Aktualny czas: 23.11.2017, 01:46 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Z mniejszym ale wciąż poślizgiem przedstawiamy: Rozdział 884 PL

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okładki rozdziałów
Autor Wiadomość
songomat Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 7
Okładki rozdziałów
Nie wiem, czy taki temat już był, z góry przepraszam.
Nie czytuję mangi ale słyszałem o tym, że często na okładkach chapków pojawiają się obrazki z różnymi bohaterami One Piece i czasami można się dowiedzieć info, którego w anime nigdy nie pokazano. Np. ponoć było o tym kto ocalił CP9 itp. Możecie mi powiedzieć jakie pokrycie z fabułą to ma? Warto to brać pod uwagę i czy można gdzieś znaleźć takie okładki aby móc się zapoznać?
Mam nadzieję, że zrozumieliście moje wypociny Smile Pozdrawiam!
18.08.2012 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,496
Poziom ostrzeżeń: 0%
RE: Okładki rozdziałów
No odzwierciedlenie na fabułę jakieś to ma. Poprzez okładki dowiedzieliśmy się jak Coby i Helmeppo trafili pod skrzydła Garpa czy też skąd Jango i Fullbody stali się podkomendnymi Hiny oraz skąd się znają Caime, Papagu i Hachi. To tyle co na razie pojawiło się w jakiś sposób w anime. Ponadto na okładkach były historie Wapola po wywaleniu go z Drum, historia o tym, jak to Ace szukał tropu Czarnobrodego, pokazana w anime, choć trochę inaczej, historia małego Buggy'ego, co się stało z Gedatsu, jak Enel opanował Księżyc, losy BW pomiędzy Alabastą a powiedzmy ID, co porabiają przed i po TS ludzie na Skypiea'i (?), Water 7 czy z rodzinnych wysp Słomków oraz innych odwiedzonych lokalizacji. Na okładkach były też pokazane lądowiska Słomków po akcji na Sabaody. Ot, rzeczy, które w samej historii głównej mogłyby się znaleźć, ale brak na nie miejsca. Warto się z nimi zapoznać.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.11.2014 22:22 przez Murgrabia.)
18.08.2012 22:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
songomat Offline
Gość
Pirat

*
No to jestem w dupie. Ale dzięki wielkie chociaż za te niektóre Smile
18.08.2012 22:42
daras060 Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 38
No w sumie ja historie okladkowe powoli sobie nadrabiam z JPF, szczerze to nie chce mi sie przegladac wszystkich chapterow online, wiec kulturalnie czekam co miesiac na wydawane tomiki.. kiedys na pewno dojde do obecnych wydarzen, ktore juz regularnie sie czyta co tydzienWink
19.08.2012 01:13
Dahaka Offline
Bosman
Pirat

*
Liczba postów: 387
http://www.orojackson.com/threads/one-pi...tories.86/

Tu są wszystkie po angielsku.

4 pierwsze nietsty po japońsku, więc same obrazki zostają, ale dwa pierwsze (coby i buggy) były w anime.
(pomijam tutaj sh and animals, bo to nie jest historyjka)
19.08.2012 01:36
songomat Offline
Gość
Pirat

*
Dzięki wielkie Smile
19.08.2012 12:45
xav92 Offline
Yonkou
Pirat

*
Liczba postów: 1,897
Mam nadzieję, że z historii okładkowej tej, na której były wszystkie wyspy odwiedzone przez słomków po 2 latach zrobią przynajmniej jeden lub dwa odcinki np jak będą odpływać z FI. Coś w formie jak było po Enies Lobby jak odpływali z Water 7. To byłoby fajneBig Grin

Cytat:"Przez czynienie sobie dobra nawzajem, do dobra ogólnego." J. Kano
19.08.2012 12:49
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Songomat, tylko niech Ci się oko na tytuły rozdziałów nie ześliźnie, bo potrafią być niezłym spoilerem Wink

19.08.2012 15:07
songomat Offline
Gość
Pirat

*
Było blisko parę razy ale udało mi się nie przeczytać. Jeszcze raz dzięki z te linki. Teraz dużo więcej wiem. Wpadłem na pomysł aby po obejrzeniu nowego epa przeczytać rozdział mangi, którego dotyczył odcinek. Dzięki temu będę mógł kontynuować oglądanie historyjek gdy się pokażą Smile
Dzięki wielkie Smile
19.08.2012 18:46
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
W sumie to ten post chyba bardziej skierowany jest do osób oglądających tylko anime, bo czytający mangę i tak znają treść okładkowych historyjek, a ci nie wiem, czy zajrzą do tematu dotyczącego mangi. No nic. Wrzucam tu streszczenia okładkowych historyjek, które może kiedyś pojawią sie też na portalu.

1. Przygody Buggy’ego i spółki (r. 35-75)
Opowieść o tym, co działo się z Buggym i jego załogą, po pokonaniu ich przez Luffy’ego i Zoro. Mały Buggy musi sobie jakoś poradzić z nowym ciałem, co wcale takie łatwe nie jest. Wędrując z wyspy na wyspę poznaje m.in. Gaimona oraz tajemniczą piratkę, wybawiającą go z opresji. Załoga Buggy’ego zaś opłakuje stratę swojego kapitana, a także przygotowuje się do wyboru jego następcy. Czy Klaun odnajdzie swoją załogę i resztę ciała, czy może Piraci Buggy’ego ruszą w dalszą podróż pod wodzą nowego kapitana?

2. Pamiętniki Coby-Meppo (r. 82-119)
Po wstąpieniu w szeregi Marynarki, Coby oraz mniej chętny Helmeppo pracują w pobliskiej bazie jako rekruci. Sprzątanie, sprzątanie, na statku wiozącym Morgana do więzienia również nic innego jak sprzątanie. Do momentu pojawienia się nieuważnego wiceadmirała Garpa. Czy Topororękiemu uda się wyrwać z marynarskich sideł i uciec w siną dal? Czy młodzi rekruci znajdą kogoś, kto pomoże im stać się silnymi żołnierzami? Marynarską przygodę na morzu czas zacząć.

3. Taneczny raj Jango (r. 126-172)
Po ocknięciu się na wyspie Gecko, Jango może tylko odprowadzać wzrokiem swój okręt za horyzont. Zapomniany przez towarzyszy musi uciekać przed przeganiającą go Gwardią Usoppa, strażnikami panienki Kayi. Żeglując po East Blue, trafia on na wyspę Mirroball, gdzie zauważa poszukujących go marynarzy. W przebraniu zamierza wziąć udział w konkursie tańca. Tam jego rywalem staje się m.in. kapitan Fullbody. Nić przyjaźni jaka zawiązała się pomiędzy piratem a nieświadomym jego tożsamości marynarzem, wystawiona zostanie na ciężkie próby. Jaki będzie ich finał? Oto burzliwa historia męskiej przyjaźni z piękną panią oficer w tle.

4. Podwodny spacer Hachyka (r. 182-228)
Z okrętu przewożącego piratów Arlonga do więzienia ucieka pewien ośmiornic. Wędrując po dnie morza, pomaga on różnym napotkanym stworzeniom, zawsze dostając coś w zamian. W końcu ratuje syrenkę i jej rozgwiadowatego towarzysza. Szybko zamienia ich jednak na mapę do skarbu takoyaki. W głowie mu bowiem ożenek, a wiadomym jest, iż przez żołądek do serca droga najprostrza. Po różnych perypetiach i ponownym spotkaniu z syrenką jaki będzie finał wielkiej miłości Hachyka oraz jego takoyakowego marzenia?

5. Wszystkożerne banzai Wapola (r. 236-262)
Osamotniony Wapol błąka się po świecie zjadając co popadnie. Za zjedzenie miasta jednak zostaje zatrzymany. Oto historia o tym, jak z króla stać się żebrakiem, a z podmostowego mieszkańca szefem wielkiego koncernu, któremu nie obce są bogactwo i sława.

6. Polowanie Ace’a na Czarnobrodego (r. 272-305)
Zajęty poszukiwaniami swojego byłego podwładnego, dowódca drugiej dywizji Białobrodego wędruje po Grand Line. Kierując się różnymi plotkami i nikłymi poszlakami udaje mu się znaleźć Czarnobrodego… doktora. Podczas swojej podróży trafia nawet do bazy Marynarki, gdzie, działając pod przykryciem, staje się na chwilę bohaterem. Jak młodemu piratowi pójdzie jego misja oraz jak ważne dla smaku kawy jest mleko, dowiecie się właśnie tu.

7. Przypadkowe życie Gedatsu na Niebieskim Morzu (r. 314-348)
Gedatsu spadł z nieba. Obudził się na nieznanym lądzie na Niebieskim Morzu. Spotyka tam mężczyznę, marzącego o wyspie gorących źródeł i razem z nim zaczyna poszukiwania. Jako że kopanie kilofem jest mało efektywne, kopiący robią użytek ze znokautowanego kreta. W końcu dokopują się do gorącej wody. Jak dalej potoczy się historia kapłana i gorących źródeł z piaskowym królestwem w tle? Czy koronowane głowy skuszą się na gorące kąpiele?

8. Operacja Miss Goldenweek – „Spotkanie Baroque Works” (r. 359-413)
Przebywająca na Little Garden Miss Goldenweek dowiaduje się z gazety o upadku BW i schwytaniu części członków organizacji. Nie namyślając się długo chce wyruszyć im na ratunek, co niezbyt podoba się Mr. 5 i Miss Valentine. Gdy trójka agentów opuszcza swoją siedzibę, w wyniku ulewy trafia na Wakacyjną wyspę, gdzie jednak przebywa pułkownik Hina i jej żołnierze, szukający pozostałych członków organizacji. Czy uda jej się to? Czy też może misja Miss Goldenweek się powiedzie? Oto historia o trosce, spełnianiu marzeń oraz zesłaniu do największego więzienia na świecie – Impel Down.

9. Co porabiają? Cz. I – Skypiea (r. 424-427)
Króciutka historyjka pokazująca, jak radzą sobie mieszkańcy podniebnej wyspy. W rolach głównych wojowniczki, wojownicy oraz wielcy przywódcy popijający soczek z dyni.

10. Wielka strategia Enela (428-479)
Maxim dociera na księżyc. Tam Enel spotyka dziwnego stworka, którego atakuje bez namysłu. Stworek jednak, zamiast zginąć, wstaje na nogi. Opłakując poległych towarzyszy, staje się jednak ofiarą Kosmicznych Piratów. Niszczą też oni arkę Enela, podpisując tym samym na siebie wyrok. Jak dalej potoczą się losy skypieańskiego boga na utęsknionej przez niego ziemi? Kim są małe stworki, które jego energia miast uśmiercić, pobudza? I co to za starożytne malunki na ścianach pod ziemią?

11. Co porabiają? Cz. II – Water 7 (r. 486-490)
Króciutka historyjka przedstawiająca losy poznanych na Water 7 bohaterów, m.in. Iceberga, Pauliego, Kokoro czy olbrzymów z Elbafu.

12. Niezależny raport CP9 (r. 491-528)
Po zniszczeniu Enies Lobby członkowie CP9, ścigani przez agentów Globalnego Rządu, postanawiają uciec. Trafiają na wyspę, na której chcą pomóc Lucciemu dojść do zdrowia po ciężkiej walce z Luffym. W tym celu, korzystając ze swoich owocowych zdolności, w różny sposób zarabiają na koszty leczenia. Jakie będą dalsze losy agentów, których wyrzekł się Rząd i Marynarka? Czy tym krokiem władze świata nie uczyniły sobie z nich groźnych wrogów?

13. Separacja Słomkowych Kapeluszy (r. 543-560)
Okładkowy ark informujący pokrótce o tym, gdzie wylądowali i jak sobie radzą pozostali członkowie załogi Luffy’ego. Kto z nich trafił najgorzej, a kto jest w największym niebezpieczeństwie? Czy istnieje możliwość, by w miarę szybko opuścić te kumomobilowe lokalizacje?

14. Z pokładów świata (r. 613-668)
48-odcinkowa historyjka, ukazująca rodziny, przyjaciół i ludzi związanych z młodą załogą po dwuletnim przeskoku czasowym. Motywem przewodnim jest gazeta obwieszczająca powrót Słomków zza grobu.

15. Kehihihi Caribou w Nowym Świecie (r. 674--)
Po pobiciu przez Luffy’ego Caribou zamierza połasić się na syrenki bawiące się w zatoczce. Szybko zostaje jednak spacyfikowany przez Jimbe. Rybolud postanawia odstawić bagiennego pirata do pobliskiej bazy G-5. Przebywający tam żołnierze z przyjemnością poznęcają się nieco nad swym nowym nabytkiem. Ich zabawa nie trwa jednak długo, gdyż schwytanemu Caribou przybywa na odsiecz brat i załoga. Uwolniwszy się z niewoli, olewając przybyłych mu na ratunek, samotnie ucieka w morze. Jednak sprawiedliwy los nie daje mu długo pływać. Dobijając do nieznanej wyspy, Caribou dopiero wpadnie w kłopoty. Fabryki broni, przywódca rewolucji, błędne rozpoznanie… Jak skończy się przygoda pirata na jednej z ulubionych wysp groźnego Imperatora?

25.07.2013 21:00

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama