Aktualny czas: 26.09.2017, 04:09 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odcinek 806 PL już na stronie!
Za tydzień godzinny odcinek specjalny!
Odpowiedz 
Odcinek 787 i 788
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,332
Poziom ostrzeżeń: 5%
Odcinek 787 i 788
Bardzo podoba mi się to, jak realizowane jest Whole Cake Island w anime. Kolorowo, mało baboli graficznych, raczej animacja bez zarzutu dla mnie i nie czuję przeciągania na siłę. Super jak dla mnie było pokazane, jak Luffy i Chopper zajadali się budynkiem, zwłaszcza scena jak Chopper wdrapał się na ścianę i zaczął ją kąsać jak robak, a Luffy sobie oderwał ten kawałek z siedzącym na nim CHopperem. Albo jak się tak nażarli, że ruszać się nie mogli i ledwo się obaj nie przewrócili.

W 787 o ile mnie pamięć nie myli było dużo gadania, odnośnie Big Mom i w ogóle. Jak dla mnie bardzo spoko. Upłynął mi nad wyraz przyjemne. Spodobało mi się też to, jak pokazali wojnę na Brocoline, dużo dodatkowych scen. Jeśli dobrze widziałem, to nie było powtórzonej ani jednej sceny, do czego Toei mnie powoli już przyzwyczajało.

W 788 mamy dalej, szerzej ukazaną wojnę i to, jak niezawodna potrafi być armia Germy. Dalej nie mogę przyzwyczaić się do głosu 2 ale to szkopuł. I choć akcja płynie tu wolniej niż anime, to jednak do tej pory po prostu było to wszystko pokazywane szerzej, z dużą ilością dodatkowych scen, dialogów, nie że rzutów kamery czy inne słabe zagrania, przez co czuło się smutne przeciąganie odcinka. Jednak w tym odcinku nastąpiło coś, co trudno mi zaliczyć do prób zarówno nieudanych jak i udanych. Mowa oczywiście o walce z tymi wielkimi stonogą. Pierwszy Gatling to była czysta bieda, ale chociaż fajne rozczarowanie wszystkich, że nastroili się do walki, a tu zonk. I zaraz po tym mammy drugą walkę, z jeszcze większą stonogą. Tutaj już sama animacja wygląda dużo lepiej, zwłaszcza Odrzutowy Stempel Luffy'ego, screen wygląda świetnie, jak sobie zapauzować, świetny jest też komentarz Carrot. To jest wypełnione scenami po brzegi, ale z drugiej strony odniosłem wrażenie, że to już trochę przesada i podpada pod rozciąganie odcinków.
Dalej mieliśmy już szarżę Big Mom i tam wszystko odbyło się bez zarzutu. Trochę mnie zdziwił fryz jej syna, ale wiadomo, nie wina animatorów, a w mandze tego nie widać. Mimo wszystko sądziłem, że skoro odcinek, z samego tytułu, traktuje o Big Mom, to będzie w nim cała ta akcja z zaburzeniem odżywiania, a tu dopiero w następnym pojawi się Jinbe... Trochę jednak szkoda.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

19.05.2017 09:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,482
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Odcinek 787 i 788
Odcinek 787:
Nigdy nie zrozumiem logiki Toitoei. Jak można przeplatać naprawdę ładnie narysowane sceny z tymi kleksami wyglądającymi jak dzieła dzieci z przedszkola? Na szczęście tych pierwszych było zdecydowanie więcej. Tradycyjnie irytowały mnie też ciągłe zbliżenia na twarze każdego z słuchaczy Budyniowej. Sceny rozmów naprawdę da się pokazać w lepszy sposób >.>
Głos Pudding ponownie na plus. Tym razem mogliśmy jej posłuchać zdecydowanie dłużej.

Odcinek 788:
Tutaj mam mieszane uczucia. Z krótkiego gagu stworzono niepotrzebną nikomu długaśną scenę z rozczarowującym zakończeniem. Zamiast robić coś takiego pomiędzy arkami, studio woli bezsensownie spowalniać akcję. Na szczęście sceny z Germą i Mamuśką ratowały ten odcinek. Plus postacie, zwłaszcza w scenie na Sunnym, były bardzo przyzwoicie narysowane.

[Obrazek: Sygnatura.png]
22.05.2017 16:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Przypomnij mi, jaki gag masz na myśli, bo teraz nie pamiętam.
Też dziwię się, że raz to wszystko wygląda naprawdę glancegal a drugi raz to tak dziwnie, jakby animatorzy poszli na przerwę i dzieci się do sprzętu dorwałyxd

Z głosem Pudding to racja, bardzo miło się jej słucha.

22.05.2017 16:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
(22.05.2017 16:26 )Komimasa napisał(a):  Przypomnij mi, jaki gag masz na myśli, bo teraz nie pamiętam.
Scenę ze stonogą. W mandze pojawiła się na dwóch panelach, Nami i Chopper uciekli, a reszta przygotowywała się do walki. W anime zostało to niemożebnie rozwleczone, a całą walką zajął się Luffy. Meh.

22.05.2017 16:37
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
A, to. To było trochę więcej paneli, ale zgoda, że to bardzo przeciągnęli. Niby trudno, żeby w czasie tej podróży nie mieli jakiś przygód, ale jakoś tak słabo to trochę wypada. Zwłaszcza, że dokładnie ten sam przeciwnik. Choć jak pisałem, podobały mi się te reakcjeXD

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.05.2017 16:55 przez Komimasa.)
22.05.2017 16:54
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
(22.05.2017 16:54 )Komimasa napisał(a):  A, to. To było trochę więcej paneli, ale zgoda, że to bardzo przeciągnęli.
Sama stonoga była dokładnie na dwóch panelach, reszta to już przygotowanie do ataku. Sprawdzałem :P
Spoiler :
[Obrazek: ff29bd16d506e998a1bf9b0bfc3b391c.png]

22.05.2017 17:33
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Admirał

*
Liczba postów: 3,457
Licząc ostatni, jest na trzech.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
22.05.2017 21:29
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama