Aktualny czas: 16.12.2017, 07:16 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
One Piece: Episode of East Blue - Luffy to 4-nin no nakama no dai bouken
Autor Wiadomość
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Liczba postów: 3,576
Poziom ostrzeżeń: 0%
One Piece: Episode of East Blue - Luffy to 4-nin no nakama no dai bouken
Po dzisiejszym odcinku wyemitowano pierwszy trailer:

Premiera: sobota 26 sierpnia, godz. 9:00

Nie jestem przekonany do specjali streszczeniowych, zwłaszcza gdy obejmują arki, które były już wielokrotnie powtarzane. Wolałbym Episode of Skypiea albo Episode of Thriller Bark, ale i tak obejrzę. Przynajmniej wygląda toto bardzo ładnie.

[Obrazek: Sygnatura.jpg]
02.07.2017 23:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Ayo3 Offline
OPmaniak
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 154
Poziom ostrzeżeń: 5%
RE: One Piece: Episode of East Blue - Luffy to 4-nin no nakama no dai bouken
Ta walka Sanjiego z Ginem <3
Krew i w ogóle.
Nie mogę się doczekać tego odcinka specjalnego!
03.07.2017 04:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,464
Mam podobne odczucia, co Hejs. Po prostu za dużo już tego, a mogłoby być coś nowego, ciekawego. Niby rozumiem, że to na 20-lecie, ale jakoś tak negatywnie jestem nastawiony. Choć przyznam, że bardzo przyjemnie oglądało mi się chociażby Episode of Nami. Może jednak ta dość mocno odświeżona grafika przełoży się nieco na odbiór tych zapadających na długo w pamięci scen.

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

04.07.2017 11:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post Return to top
Murgrabia Offline
Taka niedobra ja
Pirat

*
Liczba postów: 3,510
Ja największy problem z tym specjalem mam w tym, że trzeci raz przerabiamy to samo. Było to w epizodzie Nami, w epizodzie Luffy'ego i teraz. Wiadomo, nie jest to cały czas dokładnie ten sam zakres, ale jednak. Pociechą jest w końcu krwawiaca ręką Shanksa i nowa grafika dla Baratie: walkę z Mihawkiem (ta fala uderzeniowa XD) i potyczke z Ginem. Trochę przywyklam już do "zupełnie nowa historia - episode of" przy specjalach (w sumie Foxiego dalej nie obejrzałam jeszcze), jednak epizpdy zawodzą.

[Obrazek: GwnW5Ko.png]
Sakazuki uczyniło ich braćmi,
Sakazuki braterstwo to przerwał.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.07.2017 11:43 przez Murgrabia.)
04.07.2017 11:42
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Kolejna niedziela, kolejny trailer.

Spoiler :

Imo scena z beczką powinna być zakończeniem tego odcinka.

09.07.2017 23:12
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Minutowa zapowiedź:
Spoiler :

Projekty postaci:
https://one-piece.com/news/detail/20170715_5771

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.07.2017 11:59 przez Hejs.)
15.07.2017 11:56
Ayo3 Offline
OPmaniak
Załoga Nakama

*
Liczba postów: 154
Jak zazwyczaj nie krytykuję poczynań Toei, bo jestem przyzwyczajona do przeciągnięć, tej kreski i nawet lubię dodatkowe sceny, tak tym odcinkiem specjalnym jestem naprawdę rozczarowana. Okej, grafika była naprawdę ładna, fragment z Luffy'm był dobrze zrobiony (Makino w czarnych włosach jest ładnie <3), momenty walk były dynamicznie zrobione, jednak nie mam pojęcia kto pisał do tego scenariusz xD Przecież fragmenty Zoro, Usoppa, Sanjiego oraz Nami wyglądały jak około półgodzinne streszczenia. Na dodatek beznadziejne streszczenia. Ponadto obiecywali zekranizować jakąś historyjkę okładkową, a nie było nic xD Null. Zero. Nawet ta piosenka ze 100 fanami OP wyszła tak gównianie, że nawet zabrakło mi słów. Jestem rozczarowana i zdegustowana. Lepiej by zrobili, jakby zamiast fragmentu Nami dali wielki napis "Zapraszamy do obejrzenia Episode of Nami". Jak zazwyczaj oglądam odcinki specjalne po kilka razy, tak nie wiem, czy będzie mi się chciało jeszcze raz zerknąć do tej kupy.
26.08.2017 16:50
Palkia Offline
Gość
Pirat

*
Liczba postów: 6
Przecież są dopiero rawy, 2 godziny oglądałaś po japońsku? W ten sposób można się zanudzić, tyle co pamięta się z mangi i anime można zrozumieć, ale 2 godziny patrzeć tylko na samą animacje. Półgodzinne streszczenia? Spodziałaś się długich ujęć jak w serii TV? Taki napis "Zapraszamy do obejrzenia Episode of Nami" tylko wybiłby z rytmu filmu.
27.08.2017 14:16
Komimasa Offline
Ślimaczek
Admirał Floty

*
Liczba postów: 5,464
Podejrzewam, że Ayo3 na tyle dobrze zna te sceny, że nie potrzebuje specjalnie tłumaczenia. Zwłaszcza, że nie tak dawno było to w polskich wydaniach, a i ostatnio w odcinku sceny z Sanjim.

Cóż, skoro nawet Ty, Ayo, to skrytykowałaś, to trudno jest mi się czegoś dobrego po tym spodziewać. Ale właściwie czego się po tym spodziewałaś? Wiadomo było, że będą to skrócone historie czterech Słomków. Na to wskazywały jednoznacznie zapowiedzi. No może ta historia okładkowa nie została zekranizowana, ale parę minut raczej by 2 godzin nie uratowało.
Rany, nie chce mi się tego nawet oglądać...

Niebieski fryz mamy i razem się trzymamy!
[Obrazek: tXwp6nO.png]

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.08.2017 14:29 przez Komimasa.)
27.08.2017 14:28
Hejs Niedostępny
Cichociemny
Pirat

*
Obejrzane.

Co do scenariusza, to muszę się zgodzić z Ayo. Zmarnowany potencjał. Cały specjal pozbawiony jest jakiegokolwiek ładu i składu. Każdy z piątki załogantów kolejno stawia stopę na beczce... i zaczyna się jego historia. Bez jakiejkolwiek narracji, streszczenia wydarzeń, które miały miejsce pomiędzy poszczególnymi ukazanymi scenami, a które wyraźnie się o to proszą (Co to za różowowłosa pierdoła łażąca za Luffym? Kim są te dwa randomy nazywające Zoro "anikim"? Skąd, u diabła, Słomki wzięły statek?). Krótko mówiąc, kupy się to nie trzyma. Nawet zakończenie rozczarowywało - powtórzono scenę z beczką. Próżno też szukać zapowiadanych historyjek okładkowych. Zamiast tego dostaliśmy fascynujące ujęcia pokazujące, co w międzyczasie porabiają przyszli członkowie załogi, Sabo i Ace. Doprawdy, gdyby nie to, że tak uwielbiam oryginał, pewnie zasnąłbym w połowie.

Tempo akcji to kolejny spory minus. Z okazji dwudziestolecia mangi Toei mogłoby się postarać i zrobić 5 porządnych odcinków specjalnych zamiast jednego pędzącego na łeb, na szyję z fabułą.

Przynajmniej graficznie wygląda to naprawdę przyzwoicie. Może poza kapeluszem Luffy'ego, który momentami zdaje się żyć własnym życiem i w losowych momentach zmienia swój rozmiar.

No cóż, miał być wabik na nowych fanów, jest kolejny toitoeiowy babol. Smuteczek.

E: O, "We Are!" śpiewane przez Kitadaniego i setkę fanów też było całkiem spoko. Tutaj akurat nie rozumiem zdegustowania Ayo :0

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.09.2017 02:16 przez Hejs.)
12.09.2017 02:12
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Wymiana
One Piece Vampirciowo Fairy Tail Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!

Kontakt | One Piece Nakama | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja Mobilna | RSS | Mapa Nakama