Aktualny czas: 27.05.2018, 17:21 Witaj! (LogowanieRejestracja)

W końcu pojawia się u nas nowy rozdział Op.rozdział 904
Odpowiedz 
Odcinek 807-808 - podwójny odcinek
Autor Wiadomość
Taboretto Offline
Supernova
Pirat

*
Liczba postów: 807
Poziom ostrzeżeń: 0%
Odcinek 807-808 - podwójny odcinek
To było dobre. Serio druga połowa to póki co najlepszy epizod One Piece przynajmniej w tym roku. Gdyby Toitoei nie postanowiło zrobić z tego odcinka wielkiej retrospekcji tego co od dawna znamy (normalnie prawie jak Naruto) to byłby to jeden z najlepszych odcinków OP ever. Świetnie dobrana muzyka do scen, całkiem niezła animacja no i cholera gdy zagrała pod koniec muzyka z pierwszego endingu to nostalgia uderzyła jak rozpędzony pociąg. Ta końcówka przypomniała mi o starym One Piece i dlaczego wciąż to oglądam i czytam pomimo jego wad.
Żeby jednak nie słodzić za bardzo to pierwsza połowa odcinka to jakieś nieporozumienie. Reżyseria praktycznie nie istnieje. Mamy tu zlepek losowych scen z różnych etapów historii do tego nie chronologicznie. Odcinek 807 możecie sobie naprawdę odpuścić.

[Obrazek: MsPwoy.jpg]
01.10.2017 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
okiren Offline
Soul Mama
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 4,916
RE: Odcinek 807-808 - podwójny odcinek
Trochę mnie ogłupił ten podwójny ep, w sumie pierwszy to prawie w całości retrosy, poza jedną sceną, która w nieco poszerzonej wersji jest powtórzona w odcinku drugim - w tym także przewijają się wspominki, które wydawały mi się zupełnie zbędne, pewnie dlatego, że oglądałam tego specjała o East Blue... Trochę przesada z tym jak długo Sanji kopał Luffy'ego, ale sam koniec wycisnął łzę, więc wybaczam.

[Obrazek: 6DG0nbv.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.10.2017 05:50 przez okiren.)
02.10.2017 05:49
Jarek Bachanek Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 105
Zagrali na emocjach widza jak wirtuozi. Tylko po co napchali tyle retrospekcji ? Np ten z nogą Zeffa ? Przecież te same retrosy były, ile ? 2-3 odcinki temu ? Co bali się że widzowie już zapomnieli ? Nowe sceny mogli umieścić w jednym odcinku i nic byśmy nie stracili. Opening zajebisty. Zdecydowanie lepszy niż poprzedni, muzycznie i animacyjnie. Sama walka choć krótka to mocna i pięknie zanimowana. A deklaracja Luffyy'ego i ukryta reakcja Sanjiego świetna. Wzruszenie było. Niby seria ma już 20 lat a wciąż trzyma poziom. Nie chce się wierzyć że w tym roku mija 10 lat gdy razem z moim bratankiem zaczęliśmy ogładać OP. Mam nadzieję że seria potrwa jeszcze długo, bo z chwilą jej zakończenia, skończy się w moim życiu pewna epoka. No i na pewno wpadnę w mega deprechę, z której trudno będzie mi się wygrzebać. Człowiek tyle lat ogląda OP co niedzielę, że to w zasadzie już część życia.

"If knowledge is power and power corrupts... how will human kind ever survive?" The Outer Limits S04E16

"If our lives are indeed the sum total of the choices we've made, then we cannot change who we are. But with every new choice we're given, we can change who we're going to be." The Outer Limits S04E04
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.10.2017 14:43 przez Jarek Bachanek.)
02.10.2017 14:39
Wielki160 Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 53
Jak dla mnie porażka, można to było bez problemów zrobić w jednym odcinku, rozciągnięty do granic możliwości ...
03.10.2017 20:26
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,624
Poziom ostrzeżeń: 5%
Cóż, trudno jest mi się dobrze wypowiedzieć o pierwszych dajmy na to 15 minutach, nie licząc openingu. Jeśli chodzi o trzy minutowe wspominki z Kriegem, idą dla mnie na plus, bo dawno tego nie było.
Nie można jednak tego powiedzieć o wielu wspominkach, które potem mają miejsce. Rozumiem, że trzeba było parę scen przypomnieć, nawet w mandze tak było, że leciały gdzieś cytaty, ale to, co tu się odjewaniło, to przechodzi pojęcie. 10 razy powtarzając tekst jak Luffy proponuje mu dołączenie do załogi. Były wspominki jak Zeff traci nogę, potem na szczęście krótko scena znana z głodówki i co? I znowu wspominki, jak Zeff stracił nogę, 2 minuty później... To samo ten tekst all Blue, robiąc ten odcinek miałem kilka innych pootwieranych, a i tak szukanie tych cytatów to była masakra, tyle tego było. Pewne rzeczy były potrzebne, żeby uzmysłowić widzowi, co przeżywa teraz Sanji, ale no bez przesady.
Na plus z pierwszej połowy idzie scena rozmowy Nami z Chopperem, chwila w Lustrzanym świecie, gdzie Brulee, najwyraźniej znudzona pościgiem angażuje do pomocy innych i chyba na tyle.
Mało tego, że są wspominki, to jeszcze dochodzimy jakby przyśpieszonym tempem do "przepędzę ich", już ma być walka i znowu jakieś cuda się odjewaniają i cofa nas do sytuacji, jak Luffy dopiero krzyczy do Sanjiego i wtedy jest już wszystko, pojęcia nie mam, czemu miał służyć ten zabieg.
Do tego dochodzi grom przerywników w postaci listów gończych, a jakby tego było mało, dwie kwestie sprzed przerywniku, są powtarzane zaraz po nim - WTF?

Pomijając te niedogodności, niektóre wspominki miło było znów zobaczyć. Bardzo podobała mi się ta scena, gdy się nawarstwiają, obraz robi się szary, normalnie jak z dobrego AMV. Również Diable Jambe wyszedł efektywnie, czy ostatecnzy cios Concasse. Rozpacz Nami czy determinacja krwawiącego Luffy'ego, to jest to, co stanowi mocną stronę tego odcinka. Jeśli ocenimy go przez pryzmat normalnych odcinków, wypada jako jeden z lepiej animowanych odcinków, ale jeśli ktoś liczył na jakość znaną chociażby z "Episode of", to będzie rozczarowany, na szczęście ja na to nie liczyłem i mi się bardzo podobało.
Do tego dochodzi świetny soundtrack, podkreślający klimat i to ostateczne rozstanie we łzach. No, przynajmniej łzy w końcu wyglądały normalnie a nie jakieś worki z wodą. Także to wszystko bardzo mi się podobało. Na koniec otrzymujemy znany już nam dobrze ending OP, który jest dla mnie tu całkiem miłym zaskoczeniem. Przewija się też wtedy wiele scen jakby z życia Luffy'ego i Sanjiego, więc ma to nawet sens, choć scen z innymi Słomkowymi również nie brakuje.
Spodziewałem się więcej, przynajmniej po pierwszej połowie, ale to, co miało wypaść dobrze, tak w moich oczach wypadło. Były emocje, było smutno, tak jak być powinno.

No i trochę szkoda, że kolejny odcinek dopiero 15, no ale co zrobić.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.10.2017 22:07 przez Komimasa.)
03.10.2017 21:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
SLAWO89 Offline
Drań
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 875
O zgrozo przeciągnięte do granic możliwości, zawiodłem się strasznie.
Wałkowanie jednych i tych samych scen, magiczne cofanie no i wisienka na torcie w postaci listów gończych no tragedia jakaś. Zawiodłem się i to bardzo, mam nadzieje że specjalny odcinek DBS nie będzie takim gniotem.
06.10.2017 21:11
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,624
Cytat:A wyobraź sobie, jak to wyglądało na żywo w telewizji, skoro listy gończe oznaczają przerwę na reklamę. Polsat się chowa XD

Zastanawiałem się czemu nazywali to godzinnym specjałem, to teraz już wiem, gdzie brakujące 14 minutxd Zaczynam też rozumieć po co te powtórkixd

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.10.2017 22:47 przez Komimasa.)
06.10.2017 22:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ayo3 Offline
OPmaniak
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 154
No, z reklamami przegieli xD Oglądałam to na streamie i w pewnym momencie jak zobaczyłam kolejny list gończy, miałam ochotę walnąć laptopem o ścianę.
06.10.2017 23:53
Hime Offline
Shichibukai
Admirał

*
Liczba postów: 1,103
Dopiero obejrzałam i zawiodłam się bardzo. Masa retrosów i listy gończe, co chwilę... ledwo przebrnęłam przez ten "godzinny specjal" :3 Przez te przedłużania w ogóle ten odcinek mną nie wzruszył. Jedyne, co mi się podobało to sama końcówka, czyli stary op + scenki.
19.11.2017 15:01
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama