Aktualny czas: 22.10.2017, 15:34 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Wracamy do wydawania bieżących rozdziałów One Piece!
Rozdział 881 już na stronie!

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
One Piece 482 PL "Moc Która Potrafi Spalić Ogień? Bezduszny akainu
Autor Wiadomość
Jackal Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 177
One Piece 482 PL "Moc Która Potrafi Spalić Ogień? Bezduszny akainu
Epek fajny, choć treściwej rzeczy 3minuty. zawsze mnie nurtowała sprawa logi. To, że można ją pokonać przy użyci haki to widziałem lub jakiegoś sposobu(prąd guma, piasek woda). Zastanawiałem się nad tym czy jak się spotkają dwie logia to jedna moc drugiej może coś zrobić. Po tym odcinku już wiem, że tak. Ale nie wiedziałem, że po ataku logi na inno logie nie może się zregenerować. No i jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Czemu ace przegrywa po jednym hicie? Przecież to on jest ogniem, i on nim włada. Więc jego płomień to nie taki z zapałki tylko może stworzyć jak tylko gorący chce. Więc nie rozumiem tutaj tego, ace jesli jest ogniem mógł podnieść swoją temperaturę do poziomu supernovej. I wtedy z akainu został by popiół.

Ktoś ma na to jakieś swój punkt widzenia ? Jakieś wytłumaczenie?

[Obrazek: jackal.png]
09.01.2011 12:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Return to top
skulkid Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 141
Poziom ostrzeżeń: 10%
RE: One Piece 482 PL "Moc Która Potrafi Spalić Ogień? Bezduszny akainu
Mi się wydaje, że to jest tak:
Ace chciał uratować Luffiego, dlatego "wyłączył" moce obronne logi (A wiemy że tak można zrobić, po tym jak Luffy wpadł na Smokera w restauracji w Alabastrze), a wiadomo, jak wyłączył, jego ciało było jak każdego innego człowieka, to troche go Akinu przysmażył.
A co do tej supernovej, to chyba Cię trochę wyobraźnia poniosła Tongue.
[Szczerze mówiąc nie oglądałem jeszcze odcinka i mówie na podstawie tego, co czytałem w mandze]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.01.2011 12:41 przez skulkid.)
09.01.2011 12:37
januarus19 Offline
Pirat
Pirat

*
Liczba postów: 277
Poziom ostrzeżeń: 0%
Wytłumaczenie jest bardzo proste. Magma dzięki swoim właściwościom może zdusić czy nawet stłamsić ogień. Jest to nie to tak jak wielu ujmuje naturalny przeciwnik ognia, gdyż jest nim lód. W przyrodzie to zjawisko działa w można by powiedzieć w "symbiozie", jednak Oda to rozgraniczył i dlatego powstało coś takiego. To tak jak by rozgraniczyć światło (owoc Kizaru) a poruszanie się z prędkością światła lub dźwięku. Taki prosty przykład.

Dzień w którym ludzie przestaną walczyć o życia swoich bliskich, stanie się dniem końca człowieczeństwa.
09.01.2011 12:45
Vegheta Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 50
Magma jest potężniejsza niż ogień w czystej postaci , można nawet wziąć sytuacje z życia wzięte gdzie przykładem są wulkany , temp. jest tak wysoka , że ogień jest tak jakby "przetapiany" i powstaje owa magma , można też dodać że magma ;p działa jak gaśnica proszkowa;p zasypiesz nią ogień i zniknie;p tylko w przypadku magmy Big Grin jest ona bardziej hardcorowa niż ogień który zgasiliśmy Big Grin , więc teoretycznie logia Akainu jest lepsza i właśnie on tak jakby zagasił Ace'a tyle ode mnie Big Grin
09.01.2011 12:56
Jackal Offline
Pirat
Pirat

*
Rozumiem. Trzy wyjaśnienia, z którymi się zgadzam.

Ale o tym nie wiedziałem, że można obronę wyłączyć. A to ciekawe że jednak logia może wyłączyć swoją nie materialność. W sumie racja musi być taka opcja bo inaczej posiadacze logi nie mogli by trzymać kubków czy zadawać zwykłych uderzeń, bo wszystko by przeznie przelatywało.

Co do tej supernovej - to pomyślałem tak bo dla mnie to oczywiste skoro jest ogniem w czystej postaci więc obejmuje każdy płomień. Np. w filmie fantastyczna 4 gość stał się ogniem potrafił to zrobić i wiele innych rzeczy. No i ace powinien mieć jakoś ostateczną formę jak np. enel czy coś.

09.01.2011 13:22
SrogaZima Offline
Szczur Lądowy
Pirat

*
Liczba postów: 30
Niby wasze wyjaśnienia są poprawne, ale dlaczego Ace spowrotem nie włączył swoich mocy ?
Albo się nie odradzał z jakiegoś kawałka ognia ? ( Lawa go nie zalała). Chodzi mi o przypadek Ao kiji'ego który był rozwalany przez Luffiego, a potem się odradzał ( Przed Water 7, Ao przyjechał po Robin)
09.01.2011 13:58
Vegheta Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 50
Dobra sugestia i wg. mnie tylko jedna rzecz się nasuwa Big Grin że Akainu mógł użyc Haki , co mogło zabić Ace , ponadto nie zapominajmy o magmie która połączona z Haki wymiata , wg mnie.
09.01.2011 14:01
Jackal Offline
Pirat
Pirat

*
Też myślałem o hakach. Myślałem także, że posiadacze logi nie używają hak, bo czują się za mocni. Ale w sumie enel ich używał. Chociaż enel mógł być wyjątkiem. Ogólnie nie dość, że miał potężny owoc to sam w sobie był koks(nie wiarygodna wytrzymałość) plus stuningował sobie haki.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.01.2011 16:00 przez Jackal.)
09.01.2011 15:58
grzesiek199608 Offline
Majtek
Pirat

*
Liczba postów: 42
Gdzie jest ten odcinek, bo nie widzę go na głównej.
09.01.2011 16:22
skulkid Offline
Wilk Morski
Pirat

*
Liczba postów: 141
Poziom ostrzeżeń: 10%
(09.01.2011 13:58 )SrogaZima napisał(a):  Niby wasze wyjaśnienia są poprawne, ale dlaczego Ace spowrotem nie włączył swoich mocy ?
Albo się nie odradzał z jakiegoś kawałka ognia ? ( Lawa go nie zalała). Chodzi mi o przypadek Ao kiji'ego który był rozwalany przez Luffiego, a potem się odradzał ( Przed Water 7, Ao przyjechał po Robin)

Tak, Aokiji się odradza z lodu, ale!

1.Logia lodu to jedna z tych która może przyjmować obrażenia fizyczne (nie pamiętam, czy Oda to pisał w którymś SBS czy w anime mówili).

2.On wtedy nie wyłączył swoich "Logiowych" mocy obronnych, po prostu dostał od Luffiego, a Ace, jeśli stał się materialny, to tak samo jakby dostał normalny człowiek z takiej magmy, co, jak podejrzewam, skończyłoby się śmiercią.
09.01.2011 17:11

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama