu unikać postów, które sugerują choćby w najmniejszym stopniu co będzie się działo w przyszłości. Czyli chodzi o wiadomości typu "za niedługo zacznie sie dziac", "nie moge sie doczekac nastepnego odcinka", "ale za tydzien bedzie akcja". "jeszcze tylko x odcinków". Jak kiedyś mangi nie czytałem, to takie komenty mnie okropnie wkurzały, bo zawsze mi dawały znać, kiedy coś się, skończy, kiedy coś się zacznie i kiedy będzie jakiś fajny moment. A ludzie wolą być w totalnej niewiedzy i być zaskakiwanymi, niż oglądać odcinek i czekać na fajną scenę, bo ktoś napisał, że taka będzie.
15.04.2012 20:46
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Cytat:Choćby dlatego, aby uświadomić nieczytających mangi, że twórcy anime zrobili parę scen wręcz wbrew temu co było w mandze i intencjom Ody (typu ludzie znęcający się nad Hody'm).

Przecież tego nie bronię... Ja nie mówię o takich rzeczach ale np w tym odcinku można powiedzieć "Nie dało się tego rozstania zrobić szybciej? W mandze było kilka kadrów i już a tu szopki odstawiają", bo to dosłownie niczemu nie służy.

Ps: Carsis, nie masz sercaTongue

EDit: No o tym to już nawet nie wspominam, nie raz Jutsu uczulał, by sobie darować "nie czytającym podpowiem, że będą musieli trochę poczekać na akcję"

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.04.2012 20:51 przez Komimasa.)
15.04.2012 20:48
Dahaka Offline
Bosman
Pirat

*
Przecież oni nie pokażą tych rzeczy z okładek. Nigdy tego nie robią i zapewne nie będą.
16.04.2012 12:35
Orzi Offline
K-On > Twe anime
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,635
Poziom ostrzeżeń: 10%
Poprawka, na samym początku serii robili - historyjki z okładek buggy;ego i duetu coby/helmeppo były zekranizowane. Acz szkoda że tego zaprzestali. Mieli by czym zająć dwa-trzy odcinki i nie musieliby rozciągać wszystkiego na siłę.

[Obrazek: Z6ihek4.png]
16.04.2012 13:20
Dahaka Offline
Bosman
Pirat

*
Co racja to racja. Jakby chcieli to by zrobili z tego trochę pseudo-fillerów. Obecnie jest już chyba ze 40 okładek(mówie o tym 'from the decks of the world') - na każdą przeznaczyć z 3 minutową scenkę i by było. Wszyscy by byli zadowoleni z takich fillerów.

I taka mała uwaga dla tych, bo mangi nie czytają - naprawdę wam radze oglądać okładki, bo tego w anime nie ma, a często znajdują się tam fajne, a nawet i ważne rzeczy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.04.2012 13:59 przez Dahaka.)
16.04.2012 13:58
Devzan Offline
taktyczna kropka
Łowca Piratów

*
Liczba postów: 3,734
Poziom ostrzeżeń: 20%
A okładki są na początku więc obejdzie się bez spoilerów Wink

[Obrazek: c2DKloo.png]
16.04.2012 15:21
Grigorij Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 3,248
Poziom ostrzeżeń: 0%
Niezupełnie, tytuły chapterów często są spoilerami, np:
Spoiler :
Shichibukai Law vs Wiceadmirał Smoker

[Obrazek: vYg1BTA.png]
16.04.2012 15:26

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama