Aktualny czas: 05.12.2019, 19:16 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wróciliśmy do mangi, a na stronie pojawił się "już" 958 rozdział!
Odpowiedz 
Odcinek 877 Kiedy trzeba sobie powiedzieć: "Żegnaj"
Autor Wiadomość
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,976
Poziom ostrzeżeń: 5%
Odcinek 877 Kiedy trzeba sobie powiedzieć: "Żegnaj"
Nie jest to może najnowszy odcinek, ale to, jak zostały te wydarzenia z mangi przedstawione w nim, zrobiło na mnie naprawdę bardzo dobre wrażenie. Powiedziałbym, że jest to jeden z lepszych odcinków WCI.
Pierwsze, co rzuca się w oczy, to naprawdę dobra kreska, ale tak widać, że podkręcona, bardziej wyraźna niż zwykle. Ale nie ukrywajmy, ten odcinek robi po prostu opera Soul Pocus. Niesamowicie te słowa brzmią, kiedy są śpiewane tak huralnie. No bo powiedzmy sobie szczerze, kto, czytając ten rozdział zwrócił uwagę, że to piosenka, że sylaby się zgadzają? No, zależy, od tłumaczenia, ale generalnie tekst nie ma szans brzmieć tak dobrze, jak to zostało zaprezentowane tutaj. I bardzo mi się podobało, że różne wydarzenia po prostu podczas tego utworu miały miejsce, bez zbędnych cytatów czy słów. Ale głos tej kobiety, o rany, ciary bym miał, jakbym był w operze i tego słuchał. Bardzo dobrze też wypadali, gdy śpiewali coś razem. Najbardziej podobają mi się te zwrotki, gdy śpiewa ta kobieta w ten nie wiem "schodząco-wznoszący" sposób? Chodzi mi o (leniem jestem, więc sobie przekopiuję):

shi o to ka ze ni
fu ne wa hi ka re
jak by cią gnię ty był
przez wła sny ku cyk w dal

i:

ka o ri sa so u
ha na no mi su ni mo
ku /ni sząc /czym swym /kwia za/ tu pa /ne chem /ktar
jak / ku kwia / si tu /za sło /pa dki/ chem nek /ser tar /ce

Oraz właśnie te wspólne, wieńczące powiedzmy zwrotkę o zostawianej za sobą bitwie na morzu i potem opierającym się sercu słodkiej woni. No piękne, po prostu piękne, zwłaszcza tam z początku, bo od końca już jest troszkę gorzej imo.

Oprócz tego elementu, choć zdecydowanie wybijającego się na pierwszy plan, mamy też retrosa z Katakurim i tutaj też bardzo ładnie wszystko pokazano. Aż nie wiem, jakby to by przedstawili, gdyby, tak jak jakiś czas temu było, w OP nie pokazywano krwi.

Wisienką na torcie są klisze z rozstania Sanjiego z Pudding. Obraz przepiękny. I jeszcze te teksty przy kliszach już tylko znakami napisane, żebyśmy mogli się skupić na odczuciach wizualnych. Bardzo wzruszająca scena, taka, jak zresztą być powinna.
Jestem bardzo zadowolony, że tak dobrze został pokazany odcinek zamykający WCI. Brawa dla animatorów!

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.04.2019 12:38 przez Komimasa.)
01.04.2019 12:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama